|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Posudjivanje ...
2.4.2010 19:20:29   
usamljena
Ne znam da li postoji tema, ako postoji brisite user posted image
Da li posudjujete stvari od drugih i da li posudjujete drugima? Kakvo je vase misljenje o tome?
Ja licno mrzim i jedno i drugo. Iritiraju me ljudi koji konstantno traze nesto i onda se "prave blesavi" pa moras moliti da to vrate!
Posebno mi na nerve idu posudbe tipa escajga, casa, tanjira, ... da ne spominjem stvari iz kuce i "elektroniku"


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce



Direktna veza do poruke: 1
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 14:33:03   
liliana
Roditelji su me učili da nikad, ali baš nikad, ne uzimam stvari od drugih. Bogu hvala, nisam ni imala potrebe, jer su mi u životu priuštili sve što su mogli. Ne volim posuđivati stvari od drugih, a imala sam vrlo loša iskustva sa stvarima koje sam ja drugima posudila- neke mi nikad nisu bile vračene. Nemam ništa protiv da ljudi jedni sa drugima razmenjuju stvari, ali ja, jednostavno, nisam za te varijante. Mislim da ču tako učiti i svoje dete.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 14:47:52   
Mishica 77
Ne volim i ne tražim ništa ni od koga, a isto tako nikome ništa ne dajem! Tako sam vaspitana. Meni je to nepristojno.
Kad mi nešto treba, makar i na 5 minuta, odem u prodavnicu i kupim pa nek posle stoji! Možda nekad opet zatreba...
Svi moji prijatelji znaju da je to kod mene tako i poštuju maksimalno... a ko ne zna, sazna čim pre!!!
Znam da je u današnje vreme teško da čovek ima baš sve što mu treba ali ja se trudim da imam.
Imam razumevanja za ljude koji ne mogu sebi mnogo što-šta ta priušte...

< Poruku je uredio Mishica 77 -- 3.4.2010 14:48:19 >


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 17:16:59   
Anoniman
Ne volim i ne trazim nista ni od koga.

(odgovor članu Mishica 77)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 17:25:41   
Anoniman
Ono sto nikad ne pozajmljujem su knjige i donji vesuser posted image Cipele, garderobu,sminku...cesto menjam sa dve najbolje drugarice,navikle smo da virimo jedna drugoj u orman i uzimamo sta nam treba...vise smo po tom pitanju kao sestre. Nikad se nije desilo da se nesto gadno osteti...a ako bi se i desilo, to bi bilo zamenjeno novim. Imamo neka pravila...meni je to skroz ok.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 17:34:47   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: usamljena

Iritiraju me ljudi koji konstantno traze nesto i onda se "prave blesavi" pa moras moliti da to vrate!



Nemam tu naviku i ne volim ni da pozajmljujem bas  preterano ... desi se jednom u miilion godina ako za neku specijalnu priliku nesto mi zatreba od drugarice  kao sandale ili torba .... al iinace ne ! Tako i one od mene ako je bas situacija gusta za nesto nema problema ....ali ovako ne!

Iste te stvari mogu pozajmiti  ali ne ljudima  koje posle treba da viijam ili podsecam da mi vrate mooju stvar!!!! kao trenutno sto sam jednoj drugarici pozajmila torbu pre vise od godinu dana... za koju sam vec i rekla eto joj je...iznosena do besvesti i isprana vise mi ni netreba!

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 3.4.2010 17:37:01 >

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 17:55:30   
bebironcic
IZVORNA PORUKA: liliana

Roditelji su me učili da nikad, ali baš nikad, ne uzimam stvari od drugih. Bogu hvala, nisam ni imala potrebe, jer su mi u životu priuštili sve što su mogli. Ne volim posuđivati stvari od drugih, a imala sam vrlo loša iskustva sa stvarima koje sam ja drugima posudila- neke mi nikad nisu bile vračene. Nemam ništa protiv da ljudi jedni sa drugima razmenjuju stvari, ali ja, jednostavno, nisam za te varijante. Mislim da ču tako učiti i svoje dete.

U potpunosti se slazem!


_____________________________

Ako problem moze da se resi,nema svrhe nervirati se,a ako ne moze,nerviranje nece pomoci!!!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Posudjivanje ...
3.4.2010 19:24:18   
usamljena
I kod mene je to NE. Medjutim imam ekipu koja obavezno sve trazi, od stolica, escajga, casa (kao sto sam vec navela), stvari koje koristim u kuci, i sl. Jezim se na sve to jer su moji roditelji bili protiv posudjivanja olovke a ne neceg drugog. Onda ide obavezno cekanje da ti vrate, a na kraju obavezno zamolim da mi vrate jer zaborave!
A, Boga mi, sve sto imam u zivotu zaradila sam, vrlo malo toga je poklon tako da zaista cenim svoje stvari

