|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   glavobolja
25.5.2009 8:03:08   
marince1
Zdravo zenske.Ja cu zadnjih nedelju dana da poludim od glavobolja user posted image
Jel imao jos ko ovakav problem u trudnoci?
Budim se sa glavoboljom i zaspim sa njom,ovo je strasno.Smem li nesto da popijem?Ima i neki drugi nacin...user posted image
Direktna veza do poruke: 1
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:04:06   
Anoniman
Pritisak? Šećer? Jel to ok?

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:12:53   
marince1
Secer-ok,pritisak malko veci,ali ne stalno...Mislis da je to uzrok?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:15:38   
Anoniman
narocito ako ti varira pritisak ... meni je to bio uzrok glavobolja u drugoj trudnoci ...čas visok čas nizak 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:18:57   
Anoniman
Negde pred kraj trudnoće mi je visok pritisak. Nisam imala glavobolje, ali se sećam da se dr čudila kako to da me ne boli glava.

Lenka, jel ti dr onda dala neke lekove za to?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:19:58   
Anoniman
ma nisu mi mogli dati nikakvu terapiju Tasho ...iz razloga sto bude visok nekih sat vremena ...a poslije toga nizakuser posted image ....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:28:04   
Anoniman
Da... ja sam pomislila da možda ima nešto što se pije, lupam sada, u 8h ujutru svako jutro, pa postane stabilan. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:30:09   
Anoniman
ima ....al ako ti je npr konstantno visok ... onda znaju sta da rade ... a kad varira mogu te samo spengati na kliniku

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:45:05   
tomic
I mene ubija glavobolja, ali od nesanice... Pijem ponekad paracentamol.. pomogne ponekad.. tako...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:45:08   
marince1
Nije to neznam koliko visok,tipa 130/90,pa posle bude normalan...Vidis,moram da predjem na belo vino i beli lukac user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:45:56   
marince1
jel paracetamol ne steti  bebi?Neznam,samo pitam...

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: glavobolja
25.5.2009 8:58:03   
Rina
Paracetamol je jedino sto u trudnoci na svoju ruku smes da uzmes...i ne steti bebi,ali naravno tabletu dve...bez preteivanja.
Mene je bolela glava pocetkom 5. meseca negde, budila sam se svako jutro glava kao tikva a inace mi je pritisak uvek oko 110/60 cak i 100/50 ...

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: glavobolja
25.5.2009 9:06:06   
marince1
E pa bas vam hvala!Ja se sve strecam,nesmem nikakav lek da popjim,kad eto vidis,ipak nesto smem!user posted image
Ja kad odem kod dr uvek imam veci pritisak nego kuci,verovatno nervoza,ona guzva,tako da nebih da se kljukam nekim lekovima za pritisak ako nije alarmantno.
Ma sta bih ja bez mojih RR drugarica...user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rina)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: glavobolja
25.5.2009 10:47:47   
Anoniman
Marince, i mene je glava rasturala prvih 5 mjeseci trudnoce, sto je i normalno. Znalo mi je pomoci jaka kafa bez secera, ali kada bas ni to nije pomagalo onda sam uzimala paracetamol koji se jedini moze piti u trudnoci. A za druge bolove mozes uzeti i analgin, to mi je dr rekla da ne steti bebi, a dobar je ako imas neke grceve( ja sam imala trovanje stomaka u 4. mj i imala sam jake bolove u gornjem dijelu stomaka, pa je analgin spas bio). 

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: glavobolja
25.5.2009 10:52:37   
marince1
Hvala Mijlana!Meni je tek od skora pocelo,a danas sam usla u 5 mesec

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: glavobolja
25.5.2009 11:04:57   
Jeca*
Ja sam imala katastrofalne glavobolje na pocetku trudnoce, prvih par meseci. Moja mama kaze da je tako i ona, pa izgleda da je nasledno. Kafu sam prestala da pijem kad sam zatrudnela, pa sam jedino povremeno uzimala paracetamol, lezala sam malo vise kad me boli glava, pila sam limunadu (nemoj samo da pijes sok od grejpa) i nekako sam pregrmela taj period. Inace, kazu da su glavobolje u trudnoci normalna pojava.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:18:26   
eugenija
Mene u zadnje vreme boli glava, ali i pritisak skače, tako da sam to nekako povezala. Ne pijem ništa, ali je ok paracetamol, kao što su ti već rekle curke, ukoliko su bolovi baš jaki.
Možda ne bi bilo loše ako imaš merač pritiska da malo merkaš par dana, ili u obližnjoj apoteci ili ambulanti...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:24:15   
prase
Probajte da pijete više vode (na sobnoj temeperaturi) - hoće glava da boli i od dehidracije i to baš jako...

