|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 19:54:05   
Ana RR
Nešto više o samoj klinici ćemo saznati od jedne naše forumašice. Čekamo njeno iskustvo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:17:55   
nina26
E pa ovako uz dobijen amin nase drage Anci, resila sam da vam napisem nesto i o mojoj klinici sobzirom da je jako cenjena u Evropi, a malo se za nju zna, bar kod nas.

Klinika se nalazi u Atini. Direktor je cuveni profesor Konstantinos Pantos. Covek koji jako malo prica, ali zato radi 100 na sat ali bukvalno videcete i zasto.
Kad smo prvi put otisli na tu kliniku, bilo je kao na autobuskoj stanici. Muka me je uhvatila zbog tako velikog broja parova sa sterilitetom.
Mi smo radili metodu ISCI koja tamo iznosi 3800eu, i plus lekovi(inekcijje) su nas izasle oko 500eu, jer smo rekli da nemamo osiguranje pa su nam dali zamenu za one skuplje, ali rezultat je isti.
Trazili smo im i popust, i izasli su nam u susret i verovali ili ne, platili smo na kraju 2500eu!!!
Osoblje je jako ljubazno, a kao sto rekoh Dr Pantos, genijalac.
Nece vam posvetiti puno vremena, jer covek, istovremeno, radi preglede, operacije transfere, konsultacije i to sve u jednom danu! Ali ne brinite, dovoljno mu je 5 min da skapira koji je vas problem i koju stimulaciju da vam da.
Na klinici naravno rade i drugi vrhunski dr, nemojte misliti da je samo on tu, naprotiv, tu je citav tim lekara, babica koje su uz njega non stop, i koje mozete zvati 24/7 ako vam treba bilo sta.

Vecina vas zna da smo ostali trudni iz prvog pokusaja, ali nazalost se zavrsilo pobacajem u 7 nedelji. Kod njih je uradjena revizija, i opet se odrekao svog honorara, i platili smo manje nego inace.
Moja prva stimulacija je trajala nekih 20 dana, nisam uzimala kontraceptivne pilule, i dobila sam bila 17 j.celija od toga 12, se oplodilo, 8 prezivelo do blasto, a tri su mi bili vratili. Pet su mi zamrznuli, i nisam platila nista za to.

Svima bih toplo preporucila ovu kliniku, jer sam se kao i vi verovatno, navozala od jednog do drugog lekara dok nisam naisla na onog pravog.
Ovo je sajt klinike http://www.genesisathens.gr/index.php
i bas na naslovnoj strani ima snimak sa CNN mislim gde je Pantos bio gost, jer je uradio nesto neverovatno!
Naime, par koji vec ima dvoje dece, ali nazalost oboje su slepa, jer su im oba roditelja nosioci nekog gena koji izaziva slepilo. Ni posle 20 god, roditelji se nisu predali, i otisli konacno kod Pantosa, gde je on izdvojio taj gen kod vec oplodjenog emrbiona, i rodila se ziva i zdrava devojcica:))))))
Mozda ste vi i znale ranije za to, ali mene je to odusevilo.

Ako imate nekih pitanja tu sam, nije Grcka na kraj svetauser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:33:13   
nina26
Sledi i nastavak:

A jel se secate onih mojih 5 eskimcica iz prvog posta???

E PA JEDNO RASTE U MENIuser posted image user posted image user posted image

Konacno sam skupila hrabrost, i resila da to podelim sa vama, jer ste tu uz mene uz ove protekle 2 godine moje borbe za user posted image .
Nisam htela nikom nista da pricam, zbog proslog iskustva, gde sam bila objavila odmah svima na sva zvona, i ove godine smo resili da odredimo to drugacije. Nema ljutis? user posted image

FET:

Otisli smo u januaru na konslultacije, obajsnio mi je da FET mnogo laksi i brzi, samo cu uzimati neke tabletice za endo od 2 dc.

Dobila sam 26 januara, 28 krenula.
Posle 8 dana otisla na prvi UZ, endometrijum samo 4mm???Slogirala sam se...Kaze dr nemoj da se nerviras, praticemo, nije svaki ciklus isti, pa ako ne bude nista od ovog, idemo na sledeci..vec sam postala skepticna. Povecali su mi terapiju.

