|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Intolerancija
28.9.2009 10:20:06   
buhla
PROBLEMI  KOJI MOGU BITI POVEZANI SA INTOLERANCIJOM NA HRANU
Varenje: nadimanje, zatvor, proliv, gorušica, bolovi u stomaku, iritabilna creva
Koža: osip, crvenilo, svrab, ekcemi, psorijaza
Disajni organi: zapušen nos, pojačana sekrecija, upala sinusa, napadi kijanja, nadražajni kašalj, laringit
Kardio-vaskularni sistem: povišeni krvni pritisak, aritmije, cirkulatorne smetnje
Problemi u metabolizmu: šećer i masnoće, gojaznost, celulit
Glavobolje, migrene
Sindrom hroničnog umora
Hormonski poremećaji: klimakterične tegobe, neregularnost menstrualnog ciklusa
Kičma i koštano-zglobni sistem: degenerativne izapaljenske bolesti kičme i zglobova
Psihološka sfera: depresivna raspoloženja i anksioznost, gubitak motivacije, hiperaktivni sindrom,
poremećaj sna, sindrom deficitarne pažnje  kod dece
KAKO  OTKRITI  DA  LI  SE  PRAVILNO HRANIMO?
Postoji više metoda za otkrivanje intolerancije na hranu. Jedne spadaju u kategoriju imunoloških analiza,
dosta su skupe i teže dostupne. Druge (takav test se koristi i u nasoj ordinaciji)  bazirane su na odredjivanju
vibracionog sklada ili nesklada izmedju organizma i namirnica – intolerancija.
Zapravo se radi o dijagnostikovanju  iste pojave sa dva različita aspekta.
Test obuhvata 110 namirnica iz naše uobičajne ishrane: žitarice, mleko i mlečne proizvode,
više vrsta mesa, ribe, povrće, voće, začine.
ŠTA  DALJE ?
Kada se utvrdi koje namirnice ne odgovaraju, isključuju se iz ishrane  najkraće u intervalu od 3 meseca.
Za dve do 3 nedelje vidljiva su poboljšanja, a kroz 3 meseca i puni efekat.
Sa takvom ishranom organizam dobija ono što mu je potrebno, uskladjen  je i zelja za prekomernim količinama hrane nestaje.
Nije potrebno da se meri gramaža obroka niti bira način spremanja.
Nakon dovoljne pauze i postignutog efekta, uz konsultaciju s lekarom, može se u kontrolisanim količinama  uzimati i zabranjena hrana.


< Poruku je uredio buhla -- 28.9.2009 10:31:30 >


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Intolerancija
28.9.2009 10:24:39   
buhla
Da li je neko radio test intolerancije na hranu?
Da li je imao i kakav efekat?

Ja sam uradila pre 4 meseca, i pocela da se pridrzavam i za prvih mesec dana nisam imala nikakvih problema sa zeludcem (inace me je cesto ranije boleo) a i smrsala sam 4 kg. prestala sam kada sam ostala trudna, kada su krenule mucnine. Ali planiram da nastavim uskoro.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Intolerancija
29.9.2009 9:41:53   
buhla
Niko nije radio test? user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Intolerancija
29.10.2009 13:42:06   
mikanica
ja sam skroz za test na intoleranciju na hranu, ali me zanima dali to uopste smem dok dojim?user posted image

_____________________________

"Nezrela ljubav kaže: Volim te, jer te trebam.
Zrela ljubav kaže: Trebam te, jer te volim. "

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Intolerancija
29.10.2009 13:42:56   
eugenija
IZVORNA PORUKA: buhla

Niko nije radio test? user posted image

Ma mi neke druge testove od jutros radimouser posted image

Nisam radila, a kako se radi?


