|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Papagaj
2.6.2010 15:57:54   
Diabla
Upravo smo dobili preuranjeni poklon za Davidov rodjendan, dva papagaja. Ja pojma nemam kako se treba brinuti o njima. Mogu li se drzati na balkonu?

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Papagaj
2.6.2010 16:04:56   
Anoniman
Ne smeju na promaju. Samo to znam.

(odgovor članu Diabla)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Papagaj
2.6.2010 16:07:16   
Diabla
Hvala Tasho, dovljno za pocetak, jer ja sad samo znam da im stavim vodu i hranu. Kuku i njima treba cistiti kaku. Sad imam  3 djece, blago meni.

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Papagaj
2.6.2010 20:19:08   
cicko
Pitaj sve sto te zanima, ako znam pomoci cu ti, imampapagaje godinama 


IZVORNA PORUKA: Diabla

Upravo smo dobili preuranjeni poklon za Davidov rodjendan, dva papagaja. Ja pojma nemam kako se treba brinuti o njima. Mogu li se drzati na balkonu?

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Papagaj
2.6.2010 20:31:34   
gagana83
I mi smo pre koji dan dobili papagaja.
Ovakvoguser posted image

user posted image

Zovemo ga Kokolo


< Poruku je uredio gagana83 -- 2.6.2010 20:32:01 >


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Papagaj
2.6.2010 21:06:03   
usamljena
Mila, ja imam ovog zutog vec 10-tak godina. Maza mala

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Papagaj
2.6.2010 21:29:00   
cicko
user posted image


Evo i moje pipice- Kiki!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Papagaj
2.6.2010 21:33:16   
Mishica 77
Ja sam imala jednom  al'' je umro.
Mislim da mu je moja mama pravila vudu lutkice jer je užasno nervirao zato što je ona morala da se brine o njemu, a i užasno je prljao.

Cicko, ovaj tvoj je baš cakan iako ne volim pernate živuljke.  user posted image


< Poruku je uredio Mishica 77 -- 2.6.2010 21:34:55 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Papagaj
21.1.2011 0:30:54   
Anoniman
imali smo dva papagaja, tigrice. muzjak nam je pre 2,5 meseca uginuo. ja sam ga negovala i to bas u trenutku kad nisam jos ni znala da sam trudna. sad nam je ostala samo zenkica koja je prava mala stidljivica. resili smo da ne uzimamo ponovo muzjaka jer dve ptice prljaju mnogo vise od jedne, a ja sad u drugom stanju ne mogu vise da 2x dnevno cistim za njima.  bilo mi je mnogo lepo dok ih je bilo dvoje, obozavala sam tog nevaljalka. user posted image
imate li vi papagaje?

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Papagaj
21.1.2011 3:14:48   
mati
user posted image

user posted image
Ovo je moj Kica (on tako kaze i ja mu verujem)user posted image , cuva male mace sa njihovom mamom Drdicom. Jao dugo ga nisam videla. Kad god odem kod mojih on je pokriven, naucio samo na mene pa se dere cim me cuje. Inace ne dozvoljavaju mi da ga uzmem zbog bebe a ja prihvatam to. Ima vec 14 godina pa mozete misliti koliko smo vezani. Setala sam snjim i po dvoristu i nikada nije ni pomislio da ode. Od kako sam otisla on je tuzan i sve zive ujeda, kad god ga moji puste, da mu ne bi zarasla krila. Ima jos toliko toga. Oprostite ako sam bila dugacka ali nemam sa kim da pricam o njemu, a tako mi nedostaje...





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Papagaj
21.1.2011 11:20:33   
Anoniman
mislis da bebi moze da naskodi? ja se sa mojom dunjicom i dalje mazim, samo posle toga odmah operem ruke. jedino izbegavam da joj ja cistim kavez.

