|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 3:47:32   
Delijagirl
user posted image Lekar Esad Mujkanović Lekar Esad Mujkanović iz doma Zdravlja Otočac u Hrvatskoj odbio je da ukaže pomoć pacijentu Bošku Radiću (67) iz Vrhovine, većinske srpske opštine u Hrvatskoj, koji je imao sve simptome moždanog udara, samo zato što je srpske nacionalnosti. Lekar je zasuo najgorim uvredama pacijenta i ljude koji su ga dovezli, među kojima je bio i Milorad Delić, načelnik opštine Vrhovina i funkcioner Samostalne demokratske srpske stranke.

„Dosta je vašeg četnikovanja u Vrhovinama, gamad Vrhovljanska, skinuću vam ja kokarde s glave, hoćete li možda da zapevate ovde Vojvodu Sinđelića. Marš napolje", prepričava incident za „Blic" šokirani Delić, koji je o čitavom slučaju u utorak obavestio dopisom Ministarstvo zdravlja Hrvatske i rukovodstvo SDSS. On napominje da je pacijent kasnije primljen u bolnicu u Ogulinu gde mu je konstatovan moždani udar. Delić kaže da ovo nije prvi ispad doktora Mujkanovića, koji je više puta ne samo vraćao pacijente Srbe, nego ih i pogrešno lečio.
„Radić, kojem je trnula jedna strana tela, dovezen je u hitnu pomoć u Otočac, jer nedeljom ne radi ambulanta opšte medicine u Vrhovinama. Tamo ga je dočekao Mujkanović i odbio da da kola da se bolesnik prebaci u bolnicu ili u Ogulinu, ili u Gospiću, a onda i da izda uput. Kad me je Radićev sin nazvao da intervenišem ubrzo sam i sam došao a Mujkanović nas je onda zasuo najtežim uvredama", priča Delić, kojem je pacijent sticajem okolnosti prvi komšija.
Slobodan Radić, sin izvređanog pacijenta koji živi i radi u Srbiji, kaže za naš list da je njegovom ocu bilo loše još u subotu, a u nedelju je pao s gornjim pritiskom preko 200 i komšije su više puta zvale hitnu pomoć, ali se niko nije odazivao. „Pretpostavljam da su videli identifikaciju da zovemo sa broja iz Vrhovina i da se zato nisu javljali", kaže Radić. On priča da je za Hrvatsku krenuo čim je čuo da mu je otac loše.






< Poruku je uredio Delijagirl -- 8.9.2009 3:48:06 >


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 3:58:12   
Delijagirl
Ovo je raspad sistema totalni. Ja bi ovakvom doktoru oduzela licenciju i oterala ga u user posted image .
Kako ga nije sramota, da nesto tako uradi. Napravio je bruku svim zdravstvenim radnicima i posto se ja brojim uz njih mene je bruka da je ovakav covek uopste dobio diplomu i da je smeo da izgovori hipokratovu zaprisegu. Nemoj da me neko pogresno shvati ovde uopste nije prica o tome sto je hrvatski doktor i sto ide za srpskog pacienta isto bi tako vristala pa da ide za srpskog doktora i albanskog pacienta ili bilo sta drugo jednostavno mi smeta to sto, če ostati nekažnjen a da mu je ukazao pomoč kako mu veli profesija mozda bi covek daleko bolje prosao. I jos to da mu to nije prvi takav konflikt da je lecijo paciente pogresno??? Pa zapitam se ozbiljno sta rade odgovorne institucije koje bi trebale da obave svoj posao i da mu oduzmu licenciju. Pitam se takodje kako takav covek moze mirno da zaspi i kako moze da se pogleda u ogledalo??? Znam da ima verovatno mnogo takvih po svetu i to je jako tuzno dokle smo dogurali!

Sta vi mislite? Medicinski radnici znam da vas ima ajde da vas cujem sta mislite o tome?


_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 4:00:50   
Verus
Jako, jako tuzno.....necemo se mi nikada promeniti izgledauser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 4:05:28   
Verus
Pa ne samo sto ne bih gledala sta je, ni koje je boje, nista!  Bas me briga, covek ne udje u medicinu da bi gledao takve stvari, nego da pomogne LJUDIMA kakvi god da su i odakle god da su dosli.  Nazalost, ima takvih stvari.  Puno lekara uzme zakletve, a nikada ne bi trebali da postanu lekari.  Malo je jos onih dobrog kova...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 4
   [Obrisana poruka]
8.9.2009 7:38:17   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 8:07:41   
božana
IZVORNA PORUKA: gagi

Ovo bas i nije tema za forum meni se licno ne svida jer ipak se prica o nacionalizmu.


I ja tako mislim.

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 8:13:53   
NadaR
IZVORNA PORUKA: božana

IZVORNA PORUKA: gagi

Ovo bas i nije tema za forum meni se licno ne svida jer ipak se prica o nacionalizmu.


I ja tako mislim.