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Intolerancija
29.10.2009 13:55:54   
buhla
U nekim labaratorijama rade test intolerancije na hranu. Uzmu ti krv i rade analizu na oko 130 materija (voce, povrce, meso, ribu, zitarice,...)
Dobijes spisak na kojem se nalaze stvari koje treba da izbacis iz ishrane. Trebalo bi da se strogo pridrzavas 3 meseca. Ljudi su mrsavili od 6 do 12kg za ta tri meseca. Ja sam za prvih mesec dana smrsala 4kg, ali sam prekinula jer sam ostala trudna. Mrsavljenje je za njih sporedna pojava, glavne su da se metabolizam sredjuje, da prestanu gavobolje i/ili bolovi u zeludcu. Znam za jos troje ljudi koji se pridrzavaju spiska, dobro im ide i osim sto mrsave, osecaju se i fizicki i psihicki bolje!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Intolerancija
29.10.2009 15:22:12   
mikanica
Bravo Buhla , lepo si sve objasnila! user posted image
Nego mene samo zanima dali ja dok dojim mogu to da radim?user posted image

_____________________________

"Nezrela ljubav kaže: Volim te, jer te trebam.
Zrela ljubav kaže: Trebam te, jer te volim. "

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:34:17   
buhla
Meni su objasnili i da dok si trudan mozes da se pridrzavas tog rezima. Poslacu ti njihov broj tel na pp pa mozed sve da se raspitas. Ja sam prekrsila zbog mleka (tacnije mlecnih proizvoda-jer mi nisu blli dozvoljeni) i cvekle i jos par stvari zbog vitamina koje imaju u sebi, a iz zbog pilenceta koje po tome nisam smela! user posted image

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu mikanica)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:38:12   
Anoniman
Koliko košta to zadovoljstvo?

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:39:13   
LillyT
Aj Buhlo posalji i meni. Verujem da ce mi trebati tamo na leto.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:49:17   
sanji
Radile smo ga i sestra i ja pre par godina! Njeno iskustvo je super a moje katastrofa! Ona je skinula kilograme i osećala se odlično. user posted image Ja, nisam skinula kilograme, pao mi je imunitet, listali se nokti i opadala mi je kosa (što mi se nikad u životu nije desilo ni pre ni posle), bilo mi je skroz loše i to posle mesec dana (na tri meseca se radi kontrola gde se opet menja spisak dozvoljenih, zabranjenih i ograničenih stvari. user posted image Zabranili su mi mleko i sve mlečne proizvode a kada sam ih pozvala da pitam da nije to posledica krajnje neljubazna teta mi je odgovorila da i Kinezi ne piju mleko pa im ništa ne fali!user posted image Prestala sam sa dijetom i posle 2 nedelje sve se samo sredilo! user posted image To vam je moje iskustvo!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:51:01   
buhla
Ovde gde sam ja bila kosta 3000 din. A ima neka u Zemunu labaratorija, ima u Novom Sadu, ali mislim da su oni skuplji, jer rade sa nekim elektromegnetnim talasima. Tj ima te dve opcije iz krvi i sa tim el.talasima.

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:54:22   
sanji
Ja sam radila na Bulevaru i radili su i krv i talase pa ti pošalju mail ili odeš po rezultate za par dana!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:55:12   
Trcosava
IZVORNA PORUKA: sanji

Radile smo ga i sestra i ja pre par godina! Njeno iskustvo je super a moje katastrofa! Ona je skinula kilograme i osećala se odlično. user posted image Ja, nisam skinula kilograme, pao mi je imunitet, listali se nokti i opadala mi je kosa (što mi se nikad u životu nije desilo ni pre ni posle), bilo mi je skroz loše i to posle mesec dana (na tri meseca se radi kontrola gde se opet menja spisak dozvoljenih, zabranjenih i ograničenih stvari. user posted image Zabranili su mi mleko i sve mlečne proizvode a kada sam ih pozvala da pitam da nije to posledica krajnje neljubazna teta mi je odgovorila da i Kinezi ne piju mleko pa im ništa ne fali!user posted image Prestala sam sa dijetom i posle 2 nedelje sve se samo sredilo! user posted image To vam je moje iskustvo!


da mi isključe mlečne prizvode ja bih svisnula!!!!! ja živim na voću, povrću i mlečnim proizvodima!!!!!

da ne šetam mnogo od teme - moja drugarica je išla na to, kao da smrša i da se bolje oseća - bilo joj je ok, no onda je bila njena svadba, pa bila trudna, pa morala kiretažu i sad radi na bebi i i dalje se ne pridržava toga. Mislim da mi je rekla da će ponovo kad se porodi