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Papagaj
25.3.2011 12:57:11   
Anoniman
Cao, imam i ja dva pripadnika ove prelepe vrste. Ono sto sam ja cula je da ne skode deci i trudnicama ako im se "kaka" redovno cisti, posto je jedino to toksicno ako dugo stoji, inace same ptice nisu stetne.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Papagaj
25.3.2011 14:32:42   
mati
To je normalno da se cisti, ja imam kavez sa dva umetka, kao fioke, pa se menjaju. Ali ono paperje moze da izazove alergiju. Ne znam da li si primetila kad se "umiva" su perca  svuda oko kaveza. Ne bi ja mog Kicu ostavila ni za sta na svetu, ali sada sam morala, pa kad Mata malo poraste, ako Kile bude ziv do tada, ja ga uzimam.
Ali postoji jos jedan problem, sto je jako vezan za mene, pa kad god izadjem iz sobe on kresti, probija usi, i grize sve sem mene.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Papagaj
25.3.2011 15:49:15   
Anoniman
Dobro, zaboravila sam perje i alergiju na njega. Kako ko mora, tako radi. Ja ove moje rozele cu da cuvam za sada. Htela sam da uzmem žakoa, al moram prvo da skupim parice za njega.user posted image , pa mi tako ostaju ova moja dva ludaka za sada u kuci. Moj Laki (muzjak) je jako glup, al je dobar i miran, a Mica se samo svadja sa njim i jede za oboje, a manja je od njega. Pravi se kao da ga ne voli, a obozova Lakija.user posted image

(odgovor članu mati)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Papagaj
3.4.2011 17:31:49   
Anoniman
Mi imamo nimfu,Cira. Stariji je od mene par godina,kod nas je od '91.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Papagaj
4.5.2011 15:16:27   
Anoniman
Kako da nateram mog glupog Lakija (rozela) da ostri kljun? Naostri ga 1 mesec, pa opet zaboravi. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Papagaj
19.2.2012 12:00:04   
Anck Su Nmaun
Posaljem mm i Tacu da kupe kornjacu a oni dosli kuci sa kavezom i dva papagaja user posted image user posted image

Kako i sta sad s njima? Koliko cesto se hrane? Il samo onu ciniju napunim do vrha pa dok ne isprazne?
Gde im najvise odgovara da budu, na svetlu? Kod prozora?
Koliko cesto treba cistiti za njima?


sta kako gde..pomozite, ne volim da mi uginu ljubimci user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Papagaj
16.11.2014 23:40:59   
mati
IZVORNA PORUKA: mati

Ovo je moj Kica (on tako kaze i ja mu verujem)user posted image , cuva male mace sa njihovom mamom Drdicom. Jao dugo ga nisam videla. Kad god odem kod mojih on je pokriven, naucio samo na mene pa se dere cim me cuje. Inace ne dozvoljavaju mi da ga uzmem zbog bebe a ja prihvatam to. Ima vec 14 godina pa mozete misliti koliko smo vezani. Setala sam snjim i po dvoristu i nikada nije ni pomislio da ode. Od kako sam otisla on je tuzan i sve zive ujeda, kad god ga moji puste, da mu ne bi zarasla krila. Ima jos toliko toga. Oprostite ako sam bila dugacka ali nemam sa kim da pricam o njemu, a tako mi nedostaje...

E ovako. Setih se mog Kice u temi o kucnim ljubimcima. Placem...
Nastavak ove price je da ga nikad nisam uzela od mojih... Ziveo je 22god i nisam se oprostila od njega, ni par zadnjih meseci njegovog zivota ga nisam videla.
Zove mene mama i kaze
- jer mogu da ti kazem nesto ali da se ne nasekiras puno? Obecaj mi.(dojila sam M i bilo je strah da od stresa ne izgubim mleko)
- Necu da ti obecam. Umrla nana?
- nije nana... Al budi mirna...
I naravno ja zanemim... Plakala sam kao kisa. I sad placem...
Ne znam da li ce moja deca ikad imati takvog ljubimca. Mislim da to vise ne postoji. Sa svake ekskurzije ili putovanja, ja prvo pitam za Kicu. I svakog kog sam sretala a da se dugo ne vidimo pitao bi zar je moguce da je jos uvek ziv.
Eto, mislim da je moj Kica zasluzio par reci o njemu. A kako sam prestala da dojim , uzecu slike i klipove da prelistam, nedostaje mi...