Posle par dana odem opet, endo je sad 9mmuser posted image Kaze moj dr super je, krecemo, i racuna na engleskom, kad ce biti transfer, ONE, TWO..user posted image i kaze transfer 14 FEBRUARA. Okrece se babica, jao pa na dan ZALJUBLJENIHuser posted image
Muz i ja se pogledamo, ovo je vec dobar znak!

Dodje i nas sudbinski DAN ZALJUBLJENIH koji cu od sada slavitiuser posted image
Stave me u istu sobu, gde sam bila i prosle godine. I cekali smo oko 2 sata, navikli smo na to, jer znamo u kojoj je frci.
I dolazi moj dr, seda na stolicu ispred mene a sa njega znoj curiuser posted image ooh, reko preumoran je.
Ja onako stidljivo ga pitam, jel ste umorni, kaze on, ne mozes ni da zamislis sta sam imao, rekoh pa jel imate snage za nas, kaze on IMAM, e rekoh super, i dam mu ruku da mi overi,znate ono HI5user posted image
Kad on ono me prvo gleda, rekoh, oh, ovo ce biti ispala, i posle punih minut mi overi i on ruku i nasmeje se.
Posle mi je muz govorio, pa jel si ti luda, gde njemu da das tako ruku, pa on je ozbiljan covek, i crce od smeha, ti nisi normalna kaze.
Ja sam morala nekako da ga oraspolozim.

Prikazuju mi moje eskime na ekranu, a da zaboravila sam da kaze, da su me prvo upozorili da nece preziveti svih 5 odmrzavanje.
Sta nece, ne znaju oni, da su to mamini junaci! Prvo su odmrzi tri, i sva tri su prezivela.
Malo se pomucio da mi ih ubaci ovaj put zvog moje zavaljene materice, pa je sestra pritiskala malo stomacic, jeste bilo malo nelagodno, ali me je mm sve vreme drzao za ruku i nisam skidala pogled sa njegauser posted image

E sad ono najgore, cekanje....tik tak,tik tak,. .

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:36:58   
Maya21
nina draga prelepe prelepe vesti! Bas mi je drago zbog vas user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:40:57   
nina26
Drugog dana, sam osetila probadanje kod levog jajnika, i krisom sam se nasmejala i nisam govorila nikom nista.

I skoro sve do bete, ja vise ni jedan simptom, ni stomak, ni probadanje, ma nista..vec se smorila, rekoh, nema od ovoga nista, jer sam prosli put u prvoj trudnoci bas imala simptome.

E onda, dva tri dana pred betu, krece opet ono probadanje, pa prepone (sad znam kad kazu kako to boli) i sve tako i do dan danas.
Dodje dan za betu!

Nikako da dodje 6h da zovem za rezultate. I na kraju pozovem i kazu mi beta 671user posted image

Mama je bila samnom, muz na poslu. Kazem joj, ali onako obe smo bile suzdrzane ovaj put, i grizla me je savest, sto se ne radujem vise.
Ali ko je prosao kroz spontani, zna za taj strah, i valjda nisam htela da se vezem odmah na pocetku za bebu, i ponasala sam se kao da se nista ne desava.

Stigne, nam iznenadjenje, muz dobije ranije poziv za vosjku, i trcimo pre nego sto odem da idem na UZ da znamo bar da je sve uredu.
Kad ono bebac se vec u 3 nedelji kretako gore,dole, pitam Dr pa jel to dobro kaze jeste. Rekoh nema nikakvog hematoma, kaze nista sve je u redu, jedna beba je u pitanju, i ako smo mi zbog velike bete mislili da su 2 sigurno.

I da zavrsim, moju podugacku pricu, u ponedeljak sam otisla da drugi UZ, gde je srculence mamino hrabor udaralo, a veliki smo 12,7mm, i rekao mi je dr ova trudnoca ce ti biti ureduuser posted image user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:42:12   
Maya21
rasplaka me nina user posted image

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 20:45:48   
anuksunamun
user posted image user posted image Jako je vazno praviti dobru atmosferu na ET,tako su moj dr i sestre rekli,pored ovolikog zezanja ove zene (tj.mene) ovo mora da uspe!!!!svi su se smejali provalama,dr je jedva uradio transfer,bilo je super,Nina bravissimmo!

