|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 0:04:43   
Silvija9
Čini mi se da je ovo dobra tema za razgovor, jer i naši mm se drugačije ponašaju sada kada smo u drugom stanju...

I oni imaju svoje drugo stanje... Mene moj mm nekad zbunjuje i ja znam da mu nije lako, ali bih ipak volela da razmenim iskustva sa drugim trudnicama o tome šta raditi sa njima user posted image

Pišite o ponašanju svojih dragih i kako su se snašli u očekivanju bebe....

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 0:10:44   
Silvija9
Ja sam održavala trudnoću u petom mesecu i imala sam strahovite bolove. Moj dragi mm je sate provodio pored mene i stomaka, mazio, tešio, a par puta kada me je baš užas bolelo veoma se uplašio i plakao... user posted image I on je moj veliki bebac...
Sada je jako pažljiv, razmazio me je totalno i stalno me moli da se čuvam i da ne radim ništa, a kad me bar malo zaboli stomačić odmah vrišti na mene zašto usisavam, sređujem kad moram da mirujem user posted image Duša moja...
I kad spava pazi da me slučajno ne povredi....user posted image

Mada ima svakakvih izdanja, npr, kad zamišlja sebe u ulozi tate, jer nam je ovo prva beba. Tad se baš raznešim i volium ga još više....

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 0:16:03   
izabella7
Nije im lako ali nisu sve ni nasi hormoni krivi,mom je tako najlakse user posted image
Ja naravno panicim on miran,polako,bice sve ok,balans jel te a onda meni jos gore sto je on tako miran,kontam ne mari,samo ja brinem itd.I svaki put ON bude u pravu a JA luda trudna zena i njeni hormoni,i jest tako evo priznam user posted image

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 0:23:49   
Silvija9
Nisu za ve krivi naši hormoni, mada se zbog njih moj mm ne ubeđuje samnom ništa jer sam ja tako osetljiva postala od kad su me doktori traumirali za svakakve neke komplikacije, pa testovi i amnio sinteza da sam ja stalno plakala i moj mm sada pazi sta priča ne bi li me rasplakao... Mada nije ni njemu nikako lako, jer sam ja ponekad i sama sebi teška user posted image Mada se zaista trudim da se ponašam normalno, kao i ranije...

Mislim da ne bi ni ti trebala da se nerviraš zbog svog mm jer ko zna šta je sada u njegovoj glavi i kakve sve promene on doživljava i preživljava, probaj da ga razumeš i probaj da mu objasniš kako se osećaš ne bi li i on podelio svoja osećanja sa tobom...
Kod mene to uvek upali

user posted image

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danas se osećam bolje, danas mi sunce sja :-)

Dobili smo malog anđela, našu Isidoru :-)

(odgovor članu izabella7)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 0:41:43   
izabella7
Meni je trudnoca protekla bez vecih komplikacija (kuc kuc kuc) stvarno ne mogu se pozaliti,i stvarno uvijek sam imala neke smisljene horor filmove u naprijed,na srecu bez realizacije.A on je naravno pametniji po tom pitanju,o tome ako bude jel te,al mislim da je to cisto zensko-muski svijet i nacin...Evo vjezbam da o porodjaju ne pravim nikakav scenario user posted image

Znam ja da se on trudi najbolje kako umije.I znam da je pun razumjevanja,al da razumije,ne vjerujem! kako i moze? user posted image

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 3:50:09   
Anoniman
moj mm je i tokom trudnoce bio divan kao sto je divan od kad ga znam...majku mu njegovu, bolji je od mene user posted image user posted image user posted image
jedini problem koji smo imali je sto sam ja padala u faze kad od njega ocekujem jedno a ne  dobijem bas tu reakciju koju sam htela ali to nije njegov problem...user posted image user posted image user posted image

hormoni, napadi placa, usamljenosti...tad sam verovala da on moze vise kad bi se potrudio...ali ..jednostavno...on je dao sve od sebe a ja sam bila nezgodna...
tate verovatno vise misle na finansijski deo cele situacije vise nego mi...
ne znam...

