|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Kakve ste bile kada ste bile male?
28.11.2008 14:15:45   
Anoniman
Ja sam sa godinu dana izbacila dnevno spavanje. Kaže mama da sam stalno bila u pokretu, i da ako nisam imala kuda da trčim, onda sam skakala u mestu. I kažu da sam stalno pričala. Da mi je glavna fora da sam nosila hoklicu za mamom ili bakom, i one ako su spremale po stanu, ja sam sela na tu hoklicu koju sam nosila, i pričala sve vreme. user posted image

I Luka je takav, non - stop priča. user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
28.11.2008 16:43:27   
andrijana
user posted image Tasho,dobra si... Ja sam htela da me svuda ima... Isla sam kod komsije da mi zada neko slovo da napisem dok on poji krave.user posted image Zahvaljujuci njemu,naucila sam da citam i pisem jos pre zabavista.user posted image Inace,djavo i po...user posted image

_____________________________

Andrijana i Stevan
01.01.2007.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
28.11.2008 19:35:58   
guppy RR
Mirna, dobra, sama sam se znala zaigradi, a bila sam tatina maza user posted image Zvao me je "lepilo" user posted image

(odgovor članu andrijana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
29.11.2008 13:19:40   
kumara
Ja sam pricala kao navijena (sto i danas radim user posted image user posted image user posted image )! Kazu da sam bila mirna kad dodju gosti, ali kad gostiju nema pravila sam haos. Naravno, bila sam malko razmazena - jedinica i uzasno tvrdoglava. Glavna fora mi je bila da bacim nesto na pod i kazem "padeeee"... I dan danas me stalno zezaju na tu temu. user posted image . A, da, i volela sam stalno da im berem cvece. Imali smo bastu koju sam ocerupala jer sam mami i baki svaki dan brala i poklanjala cvece... user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
29.11.2008 15:04:48   
Anoniman
Sva sreća pa se nisu ljutili na tebe zbog očerupanog cveća... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
29.11.2008 15:15:52   
kumara
Ko bi se naljutio na malu kovrdzavu devojcicu... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 16:15:20   
prase
Moje prve godine je obeležila ljubomora na mog brata. On je bio boležljiv, neretko je išao u bolnicu, a meni nije bilo jasno zašto mama pravo sa posla ide u bolnicu kada bi mogla i da dođe prvo kući kod mene pa onda posle u bolnicu kod brata. Nedeljom su i deca mogla da idu u posetu - tada nije bilo veće sestre od mene i više zahteva šta sve mom bratu treba da se kupi i ponese. Onda u poseti non-stop kukam da mi puste brata da ide sa mnom kući i plačem kada odlazimo... A čim dođem kući, opet sam ljubomorna na njega i kukam kako je tamo lepo a kod kuće dosadno. Eh, da sam ja znala da se to meni samo čini da je tamo lepo. Da sam znala da su klovnovi dolazili samo nedeljom kada i ja. Da sam znala da su druga deca dolazila samo kada i ja i da je malim bolesnicima bilo dozvoljeno da se igraju samo kada dolazim i ja. Možda ne bih bila tako ljubomorna... Vrhunac je bio kada su mama i brat otišli na klimatsko lečenje u trajanju od 20 dana. Nisam mogla da oprostim mami što i ja ne idem (i to avionom!)... a tek kada su joj na aerodromu rekli da može slobodno i mene da povede jer se i ovako plaća pola karte za dete, a tamo ima mesta... što je onda 'ladno odbila (misleći kako meni najmanje u životu treba da budem okružena decom koja ne mogu da se igraju sa mnom). Sad mi je to sve smešno, ali onda sam plakala...