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Intolerancija
30.10.2009 9:58:01   
LillyT
Ja mislila da se to radi samo u specijalizovanim laboratorijama, ali ocigledno da moze u vecini (hehehee, koji sam pajser), vredi pokusati, ali ako mi zabrane mleko, mlecne proizvode i slatkise, bice bacene pare user posted image

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Intolerancija
30.10.2009 10:02:11   
sanji
I radi se samo u specijalizovanim! Ima ih 3-4 u Bg-u. 

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Intolerancija
30.10.2009 10:05:55   
LillyT
Bas sada nesto citam kojekude, ima razlicitih testova, ali koliko sam skontala sve ove vece laboratorije to rade. A mozda i gresim.

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Intolerancija
30.10.2009 10:06:50   
buhla
Ja nisam smela mleko i mlecne proizvode, osim kozjeg (pokusala sam par puta jogurt ali mi je bio bljak, ali sir sam vec moglaa) Od zitarica sam smela jecar, ovas i proso pa sam od njih pravila hleb. Voce sam u principu smela ono bas sto i volim. A povrce skoro nista smela nisam (kupus, krompir,, pirinac, papriku, cveklu) pa je za to bila frka. Secer nikako nisam smela, a od mesa piletinu i svinjsko nisam smela. Od uljarica sam smela pistaci samo i indijski orah! Ali sve je stvar volje, kad sam procitala spisak mislila sam da necu moci da se pridrzavam, ali sam ipak uspela. E da, da ne preskocim KAFU nisam smela, mozda mi je to najteze palo, nisam je ja pila u velikim kolicinama, ali mi je bila potrebna ujutru da mi podigne pritisak, posto je meni plafon 90/60 pritisak!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Intolerancija
30.10.2009 10:11:19   
sanji
IZVORNA PORUKA: LillyT

Bas sada nesto citam kojekude, ima razlicitih testova, ali koliko sam skontala sve ove vece laboratorije to rade. A mozda i gresim.

Ja znam samo za te na Bulevaru, u Zemunu i bili su još jedni ili dvije ali slagala bi te, ne sećam se gde! Možda su to neki drugi testovi što si ti pronašla! user posted image


_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Intolerancija
30.10.2009 10:15:20   
LillyT
Ima razlicitih testova, neki su na odredjeni broj namirnica (cini mi se 93), ti su nesto povoljniji, i da ih rade po privatnim klinikama (koje, gle cuda imaju i nutricionistu), mada sada sam iskopala clanak iz novina koji kaze da samo dve laboratorije to rade. Takodje, misljenja su podeljena, verovatno treba biti karakter, ja to svakako nisam

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Intolerancija
30.10.2009 11:12:46   
mikanica
Hvala Buhla!
U labaratoriji u Zemunu se ne zakazuje, nego kad god da odes, izvade ti krv i cekas rezultate oko 10 dana.
Mislim da je jako bitno pridrzavati se toga minimum tri meseca, pa posle radis ponovo.
Mislim da je jako bitno zameniti namirnice koje ne smes sa onim koje smes, jer ako izbacis to sto ne smes a ne ubacis sve sto smes, desice se problemi, logicno.
Kazu da ima rezultata, ali tek nakon tri meseca.
Jedva cekam da to uradim, pa cu sve javiti, kako je.user posted image

_____________________________

"Nezrela ljubav kaže: Volim te, jer te trebam.
Zrela ljubav kaže: Trebam te, jer te volim. "

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Intolerancija
2.11.2009 15:05:09   
Anoniman
meni je preporučeno raditi taj test radi ekcema i vode koja se nakuplja u organizmu i sad sam malo trazila elem cijena prava sitnica 370 eura user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Intolerancija
4.11.2009 12:34:57   
buhla
Uh bre Vucko, pa to su ga bas vala preterali, ko zna kakve sve tu analize rade! Kod nas je 35eura! Raspitaj se mozda nadjes negde neku normalnu cenu!

