|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Festival nauke
25.11.2009 22:38:50   
viking
Jako zanimljiva manifestacija i za decu i za roditelje! Ne propustite user posted image



Dodirni nauku
 
Pod sloganom „100 % nauka" u Beogradu će se od 4. do 6. decembra održati treći Festival nauke. Organizatori manifestacije – Umetničko-produkcijska grupa Noć muzeja – ove godine su se zaista potrudili da kvalitetom i raznolikošću sadržaja nadmaše veliki uspeh prethodnog festivala, koji je stekao status najveće manifestacije tog tipa u regionu
 
 
Pri sastavljanju ovogodišnjeg programa, selektori su insistirali na interaktivnosti sadržaja, pošto to upravo i jeste osnovna ideja ovakvih manifestacija u svetu – da se nauka na razumljiv i prijemčiv način približi najširoj publici i da se razbije mit o nauci kao nečemu rezervisanom samo za odabrane. Stoga će, umesto da budu samo puki posmatrači, posetioci ove godine imati priliku da uz pomoć više od 200 naučnika i naučnih radnika izvode prave laboratorijske oglede, da se oprobaju u kvizovima i logičkim igrama i da testiraju svoja čula.
Korak napred u odnosu na prethodnu godinu predstavljaće i bogate scenografije i panoramske postavke, tako da će, primera radi, biti dovoljan samo jedan korak da se iz luksuznog enterijera renovirane Robne kuće Kluz na uglu Masarikove i Resavske ulice stupi na Mesečevu površinu ili zađe u tunel Velikog praska, koji posetioca vodi kroz prostor i vreme, od trenutka nastanka svemira do savremenog doba.
Mnogo pažnje sigurno će privući i Matematičko kupatilo (u kome veš-mašina pere Pitagorinu teoremu, klozetska šolja nema zapreminu a peškiri imaju samo jednu stranu), kao i tajanstvena mračna soba i maketa gnezda dinosaurusa. Avanturisti će moći da se oprobaju u borbi protiv sopstvenih čula, a najhrabrije će na štandu Univerziteta iz Lozane čekati poseban izazov: pravi fakirski krevet.
Nažalost, jedna strana u magazinu ni izbliza nije dovoljna za predstavljanje i opisivanje svih 28 postavki iz zemlje i inostranstva, ali detaljnije opise i dodatne informacije možete pronaći na sajtu festivala.
 
Oči u oči s naučnicima
Tokom sva tri dana trajanja festivala, u velikoj dvorani Studentskog kulturnog centra održavaće se predavanja iz različitih naučnih oblasti, koja će počinjati svakog punog sata. Izbor tema i naučnih oblasti više je nego raznovrstan, tako da je najbolje da se putem interneta ili biltena blagovremeno obavestite o satnici. Važna informacija je da repriza predavanja neće biti.
Veoma je nezahvalno – a i nepravedno – praviti izbor najzanimljivijih među zanimljivim temama, ali verujemo da će posebno zanimanje vladati za predavanje o sijamskim blizancima (Fenomen devetog dana), zatim za naučni vodvilj pod imenom Scientastic, u kome publika sama bira pitanja i eksperimente, kao i za prezentaciju programa VisiChord, koji pokrete izvođača na sceni pretvara u fantastične vizuelne efekte.
Mnoge će sigurno zanimati i priče o forenzici i o scenariju sudnjeg dana. Naravno, tu je i priča o evolucionom pogledu na seks. Ali i ona o vezi verovatnoće i lingvistike. A tek priča o istinitosti psiholoških i „psiholoških" testova...
 
Festival unutar festivala
Posebno treba naglasiti da posetioce Festivala nauke ove godine očekuje i jedna novina, a to je Festival naučnopopularnog filma. Naime, svakog dana s početkom u 19 časova u velikoj dvorani Studentskog kulturnog centra održavaće se projekcije kratkih filmova iz celog sveta. Veći deo ovih ostvarenja dolazi pravo s nedavno održanog Festivala naučnog filma Imagine u Njujorku.
 Svakako je zanimljiv podatak da ovde uglavnom nije reč o dokumentarcima, već o kratkometražnim igranim i animiranim filmovima, u kojima se naučne teorije i najnovija tehnološka dostignuća predstavljaju na vrlo šarmantan i razumljiv, a neretko i duhovit način.
Gledaoci svih uzrasta uživaće u ljubavnoj drami leptirice koja se zaljubila u svica, u reportaži o naučnicima koji su svoje karijere posvetili umetnosti origamija i u priči o jedanaestogodišnjoj devojčici koja je kumovala planeti Plutonu. Tu su i kontroverzni filmovi o matičnim ćelijama, implantima za gluve i svesnom izazivanju infarkta, kao i dva urnebesna filma o putovanju kroz vreme zarad menjanja događaja iz prošlosti.
 
