|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:33:42   
Anoniman
Dve drugarice koje su se skoro porodile su castile lekara koji im je vodio trudnocu 300 evra nakon porodjaja...
HM!

Ja sam nesto razmisljala...
Taj DR je OK covek i vodi i moju trudnocu ali nije porodio nijednu od njih...Jednostavno, isle su kao i ja kod njega privatno a u porodilistu ako se potrefis u njegovoj smeni OK ako ne...drugi lekar...

Ja ne znam da li je to praksa da se radi ili sam ja luda pa ne kapiram ali...
meni je to suludo!
Jednostavno, razmisljam...ostavljam 4000din svakog meseca kad odem kod nega na pregled (privatna klinika)...
DAj boze da sve bude OK na porodjaju i slicno ali...
ZASTO BIH CASTILA LEKARA???
I TO TOLIKOM SUMOM???

OK mi je doneti coveku Viski i slicno ali...

Sta vi mislite o tome?

ako ima tema..unistite ovu...
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:39:19   
JULIE
Ja sam doktorici nosila pokloncice u vidu pica,bombonjere ali novac nikada.Moje rodjake iz Leskovca posle SVAKOG pregleda tutnu lekaru po 50e,doduse,tami su i mnooogo nemarni.Mene je u gradskoj porodila neka dr koja mi nije vodila trudnocu,ali zena je zasluzila ne 300,nego hiljadu eura,divno stvorenje,nemam reci.Dok sam se ja poradjala moja dr je radila u smeni i nije ni dosla da me vidi,tako da...Meni je malo suludo davati toliki novac,ne znam..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:42:08   
Anoniman
pa i meni Julie...razmisljala sam: "ako ne daj boze nesto krene tesko da ne kazem po zlu i on, taj moj DR mi se nadje..pa i da ne zalim da ga castim"
ali ovako...pro forme i po difoltu dati pare...tek tako...
Ako me porodi neki drugi DR zasto bih ja mom dala 300 evra pride samo zato sto mi je uradio deset puta ultrazvuk a i za to sam posteno platila...

Ne znam...

Ova moja drugarica je isla logikom:
"ko zna za sta ce mi jos trebati"


(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:47:28   
cipiripi
to ti je ulaznica za stvari ubuduce.. tako ljudi razmisljaju..
moja svekrva je castila doktoru posle operacije stitne zlezde a ona je sad tu za mene 24 h dnevno..
bem li ga da li ispravno ili ne...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:48:40   
cipiripi
a u porodilistu su ti babice i glavne sestre vaznije od dr user posted image pricale smo o tome.. user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 1:50:13   
JULIE
Moja sestra je vodila trudnocu kod lekara koji ima privatnu ordinaciju,ali radi i u bolnici.Ona je njemu dala pare i pare,i dogovorili su se da je on porodi.Naravno,da bi to uradio ona je morala da tempira po njegovom slobodnom vremenu.Ona nije bila ni otvorena,ni bolovi i dogovorili su se da je porodi na dan termina.Dao joj je vaginalete neke,injekcije indukciju,namucila se uzasno jer se silom poradjala,i to samo zato sto je htela bas tog lekarauser posted image A,evo ja hvala Bogu savrsen porodjaj pod vodjstvom dr koju nisam poznavala.Sta sam ovde sve iscitala,jeza me hvata za drugi porodjaj ali kako sam sebe hrabrila za prvi,tako i sad NISAM JEDINA KOJA SE PORADJA

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 8:49:43   
Anoniman
Iako sam imala tezak porodjaj, nikada, ali apsolutno NIKADA ne bih dala lekaru pare za ono sto je njegov posao i za sta je vec placen, tako samo podsticem truljenje ionako natrule drzave, i podsticem korupciju. Meni je to suludo i odvratno, pogotovo sto ja ne znam ni kako izgleda dr koja je mene porodila, pojavila se na dva minuta pred kraj i to je bilo to.

