|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   SLATKORECIVOST
24.11.2009 21:49:00   
magde
MORALA SAM DA OTVORIM OVU TEMU DA SAZNAM KAKO JE KOD VAS KOD KUCE MISLIM KAKO SE VI PONASATE I KAKO SE OSTALE PONASAJU u kuci.jel znate da pricate slatko i dalii vama pricaju slatko??znate to je umesnost ne moze to svako a moramo to da dobro naucimo jel to vodi kon super slogu.sta vi mislite o ovome?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 21:56:18   
bonita
ova tema mi se svidja.
Ja sam npr jako slatkoreciva,ali zato sto sam zaista takva kao osoba.
I prija mi da neko prema meni bude takav,naravno da sve bude iskreno.
Cak i kada sam ljuta ili besna uvek biram prave reci,da ne bih nikog uvredila i valjda automatski ocekujem isto za uzvrat.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 21:57:30   
magde
epa BONITA zanimame sta si u horoskop jel si LAV?il mozda vodoliju?

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 21:57:55   
Anoniman
Pa umem da budem slatkoreciva al samo kad ja to hocu i kad sam raspolozena!


(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 21:58:32   
bonita
IZVORNA PORUKA: magde

epa BONITA zanimame sta si u horoskop jel si LAV?il mozda vodoliju?



vodolija.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:01:58   
bonita
moram da dodam,mnogo puta mi se u zivotu desilo da ljudi pomosle da se foliram svijim ponasanjem,ali kada me neko upozna ono do srzi,vide da nije tako.
Jer ja sam ti u principu sto na um to na drum.
Cak kada i nekome nesvesno kazem nesto lose pojedem se do koske.



_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:02:56   
Lu
Ja nisam sigurna šta podrazumijevate pod "slatkorječivost"user posted image
Ovo što je bonita napisala,e pa ja se isto tako nekako mogu opisati ali ja to smatram prijatnošču,volim da budem prijatna sa svima i da se drugi tako odnose prema meni,a kada to više nije iskreno onda je to "slatkorječivost" ili ulizivanje...jesi na to mislila magdeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:11:42   
bonita
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ja nisam sigurna šta podrazumijevate pod "slatkorječivost"user posted image
Ovo što je bonita napisala,e pa ja se isto tako nekako mogu opisati ali ja to smatram prijatnošču,volim da budem prijatna sa svima i da se drugi tako odnose prema meni,a kada to više nije iskreno onda je to "slatkorječivost" ili ulizivanje...jesi na to mislila magdeuser posted image


pa draga to su sad stvari koje se mogu pomesati.
Slatkorecivost mene npr asocira uvek na prijatnost,ali neki to uvek smatraju za ulizivanje.
U mom licnom slucaju je prijatnost,a ovo ulizivanje,ja bih nazvala licemernost.
user posted image Mozda sam ja ponekad upravo zbog toga krivo shvacena,jer neki smatraju da je slatkorecivost ulizivanje,sto kad bolje razmislim ima nekog smisla.Jednostavno moze se svhaviti dvosmisleno.


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:15:27   
Anoniman
Ja samo mogu reci da bjezim od pretjerano slatkorjecivih ljudi. Ja sam prijatna, ali kad mi neko krene kuco, maco, cile, mile, kosa mi se dize na glavi. Nesoji!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:16:48   
Lu
Ma ne znam,meni slatkorječivost zvuči negativno,ono kao govorim ti slatke riječi da te zadivim a u sebi mislim nešto drugo...a možda i ja griješim možda je to ustvari biti prijatan prema drugima-biti slatkorječivuser posted image

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:16:57   
magde
e potpuno si u pravo BONITA sasvim si me razumela.i ja sam ti eto takva slatko reciva i da nemogu da se nekom derem a i da to treba i da mi smeta ja nekako slatkorecivo moram da objasnim a ponekad mi se to desava i meni da mi neko kaze ej aj ne se pravi predobra ili tako nekako a ja sam takva i to je to nemogu da se ponasam bezobrazno takva sam i da ponekad treba al to je to al ne pravim licemerije nikome ja kazem u lice sve al eto onako ne strogo nego fino i milozvucno

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:18:32   
bonita
IZVORNA PORUKA: magde

e potpuno si u pravo BONITA sasvim si me razumela.i ja sam ti eto takva slatko reciva i da nemogu da se nekom derem a i da to treba i da mi smeta ja nekako slatkorecivo moram da objasnim a ponekad mi se to desava i meni da mi neko kaze ej aj ne se pravi predobra ili tako nekako a ja sam takva i to je to nemogu da se ponasam bezobrazno takva sam i da ponekad treba al to je to al ne pravim licemerije nikome ja kazem u lice sve al eto onako ne strogo nego fino i milozvucno


ne verujem bas u horoskope,ali mozda i imamo neke slicnosti.
Sta si ti u horoskopu?