user posted image

(odgovor članu izabella7)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 7:19:54   
Lu
IZVORNA PORUKA: OTI

moj mm je i tokom trudnoce bio divan kao sto je divan od kad ga znam...majku mu njegovu, bolji je od mene user posted image user posted image user posted image
jedini problem koji smo imali je sto sam ja padala u faze kad od njega ocekujem jedno a ne  dobijem bas tu reakciju koju sam htela ali to nije njegov problem...user posted image user posted image user posted image

hormoni, napadi placa, usamljenosti...tad sam verovala da on moze vise kad bi se potrudio...ali ..jednostavno...on je dao sve od sebe a ja sam bila nezgodna...


Vidite o čemu trudnice ne bi trebale da razmišljaju u 3:50:09user posted image user posted image


tate verovatno vise misle na finansijski deo cele situacije vise nego mi...
ne znam...



Da,slažem seuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 7:24:48   
lothroniell
Moj muz je takodje bio divan, mada vecinu moje trudnoce on nije bio samnom (vojska)... user posted image Sada se vratio i super nam je, sva sreca ja sam bolje, nemam vise nikakvih problema pa sam samim tim i opustenija, sto mnogo znaci, jer sam pre panicila i na najmanji bol, odmah ga zvala, plakala a on je jadan smirivao situaciju. Cini mi se da su mi se i hormoni malo smirili i da sam postala "normalnija". Sto kaze Oti u par navrata sam ja bila uzasna prema njemu, placem i napadam ga jer on eto bas u tom momentu kada sam ja ocekivala "ono" uradio "ovo" ili mu recimo nista ne kazem a ja placem i ludim bzvz. Sada takvih faza nemam, sada zajedno zamisljamo naseg bebana, mazimo tibu, razgledamo bebi opremu, pricamo o tome kakvi cemo mama i tata biti... user posted image   On uvek hoce da me saslusa za sve, stalno me mazi i ljubi... Sve u svemu- super je,  ne bih ga menjala! user posted image

_____________________________

¸¸ja volim sve što se kreće jer sve što se kreće kreće se po zakonima mirovanja i smrti volim sve istine koje nisu obavezne jer prava istina je stidljiva kao miris.¸¸

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
1.3.2010 7:31:01   
Lu
Eeee a znala sam da postoji tema i to je Oti otvorila user posted image

TATE I PRIPREME ZA BEBU

Nastavićemo tamouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu lothroniell)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
13.12.2014 13:22:21   
Kata90
cini mi se,da su tate vise nervozniji od nasuser posted image .....barem je tako kod mog mm,prilicno je uznemiren u zadnje vreme,zaboravan je......vec sam mu rekla covece koda ti ides da se poradjas a ne ja,tako se ponasasuser posted image
uvek kad ga zovem na mob iscima se da mi puko vodenjak,pa da javljamuser posted image
kakvu ce tek reakciju imati kada stvarno dodje do toga neznamuser posted image ma smesan mi je skroz....

_____________________________

*****Svako dete je neprocenjivo vredno*****
*****Svako je Božije stvorenje*****


(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 12:30:59   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Anoniman

user posted image Volela bih da pojedine buduce i sadasnje mame iznesu iskustva o tome koliko i da li vam muzevi poklanjaju paznju?
Da bih mogla da razjasnim sebi da sam u problemu ili ne.Moje misljenje je da oni trebaju da budu uvek ili skoro uvek za nas sada tu u ovom nasem drugom stanju bez obzira na menjanje raspolozenja i jak rad hormona.user posted image Hvala vam drage moje



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Kata90)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 12:31:15   
Modessty
IZVORNA PORUKA: Peace*

Nisam trudna trenutno, ali mi je UVEK malo jaka reč. I oni su ljudi, i ne mogu UVEK trpeti sve ispade, koliko god se trudili.