_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu bebironcic)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Posudjivanje ...
4.4.2010 0:13:50   
Ellenica
Nemam ništa protiv pozajmljivanja stvari, ali zna se kome i šta.
Po tome se kod mene rangiraju osobe,


_____________________________

Veliki sam mamin dečak

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Posudjivanje ...
19.5.2010 10:07:37   
usamljena
Opet ja na ovoj temi user posted image Treba mi vasa pomoc jer je vise glava pametnije. Identican scenario, cekam vec 15 dana da mi vrati glupave tanjire. Sta je najpametnije uraditi- reci da vise necu davati stvari koje koristim svaki dan ili reci da sam kupila druge, da mi to vise ne treba i zatvoriti vrata uz osmeh?
U glavi razvijam film, mislim sta vise reci jer su bezobrazni, i jede me to. Verovatno sam dodatno  user posted image jer mi ionako smetaju, mozda i preterujem? user posted image


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Ellenica)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Posudjivanje ...
19.5.2010 13:07:59   
Anoniman
najviše mrzim da ja posuđujem knjige, recimo zajeuser posted image  sam se u mladosti, pa sad ne mogu naći ni da kupim neke stvari koje sam posudila a trebaju mi.

ima ljudi kojima bi i krvi, i zalogaj iz usta, i gaće sa dupeta dala (tih je doduše na prste jedne ruke da prebrojim)

a za drugu vrstu ljudi ne kažem nemam, ne mogu, hiljadu izvlakuša  nego vrlo jednostavno neću da ti dam ja sam škrtica i tačka

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: Posudjivanje ...
19.5.2010 14:15:11   
pahulja76
ne volim da pozajmljujem stvari od drugih al ako mi neko nesto zatrazi meni glupo datu osobu odbijem, tako sam prosle god. pozajmila kumi 2 knjige, procitala ih je odmah al su one zavrsile kod njenog devera i sad ko zna gde su... meni glupo da trazim svoje a ona se kao ne seca user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Posudjivanje ...
20.5.2010 20:36:32   
Ana RR
Tako sam ja ostala bez svoje omiljene "Une" Mome Kapora user posted image prvo izdanje knjige.. eh..

Što je najgore, ni sama se ne sećam kome sam je pozajmila..

I pre neki dan, na rođendan, moja draga drugarica mi kupi novu "Unu" user posted image jeeeeej user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu pahulja76)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Posudjivanje ...
20.5.2010 20:41:13   
anci 81
Ja ne volim da pozajmljujem,ali kad mi neko neko nesto trazi glupo mi je da ga odbijem.
I nije problem da pozajmim,nego sto ljudi uvek nekako "zaborave" da vrate,pa meni bude glupo da trazim svoju stvar!
E to me nervira!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 14:24:05   
branki*
ja imam par drugarica,odnosno jednu drugaricu,moju zaovu i devojku mog brata i sa njima menjam garderobu,odnosno pozajmljujem im haljine za neke prilike i ja od njih uzimam isto ponekad za neku tako proslavu...i to mi je skroz ok.sve cetiri smo iste visine i tezine su nam tu
od drgih ne pozajmljujem nista..kad meni neko nesto trazi,glupo mi da odbijem uglavnom,tako da pozajmim.tu prvenstveno mislim na garderobu.
nije mi problem isto da dam na koriscenje sintezu ili autosediste za bebu ili da ja uzmem tako nesto,ali opet tu su u pitanju prijatelji sa ojima se dobro druzimo...

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu anci 81)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 14:32:07   
Ivanka 75
Menjam garderobu jedino sa sestrom.
Ako mi neko traži obuću ne dam jer imam usku nogu pa se obuća proširi, jednom sam se zeznula i nikad više.
Torbu i sl mogu da pozajmim ali odeću, kućne aparate (sokovnik, secka, bledner, električni mlin za meso ne dajem, budm iskrena pa kažem da su to stvari koje ne pozajmljujem.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 14:35:42   
jabudic
Ja pozajmljujem sve što se može pozajmiti, od para, pa na dalje, šta ko traži.
Garderobu uzimam samo od sestre.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 14:53:20   
Ivanka 75
U vezi pozajmljivanja...
Primer 1 - Kupio moj svekar električni trimer za živu ogradu, do tada su šišali ogradu ručnim trimerom, tj, to je radio mm, pa ode svekar pre 6-7 god i kupi el trimer.
Cela ulica šiša ogradu našim trimerom! Pa još kad vide da se mm latio posla zovu ga "ajde posle i kod mene ono malo oreži!" Komšija se naljutio prošle god što mm nije otišao da mu oreže ogradu kad ga je "lepo zamolio" amm mislio da se ovaj šali, naravno.
Jesenas vrati komšija trimer, pokvaren, ko je popravljao nosio kod majstora, moj svekar. Komšija se nije ni ponudio.