Eugi, ne bih sad da ti solim pamet ili nešto slično - ali proveri ti taj pritisak češće malo, ja sam odležala par dana u bolnici pred kraj trudnoće zbog visokog pritiska user posted image Izbegavaj slano, kafu i sl. - nemoj sad da koristiš poslednji voz nešto da zabrljaš user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:27:35   
Anoniman
Meni su na porodjaju dali neki lekic za snizavanje pritiska. U prvoj trudnoci je bio povisen i noge mi jako oticale, pa da se nesto ne bi iskomplikovalo na porodjajuuser posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:34:06   
eugenija
IZVORNA PORUKA: prase


Eugi, ne bih sad da ti solim pamet ili nešto slično - ali proveri ti taj pritisak češće malo, ja sam odležala par dana u bolnici pred kraj trudnoće zbog visokog pritiska user posted image Izbegavaj slano, kafu i sl. - nemoj sad da koristiš poslednji voz nešto da zabrljaš user posted image


Ne pijem ja kafu uopšte, ni pre trudnoće, prosto ne volim. Slano izbegavam, nemam više otoka, nadam se da će biti sve ok. Za koji dan opet idem na pregled, pa ćemo videti..
Hvala tebi na savetu, nadam se da ću izbeći komplikacije.. uhh..


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:44:58   
prase
Da se ispravim: ja nisam ležala zbog povišenog pritiska u bolnici, nego su mi zbog povišenog pritiska radili neke testove pa sam morala da budem u bolnici jer to uključuje celodnevnu zabavu od skupljanja mokraće u flašu pod nadzorom ishrane... Rekli su mi ovo (možda će nekome biti od koristi): gornji pritisak se u trudnoći smatra povišenim ako prelazi 135, a donji ako prelazi 90. Mene su poterali na ispitivanja zbog pritiska 140/100, odnosno 145/95 malo kasnije (mislili su da sam se uplašila pa mi skočio pritisak, pa su mi merili 2 puta). Elem, ja sam primetila da mi pritisak skače od fizičkih aktivnosti, u bolnici sam sišla sa 4. sprata i popela se nazad peške 2 puta i pritisak mi je pod lekovima bio 140/100! Posle sam mirovala i pao je na 110/70, gde je i bio zakucan pod lekovima, ali sam nastavila da ih pijem sve do 5 dana posle porodjaja po savetu lekara user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: glavobolja
25.5.2009 16:53:14   
univerzum73
Cao Marince,
ne znam koja si nedelja trudnoce,ja sam sada 29-ta i negde u 22-oj nedelji sam htela poludeti od glave.Punih 15 dana bez prestanka sam imala bolove,ali zaista bez prestanka pa cak i migrene pracene povracanjem.
Uradim naravno sve analize,krv,urin,pritisak,ultrazvuk ma sve u redu i u mom slucaju glava boli od hormona koje koristim,a to je progesteron.
Smes slobodno popiti po 2 panadola ako te bas jako boli ili bilo sta na bazi paracetamola i to nece skoditi bebi nemoj brinuti.
Glava ce te uskoro proci,jer sve je individualno kako ko podnosi taj razmestaj hormona bas kao sto je i svaka trudnoca prica za sebe.
Nadam se da sam ti makar malo pomoglauser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: glavobolja
25.5.2009 17:42:59   
marince1
Jesi ,hvala ti.Ja nekako to sve povezujem sa vremenom,cas kisa,cas sunce i prilicno visoka temperatura...

(odgovor članu univerzum73)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: glavobolja
25.5.2009 17:59:45   
suziQ
Marince , da ti i ja kazem da se ne brines , osim sto sam trudnjacica kao vi , lekar sam i ono sto je najbitnije je da ti je pritisak ok.Uzroci  glavobolja u trudnoci su razni , od osetljivosti na hormonske promene do osetljivosti na promene vremena , atmosferskog pritiska itd.Odmaraj sto vise,pij puno VODE,negazirane , dremni , a ako ni to ne pomogne , uzmi paracetamol.Proci ce , kako dodju , tako i nestanuuser posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: glavobolja
25.5.2009 18:06:18   
marince1
IZVORNA PORUKA: suziQ

Marince , da ti i ja kazem da se ne brines , osim sto sam trudnjacica kao vi , lekar sam i ono sto je najbitnije je da ti je pritisak ok.Uzroci  glavobolja u trudnoci su razni , od osetljivosti na hormonske promene do osetljivosti na promene vremena , atmosferskog pritiska itd.Odmaraj sto vise,pij puno VODE,negazirane , dremni , a ako ni to ne pomogne , uzmi paracetamol.Proci ce , kako dodju , tako i nestanuuser posted image





user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu suziQ)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here