|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Mrzim petarde!
12.12.2008 9:46:50   
Anoniman
Ja jednostavno MRZIM petarde, i mrzim što ih bacaju svuda po gradu i po 24h od 1. decemba do 1. februara. Mrzim kada pukne, mrzim taj zvuk, mrzim taj miris... kada bacaju one leptire, vatrometčiće i sl - to mi ima smisla - vidiš nešto lepo, ali petarde... ne razumem. Čak bih mogla reći i da ih se bojim! user posted image

< Poruku je uredio IvanaSK RR -- 25.12.2016 16:49:12 >
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 11:16:27   
kumara
Ja ih PREZIREM!!!! Ustvari jaaaaaako se bojim petardi i dobijam nervne slomove kad ih cujem. Uvek tripujem da ce da mi padne u kosu pa cu se zapaliti ili ce mi puci negde na telu pa ce me "osakatiti"... Ma gomila tripova, jaaako losih!

ZAKONOM BI IH ZABRANILA!!!!!

Moja mama je imala ucenika koji je stavio petardu u rernu, da on lepo vidi kako ce to da pukne, upalio rernu i kad je otvorio pukla mu je petarda u facu i ostao je slep. STRASNO!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 11:24:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lenka

Uvek tripujem da ce da mi padne u kosu pa cu se zapaliti


To tako smešno zvuči kada napišeš, a ustvari i ja se bojim istog. A sada sa Lukom se bojim da mi neko ne ubaci u kolica jer kontam da se taj ne bi živ spasao od mene! user posted image  

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 11:43:33   
kumara
Jao a tek to je strasno!!! Petarde pored male dece! Uf, ne mogu ni da mislim na tako nesto.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 11:49:08   
Anoniman
Luka samo odskače i pita "Mama šta je to?" user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 14:33:43   
oliveradj
I ja ih mrzim i pitam se zasto ne poostre mere kaznjavanja za one debile koji ih prodaju??? Ja bih im stavila zabranu na rad prodavnice a ove s ulice ili pijace bi malo u zatvor da sledeci put razmisle. Narocito mi je odvratno kad sam videla roditelje da u NSadu na trgu daju detetu da baci petardu. Moja drugarica je skocila na njih i pitala ih Da li su normalni? Mrzim kad pukne mrzim taj smrad i plasim ih se. Za docek Nove godine 2000 na trgu jedna mi je eksplodirala u visini glave malo dalje od mene i videla sam jednog momka povredjenog od petarde strasno. user posted image

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 14:49:16   
Anoniman
Bila je i prošle godine jedna priča da se klincu nešto bila rascvetala ruka... ne sećam se tačno...

(odgovor članu oliveradj)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 15:14:29   
oliveradj
UZAS!

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 19:14:17   
guppy RR
Mrzim petarde... kod nas su ove godine uveli zakonsku zabranu. Samo su dozvoljene one minimalne "puk", koje zvuče kao da nešto padne na pod, a ne BUM kao eksplozija u kojoj ode pola grada.

Ja se užasno bojim petardi, jednom me jedna opalila po nozi...

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 23:02:43   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha


To tako smešno zvuči kada napišeš, a ustvari i ja se bojim istog. A sada sa Lukom se bojim da mi neko ne ubaci u kolica jer kontam da se taj ne bi živ spasao od mene! user posted image  

A znaš da se to desilo neki dan u Zagrebu,srećom beba nije ozlijeđena ali su roditelji u šoku.
Neznam stvarno zašto više dozvoljavaju pojedinim ljudima da zarađuju novac na takvim stvarima,
pa koliko samo djece ostane bez prstiju svake godine u ovo doba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: mrzim petarde!
12.12.2008 23:45:40   
Anoniman
Bila sam u Pešti dve nove godine. Tamo ne sme da se baca gde stigneš. Na trgu imaš ačno mesto gde se bacaju sve te zezalice, i samo u novogodišnjoj noći, već 1.1. je sve kao da ništa nije bilo - dođe poštar da raznese poštu...

