|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   bujurdi i pecena feta
25.7.2011 15:29:22   
Anoniman
Bujurdi
500 gr fete, 1 paradajz iseckan na kockice, malo ljute papricice + jedna paprika (bilo zelena, bilo ona crvena koju pecemo) iseckana na tracice, ulje, origano, biber.
donji deo - paradajz i paprika, zatim feta iseckana na 4 komada, paprika, malo ulja, origano i biber. peci na 200 stepeni 15 min.

iskreno, ja imam taj recept - ali nisam pravila. mada ne mozete da pogresite. u nekim tavernama osim fete dodaju i kackavalj.

ja cesce pravim pecenu fetu - znaci u aluminijsku foliju stavim komad fete, odgore kolut paradajza, malo ljute papricice, origano i kap - dve maslinovog ulja. to obicno ispecem u tosteru user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: bujurdi i pecena feta
25.7.2011 15:31:08   
Jeca*
ovo sutra pravim...samo cu umesto fete onaj nas balans sir...manje je kaloričan user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: bujurdi i pecena feta
25.7.2011 15:40:00   
Anoniman
samo napred - princip je isti, sve su ostalo nijanse user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: bujurdi i pecena feta
25.7.2011 15:44:08   
Jeca*
user posted image  user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: bujurdi i pecena feta
31.7.2011 18:43:46   
nina26
ja cesce pravim pecenu fetu - znaci u aluminijsku foliju stavim komad fete, odgore kolut paradajza, malo ljute papricice, origano i kap - dve maslinovog ulja. to obicno ispecem u tosteru


Ksenci, moja sveki tako pravi bujurdi user posted image

Na foliju stavi parce fete, pa preko dve tri okrugle kriske paradajiza, pa ljute papricice, i sve to zalije sa malo maslinovog ulja i origana. Ali meni se to vise svidja kad se ispece na rostilju, e tad je ukus fantasticanuser posted image

btw, pre neki dan sam pravila salatu od patlidzana ovde, prosto ne mogu da je ne jedem bar jednom nedeljno, svi su se oduseviliuser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 31.7.2011 18:44:33 >

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: bujurdi i pecena feta
31.7.2011 21:33:20   
Anoniman
da, ali to nije bujurdi, nego pecena feta. i u tavernama imaju i jedno i drugo obicno. ja sam na jednom mestu jela fetu u susamu, kao pohovanu, i bila mi je extra.

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: bujurdi i pecena feta
1.8.2011 15:01:07   
nina26
Ona to zove bujurdiuser posted image Ubaci i malo kackavalja pa sve to lepo izgnjeci i bude uh, prelepo.

Kako god da se zove, ukus je fantasticanuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: bujurdi i pecena feta
1.8.2011 15:03:05   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 8
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Faširane snicle
Ringerajin kuvar: Maraj
Bele pihtije
Ringerajin kuvar: Maraj



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here