I ja bih zakljucala!
Izvini Delija ali bolje je da drzimo politiku po strani!
Razumijem o cemu je rijec ali od ovoliko clanova nace se neko da pogresno shvati i prokomentarise i bice svasta!
Eto,tako mislim ja!user posted image


_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 8:28:23   
Anoniman
Ja ne vidim problem sa nacionalizmom ovde. Slažem se sa delijom da bih bila podjednako besna da je srpski lekar odbio pacijenta druge nacionalnosti. Prosto se radi o ljudima kokvi su skotovi, i o lekarima koliko neki od njih ne zavrednjuju poštovanje i poverenje koje im je pruženo.
No, nije moj deo foruma, pa će guppy o ovome da odluči.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 8:35:37   
mamanp
Htela sam da napisem reci kritike na ovu temu, ali sam izbrisala iz razloga sto zelim da ucestvujem na ovom forumu i sto je ovo mesto za porodicne i slicne teme. Zaista mislim (bez ljutnje) da ovu temu treba zakljucati jer nemamo svi isto misljenje o ovom problemu i rasprava ce krenuti u pogresnom smeru a to sigurno ni jedna od nas ne zeli.
Ali sto kaze Tasa - Gupi se pita.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 9:36:49   
marince1
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ja ne vidim problem sa nacionalizmom ovde. Slažem se sa delijom da bih bila podjednako besna da je srpski lekar odbio pacijenta druge nacionalnosti. Prosto se radi o ljudima kokvi su skotovi, i o lekarima koliko neki od njih ne zavrednjuju poštovanje i poverenje koje im je pruženo.
No, nije moj deo foruma, pa će guppy o ovome da odluči.


Slazem se!Ovakve stvari se cesto desavaju!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 9:48:31   
bonita
kako ovo da komentarisem?nisam zaista nacionalista,ljude delim na dobre i lose samo,bez obzira kojoj nacionalnosti i veroispovesti.
Ali gore naveden slucaj,user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

verujem u ljubav za celi zivot

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 9:56:06   
Anoniman
Kao shto delija kaze...nije bitno shto je u ovoj prichi lekar hrvat, a pacijent srbin... bitna je sama pricha... isto bi bilo i da je obrnuto...

Ne postoji ni jedan jedini razlog da bilo koji lekar odbije da lechi pacijenta...to shto se ratovalo...ratovalo se...rat je odavno zavrshen...i to ne sme biti razlog ne pruzanja pomotji choveku kojem je mozda zivot u opasnosti...

Eto...ja imam lep primer...isto sa hrvatskim lekarom... prek koju godinu kad sam bila na moru...imala sam fiksnnu protezu, i jedan briket mi je spao...poshto sam tek za 3 nedelje ishla kuci...morala sam tamo da odem kod zubara...i drzavni lekar, u njihovom domu zdravlja me je bez problema primio...josh smo se siti ispichali...user posted image

Lekar je lekar, ma koje nacionalnosti bio mora da bude LEKAR!

(odgovor članu bonita)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 12:32:50   
Rivana
Ovo je strasno user posted image ja nikada nisam imala problema sa Hrvatima. Muslimanima itd gluposti ko da je bitno ko je sta pa meni je najbolja drugarica muslimanka i sada bi se druzile ali je zivot odveo na drugu stranu otisla je u Svajcarsku da zivi. Uvek me iznarvira ta podela ko je sta pa svi smo ljudi jos posebno ovaj lekar ma i da nije lekar kakve veze ima ko je Hrvat Srbin uh.....iznervirala sam se....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 12:41:14   
Modessty
To što će oavkva ili slična tema biti zaključana ili obrisana neće da obriše nacionalizam i rasizam kog ima svuda. Glupo je zatvarati oči pred problemima. Ovo je delo za osudu i nije jedina tema tog tipa koja se javlja na RR.

Gade mi se svi oni koji cene ljude prema tome koje su boje, vere, nacionalnosti, obrazovanja...


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 14:39:26   
gagana83
IZVORNA PORUKA: Modessty

To što će oavkva ili slična tema biti zaključana ili obrisana neće da obriše nacionalizam i rasizam kog ima svuda. Glupo je zatvarati oči pred problemima. Ovo je delo za osudu i nije jedina tema tog tipa koja se javlja na RR.

Gade mi se svi oni koji cene ljude prema tome koje su boje, vere, nacionalnosti, obrazovanja...


Apsolutno se slazem sa Modessty
BTW,ovo je strasnouser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 14:43:35   
cicko
IZVORNA PORUKA: Delijagirl

user posted image Lekar Esad Mujkanović Lekar Esad Mujkanović iz doma Zdravlja Otočac u Hrvatskoj odbio je da ukaže pomoć pacijentu Bošku Radiću (67) iz Vrhovine, većinske srpske opštine u Hrvatskoj, koji je imao sve simptome moždanog udara, samo zato što je srpske nacionalnosti. Lekar je zasuo najgorim uvredama pacijenta i ljude koji su ga dovezli, među kojima je bio i Milorad Delić, načelnik opštine Vrhovina i funkcioner Samostalne demokratske srpske stranke.