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 11
   RE: mrzim petarde!
13.12.2008 22:02:12   
stella
Mogla bih da potpisem svaki post.Bas me strah i mrzim ih.Jednostavno ne razumijem kako su nekom interesantne,a pogotovo se zgrozavam kada vidim da roditelji to kupuju i daju svojoj djeci.user posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: mrzim petarde!
13.12.2008 22:08:00   
guppy RR
stella.. malo van teme.. lepo, što si nam se vratila user posted image

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: mrzim petarde!
13.12.2008 22:44:48   
stella
hehe mislila sam na petarde,a tema je mrzim petarde.
Thenxuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: mrzim petarde!
13.12.2008 22:58:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: guppy

stella.. malo van teme.. lepo, što si nam se vratila user posted image


pec-pec! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: mrzim petarde!
16.12.2008 12:00:36   
Anoniman
Stradaju šake i oči zbog neoprezne igre petardama
NOVI SAD - Preprodavci ispred gradskih pijaca već u pola glasa pozivaju Novosađane da kupe petarde, a u legalno registrovanim prodavnicama se utrkuju u reklamiranju ovih sredstava. Iako je prodaja pirotehnike maloletnima zabranjena, dok su god mušterije spremne da plate 150 do 200 dinara za kutiju petardi, prodavci ne pitaju za godine.

Policija je ponovila upozorenje da nelegalno prodavana pirotehnika nema sertifikate, čime je opasnost od povreda višestruko veća, a lekari da zbog igre s petardama i vatrometima u bolnici najčešće završavaju deca.
- Policija je već započela akciju suzbijanja ilegalne trgovine pirotehničkih sredstava. Svake godine zaplene se velike količine petardi, raketa i vatrometa, a na desetine preprodavaca bude novčano kažnjeno - kažu u policiji, i navode da se mnogi preprodavci, bez obzira na kaznu, ipak vrate ovoj vrsti trgovine. Osim pakovanja od 100 komada, čija je cena od 150 do 250 dinara, na ulicama su se pojavile i petarde sa „povezanom eksplozijom".
- U pitanju je petarda koja pukne pet puta uzastopno. Osim buke, proizvodi i gust beli dim - objašnjava jedan od ilegalnih preprodavca koji može zateći u blizini Futoške pijace. Sa efektom ovakve petarde nedavno su se susreli putnici gradskog autobusa u koji je ubacio jedan maloletnik.
- Buka je bila jeziva, a dim je ispunio ceo autobus. Zaista ne shvatam kome to predstavlja zabavu, ali pretpostavljam da su u pitanju klinci - kaže Jovan J. koji se u tom momentu našao u autobusu. Pored modifikovanih petardi, podjednako su opasna pirotehnička sredstva napravljena u „kućnoj radinosti", kao i eksplozivna sredstva pravljena za potrebe vojske koja stižu na crno tržište kao pirotehnika. U pitanju je sredstvo za manevarsku simulaciju topovskog udara, koji zvuči kao jaka eksplozija. Od njega, ako dođe do povreda, uglavnom stradaju ruke i oči. Žrtve su, nažalost, najčešće deca. Preprodavci, kao i oni koji neovlašćeno pale rakete i druge pirotehničke proizvode, prema zakonu mogu biti kažnjeni sa 60 dana zatvora ili novčanom kaznom čija visina zavisi od zaplenjene količine. Kada su u pitanju maloletnici, zakon se primenjuje na njihove roditelje ili staratelje, kojima je zaprećena novčana ili kazna od 30 dana zatvora.


Dečak izgubio tri prsta
U Dečijoj bolnici je samo u prošloj novogodišnjoj noći zbrinuto petoro maloletnih Novosađana sa opekotinama i povredama šaka od petardi.
- Deca petarde doživljavaju kao igru, pa ih često stavljaju u usta, džepove, čarape, pa i u grudnjake devojčicama. Sve to izaziva različite i ozbiljne povrede, koje ostavljaju ružne ožiljke koje se teško mogu ispraviti i gde ni plastična hirurgija ne može da pomogne. Najčešće stradaju deca uzrasta od osam do 10 godina - kaže docent dr Slobodan Grebeldinger iz Dečije bolnice, gde je zbrinut i dečak kojem je petarda odnela tri prsta.