(odgovor članu JULIE)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:09:18   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Nedja

Iako sam imala tezak porodjaj, nikada, ali apsolutno NIKADA ne bih dala lekaru pare za ono sto je njegov posao i za sta je vec placen, tako samo podsticem truljenje ionako natrule drzave, i podsticem korupciju. Meni je to suludo i odvratno, pogotovo sto ja ne znam ni kako izgleda dr koja je mene porodila, pojavila se na dva minuta pred kraj i to je bilo to.


Upravo tako. Svi oni dobijaju platu da rade svoj posao, zasto bih ja bilo koga placala dodatno. Ok je ako vec zelis da pocastis sestre i osoblje jer su eto ucestvovali u necemu lepom kao sto je dovodjenje bebe na ovaj svet, ali davanje para za tako nesto je odvratno. Mislim da sam vec pisala kako smo se momak i ja dogovorili da u slucaju da nam bilo ko trazi dodatne pare (ne racunam apartman i epidural i tako to) da lepo prijavimo. Mozda je greska sto se stalno cuti o tome, pa je to postalo normalno. Ja sam postavila clanak o tome kako je u Subotici dr trazio (cini mi se) 200 evra za skidanje konaca posle porodjaja?!? Sramota, takvi su degradirali lekarsku profesiju.

Malo off, jedva cekam da ovde (jednog dana) zazivi i privatno osiguranje, pa da lepo placamo dodatno, ali da imamo normalnu uslugu, jer verujem da ce to da umanji korupciju.

< Poruku je uredio LillyT -- 16.1.2010 9:23:15 >


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:20:03   
mamanp
IZVORNA PORUKA: OTI

pa i meni Julie...razmisljala sam: "ako ne daj boze nesto krene tesko da ne kazem po zlu i on, taj moj DR mi se nadje..pa i da ne zalim da ga castim"
ali ovako...pro forme i po difoltu dati pare...tek tako...
Ako me porodi neki drugi DR zasto bih ja mom dala 300 evra pride samo zato sto mi je uradio deset puta ultrazvuk a i za to sam posteno platila...

Ne znam...

Ova moja drugarica je isla logikom:
"ko zna za sta ce mi jos trebati"





Ovom logikom se vode  mnoge zene. Ne znam za druge, ali ovdasnji lekari smatraju za normalno da im se cusne koja para posle porodjaja, ili bilo kakve intervencije, sestre u porodilistu se otimaju koja ce da iznese bebu pri izlasku iz bolnice jer znaju da ih cekaju pokloni i pare.
Meni se sa drugim detetom desilo da je dr koji me je porodio, posle podne (sto je sve nas iznenadilo) dosao u sobu samo da bi mi rekao da mi je losa krvna slika i da bi mi trebala koja boca krvi. Uspanicena sam pozvala muza, on jadnicak dosao i pita me da li treba da mu se da jos para, sto ja naravno nisam dozvolila (dovoljno je cascen posle porodjaja). Otisao mm u lekarsku sobu, razgovarao sa dr i ujutru u vizitu meni on kaze da je razgovarao sa mm i da ne treba da mi se daje krv. Samo je cekao da mu se tutne jos para.
Vrlo sam razocarana sa lekarima i sestrama...pa oni su polozili tu zakletvu i njihov je posao da lece ljude i zbog toga i primaju platu, a oni ocekuju od pacijenta da im jos trpa u dzep. Zna se tacan iznos koji se daje lekaru posle porodjaja; kad babica prenese bebu kroz hodnik da je otac vidi i pri izlasku iz bolnice. Ne znam samo kad ce lekari poceti da rade posao za koji su placeni a da ne ocekuju "cascavanje". Pitam se samo sta je sa ljudima koji nemaju da "cascavaju", hoce li se oni zajmiti da bi odveli zenu da se porodi?