< Poruku je uredio mati -- 16.11.2014 23:41:31 >


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Papagaj
17.11.2014 13:50:05   
vikiveki
Jao Mati,imamo i mi sada papagaja moja ćera mu dala ime Kića...i ja sam se sad rastužila kada sam pročitala tvoj postuser posted image
Imam negde sliku,skoro smo ga slikali,postaviću je , samo da je pronađem u kompu.

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Papagaj
17.11.2014 14:00:26   
mati
Viki ja u ovu temu vise ne smem da udjem,odma mi suze oci.
Ja sam ga dobila kad je imao tri-cetri god od rodjaka koji su dobili bebu. I u njihovoj porodici je bio vezan za zensku osobu. Meni niko nije smeo da pridje kad je pusten, jednog bivseg je stalno grizo za usnu, pa ti sad vidi koliko je pametan.
Imala sam 7god kad sam ga uzela i cuvala do 24 dok se nisam udala.
Budio me svako jutro za skolu, i vikendom...user posted image
Obozavao je da jede piletinu i jaja, kuvana, przena, dugo mi je trebalo da iskorenim naviku odvajanja jaja za njega.
Obozavao je da ga ceskam i da peva u mojim ustima(tako valjda lepo cuje sebe). Koliko sam samo pricala sa njim...
Moj Kica...user posted image

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Papagaj
17.11.2014 14:03:27   
mama krava
Ja sam imala tigricu Žarko se zvao! I obožavali smo ga! Živeo je 14 godina i naučila sam ga da priča user posted image , ali kad je uginuo, ti smo svi u kući pali u depresiju, a najgore je to što je uginuo na rodjendan moje sestre!
On je baš uginuo od starosti, a dva meseca pre smrti je, ja mislim i imao šlig ili tako nešto, jer je od tada samo stajao na jednoj nogici i jedno krilo mu je bilo opušteno. Poslednjih godinu dana nije ni mogao da leti više od metar -dva.

Obožavali smo ga! On se mazio sa nama i obožavao je da mu topao vazduh iz nosa duvaš iza vrata, pa ispod krila, koje je sam podizao kad doje kod tebe. Leteo je po celom stanu.

Umeo je da keže - Žarrrrrko, Žaki... marš, djubre, dodji, šta rrrradišššš....

Uf, meni je baš tuga i sada kad se setim!

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Papagaj
17.11.2014 14:10:35   
Azra_
Mati, ja sam ženku nemačkog ovčara dobila za 7.rođendan. Uginula sam imala 22.godine. Odrastale smo zajedno, koliko sam se samo igrala sa njom. Imamo kasetu, tata nas je snimao. Sada moje dete to gleda... Malu kucu koja je rasla, i malu mamu koja je nekad bila devojčica.

Mačka sam udomila kada sam se doselila u Niš. Nekako me je prvi on prihvatio. Do tada nisam volela mačke. Jako je bio pametan. Nije poživeo dugo. 4,5god. E njega sam čuvala kao dete...

Brat je imao papagaja sa slomljenim krilom. Taj je šetao po kući kao pile, kljuckao mrvice, pevušio, sedeo ispred vrata dok se brat ne probudi....

Kad uzmemo ljubimca, nekako u podsvesti imamo to da će nas napustiti. Mislim da su ti lepi momenti, osećanja i sećanja vredni i da prevazilaze tugu. Da mogu da biram, birala bih da opet imam ljubimca po cenu da opet podnesem gubitak.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Papagaj
20.1.2015 17:21:44   
Figaro88
user posted image
Ovo je Pera,inače je ženkauser posted image Kada smo ga kupili nosnice su mu bile plave pa smo mislili da je muškouser posted image Naučio je da šalje poljubac kaže ej i ako su nam rekli da oni(Tigrice) ne pričaju.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Papagaj
21.1.2015 11:40:54   
wivern
Figaro takvi su bili i moji Cakiji user posted image imala sam ih 5. I nije tacno da ne pricaju, pricaju i te kako. Jedan od tih 5 je svasta umeo da prica.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Papagaj
25.1.2015 15:20:08   
Figaro88
Idijot,izludjuje me,video je kada sam uzela kavez i sad nece da siđe sa garnišleuser posted image Ili se popne da uđe ali zatvori kljunom vratanca i odleti dalje.Da ne prlja ovoliko uzeli bi mu drugara,obozavamo ga,pametni su jako.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here