|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pilula za dan posle
5.1.2009 19:58:23   
Anoniman
Rizičan odnos, ne želi se trudnoća - postoji pilula za dan posle odnosa. Ne znam ništa više o njoj.

Zna neko drugi?

Šta je? Kako "radi"?
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 22:34:20   
Koka Loka
Pogledaj malo www.zdravljezene.co.yu


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 23:12:42   
Anoniman
Meni ne treba pilula. A nije poenta da pogledam drugi sajt već da se znanje prikupi ovde, zar ne?

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 23:16:15   
Koka Loka
Pa mislim da malo ko od nas ima iskustva sa tom pilulom (a ja to kao vidovita Zorka znam user posted image ) tako da evo šta ti draga nađoh, da mi se ne mučiš user posted image

PILULA ZA JUTRO POSLE" - URGENTNA (HITNA) kontracepcija
U slučaju da se desi seksualni odnos bez zaštite ili ako kondom pri odnosu prsne ili spadne, još uvek nije sve izgubljeno. Postoji način da se moguća trudnoća spreči, ali zato ipak treba otići kod ginekologa. Ako se u roku od 72h uzmu tablete koje ginekolog preporuči, u 95-98% slučajeva do trudnoće neće doći. Kod nas se mogu dobiti tablete "Postinor" (koje sadrže progestin Levonorgestrel) koje se uzimaju jedna u roku od 72 h nakon odnosa i druga nakon 12h od uzimanja prve. One neće izazvati krvarenje, a sledeća menstruacija će se javiti na vreme kada je i trebalo da se javi. Ovu metodu ne treba zloupotrebiti i koristiti kao redovnu kontracepciju, nego zaista samo u specijalnim i "hitnim" slučajevima.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 23:17:25   
Koka Loka
Kako deluje Postinor-2?

Postinor-2 deluje pomoću više mehanizama, tako što ometa ovulaciju (oslobađanje jajne ćelije u jajovod), ometa oplodnju i ometa usađivanje oplođene jajne ćelije u matericu. Dokazano je da dejstvo Postinora-2 zavisi
od momenta uzimanja. Tako, ukoliko se Postinor-2 koristi pre ovulacije dovodi do sprečavanja nastanka ovulacije, a ukoliko se Postinor-2 koristi nakon ovulacije tada ometa transport spermatozoida i jajne ćelije, ometa
proces fertilizacije, kao i proces implantacije (proces usađivanja oplođene jajne ćelije u matericu).

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 23:24:20   
Anoniman
Ja sam ukucala "za dan posle" pa mi ništa nije izbacio, a ustvari je "za jutro posle"... user posted image

A što se zove za juro posle, kada se pije u narednih 72h uz konsultaciju lekara? user posted image

Šalim se, znam zašto se tako zove, mada naziv baš i nije adekvatan.

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Pilula za dan posle
5.1.2009 23:28:58   
Koka Loka
Pa valjda što PS-u ljubav, jelte, se vodi uveče, pa ujutru kada ti svane (ili bolje rečeno - smrkne) skontaš "gde s' bio šta s' radio" user posted image

Ih što, što mađari nemaju more, a imaju mornare user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Pilula za dan posle
6.1.2009 7:22:02   
guppy RR
Mislim da se zove "jutro" zato što je to prevod sa engleskog (morning pill)

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Pilula za dan posle
6.1.2009 8:21:12   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Pilula za dan posle
6.1.2009 13:21:56   
kumara
Nisam nikad probala, ali mi se cini da je to tako strasna hemija da se ne bih ni usudila da probam kad bi mi trebalo (hvala bogu pa mi vise ne treba!!! user posted image ).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Pilula za dan posle
9.1.2009 17:54:58   
stsanja
Probala sam,kada nismo bili sigurni da li su mi neplodni/plodni dani,uzme se sto pre prva tabletica a 24h posle druga. Moze se jednom mesecno koristiti,barem tako kazu,ali je istina da deluje. Licno sam par puta koristila i uvek  imam rezervnu kutijicu u stanu,iako mi sad ne treba...

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Pilula za dan posle
9.1.2009 20:14:32   
guppy RR
kako se osećaš posle takve pilule, sanjice?

(odgovor članu stsanja)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Pilula za dan posle
11.1.2009 1:33:03   
leila
Sta bre jednom mesecno, ja koliko znam ne bi smelo ni jednom godisnje..
Pa nije to tik tak da se guta tek tako..
Za zastitu postoje kontraceptivne pilule, pilula za jutro posle ne spada u takvu vrstu zastite..Ok je kad pukne kondom ili tako nesto, pa jbg, ajd mora se, al to uzimanje tako napamet, navrat nanos, to ne mogu da razumem...
Devojke, to je hormonski sok, ne zezajte se sa tim, bolje mislite na vreme...

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:13:41   
Anoniman
Sve o hormonskoj piluli za dan posle KLIK

(odgovor članu leila)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:16:29   
Ana RR
Dva puta sam je koristila, da sam tada znala situaciju sa spermićima moga muža, ne bih se mučila user posted image
Ne preporučuje se česta upotreba, jednom u godinu, godinu i po dana, tako je bilo kod mene. Imala sam čudan osećaj u stomaku, naduo se i nikad nije splasnuo user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:19:32   
Anoniman
Joj...ja sam juche pomislila na ovu pilulu user posted image

Pukao nam je kondom....i naravno sve zavrshilo u meni...a ne smem sad ostati trudna....a ako ostanem...neznam shta tje biti od toga....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:20:40   
Ana RR
Uh, ne znam ni da li bi smela sad piti tu pilulu.. ipak su to hormoni..user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:21:30   
Anoniman
nisam je nikad koristila ... ali sam cula za nju ... i to je to

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:25:38   
Anoniman
Pa znam da ne bih smela...i necu...shta bude bice...nikad je nisam pila...nisam chak ni kontraceptivne pilule pila....a kamoli ovo chudo... Samo kazem da mi je pala na pamet....ali ne ne....

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:27:45   
Tara
Koristila sam je dva puta,user posted image
normalno sam dobila posle toga,
nisam imala nikakav poremecaj ,a ni bolove .
Ne treba se koristiti cesto !!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:28:34   
Rivana
Ja sam koristila dva puta i to jednom posle menstruacije, pa prokrvarila ponovo pa kao opet da sam imala menstruaciju htela da poludim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:30:15   
Tara
Najbolje da se ni ne koristi ako mozeuser posted image
Ja sam bila mlada , 19 god, i nisam htelauser posted image
sad je ne bih uzela
user posted image


(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Pilula za dan posle
21.5.2009 13:50:39   
Rivana
Slazem se najbolje ne koristiti

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Pilula za dan posle
20.8.2009 12:41:59   
gagana83
Zna li neko sme li se koristiti pilula za jutro posle ako zena doji? Hitno je...

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Pilula za dan posle
20.8.2009 12:43:41   
Anoniman
pojma nemam ...nadam se da će ti se Mihi oglasiti ili Verus...ili im pošalji pp

(odgovor članu gagana83)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here