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:30:19   
minavb
Poludim svaki put kad se pomene cascavanje doktora. Nikada im ne bih platila za ono sto im drzava vec placa i tu diskusije nema. Ipak, sada sam u malo drugacijij situaciji i mojoj doktorici planiram da kupim poklon kad me porodi. Zena me vodi privatno i ni jedan pregled mi ne napalcuje a i drugarica nam je. Da nije takva situacia, da me neko drugi poradja, nikad ne bi davali novac ili poklon skuplji od flase pica.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:31:10   
gagana83
Evo teme -KLIK

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:40:50   
anci 81
IZVORNA PORUKA: OTI

Dve drugarice koje su se skoro porodile su castile lekara koji im je vodio trudnocu 300 evra nakon porodjaja...
HM!

Ja sam nesto razmisljala...
Taj DR je OK covek i vodi i moju trudnocu ali nije porodio nijednu od njih...Jednostavno, isle su kao i ja kod njega privatno a u porodilistu ako se potrefis u njegovoj smeni OK ako ne...drugi lekar...

Ja ne znam da li je to praksa da se radi ili sam ja luda pa ne kapiram ali...
meni je to suludo!
Jednostavno, razmisljam...ostavljam 4000din svakog meseca kad odem kod nega na pregled (privatna klinika)...
DAj boze da sve bude OK na porodjaju i slicno ali...
ZASTO BIH CASTILA LEKARA???
I TO TOLIKOM SUMOM???

OK mi je doneti coveku Viski i slicno ali...

Sta vi mislite o tome?

ako ima tema..unistite ovu...


Meni je ovo prva trudnoca,pa bas i nemam nekog iskustva,ali sam cula razne price o tom cascavanju i bas smo mm i ja pre neki dan diskutovali o tome.Dati 300e za mene je mnogo,a ne znam ni zasto bih dala? Pa to im je posao! Sto kaze Oti,zar je malo sto svakog meseca ostavljam minimum 4000 din. i jos da im dam pare za nesto sto se skroz podrazumeva da im je "duznost" da urade?! Ajde dati neki viski ili tako nesto...To mi je ok....Nemam pojma...MM kaze ma koga da castim,zasto? A opet znam da svi oni to cekaju...nemam pojma...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 9:56:31   
Anoniman
Naravno da ce zene koje caste dr imati daleko bolji tretman. Ali ja sam se i bez toga porodila, i prezivela, i tako ce biti sa svima, i ne samo kod porodjaja, nego bilo kakve intervencije ili operacije. Iskreno, bole me bas ona stvar da le ce me obilaziti i pitati kako sam. Verujem da ce svoj posao obaviti i ako im ne platim, a to dal ce mi se sestre smeskati i maziti me...imam za to muza i dete.
Mina, to sto ces ti kupiti nesto tvojoj drugarici-doktorici je druga prica, pa sve i da ti naplacuje preglede-drukcije je, mnogo intimnije.

(odgovor članu anci 81)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:07:26   
anci 81
IZVORNA PORUKA: Nedja

Naravno da ce zene koje caste dr imati daleko bolji tretman. Ali ja sam se i bez toga porodila, i prezivela, i tako ce biti sa svima, i ne samo kod porodjaja, nego bilo kakve intervencije ili operacije. Iskreno, bole me bas ona stvar da le ce me obilaziti i pitati kako sam. Verujem da ce svoj posao obaviti i ako im ne platim, a to dal ce mi se sestre smeskati i maziti me...imam za to muza i dete.



To i ja mislim.Porodicu se i sa i bez cascavanja.Da meni zavisi kakav ce mi biti porodjaj od toga koliko cu im dati,ne bih pitala sta kosta,a ovako oni samo rade SVOJ posao! Znaci,svejedno cu se proditi! Neka je meni Bog u pomoci,od ljudi je slaba vajda. Sto kazes, sta ja imam od njihovog smeskanja?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:13:39   
mamanp
Da je meni kod prvog porodjaja bila pamet (da sam na vreme "castila") kao kod drugog, ne bi mene usivali posle cetiri sata nego bi me gledali ko princezu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:15:55   
anci 81
IZVORNA PORUKA: mamanp

Da je meni kod prvog porodjaja bila pamet (da sam na vreme "castila") kao kod drugog, ne bi mene usivali posle cetiri sata nego bi me gledali ko princezu.

