|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Slana torta
30.12.2009 18:26:13   
Anoniman


user posted image


Evo jednog laganog recepta... user posted image

Ja sam pravila duplo za ovu tortu...ali mozete i simplo....dovoljno je user posted image

2x ella sir (400g) moze i neki drugi sir koji moze da se mesha
2x pavlaka (obichna) + 1 pavlaka za dekoraciju
7-8 kashika majoneza
3-4 kashike rena (ovo ne mora)
600 grama prashke shunke (ali moze bilo koja salama...ili chak i meso kobasica...)
kiseli krastavci seckani na kolutice....po ukusu....ja sam bash puno stavila user posted image

od gore ide rendani kackavalj (ali moze bilo koji sir koji se renda)

1 pakovanje tost hleba

Znachi..sushina svega....pomeshati sve sastojke...sir, pavlaku, majonez, ren, shunku seckanu na kockice, krastavce na kolutice...mozete dodati zachina po zelji.... so, beli biber, bosiljak i sl.

Poredjati tost po tacni... namazati filom, pa josh jednom poredjati tost....i opet manji deo fila... preko namazati onu jednu pavlaku...narendati sir i ukrasiti krastavcima user posted image
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Slana torta
30.12.2009 18:48:47   
srea
user posted image user posted image super ti je ova slana torta ja sam sve ovako pravila sam sto jos ide red kuvanih jaja i kuvanih krompira tacnije salata mimoza al isto ide ovako ko slana totra u svakom slucaju bravo za idejuuser posted image user posted image

_____________________________

sreca

Neznanje je covjeku najveci neprijatelj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Slana torta
30.12.2009 18:57:49   
Anoniman
Ja sam ovaj recept malo prepravljala....poshto u originalu treba da pechem testo....koje tju da nafilujem i uvijem u rolat....ali sa receptom za testo neshto ne valja....pa mi je ovo laksha varijanta user posted image

(odgovor članu srea)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Slana torta
30.12.2009 20:13:33   
*Alexx*
Smeški, ovo ti je super! Mmmmljac!

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Slana torta
30.12.2009 20:43:57   
Ana RR
Možete da stavite i oblande umesto tosta, ma sa ovim slanišima ima hiljadu varijanti user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Slana torta
30.12.2009 20:51:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Ana RR

Možete da stavite i oblande umesto tosta, ma sa ovim slanišima ima hiljadu varijanti user posted image


Kako se toga nisam setila....a jesam biser user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Slana torta
6.6.2010 17:05:54   
Diabla
Ima li ko onaj recept za slanu tortu gdje idu i pecene paprike i ajvar? Znam da moze covjek sam iz glave da kombinuje, ali meni treba provjereno. 

_____________________________

Something is rotten in the state of Denmark.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Slana torta
26.11.2013 14:12:40   
Didy
Slana torta s tost hlebom

Sastojci: 2 pakovanja tost hleba (odbaciti krajeve, odseći koricu), 400 g šunkarice, 6 jaja obarenih i isečenih na tanke kolutove, 400g šampinjona izdinstnih i pomešanih s malo vegete i 1 pavlakom, nešto salatno (pečene paprike, kiseli krastavci, paradajz... Meni najukusnije bude sa svežim paradajzom, baš bude osvežavajuće).
Fil za mazanje: 6 kiselih pavlaka, 200 g majoneza (ili već odnos koji voliš, ja stavim malo više majoneza, malo manje pavlake), malo vegete ili soli).

Ređati:
1. tost hleb
2. premaz
3. jaja
4. pečurke u pavlaci
5.šunkarica
6. premaz
7. tost
8. premaz
9. salata
10. premaz
11. šunkarica
12. premaz
13. tost
14. premaz
15. odgore narendati trapist ili neki drugi tvrdi sir

Slažem u tacnu od velikog zvona i to su sastojci za nju. Bude baš velika i debela i izdašna. Pravim je za veća slavlja. Brzo se napravi, ali i brzo pojede jer je preukusna. user posted image
Potrebno je da odstoji preko noći da bi tost hleb omekanio.
Sečem je u minjone i stavljam na švedski sto. Bude baš dekorativno. Svaki minjon možete dodatno ukrasiti peršunovim listom, šargarepom ili paprikom seckanom...