„Dosta je vašeg četnikovanja u Vrhovinama, gamad Vrhovljanska, skinuću vam ja kokarde s glave, hoćete li možda da zapevate ovde Vojvodu Sinđelića. Marš napolje", prepričava incident za „Blic" šokirani Delić, koji je o čitavom slučaju u utorak obavestio dopisom Ministarstvo zdravlja Hrvatske i rukovodstvo SDSS. On napominje da je pacijent kasnije primljen u bolnicu u Ogulinu gde mu je konstatovan moždani udar. Delić kaže da ovo nije prvi ispad doktora Mujkanovića, koji je više puta ne samo vraćao pacijente Srbe, nego ih i pogrešno lečio.
„Radić, kojem je trnula jedna strana tela, dovezen je u hitnu pomoć u Otočac, jer nedeljom ne radi ambulanta opšte medicine u Vrhovinama. Tamo ga je dočekao Mujkanović i odbio da da kola da se bolesnik prebaci u bolnicu ili u Ogulinu, ili u Gospiću, a onda i da izda uput. Kad me je Radićev sin nazvao da intervenišem ubrzo sam i sam došao a Mujkanović nas je onda zasuo najtežim uvredama", priča Delić, kojem je pacijent sticajem okolnosti prvi komšija.
Slobodan Radić, sin izvređanog pacijenta koji živi i radi u Srbiji, kaže za naš list da je njegovom ocu bilo loše još u subotu, a u nedelju je pao s gornjim pritiskom preko 200 i komšije su više puta zvale hitnu pomoć, ali se niko nije odazivao. „Pretpostavljam da su videli identifikaciju da zovemo sa broja iz Vrhovina i da se zato nisu javljali", kaže Radić. On priča da je za Hrvatsku krenuo čim je čuo da mu je otac loše.







Morala sam da se ubacim ali zaista ne znam sta bih rekla, ovo je strasno. Treba mu ZABRANITI rad, ma treba ga zatvoriti!!!

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
8.9.2009 14:48:06   
Lu
Koja drskost,dok je je god ovakvih ljudi mržnja se širi, a najgore je od svega mrziti!
Dok se čovjek ne pomiri sam sa sobom i ne shvati da ga mržnja ubija,ne može normalno živjeti ni sa drugima!
Ovo je za svaku osudu,koje god nacionalnosti da je doktor ili pacijent...nedopustivo!
Na vijestima je ponovio sve uvrede na račun pacijenta,nadam se da će pacijent i njegova obitelj smoći snage da tuže i njega i bolnicu i dobiti veliku odštetu pa nek bar to bude primjer ostalim bahatim doktorima koji su izabrali tako humano zanimanje i zloupotrebljavaju ga i blate sve ostale doktore!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
9.9.2009 10:47:16   
oliveradj
Treba mu dati otkaz i oduzeti dozvolu za rad jer lekar treba da ukaže pomoć i da leči pacijenta, a ne da se prepucava na nacionalnoj osnovi.
Ipak mislim i da ova tema nije zaista za ringeraju, ovde se ipak priča o deci i nečemu lepšem!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
10.9.2009 9:10:56   
Trcosava
Delim mišljenje sa Mod, nije rešenje zatvarati oči pred bilo kakvim problemom. Svuda ima extrema ne vezano za državu.
Što se tiče samog slučaja, užas, ali me na žalost skoro ništa više ne iznenađuje. Mnog blaža varijanta se i meni desila (preplakala sam celo popodne)

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
9.8.2017 22:39:53   
IvanaSK RR
Katastrofa! Uzasnuta sam. I to je neki lekar, pih!

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
10.8.2017 10:06:43   
Sarav
Ja sam dete iz mešovitog braka, tako da me ovakvi događaji užasavaju. Ovakve primere treba najstrože kazniti jer ne zaslužuju da rade ni sa nacrtanim ovcama a kamo li sa ljudima.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
10.8.2017 11:09:43   
krin 40
Kad' ja dunem i vatru sunem...😈😈

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu Sarav)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
10.8.2017 20:22:48   
vocicana
Za ovekve stvari nemam komentara, taj doktor nema mozga, najgore u celoj prici je to sto je bas nacionalna pripadnost presudila. Nemam reci!
Medicina je dostigla takve niske grane da je izlisno bilo sta reci.
Poziv nam nalaze da svakome kome je pomoc potrebna ukazemo je, a ne da nekoga vredjamo i isterujemo iz ordinacije, kao da je ne znam sta . Pa ni prema zivotinji se tako ne treba ponasati.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
11.8.2017 8:50:23   
krin 40
Nije ovo Voći samo u medicini.Prosto odredjene grupe imaju viševekovni kompkeks jer se što kaže Manda,Bog da mu dušu 'prosti,na našem dvoru jelo viljuškom dok su drugi glabali prstima zamašćene brade

_____________________________

ako muskarac zeli da mu zena bude andjeo mora da stvori raj za nju,andjeli ne zive u paklu

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Lekar pacijenta vratio jer je Srbin
1.9.2017 17:16:36   
dddaca
Citam i ne verujem. Da li je moguce da se jedan lekar ovako ponasa i da verovatno prodje nekaznjeno zbog toga?

(odgovor članu krin 40)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here