_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Intolerancija
2.6.2010 15:50:46   
Anoniman
ja sam radila test na intoleranciju,i smrsala sam 7kg za mesec dana i kako buhla kaze zeludac me nije boleo niti sam imala gorusicu(a pre toga sam imala velike probleme sa zeludcem),ali sam bila iscrpljena,ne toliko zbog gladi vec od nedostatka ideja za spremanjem.
ja bolje da kazem sta sam smela da jedem jer mi je skoro sve bilo zabranjeno...
zitarice:pirinac,raz,jecam,proso,ovas
meso:sve vrste mesa osim prasetine
voce:jabuke,mandarine,kruske,breskve
ulja:bademovo,lesnik,susam(to sam i koristila jer njbolje podnosi temperaturu),bundeva,laneno seme,pistaci
povrce:tikvice,sargarepa,maslina,pecurke,grasak,spanac
ribe:oslic,som,losos,pastrmka...
zasladjivaci:fruktoza,dekstroza
zabranjeno mleko i mlecni proizvodi kao i jaja

znaci,to sam smela da koristim i snalazila sam se u spremanju...najcesce sam spremala meso i ribu bez ulja,peceno na foliji ili rostilju...
smrsala sam 7kog,odlucili samo da pravimo bebu i za mesec dana sam vratila5kg jer sam se opustila i pocela sve i svasta da jedem..
moze da se smrsa,ali ja ne znam hocu li je ikada vise primenjivati jer je iscrpljujuca i po misljenjima doktora nije zdrava,jer izbaciti mleko i mlecne proizvode,jaja i jos svasta sto nam je preko potrebno moze samo da napravi haos u metabolizmu i organizmu uopste.

(odgovor članu buhla)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Intolerancija
2.6.2010 17:55:03   
buhla
Ja sam "intolerantna" na:
GLAVNI ALERGENI:
Grinje Kandida Mleko Kvasac Šecer
Kuc.prašina Bud Kozije mleko Pšenica Jaja
Perje
ŽITARICE:
Pirinac Heljda Kukuruz Jecam Proso Ovas
Raž Soja
VOCE:
Jabuka Trešnja Grejpfrut Ananas Urma
Kajsija Ribizla Kivi Šljiva Višnja
Banane Smokva Limun Malina Nektarina
Borovnica Grožde Mandarina Jagoda Breskva
Pomorandža Kruška Kupina
MESO:
Govedina Jagnjetina Teletina Piletina Svinjetina Konjetina
Curetina
RIBA:
Oslic Pastrmka Lignja Losos Som Tunjevina
Skuša Škarpina Šaran
ULJARICE:
Badem Susam Mak Kafa Kakao
Kikiriki Bundev. seme Orah Pistaci Kokos
Lešnik Suncokret Laneno seme Leblebija Indijski orah
Brazilski orah
POVRCE:
Cvekla Šargarepa Karfiol Celer Peršun
Paprika Maslina Zelena salata Boranija Keleraba
Praziluk Socivo Paradajz Bundeva Blitva
Lubenica Biber Krompir Kupus Spanac
Krastavac Beli luk Brokoli Dinja Pasulj
Tikvica Pecurka Crni luk Grašak Prokelj
Zelje Plavi patlidžan
LEKOVITA BILJA:
Bosiljak Šipak Nana Dumbir Origano
Lipov cvet Mirodija Maticnjak Majc.dušica Ruzmarin
Hibiskus Cimet Kamilica Žalfija Zeleni caj
ŽIVOTINJSKI EPIDERM:
Dlaka macke Dlaka psa Vuna
POLENI:
Polen trave Polen drveca Polen korova
ZASLADIVACI:
Dekstroza Fruktoza Med










_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Značaj gvožđa tokom trudnoće
Tokom trudnoće, potrebe za gvožđem se povećavaju jer se volumen krvi povećava radi podrške rastućoj bebi. Takođe, gvožđe...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
IMA LI VAŠE DETE RAVNA STOPALA?
Problemi ravnih stopala mogu biti izuzetno neprijatni, zbog njih mogu nastati bolovi u nogama i leđima, kao i smetnje pr...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here