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Diabla)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Slana torta
26.11.2013 14:19:40   
vikiveki
Didy recept nagoveštava ukusnu slanu tortu koja je mnogo velika...ovo bi mogla da napravim za slavu kao predjelo

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Slana torta
26.11.2013 15:19:18   
Didy
Vikiveki, recept sam našla davno na netu i prilagodila ga našem ukusu. Tamo je i pisalo da je žena uvek pravi kao predjelo za slavu.user posted image
Mi slavivo Svetog Nikolu i pravimo posnu, pa ne mogu da je pravim kao predjelo tad, ali nam je neizostavna kad rođendane pravimo kod kuće. I svi gosti su već navikli da je imamo, pa se baš obraduju kad je vide na stolu.user posted image

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Slana torta
26.11.2013 15:32:46   
vikiveki
Mi slavimo Svetog Jovana i mada je on nekad posan a nekad mrstan ovde u Sremu je obavezno prase tako da se ne bi moglo reći da postimouser posted image bude i ribe ne mogu da kažem

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Slana torta
26.11.2013 15:37:38   
Jole84
Didy pravim ja nešto slično,sa spanaćem ali ga uvijam u rolat,bude baš lepo na oko a tek na ukus....user posted image Mada mi zadnji put spao sneg od belanaca pa sam dva put bacala koru,tako da taj tost hleb baš zvuči pametno user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Slana torta
26.11.2013 15:46:57   
adulence
Diddy kud stavi ovaj receptic zvuci jako ukusno...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Slana torta
26.11.2013 16:45:59   
vikiveki
Upravu si Adulence samo me ovde mami i stvara mi zazubice....da nisam danas ovako kilava otišla bi do prodavnice i kupila šta treba da napravim tortu

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Slana torta
26.11.2013 20:10:28   
nata11
Vec sam pravila i super je user posted image

(odgovor članu vikiveki)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Slana torta
26.11.2013 20:27:58   
Moiraina
Moja mama već godinama pravi po istom receptu, uvek svi budu oduševljeni, sve moje drugarice su uzele recept od nje i redovno prave. E sad, ja pišem ovako iz glave šta ide od sastojaka, ali zaista ne znam količine (ja je nikada nisam pravila, uvek mama to preuzme na sebe).
Ustvari, vrlo je slična ovoj što je Didy stavila recept.
Tost hleb (moja mama nikada ne seče koricu, ali je napravi dan ranije, tako da se sve fino upije, pa nema potrebe)
Premaz je isto kisela pavlaka pomešana sa majonezom (znam da ne stavlja puno majoneza), i to se podeli na 3 dela.
U prvi deo stavlja sitno seckanu šunkaricu i kečap.
U drugi deo ide feta sir i seckani kiseli krastavčići.
U treći deo doda rendana barena jaja.
Pa ide sloj tost hleba, prvi deo premaza, tost hleb, drugi deo premaza, tost hleb i treći premaz, pa opet tost hleb i ona celu tortu premaže pavlakom i odgore narenda feta sir i seckane kisele krastavčiće.

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Slana torta
26.11.2013 20:36:50   
Torbica
Pravim i volim! Od bivse gazdarice sam uzela recept jos za vreme studentskih dana.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Slana torta
27.11.2013 18:26:33   
nata11
Danas sam nasla recept rolat od sira:

tost sir staviiti na pek papir pa preko narendati 100 gr dimljenog sira. Ubaciti u rernu dok se sirevi sjedine, pa kada se malo prohlade dodati smesu od pavlake, sitno naseckanih kiselih krastavcica, persuna i uviti.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Čokoladni kolač sa malinama
Ringerajin kuvar: Ana RR
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here