Izvor: Blic

< Poruku je uredio guppy -- 9.1.2009 20:25:16 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: mrzim petarde!
9.1.2009 9:08:10   
Anoniman
Troipogodišnji S.P. iz Barajeva izgubio je tri prsta na levoj ruci kada je eksplodirala petarda na porodičnoj proslavi Božića. Tragedija se dogodila u prisustvu mališanovih roditelja i njegovog petogodišnjeg brata.

Izvor: Blic

PA KOJI IDIOT DAJE DETETU OD 3,5 GOD PETARDU?!

< Poruku je uredio guppy -- 9.1.2009 20:25:03 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: mrzim petarde!
31.12.2011 21:30:35   
Anoniman
I DALJE MRZIM PETARDE! Puca napolju kao u sred rata!

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: mrzim petarde!
31.12.2011 22:15:51   
Leki 77
I ja MRZIM petarde!
Ne mogu da razumem tu privitimnu, neandertalsku potrebu da seva i puca kada se slavi!
I zbog toga se upravo ulogovah da nadjem temu jer smo u kolima, na putu ka prijateljima i dva IDIOTA od 15-tak godina su bacila petardu na naše vozilo. Oba deteta su krenula histerično da mi plaču. Da me muž nije držao izašla bih iz kola i gadjala ih kamenicama koliko sam se iznervirala. Neuračunljiva sam u takvim situacijama. Nije se time hvalitiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 2:29:39   
gagana83
Mrzim ih, mrzim, mrzimmmm!user posted image
Dete mi je nekako zaspalo oko 11, a u 12 se probudila i nije mogla da zaspi do posle 1. Bas se uplasila.


_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 13:51:16   
Brana
MRZIM!user posted image
Pre neko vece sam izasla sa Lakijem napolje da prosetamo, i decko je protrcao i bacio petardu na nas,ja sam je brzo sklonila i potrcala sa sve Lakijem u rukama sto dalje od nje,naravno nedugo zatim je pukla,nisam smela da pomislim sta bi bilo da je pukla na nama...potrcala sam za tim maloletnim delikventom,ali naravno bio je brzi i pobegao je....I onda sam se samo pitala GDE SU TI RODITELJI da kontrolisu sta im deca rade,jer svojim postupcima ne ugrozavaju samo sebe,vec i druge neduzne ljude i decu ....user posted image


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 14:13:22   
pepeljuga
Ne mogu da verujem da postoji ova tema jer mi je bas potrebna, grrrrruser posted image
Ljudi, u blokovima je ovih dana bukvalno kao usred rata, katastrofa!! Prosto ne mogu da verujem da je nekome to zanimljivo user posted image


_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 14:19:53   
lanajelena
Nocas je toliko fijukalo da sam se osecala kao na frontu user posted image ...izasla sam na terasu da zapalim negde oko 23:30 i pozdravila se sa mojima u slucaju ako se ne vratim user posted image

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 14:29:10   
Anoniman
Moram da se pohvalim - kod nas u komšiluku petarde su bile svedene na minimum i nije ih bilo u neposrednoj blizini. Imali smo vatomet u kraju. Hvala komšijama na prijatnoj i mirnoj noći!

(odgovor članu lanajelena)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: mrzim petarde!
1.1.2012 14:34:38   
Alexis79
Mi smo nocas oko 2 dosli kuci od prijatelja i zatekli polomljena staklena ulazna vrata na zgradi i smrad od petardi i naravno skoro sve komsije.Kazu da su "odredjene persone" bacale petarde u ulaz zgrade vise od pola sata i da niko nije smeo da pomoli glavu da ih spreci i da se cula strasna buka i onda lomljava stakla.
Kazu da je bilo strasno i da su zvali miliciju.
Cisto sumljam da ce ih uhvatiti mada svi znamo ko je problematican u zgradi.
Ali razbiti staklo na celim vratima koje je debljine prsta to je user posted image .
Sreca pa niko nije stradao

I da MRZIM PETARDE i ove nove raketle i spravice

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here