_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 12:33:35   
wivern
Ja, kao doskorasnja trudnica, mislim da nama malo vise rade hormoni u tom periodu i da umemo i da preterujemo. Debelo. user posted image
Slazem se sa Tash, i oni su ljudi i treba razumeti i njih. Bore se ljudi sa naletima hormona i svaka im cast. To treba izdrzati, te silne promene raspolozenja i zahteve i prohteve.
Realno, ako je muz obracao paznju i pre trudnoce obratice i u trudnoci. Onaj koji to nije radio ranije nece raditi ni u trudnoci, cak i ako radi to mi je potpuno bzvz jer bih imala osecaj da sluzim samo za produzenje loze.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 12:39:48   
branki*
upravo htedoh da napisem ovo sto je wiv rekla u drugom delu.ako muskarac mazi,pazi,cuva i stiti svoju zenu inace,u trudnoci ce biti isti,a verovatno jos i pazljiviji.ako je muskarac generalno drven i bezosecajan,verovatno ce i u trudnoci biti isti takav.ovaj moj nije nesto preterano prema meni brizan,da me mazi,pazi,razume i tako to.nikad nije ni bio taj tip,mada meni to bas i nije pravo.nisam primetila da me neko posebno stedi i cuva sad kad sam trudnauser posted image ,tako da,draga moja anonimna,mozda sam i ja u problemu tu,kad citam kako neki muzevi cuvaju svoje zene,pa im ugadjaju,pa im ne daju nista da rade tesko...

< Poruku je uredio branki RR -- 25.12.2014 12:41:30 >


_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 13:49:36   
srculence25
Branki draga u slicnom smo sosu.Ni ja nisam taj slucaj sto se tice muza da je nesto preterano pazljiv ,brizan vise je onako hladan.
Mislila sam da ce biti drugaciji sad u trudnoci s tim da smo cekali bebca 7 godina.Moj maleni kao da to i oseti kad god on stavi ruku bebac se umiri ni da mrdne user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 14:42:28   
choopa choops
MM van trudnoće nije drven, ali u trudnoći nekako... E sad da l' sam ja ta koja bi htjela malo više pažnje, ili je to zato što gledamo po filmovima user posted image kako muževi maze i paze trudnice pa sad očekujemo previše, ne znam. Ali znam da bi mi sigurno to prijalo, a ovako...Ponekad se osjetim tako usamljenouser posted image Pri tom ne mislim na rad u kući i pomaganje, jer on to sve manje više uspješno radi jer ja moram da ležim i hvala mu za to, ali meni fali nježnosti user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
25.12.2014 15:25:55   
Misha i Ljisha
MM je rekao da bi bilo super da sam stalno trudnauser posted image , stalno sam bila nasmejana nikad tuzna ili nervozna. Kaze da sam bila najbolja u trudnoci IKAD. Od pocetka veze pa evo i do sad ehhhee.. Mislim iskreno da je sve do zena, do toga kako podnose trudnocu i td.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
28.12.2014 18:45:46   
jelenica011
Iskreno, kad sad razmislim, nista specijalno nisam bila tretirana. Inace moj muz je crnogorac po profesiji ne genetski, tako da je i u tom periodu sve palo na mene. Nema nekako osecaj, ali sta je tu je. Preuzela sam ulogu muskarca u vezi. S druge strane moj kum je zenu drzao ko malo vode na dlanu, a cim se porodila odmah izlasci do kasno u noc i vracanje na stari momacki zivot. Nisam bila tretirana kao princeza, ali s druge strane imala sam muza uvek kuci. I danas je tu bez ispada.