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:19:35   
magde
moj poso na primer trazi da budem fina slatkoreciva.al ja ne upotrebim one kuco maco zlato srce bljak to me uzasno nervira mislim nisam neka ligava da se mazim al se onako znam snaci sa lepim recenicama

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:21:04   
magde
pa odakle bi inace znala da si vodolija a ja ti i pogodim na primer na poso pogadgam ljude u veci slucajeve da ne kazem 90 % sam sve pogodila od nekoliko recenica ja sam LAV u podznaku VODOLIJA etako sam i za tebe zaklucila pa i po ovo pisanjeuser posted image

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:22:22   
gina
IZVORNA PORUKA: Diabla

Ja samo mogu reci da bjezim od pretjerano slatkorjecivih ljudi. Ja sam prijatna, ali kad mi neko krene kuco, maco, cile, mile, kosa mi se dize na glavi. Nesoji!user posted image user posted image user posted image


Potpisujem 100%.... ne volim ni ja takve!!!
A ja sam ti od onih sto kazu sta misle pa ako ti se svidja, svidja, a ako ne ti se pusi!!! user posted image user posted image user posted image
Nemam ti ja zivaca za motanje u ukrasne folije i papire! user posted image

< Poruku je uredio gina -- 24.11.2009 22:23:04 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:26:13   
bonita
IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma ne znam,meni slatkorječivost zvuči negativno,ono kao govorim ti slatke riječi da te zadivim a u sebi mislim nešto drugo...a možda i ja griješim možda je to ustvari biti prijatan prema drugima-biti slatkorječivuser posted image


Razume te i to u potpunosti,ali hajmo ovako,nazvacemo

Slatkorecivost-prijatnost.

JA,ako me neko iznervira,uvredi,uvek biram reci sta cu reci kao kontru,jer smatram da ,pametniji popusta,i da taj neko shvati da uvek ima boljih nacina reci svoje misljenje(na lep nacin),nego reci neke stvari zbog kojih ces se posle kajati.

A  kada mi je neko drag pokazacu mu to iz srca,i staviti so znanja kolko mi je drag pa neka shvati kako hoce.




_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:26:54   
magde
a joooooooooj ova tema je malo kiksnula na druge strane a i ja mozda nisam dobro objasnila.PRIMER ja sam vi veoma osetljiva osoba i kad mu muz kaze da ne radim nesto bilo sto na primer ne igraj tolku so deteto malku smirenije se ponasaj_e ja to bi htela da se malo lepo kaze da ne bude to strogo i glasno .nek bude slatko pa da sve bude ok .JESnIJE JE SAD?

(odgovor članu gina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:28:25   
bonita
IZVORNA PORUKA: magde

a joooooooooj ova tema je malo kiksnula na druge strane a i ja mozda nisam dobro objasnila.PRIMER ja sam vi veoma osetljiva osoba i kad mu muz kaze da ne radim nesto bilo sto na primer ne igraj tolku so deteto malku smirenije se ponasaj_e ja to bi htela da se malo lepo kaze da ne bude to strogo i glasno .nek bude slatko pa da sve bude ok .JESnIJE JE SAD?


ja te razumem 100%


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu magde)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:34:38   
Lu
IZVORNA PORUKA: bonita

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma ne znam,meni slatkorječivost zvuči negativno,ono kao govorim ti slatke riječi da te zadivim a u sebi mislim nešto drugo...a možda i ja griješim možda je to ustvari biti prijatan prema drugima-biti slatkorječivuser posted image


Razume te i to u potpunosti,ali hajmo ovako,nazvacemo

Slatkorecivost-prijatnost.

JA,ako me neko iznervira,uvredi,uvek biram reci sta cu reci kao kontru,jer smatram da ,pametniji popusta,i da taj neko shvati da uvek ima boljih nacina reci svoje misljenje(na lep nacin),nego reci neke stvari zbog kojih ces se posle kajati.

A  kada mi je neko drag pokazacu mu to iz srca,i staviti so znanja kolko mi je drag pa neka shvati kako hoce.




Razumijemo se u potpunosti,samo se moramo dogovoriti oko naslovauser posted image
Dobro, biti slatkorječiv-biti prijatan...ja se recimo isto ne volim svađati ali baš ne volim i uvijek sam ja ta koja smiruje situaciju inače svađa loše utječe na mene,kad god sam se posvađala nisam mogla spavati noćima dok se ne izmirim sa tom osobom.
Mišljenja sam da se i konflikti mogu riješiti na kulturan način,a i ako ne možemo naći zajedničku riječ ne moramo povisivati ton,napadati nekoga da bi se mi bolje osjećali...
Ja sam osoba koja voli raspraviti stvar do kraja, ne volim nedorečenosti i mogu se raspravljati dugo ali bez podizanja tenzija,ružnih riječi i svađeuser posted image