Primer 2 - Mojoj mami je desna ruka skoro 100% nesposobbna pa smo joj sestra i ja nakupovale kućne aparate koji joj mnogo olakšavaju spremanje po kući (mali paročistač), kuvanje (secka, sokovnike, aparat za cedjenje citrusa, el mlin za meso jer ona ne može da okreće onaj ručni).
Komšinica sa placa pre 15ak god dodje i traži el mlin dasamelje paradajz za kuvanje i moja mama joj da. I još joj naglasi da ne stavlja mnogo paradajza jer ima dosta soka da ne bi ušao u motor i pokvario aparat. Posle pola sata dolazi komšinka sa rečima "Evo to ovo tvoje sr***, pokvarilo se"
Motor pun paradjza, bacili smo ga i kupili drugi.

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 14:56:33   
jabudic
Ivanka user posted image
Da naglasim da se od nas zaista najviše traže pare, eventualno neki alat od mm, pošto on ima sve što je ikada izašlo user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 15:01:35   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: jabudic

Ivanka user posted image
Da naglasim da se od nas zaista najviše traže pare, eventualno neki alat od mm, pošto on ima sve što je ikada izašlo user posted image


A pare je brat od strica mm dolazio da traži skoro svake nedleje, 100e, pa 200, pa 500... Ajde 100 ali sve preko toga je mnogo.
Sve se završilo kad je od mog svekra tražio 2000e a ovaj mu reko da nemai da više ne dolazi da traži od nas.
Kad sam 2008 došla za mm to je bilo prvo na šta su me upozorili, da mu ne pozajmljujem novac jer kad se navuče ne mogu ga se otarasiti.

Jedne zime je uzeo kola od mm da ode da uzme neku robu za radnju, i mm mu da. Vraća se on posle 3-4 sata i još kaže kako je jugić dobar, odlično prešao 200km za kratko vreme a napolju veje sneg (on išao ko zna gde). Mm pobesneo,

(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 15:06:15   
branki*
e,i to sa pozajmljivanjem novca...od mene traze neki sitniji novac npr,par puta mi se desilo da potraze i imam vrlo losa iskustva u smislu da ne vrate kad kazu,pa na kraju ja moram da podsecam za svoj novac,a meni je to mnogo neprijatno,a jednom mi nisu ni vratili.veci novac traze od mm,ali tu isto samo najblizoj rodbini i jako bliskim ljudima,drugima ne pozajmljuje.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 15:12:19   
jabudic
Mi kad bi sabrali ko nam je sve duzan, duguju nam sigurno preko 1000e.
Ali stvarno su to pouzdani ljudi, naši, koji uzmu, pa vrate, pa opet uzmu user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Posudjivanje ...
22.3.2015 16:09:38   
nata11
Odecu mogu da zamenim samo sa sestrom ali retko jer nismo iste visine.
Novac ne volim da pozajmljujem i neretko odbijam. Uredu je pozajmicu novaca kada je nedaj boze neko bolestan ili rodjacima zagusti nisu primili platu a imaju troje dece koje idu u skolu pa im treba za uzinu i troskove 1000-2000 din. Vece iznose ne pozajmljujem jer onda ljudi ''zaborave'' a meni je glupo da trazim i tako mi kod ovog ostane 40e, kod onog 60e i to kad se sabere bude cela mesecna plata. Uopste ne vidim poentu pozajmljivanja novca u danasnje vreme kada ima banaka koliko pozelis i kada svi imamo racune. Cak i da neko ima novca zasto bi bio duzan da meni daje.

Trenutno muku mucim najvise sa biciklama. MM se bavi biciklizmom i imamo tri kvalitetne bicikle koje non stop trazi komsiluk. I ajd sad ti objasni ljudima da to nisu tek tako jeftine bicikle za do prodavnice i da nemogu da ih naslanjaju (bacaju) na svaku ogradu.
Slucaj koji Ivanka spomenu imam bezbroj. Tipa rodjaka koja zivi u blizini mi je non stop uzimala super secka dok ga nije pokvarila, e onda mi ga tako pokvaren vratila a sebi kupila nov.user posted image



_____________________________





(odgovor članu jabudic)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Posudjivanje ...
23.3.2015 11:13:45   
jess021
Ja pozajmljujem samo garderobu za neke posebne prilike. Sa sestrom razmenjujem sve zivo, sem obuce.
S parama nemam problem, niko nas nije trazio, kuc-kuc. I mislim da je prednost grada i stana sto se ne mogu desiti stvari kao Ivanki i Nati.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Posudjivanje ...
23.3.2015 14:03:40   
NadaR
Sa komsinicom razmjenjujem garderobu,tipa nekih haljina za svecanosti. Kad idemo u soping ,dogovorimo se koja ce koju kupiti i za koje prilike ih mozemo iskoristiti. :-) :-)
Mm uvijek neko juri za novac ,on da pa poslije kuka kako je doticni 'zaboravio ' da vrati.
Ja sam vjestica pa se niko i ne usudjuje da me pita.:-)



_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here