_____________________________

Svako ima NEKOG koga nema

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
9.1.2015 20:07:02   
Baffy
Mm ima razne odvale...
Boji se da me pipne da ne bi naskodio bebi! Povrsno pomazi stomak i poljubi i utekne :D inace je 24 h pšripravan ako nesto treba ili negde da me vodi i samo pita ima li bolova.

Inace neki dan sam citala kako na kraju odnos pomaze u porodjaju i ja gha vise iz sale pitam da li oce pred kraj da imamo a on mrtav ladan kaze "Pa da me ujede za paleta unutra" malo je reci da su mi suzteb isle od smeha!

_____________________________

Za pravu ljubav i prijateljstvo prepreke ne postoje! Ljubav je zivot a to znaci ziveti!

(odgovor članu Silvija9)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
29.1.2015 19:54:55   
Sanjalicaaa
Nikakav poseban tretman u trudnoci nisam imala, ono "jede mi se..." a on otrci, nit me je stedeo nerviranja, sama isla kod lekara. Mada on je takav po prirodi. Pomirila sam se sa tim. Ni oko deteta mi nesto posebno ne pomaze. Tu je samo da uziva i igra se sa njim, ali to je sad duga tema :)

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Baffy)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
30.1.2015 9:25:42   
bubulence
mm je ok, nikada nije bio jak na recima, da mi prica da me voli, da me zove neznamnijakako, ali je generalno dosta pazljiv. i pre trudnoce i sada. sve sto moze uradice umesto mene, iznenadi me... ali vidim veliku razliku izmedju prve i druge trudnoce. i plasim se da ce praviti razliku i kada se beba rodi.
njegov problem je sto stalno misli da ce uraditi ili reci nesto sto bi Ema mogla pogresno da shvati pa da se oseca zapostavljeno i tako samo preteruje. na primer -nece da pomazi stomak ako je ona u blizini...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
30.1.2015 9:33:23   
eca89
Mm jedva ceka, kao i ja, ici ce i na porod samnom, samo mazi trbu i prica sa njom, kaze to je njegova princeza (jer je bas htio curicu, posto su kod njega u familiji sami muski i zao mu je sto on nema sestru), nježan je, mazi me i pazi, ali on je uvijek takav i dok nisam bila trudna, user posted image moje!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
30.1.2015 9:33:54   
jabudic
Ja sam prvu trudnoću provela sama, studirala sam, i ostala sm kod mojih dok završim 4.godinu. Kod muža sam došla kad je beba imala 4 mjeseca :)
Drugu trudnoću sam provela sama, jer je mm radio 2 posla i pravio kuću :)
Sad smo napokon zajedno, i mislim da je najsrećniji zbog ove 3. trudnoće. Nije mnogo rječit, samo kaže dok nemaš stomak ja ne mogu da mislim o bebi user posted image

Tako, ja sam navikla sama, i ne smeta mi. Imaće se kad maziti sa bebom user posted image

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
30.1.2015 9:54:35   
bubulence
najvaznije je kakvi ce biti kada dodju bebe. znam mnogo primera gde su tate pune price a kada se bebe rode ni ne pipnu ih.
jeste da zenama treba paznja u trudnoci ali mislim da zene cesto preteruju.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Tate u očekivanju bebe i mi sa njima!
5.2.2015 13:00:31   
jess021
Mm je stvarno divan, ali je toliko preplasen i u nekom grcu da ne mogu da ga prepoznam. On je inace bas pozitivan lik, ali valjda ga je sve ovo do sad toliko iscimalo da se bas brine. Samo gleda u mene, ako napravim neku grimasu odmah u paniku. Ne da mi nista da radim, nocu kad ustajem da piskim odmah vice sta je bilo. Nadam se da ce se malo opustiti, ali nemam nijednu zamerku. Volim ga najvise na svetuuser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Spisak porodilišta u Srbiji - Beograd
U Srbiji trenutno postoji 76 zdravstvenih ustanova u kojima se naše buduće mame mogu poroditi. Pogledajte spisak za Beog...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here