Znaci,ako castis-castis pre porodjaja? Ne kad sve prodje?

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:20:58   
mamanp
Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr,  zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:26:44   
ljubavce
moj doktor ne uzima ponudjeni novac sto se i dokazalo kada je porodio moju jetrvu u junu prosle godine. Tako da smo mm i ja odlucili da mu kupimo neki pokloncic.

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:30:40   
anci 81
IZVORNA PORUKA: mamanp

Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr,  zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.

E pa to "da se ne obrukamo" mene izludjuje! A sto je to bruka? Kao kad bih svaki put castila lekara opste prakse kad se prehladim i odem kod njega. Glupost! Imam ja jos do toga,i ako treba koliko god da treba pare ce se naci,ali sto mene bre boli ta nepravda,ta korumpiranost... Mozda ja i nemam i jos trebam da se zajmim da bih castila nekoga sto je radio svoj posao...Ma... Bezobrazluk!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:35:48   
ana77
Ja mislim da doktore treba castiti cokoladom i kafom u smislu neke paznje i osnovne zahvalnosti jer ipak nije mala stvar u pitanju. Ali nista vise od toga jer oni pobogu primaju platu za to sto rade.
Ja radim kao profesor u skoli i zamisljam situaciju da meni djaci dodatno placaju casove i da ja tek onda upotrebim sve svoje znanje i umece da bih im prenela znanje. Pa morala bih da budem bas jako los covek da bi to bilo tako.
Svi mi volimo znake paznje i necu da kazem da ne volim kad mi neko kupi cvet ili neku sitnicu kad je 8. mart ali niti to ocekujem niti to utice na moj odnos prema djacima :D!
Tako zamisljam i doktore. Ako ce da me ostave tamo da mi umre dete zbog njihovog nemara jer nisu dobili pare onda ce da zavrse u zatvoru i za to cu se licno pobrinuti :D!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:41:28   
anci 81
IZVORNA PORUKA: ana77

Ja mislim da doktore treba castiti cokoladom i kafom u smislu neke paznje i osnovne zahvalnosti jer ipak nije mala stvar u pitanju. Ali nista vise od toga jer oni pobogu primaju platu za to sto rade.
Ja radim kao profesor u skoli i zamisljam situaciju da meni djaci dodatno placaju casove i da ja tek onda upotrebim sve svoje znanje i umece da bih im prenela znanje. Pa morala bih da budem bas jako los covek da bi to bilo tako.
Svi mi volimo znake paznje i necu da kazem da ne volim kad mi neko kupi cvet ili neku sitnicu kad je 8. mart ali niti to ocekujem niti to utice na moj odnos prema djacima :D!
Tako zamisljam i doktore. Ako ce da me ostave tamo da mi umre dete zbog njihovog nemara jer nisu dobili pare onda ce da zavrse u zatvoru i za to cu se licno pobrinuti :D!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:45:26   
mamanp
IZVORNA PORUKA: anci 81

IZVORNA PORUKA: mamanp

Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr,  zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.

E pa to "da se ne obrukamo" mene izludjuje! A sto je to bruka? Kao kad bih svaki put castila lekara opste prakse kad se prehladim i odem kod njega. Glupost! Imam ja jos do toga,i ako treba koliko god da treba pare ce se naci,ali sto mene bre boli ta nepravda,ta korumpiranost... Mozda ja i nemam i jos trebam da se zajmim da bih castila nekoga sto je radio svoj posao...Ma... Bezobrazluk!