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 21:55:23   
nina26
Maya, i ja sam se svaki put rasplakala kad bih procitala necije iskustvo, sve ovo deluje na nas isto, i da bar ne moramo da prolazimo kroz sve ovo, ali dobro, sve cemo izdrzati i svaka od nas doci do svog ciljauser posted image

Anukuser posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 22:22:29   
branki*
nina26,divnouser posted image bas mi je drago za bebicu-borca!user posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 22:29:27   
degu
Ajoj Nina kakve divne vesti user posted image
Neka ti trudnoća bude laka i bezbrižna, to ti želim svim srcem user posted image
Mnogo si me obradovala, raznežila, rasplakala user posted image
Uvek se naježim kad ovako nešto pročitim, ali pozitivno:)))))

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 22:39:49   
Biksi79
Bravo nina26 cestitam user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
22.3.2012 22:53:50   
Bebilina
Svaka cast nina user posted image Sad uzivajte i cuvajte se i bice sve super, sigurna sam! user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Biksi79)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 0:06:09   
monini
jaooo divnooo ninauser posted image cestitam od srcauser posted image bice sve dobro,sada se opusti i samo misli pozitivno i naravno mazi stomacicuser posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 6:17:47   
little_one
Hej, Nina, kako divne vijesti zeno....jako me je dirnula tvoja prica i rasplakala si me...neka ti trudnoca bude bezbrizna i laka, da uzivas sad maksimalno i cuvas svoju trbicu user posted image

(odgovor članu monini)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 7:04:19   
malenac76
nina user posted image user posted image user posted image  draga bas mi je drago zbog vas. cestitammmmm user posted image  hrabri mali eskimic user posted image
sad uzivajte i mazite se maziteeee

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 7:37:22   
daca77
nina, divne vesti user posted image
Cestitam od srca user posted image

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 7:43:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nina26


A jel se secate onih mojih 5 eskimcica iz prvog posta???

E PA JEDNO RASTE U MENIuser posted image user posted image user posted image




aaaaa!!! ninaaaa!!! user posted image

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 8:21:54   
indy_25
Nina bas sam srecna zbog tebe. Posebno se obradujem kad vidim da je neko sa rr zatrudnio ko se bas namucio da bi dosao do svoje bebice. Iako vas ne znam nijednu osmijeh mi je na licu kad procitam ovako lijepe vijesti. Zelim ti ugodnu i laku trudnocu user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 8:41:25   
meyo
ek nina bre rasplaka nas zeno sve user posted image
al cestitam cestitam od srca :)) predivna prica
svu srecu Vam zelimuser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:31:18   
nina26
Hvala vam svima drage moje, vasa podrska kao i uvek puno znaciuser posted image

Samo bih da porucim svim mojim VTO hrabricama, i ne samo njima, nego svim buducim mamama koje se bore za svoje user posted image , da nikad ne odustanu, jer kao sto vidite i iz mog iskustva, a ima ih tu mnogo vise, nada i zelja za nasim bebicama koje nas motivisu u celoj ovoj borbi, uvek donese pozitivan rezultat svima. Sve ruzno se kao nekom magijom brise, i predstoje nam samo lepi trenuciuser posted image

Posto nisam sve sinoc napisala o FET-u od uzbudjenja, ko ima pitanja, samo izvolite, tu sam da pomognemuser posted image

Malenac, hoces li me staviti konacno na posteruser posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:38:28   
meyo
nince cekamo te u prvom nadam se da ce malenac vidjeti da te okaci na poster

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:49:35   
mejvis
Nina čestitam!user posted image

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:51:23   
anajid
Nina bravo,jako mi je dragoo,svaki put se obradujem kada neko posle teske bitke uspe.Cekamo te u prvom tromesecju!

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:51:42   
malenac76
Nina naravno evo pravim postercic user posted image user posted image  ne znam koja je boja kose ali ako fulam puno javi hehe

(odgovor članu mejvis)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: VTO - Klinika Genesis, Atina
23.3.2012 9:54:24   
nina26
Malenac boja kose mi je cokoladnauser posted image

Jao pa da ja sad mogu da vam se priduzim u prvomuser posted image uh, ali mi je nekako frka, uvek mi je to prvo tromesecje izgledalo poput Himalajauser posted image

< Poruku je uredio nina26 -- 23.3.2012 9:55:00 >


_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here