|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Jogurt smanjuje telesnu težinu
10.12.2008 9:00:34   
Anoniman
Brojne studije su pokazale i dokazale da ishrana sa smanjenim unošenjem kalcijuma dovodi do bržeg gojenja zato što masne ćelije postaju veće i masnije. Uz dodatak jogurta ishrani ubrzava se gubitak telesne težine i smanjuje veličina stomaka!

Naučnici su dokazali da gojazne odrasle osobe ako uvedu tri obroka sa jogurtom bez masti - gube 22% više težine i 61% više telesne masti nego osobe koje ne unose dovoljno kalcijuma kroz ishranu. Osobe koje piju jogurt gube 81% više masti sa stomaka nego osobe koje ga ne piju.

Profesor Majkl Zemel (Michael Zemel), nutricionista sa Univerziteta u državi Tenesi kaže da je ovakva dijeta dva puta efikasnija za održavanje mišićne mase, jer kada osobe drže dijetu za mršavljenje, one žele da izgube masno, a ne mišićno tkivo.

U kliničkoj studiji naučnici su ispitivali 34 inače zdrava ali gojazna ispitanika koje su podelili u dve grupe. Ispitivanje je trajalo 12 nedelja. Prva grupa ispitanika pila je tri puta dnevno po 180 grama jogurta bez masti, obezbeđujući oko 1100 miligrama kalcijuma dnevno. Druga grupa je dobijala samo jednu porciju jogurta i obezbeđivala unos kalcijuma od 400-500 miligrama dnevno. Obe grupe su unosile po 500 kalorija manje nego što je uobičajeno da bi se stimulisao gubitak telesne težine.

Kao što se i očekivalo, obe grupe ispitanika izgubile su telesnu težinu, ali je taj gubitak bio značajno veći u grupi koja je pila više jogurta. Ispitanici koji su pili po jednu porciju jogurta dnevno u proseku su izgubili pet kilograma za 12 nedelja, dok su ispitanici koji su pili po tri jogurta dnevno izgubili u proseku šest i po kilograma za isto vreme.

Čaša nemasnog jogurta od 180 grama daje vam dovoljno belančevina, puno vitamina B12, kalcijuma, cinka i ostalih hranljivih sastojaka koje je vrlo teško naći u drugoj vrsti hrane na jednom mestu. Jogurt ima samo 140 kalorija i vrlo je značajan u održavanju normalne crevne flore.
IZVOR
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
10.12.2008 9:17:47   
Jeca*
moguće...moj muž pije jogurt uz maltene svaki obrok i ima super liniju. Ja volim jogurt, a posle ovog teksta počeću i ja češće da ga pijem, pa da vidimo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
10.12.2008 9:21:28   
Anoniman
Ja sam ovaj tekst pročitala davno, davno, i pijem jogurt redovno. Ako me ne mrzi, odem u obližnju prodavnicu pa kupim onaj FIT, ali u principu, mislim da pomaže svaki, pošto sam žene moje počela mnooooogo da jedem, ali za prepodne popijem oko 0,5l jogurta i kilaža se ne menja. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
10.12.2008 9:23:30   
Lu
I ja volim jogurt i nemam problema s kilažom,čak sam sad slatila 2kg a da nemam pojma kakouser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
10.12.2008 9:24:51   
Anoniman
slatila? Smršala?

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:40:02   
kumara
Jao ja mrzim da piem jogurt, ali probacu... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:41:22   
Anoniman
Ladno žena ne voli jogurt! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:44:08   
kumara
user posted image Sto te to toliko cudi? Doduse, ja jesam malo cudna - ne volim jogurt, mlako, lubenicu... (pec-pec po prstimnauser posted image )