Izludjuje i mene, ali mi smo ti  koji su ih navikli na "cascavanje". Mojeg dobrog prijatelja dete je operisano u BG od srca, dr-u su nudjene pare posle operacije, ali on covek nije hteo dinara da uzme, rekavsi da je za njega najvaznije da je dete dobro podnelo operaciju i da se sve dobro zavrsilo. E, to je za mene dobar lekar i pre svega dobar covek, ali takvih je (bar ja mislim) malo.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:47:11   
*Alexx*
Da i ja prozborim na ovu temu. Ja sam privatno vodila trudnoću, kod dr koji radi u Frontu. Svaki pregled je bio min 50evra, a nekad i više. Taj dr me primio u porodilište, pošto sam morala na indukciju, i toliko - posle porođaja me nije ni obišao. Čak i da jeste, ja mu ne bih platila, jer sam mu se nadavala para i para u toku trudnoće. Porodio me odličan dr koji je bio u smeni, i mm mu je odneo piće, njemu i anesteziologu.
Moja prijateljica je vodila trudnoću isto kod dr koja je u Višegradskoj, i ta dr je uradila gomilu pregleda u Višegradskoj (a ne privatno, a mogla je) i moja prijateljica nije platila te preglede, niti pribavljala upute, baš se ta dr pokazala super. Nju su posle porođaja častili 300 evra, čini mi se, ali kažu da je zaslužila svaku paru, jer bi te pare ionako dali da su svaki pregled išli privatno kod nje.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:47:47   
anci 81
IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: anci 81

IZVORNA PORUKA: mamanp

Draga moja, mm je dao dr pre porodjaja, babici kad su preneli bebu kroz hodnik i kad sam krenula kuci sa bebom (zaboga, da se ne obrukamo). Nije mi zao sto je dao dr,  zao mi je sto je dao babici i sestri, ali to smo mi krivi sto smo ih naucili tako.

E pa to "da se ne obrukamo" mene izludjuje! A sto je to bruka? Kao kad bih svaki put castila lekara opste prakse kad se prehladim i odem kod njega. Glupost! Imam ja jos do toga,i ako treba koliko god da treba pare ce se naci,ali sto mene bre boli ta nepravda,ta korumpiranost... Mozda ja i nemam i jos trebam da se zajmim da bih castila nekoga sto je radio svoj posao...Ma... Bezobrazluk!


Izludjuje i mene, ali mi smo ti  koji su ih navikli na "cascavanje". Mojeg dobrog prijatelja dete je operisano u BG od srca, dr-u su nudjene pare posle operacije, ali on covek nije hteo dinara da uzme, rekavsi da je za njega najvaznije da je dete dobro podnelo operaciju i da se sve dobro zavrsilo. E, to je za mene dobar lekar i pre svega dobar covek, ali takvih je (bar ja mislim) malo.

E pa to ti je ono SVI SMO MI LJUDI,ALI TREBA BITI COVEK! Malo je takvih...Bas malo!

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: "Castiti" lekara nakon porodjaja
16.1.2010 10:54:25   
gagins
Ja se zgrozim kad cujem takve price,moja dr koja mi vodi trudnocu radi samo u DZ pa sam na porodjaj isla sa znanjem da nemam pojma kome cu zapasti,mislim da je tako mnogo bolje.Posto sam porodjena hitnim carskim rezom,lekara koji je uradio operaciju sam videla dva puta,prvi put kad je dosao da mi kaze da ce me poroditi carskim i kad se predstavio,a drugi put me je obisao u sobi nekoliko sati posle porodjaja da proveri kako sam i da mi kaze da je sa bebom sve ok!Znaci nikakve pare nije dobio od nas.Mada sam se u bolnici druzila sa zenama koje su isle samnom u skolicu(sve smo se nekako porodile u par dana razlike) koje su govorile da treba lekarima da daju oko 300eura za carski.Bila sam veoma iznenadjena,nista bolji tretman nisu imale od mene,a ja sam izasla da nikome nisam nista dala i niko nista nije trazio od mene!

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here