Evo jedne anegdotice, koja odslikava koliko je znala da bude velika moja ljubomora i netrpeljivost prema bratu: Mama nas kupa, jedno po jedno, ali drugo mora da bude u kupatilu jer smo bili sami... Mama kupa mene, a batu je stavila da sedi na WC šolji. Kada je krenula da mi ispira kosu, ja (normalno) počnem da vrištim, a moj bata ni 5 ni 6 nego skoči i ujede mamu za butinu. E onda kupa batu. Kada je krenula da mu ispira kosu, on (normalno) počne da vrišti, a ja ni 5 ni 6 nego kažem mami: "Sipaj još!" user posted image Ma, grozna sam bila prema njemu... a sve je došlo na svoje tek kada smo krenuli u školu.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 16:18:32   
Anoniman
Ajao guppy, vidiš šta te čeka! user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 16:39:31   
guppy RR
 user posted image

I naš mali bata je veliki zaštitnik svoje seke. Prošli put se jako rasplakala, a on odma za njom u plač, protrčao kroz zobu, uzeo svoju dudu i odneo njoj pravo u usta da je uteši.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 16:40:56   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

user posted image  

protrčao kroz zobu, uzeo svoju dudu i odneo njoj pravo u usta da je uteši.



Jao srce malo! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 18:55:29   
guppy RR
sobu, ne zobu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 20:13:01   
Anoniman
shvatila sam user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
30.11.2008 20:23:15   
Lu
Moja mama kaže da sam ja bila jako mirna i kao beba i kao djete,mirna i poslušnauser posted image ,
ali sa dolaskom puberteta došli su i moji dani buntovništva.
Bila sam baš svojeglava,toga se sjećam itekako i sad znam kako su te godine opasne,sreća pa nisam ništa strašno napravilauser posted image ,
ali sam bila jako teška svojim roditeljima, svaka im čast na obavljenom poslu,zaista sam zahvalna što nisu dozvolili da odem krivim putem.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
7.12.2008 0:02:53   
maslacak
Ja koga god sam srela na ulici zvala na kavu..

Heeeej ti, zove te moja mama da navratiš na kavu!!

Naravno da mama nije imala pojma

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
7.12.2008 7:58:32   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maslacak)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
7.12.2008 12:22:53   
mamy2
Malo je reći da sam bila živa i nemirna.
Do prve godine ,nisam (Kažu) spavala skoro nikako.Tražili su mjesta gdje škripi parket da me ljuljaju,valjda me taj zvuk umirivao!user posted image
Kada sam se dočepala svojih noga,niko me nije mogao stići,uvijek sam bila tamo gdje ne treba!
Moje djetinstvo su obilježile igra,igra i samo igra.
Naravno praćena raznoraznim padovima,udarcima,pa čak i lomom ruke.
Kao Maslačak znala sam čak dovesti kući i potpune strance na kafu,na šta je moja mama dobivala frazove.Stanovali smo blizu hotela,tako da kad bi naišla kakva grupa turista ja sam redovito konverzirala s njima,na svim mogućim jezicma.engleski,portugalski,talijanskiuser posted image user posted image user posted image user posted image
Tako sam jedne prilike na vrata dovela brčni par Afro Američkog porijekla,ljudi su me na engleskom pitali gdje je toalet,a ja naravno veze imala nisam šta traže i povela ljude kući.user posted image
Zato mi sad sva moja i uža i šira porodica govori da je Emina uvijek bila kao bubica mirna u odnosu na mene!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
7.12.2008 14:37:23   
guppy RR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamy2)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
7.12.2008 17:00:32   
kumara
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:19:20   
eugenija
Bila sam najmlađe dete u ulici, i jedina devojčica... Od dečaka sam dobijala najgori kliker (okrznuti) za igru, najgori autić (bez jednog točka obavezno), i najgoru pušku (svi su imali plastične mitraljeze i bili partizani, a ja sam imala drvenu i jedina bila Nemac). Kada se igramo žmurke, iako prva kažem : "Na žmurim!", obavezno žmurim... A kada se igramo ganje, ja uglavnom vijam, a ako ne, onda me prvu uhvate.
Posle se doselila jedna devojčica koja mi je postala najbolja prijateljica, ali ona je bila oličenje narcisoidnosti, i omiljena igra joj je bila "Ajmo se igrati, ja sam kao princeza, a ti si moja sluškinja".. Ta je plakala kad je baka istuče, ali pred ogledalom, da vidi jeli lepa i kad plače. Ja sam bila željna, kao i svako dete drugara i igre, i nastojala da se štvo više družim, te svoje drugare, kao i tu drugaricu, obožavala sam.. Nisam imala braće ni sestara i volela sam moje društvo iz ulice svim srcem. Tada nisam znala šta je pravedno, i mislila sam da tako treba. Tek posle ću saznati neke stvari o pravdi i nepravdi.

