|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Verniks
5.1.2009 15:27:19   
Anoniman
Ja sam čula da u određenim državama bebe ne kupaju odmah nakon rođenja, ali nisam znala zašto. Mislila sam... valjda ima veze sa kožom. Evo jednog posta vezanog za to, baš me zanima šta mislite o tome:

Dobila sam interesantnu informaciju.....Od MM-a sestrična živi u Švicarskoj i ima 2 djece....Kada je rodila 1. dijete pred 9 godina bebača su okupali, a 2. curu pred 4. godine nisu...Ona je pitala zašto je nisu kupali, a oni su rekli da se po novome bebe ne kupaju 3 dana da im na koži ostane Verniks, bijeli sloj koji prekriva bebinu kožu kako bi se beba time hranila 3 dana dok ne sazrije mlijeko....
 
Ono što meni nije jasno je zašto bi se beba hranila preko kože? Zar se beba u stomaku ne hrani preko pupčane vrpce?  user posted image
 
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Verniks
5.1.2009 16:12:32   
gracija
Koliko sam ja upucena,verniks nema veza sa hranjenjem bebe.Verniks "cuva"bebinu kozu od vode,tj.znate  ono kad su nam ruke dugo u vodi kako se smezuraju,e pa da nase bebe nebi izgledale takve kad se rode,priroda se pobrinula za to.E sad sto tu bebu nisu kupali ne mogu ni da predpostavim.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Verniks
5.1.2009 19:12:12   
guppy RR
O da... i ja se slažem da verniks ima ulogu zaštite kože a ne hranjenja... Ili je to nešto novo?

Inače... nekad se beba odma kupala, a sada to odsavetuju zbog pupka... tj. dok ne otpadne, nema kupanja.

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Verniks
5.1.2009 19:17:27   
Anoniman
Kada sam se ja porodila, voda u Betaniji nije bila bakteriološki ispravna, tako da bebe nisu kupane. Sprate su nekom vodom koja je donešena od nekuda, odmah nakon porođaja, ali nakon toga više ne. Čak ni mi, dojilje, nismo smele grudi ni ruke prati vodom, nego smo grudi brisale fiziološkim rastvorom, a ruke onim dezinfekcionim sredstvom.

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 4
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here