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:38:24   
Anoniman
Pa šta ja znam... te reči kuco, maco....user posted image iskreno, ne volim. Ali znam nekoliko ljudi koji non stop ljude tako oslovljavaju bez obzira koliko dugo i dobro ih poznaju. to im dođe kao neka uzrečica, to tepanje . zvuči kao foliranje, ali ja znam da nisu zlonamerni... opet, postoje oni koji su slatkorečivi i to onako, baš ljigavo uvežbano i isfolirano. ja mm tepam ljubavi, ali to je nešto drugo, on jeste moja ljubav user posted image sutra ću i za dete imati neku lepu umiljatu reč user posted image

ali generalno, ne volim to prenemaganje....jedina uzrečica mi je  reč draga - tako se zovemo m kuma i ja .. pa onda kada mi je neko simpatičan - upotrebim je. ovo ostalo, umiljavanje... mada , umem da zavučem na finjaka user posted image

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:40:08   
melania
Volim prijatne i duhovite ljude,slatkorecive ne simpatisem.Mislim da polemisete na pogresnu loptu,jer slatkoreciv nije izraz za uljudne i prijatne ljude,vec za one koji bi da se malo sa svima maze u razgovoru misleci da je to zdravo i normalno,meni je to licno bljak.Pricaj bre normalno bez ulepsavanja i stvaranja vestacke slike.

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:40:31   
bonita
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: bonita

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Ma ne znam,meni slatkorječivost zvuči negativno,ono kao govorim ti slatke riječi da te zadivim a u sebi mislim nešto drugo...a možda i ja griješim možda je to ustvari biti prijatan prema drugima-biti slatkorječivuser posted image


Razume te i to u potpunosti,ali hajmo ovako,nazvacemo

Slatkorecivost-prijatnost.

JA,ako me neko iznervira,uvredi,uvek biram reci sta cu reci kao kontru,jer smatram da ,pametniji popusta,i da taj neko shvati da uvek ima boljih nacina reci svoje misljenje(na lep nacin),nego reci neke stvari zbog kojih ces se posle kajati.

A  kada mi je neko drag pokazacu mu to iz srca,i staviti so znanja kolko mi je drag pa neka shvati kako hoce.




Razumijemo se u potpunosti,samo se moramo dogovoriti oko naslovauser posted image
Dobro, biti slatkorječiv-biti prijatan...ja se recimo isto ne volim svađati ali baš ne volim i uvijek sam ja ta koja smiruje situaciju inače svađa loše utječe na mene,kad god sam se posvađala nisam mogla spavati noćima dok se ne izmirim sa tom osobom.
Mišljenja sam da se i konflikti mogu riješiti na kulturan način,a i ako ne možemo naći zajedničku riječ ne moramo povisivati ton,napadati nekoga da bi se mi bolje osjećali...
Ja sam osoba koja voli raspraviti stvar do kraja, ne volim nedorečenosti i mogu se raspravljati dugo ali bez podizanja tenzija,ružnih riječi i svađeuser posted image




e posle toliko debata,konacno se razumesmo,user posted image .
Samo jos da se dogovorimo oko naziva temeuser posted image



_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: SLATKORECIVOST
24.11.2009 22:50:39   
bonita
ja licno smatram,da sltakorecivost (ako je iskrena),nije isfoliranosnt.
Ako ja nekome kazem da mi je drag,ili pak udelim neki kompliment to zaista i mislim.
A,ako mi se neko ne svidja,ili mi ne pase kao osoba,reci cu to na kulturam nacin,biranim recima,ili jednostavno ignorisati.




_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: SLATKORECIVOST
25.11.2009 12:21:51   
Ellenica
Zaista covek nemoze da odredi gde prestaje prijatnost u razgovoru a pocinje slatkorecivost, cak je tesko i tacno razgraniciti te dve stvari.
Ja se obicno vodim time da kolicina "slatkih" reci bude srazmerna poznavanju osobe sa kojom govorim, tako da na primer ako me neko ne poznaje nema sta da me zove kuco ili maco, to smatram podilazenjem ili ulizivanjem iz nekog konkretnog razloga.

Osobe koje dugo poznajem i volim umem da nakitim raznim meni simpaticnim nadimcima.
Ja sam ipak zagovornik opste kulture u komunikaciji, kao sto je Dobar dan, izvolite, molim i hvala, da treba znati kome sa obratiti sa VI a kome sa TI (ovo me podseti na Popajauser posted image user posted image user posted image )
kod mene pale samo maniri a slatkorecivost pomalo budi sumlju.


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu bonita)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: SLATKORECIVOST
25.11.2009 12:24:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: magde

MORALA SAM DA OTVORIM OVU TEMU DA SAZNAM KAKO JE KOD VAS KOD KUCE MISLIM KAKO SE VI PONASATE I KAKO SE OSTALE PONASAJU u kuci.jel znate da pricate slatko i dalii vama pricaju slatko??znate to je umesnost ne moze to svako a moramo to da dobro naucimo jel to vodi kon super slogu.sta vi mislite o ovome?


Cenim dobru, pozitivnu energiju, dobar, dobronameran pristup...
Ljubaznost, lepo ponasanje DA
Slatkorecivost ne volim...uvek mi je znak pitanja sta je ispod

(odgovor članu magde)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here