Servisne informacije
Pretprodaja karata počinje 20. novembra, a ulaznice se mogu kupiti na Bilet servisu po ceni od 250 dinara. Takođe, ulaznice je moguće kupiti i na samoj lokaciji tokom trajanja festivala po ceni od 300 dinara.
Ove godine postavke će biti predstavljene na čak 4.000 kvadratnih metara bivše robne kuće Kluz (Masarikova 4), a predavanja i filmske projekcije održavaće se svakodnevno u prostoru Studentskog kulturnog centra (Kralja Milana 48).
Eto, sad znate i šta, i gde, i kad, i zašto. Odgovore na sva ostala pitanja potražite na sajtu www.festivalnauke.org
 
 
 
Izvor: City Magazine
 
 

< Poruku je uredio viking -- 25.11.2009 22:39:43 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Festival nauke
25.11.2009 22:41:57   
guppy RR
Oooooooooooooo City Magazine user posted image
zaista korisne informacije

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Festival nauke
25.11.2009 22:44:13   
viking
Samo da znaš Guppy, ovo je iz broja koji izlazi sledeće nedelje, tako da znate da ste ekskluziva user posted image
A stvarno je super taj festival, mislim da je zanimljiiv za decu, mogu na licu mesta da rade razne eksperimente, gledaju filmiće, svašta nauče...

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Festival nauke
25.11.2009 22:46:53   
guppy RR
user posted image  user posted image  user posted image za viking!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:09:31   
Brand new mama
Sad mi zao sto nisam u Bg....Ali super da ce biti takva postavkauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:13:54   
viking
Da, i ja mislim da će biti super, planiram da idem u svakom slučaju (ili ću da navatam neku drugaricu sa decom ili idem solo tj. bez dece).
Naročito što se održava u Kluzu (sećate se onog crnca Stiva Haringtona :))), koji je Zepter sad renovirao i čula sam da super izgleda. U tu robnu kuću nisam ušla 20 godina, baš me interesuje... user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:24:12   
Brand new mama
Mogla bih da ti pozajmim mm-on zamjenjuje troje dijeceuser posted image  Samo ga je malo teze odvuciuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:30:06   
Anoniman
ja sam odusevljena...viking...user posted image user posted image user posted image user posted image
ja znam gde cu biti 3,4. i 5. decembra

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:31:28   
viking
Super, OTI možemo zajedno! Ti, ja i muž BNM user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:36:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: viking

Super, OTI možemo zajedno! Ti, ja i muž BNM user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Zeznula sam datume...u prethodnom postu...4,5. i 6. decembar...

(odgovor članu viking)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Festival nauke
25.11.2009 23:42:11   
Brand new mama
Ma ti ces da cekas u redu da vas prve pusteuser posted image (naravno da ces da pregazis sitnu djecicu)user posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Festival nauke
26.11.2009 2:10:22   
eugenija
IZVORNA PORUKA: viking


Mnogo pažnje sigurno će privući i Matematičko kupatilo (u kome veš-mašina pere Pitagorinu teoremu, klozetska šolja nema zapreminu a peškiri imaju samo jednu stranu),
 
 


Ovo mi se doima (sviđa)user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Festival nauke
26.11.2009 10:23:10   
viking
Ići ćemo pa ćemo ti reći kakvi su to peškiri user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Festival nauke
27.11.2009 12:53:56   
LillyT
Ja sam bila prosle godine, guzva je bila prevelika, a roditelji iritantni user posted image Tinejdzer hoce da slika piranu u akvarijumu punom socivice, mama nas sve gura i vice na njega da pazi da mu ne upadne aparat jer je pirana unutra!?!?! Riba se jadna istraumirala, pobegla u neko cose i moli se da sto pre nestanemo svi. Meni je deo sa DNK, botanikom i forenzikom bio super zanimljiv, opticke varke su me odusevile (ja sam gora nego deca), verujem da ce biti zanilmljivo i ove godine. Ulaznice obavezno treba da se kupe pre festivala, prosle godine je red bio dugacak par stotina metara. Uglavnom, iako je guzva bila prevelika, idem i ove godine, ja sam se bas lepo provela. Ovo je za decu fenomenalna prilika da zavole nauku.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Festival nauke
4.12.2009 11:57:40   
viking
Samo da vas podsetim, danas počinje Festival nauke i traje do nedelje! Šteta je propustiti user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Festival nauke
17.12.2009 16:42:31   
saaja
Mnooooooooogo dobro!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Festival nauke
4.12.2015 22:48:16   
milicicak
Ja bih da vodim mini bubu na festival nauke sutra.
Za sve zainteresovane, traje jos sutra i u nedelju i ove godine se po prvi put odrzava na Sajmu pod sloganom Cuda su svuda.

< Poruku je uredio milicicak -- 4.12.2015 22:49:02 >

(odgovor članu saaja)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Festival nauke
5.12.2015 0:58:44   
Ana RR
I mi gledamo ali ne znam da li ćemo uspeti da odemo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Festival nauke
5.12.2015 12:30:32   
branki*
Kad sam procitala naslov teme,mislim se,branka nije ovo za tebe,da je garderoba il sminka,ili makar knjige,pa ajde,al nauka!nago ,posle procitah detaljnije malo,zvuci bas zanimljivo i ima puuno interesantnih stvari!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Festival nauke
5.12.2015 12:48:02   
milicicak
Branki, ima puno interesantnih stvari prilagodjenih deci svih uzrasta. Pogledaj Ovde.
Ja se nadam da ce mi biti bolje popodne pa da cemo uspeti da odemo. Ocu da mini buba vidi Cicka i Micka i Okeanarijum :)

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 20
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here