Volela sam puno da čitam i pišem, i to mi je bila omiljena aktivnost. Oba pisma (ćirilicu i latinicu) savladala sam u veoma ranom periodu i uživala sam čitajući bajke.

Bila sam dobro dete, jedini ispad kog mogu da se setim, bio je ovaj:
Kao što i sada često sve pogrešno shvatim, i tada je bilo škripavo. Da bi me naučili da se nekako zaštitim, baka mi je dala savet, ako me neko udari, da vratim istom merom, umesto da plačem i stojim bespomično. I desila se situacija da je drug iz ulice bacio kamenčić na mene, a ja sam se setila bakinih reči, otišla u dvorište u šupu, uzela dedov kamen za kupus i razbila dečaku glavu! Tada mi nije bilo jasno zašto me svi napadaju i zašto sam dobila najveće batine u svom životu, pa ja sam samo vratila "istom" merom.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:26:45   
NadaR
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:30:13   
Anoniman
Htela sam da citiram eugeniju, ali nisam znala koji deo da citiram. Fenomenalan post! user posted image

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:31:41   
NadaR
   Sjecam se jedne situacije...
Brat i ja kod tetke na balkonu sjedimo i on  baci dudu preko ograde i ja ladno krenem da mu je dohvatim...  sreca mama me ulovila  kad sam zakoracila na ogradu inace bi naglavacke sa 6.... 
jbt, sad me strah kad se sjetimuser posted image
Inace sam bila mirna,uglavnom pokrivala nestasluke mladjeg bratauser posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:40:08   
Modessty
Sećam se da sam plakala što nemam brata, kao što imaju svi moji drugari. Onda se rodio brat kad sam imala 3 godine. Kupala sam ga zajedno sa mamom i čuvla ga sve dok nije počeo da uzima moje igračke user posted image
Imala sam veeeliko društvo iz ulice. Stalno smo izmišljali neke igre. Jedini način da nas ubede da udjemo u kuću i jedemo je bio da svaki dan idemo kod nekog na ručak. Jedan dan kod mene, drugi kod Sonje, treći..... user posted image
Volela sam da crtam. I baš sam lepo voštanim bojama oslikala komšijinu kuću!user posted image Do pre nekoliko godina se nazirao crtež. Nisu hteli da ga obrišu. Valjda im bilo simpatično user posted image
Naučila sam da čitam sa 5 godina, pored kume koja je tada već išla u školu. Čitala sam mnogo. Obožavala sam bajke i stripove, politikin zabavnik...
I nikad nisam dozvoljavala da dečaci budu bolji od mene! Plivala sam bolje od svih, verala se po drveću, jurila za loptom... Lutke mi baš nisu bile mnogo interesnatne jer je uvek bilo puno dece oko mene.

I uvek, čak i danas ustajem rano a već u 10h dremam! user posted image

A da! I mnogo sam volela da putujem vozom. Moja baka me stalno negde vodila!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
25.2.2009 13:44:17   
Anoniman
ja sam bila grozno dijete ali i beba... nisam nista htjela da jedem, to je naravno mamu i baku izludjivalo
posto su me cuvali baka i deda dok su roditelji bili na poslu bila sam jos i gora... kad sam imala dvije godine kad im je dosla murija (policija) na vrata radi mene, jer je ispod njihovog stana bio neki poslovni prostor(arhitektonski ured ja mislim) i ja sam ih gadjala jajima, jos ih baka napala sto su joj dosli, jer ima malo dijete u kuci od dvije godine a ne monstrumauser posted image
u mahali je bilo tovar djece moje generacije... igrala fudbala, tenisa, ganje, žmire, lanca...al zato nikad gume, lutkica i sl igara za djevojcice
tukla se, narocito kad je trebalo spasavati mladjeg brata koji je bio divan kao dijete, miran i povucen, a ja zadnji jalijašuser posted image


(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Kakve ste bile kada ste bile male?
16.9.2014 16:42:31   
emicaa
ja sam bila jedno mnogo dobro djete kad sam bila mala,cak i previse dobra...evo i jedna slicica iz tog doba
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Rastko ili Aleksa?
Pansophia

Koje ime biste dali decaku?

Rastko (21%)

Aleksa (79%)


Ukupan broj glasova: 103

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here