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:46:31   
Anoniman
mlAko ne volim ni ja.... hahaha, ili vruće ili hladno! user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:47:15   
kumara
dobro, dobro - MLEKO! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:48:42   
Anoniman
user posted image  mlEko mogu samo hladno da pijem. Ako se ugreje, uhvati se kajmak od gore, i meni se povraća čim ga vidim... user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.12.2008 11:52:06   
kumara
Jao ja od mleka imam traume iz detinjstva, ali dobicemo pec-pec ako nastavimo o tome ovde da pisemo. Hoces da napravis novu temu? Plizzzzz!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.2.2009 13:46:13   
Samanta
Mislim da bez mleka ne bih mogla da zivim...
U frizideru ne moram imati nista, ali litra mleka mora biti.
Vise volim da pijem hladno nego toplo mleko, a na cokoladno mleko otkidam user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.2.2009 14:10:35   
Samanta


Ako ne zelis da se desi ovo tvom detetu, a ti poslusaj neki od saveta...user posted image

(odgovor članu Samanta)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
11.2.2009 14:12:04   
Samanta
Ovaj sad komentar je skroz bezveze ispao, mislila sam da sam uspela da ubacim sliku, ali kao sto se da videti, nisam uspela...user posted image

(odgovor članu Samanta)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
17.2.2009 12:33:36   
mamica salamica
Ovaj tekst je sjajan! MAda kod mene nazalost ta prica sa jogurtom bas nesto ne paliuser posted image !!! Mozda zato sto ga obozavamuser posted image !Pijem Fit 0% masti za dorucak, rucak, veceru....a kilogrami nesto mnoooogo sporo nestajuuser posted image ....Citala sam da ako dojis lakse gubis kilograme koje si nabacila u trudnoci ....ja evo dojim vec 2,5 meseca, bebce hvala Bogu raste kao iz vode, a ja....ja jos uvek imam 4 kg vise nego na pocetku trudnoce....
Ipak, ostajem dosledna, I DALJE CU DA PIJEM JOGURT!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
17.2.2009 12:40:11   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu mamica salamica)
  Direktna veza do poruke: 17
   [Obrisana poruka]
20.2.2009 17:12:59   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
24.2.2009 11:48:11   
Modessty
Obožavam jogurt!!!!user posted image user posted image
Pijem ga svaki dan uz doručak. Nije bitno da li jedem slano ili slatko!user posted image

A pijem ga i uz ručak.

Samo meni to ne pomaže. I dalje imam skoro 10 kg viška!user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
24.2.2009 12:00:27   
Ana RR
Ja pijem jogurt u ogromnim kolicinama, dok sam radila u fotografskoj radnji pila sam ga najvise zbog tih hemijskih isparenja, a posto mleko ne volim jogurt mi je alternativa.
Onda sam cula da je jogurt najbolji lek za pms i bolne cikluse, a otkako se pojavio ovaj fit effect samo se nalivam, i cini mi se da mi malo regulise tezinu. Doduse, ja ne jedem hleb tako da time najvise odrzavam liniju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
24.2.2009 12:01:24   
Anoniman
po jogurtu ja bi trebala da budem osusena... ne prestajem da ga pijem a kile se ne pomjerajuuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
24.2.2009 12:05:48   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: lenka sarajevo

po jogurtu ja bi trebala da budem osusena... ne prestajem da ga pijem a kile se ne pomjerajuuser posted image



user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
25.7.2009 16:02:21   
guppy RR
Jogurt

Nutricionisti često kažu da je običan jogurt idealna hrana ima odličan omjer ugljikohidrata, proteina i masnoća, te održava istu razinu šećera u krvi. Prema istraživanjima, ljudi koji su na dijeti pili više jogurta, izgubili su 61% više masnoća od onih sa sličnom prehranom, ali bez jogurta.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
27.9.2009 22:29:05   
Suncicabg
Meni je nutricionista rekla - jogurt obavezno svaki dan! Naravno sa manje masti!

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Jogurt smanjuje telesnu težinu
28.9.2009 0:06:29   
montenegra

Jogurt ima samo 140 kalorija i vrlo je značajan u održavanju normalne crevne flore.
IZVOR
malo li je! to je na 100 grama, a koliko popijemo uz svaki obrok? ja najmanje 4x140 kalorija... inače ne vjerujem da je ovo tačno. tako su pisali i za ovsene mekinje - ne morate smanjiti hranu, samo uzimajte 2 kašike mekinja dnevno i mršaćete. kako da ne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here