|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Te neizdržive bake i deke
12.2.2009 14:10:15   
Lu
Jel vi imate problem sa bakama i njihovim prodikamauser posted image
Meni je lakše recimo svekrvi reći nemoj da mu govoriš ili radiš to,to,to i sve ok nema ljutnje,
malo mi je teže mami ona je jako osjetljiva i nedozvoljava mom Roku da zaplače,kad sam ga donijela iz bolnice nije smjela gledati kako ga kupam,kad je prohodavao rekla nam je da smo oboje neozbilji da ga nesmijemo pustiti ni sekunde samog,strepi nad svakim njegovi korakom a mene to jako nervira,kao sad ona ga voli više od mene.
Iako svi znaju moj stav o odgoju,ponekad se ponavljam kao stara ploča i druženje s bakama se pretvori u traumu,jer nemogu dozvoliti da u jednom satu pogaze ono što ga ja učim od rođenja.

< Poruku je uredio Lu RR -- 13.8.2011 20:43:22 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 14:20:00   
Jeca*
Postoji ona klasična fraza da babe i dede kvare decu. Moj sin je još mali, a moji su relativno daleko pa ih ne vidjamo bas tako cesto, ali znam gomilu slucajeva kao tvoj.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 14:21:35   
sonja999s
jos uvek smo mali i nismo stigli do vaspitanjauser posted image ali cu se svim silama truditi da ne bude tako

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 14:30:38   
Anoniman
ne ljutim se na njih uopste... jako ih vole i znam da su im njih dvoje najveca razonoda... dogovorili smo se da neke stvari postuju koje sam ja zacrtala, i toga se drze... medjutim imaju te neke svoje musice, i dozvoljavaju im neke stvari koje nisu nama dozvoljavali kao roditelji, al valjda i starost cini svoje.
cerka je mudrica tako da zna sta njima smije provoditi... i opet sve dodje na svoje.
veliko je bogatstvo imati bake(nane, nene, stare majke) i dede... i treba ih pustiti da uzivaju jedni u drugim!!!




(odgovor članu sonja999s)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 15:02:26   
stella
Moja Hana ima baku i nanu.Obadvije je obozavaju.Uvijek kazem kako sta mislim da treba.Saslusam sta kazu,al uradim kako mislim da je najboilje za moje dijete.Ipak sam ja 24h sa njom,i najbolje je poznajem.

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 15:12:37   
NadaR
Lu, procitah post! Kod mene je identicna situacija ali sa svekrvom!
Milosh je plakao na pocetku dok se kupa, a ona umalo da dobije infarkt!
Kad smo dole kod njih na selu, onda ga ne spusta pa je to meni poslije problem!
Mm galami a meni opet zao,ima jos jedno unuce koje vidja jednom u dve godine i znam da jako pati zbog toga! Ipak za kasnije bi to mogao postati problem, vidjecemo! user posted image user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 15:57:52   
sani
kod mene je situacija da svekrva i svekar zive u drugom gradu, a  moja mama je 10 min. od nas ali kad je u pitanju odgoj djeteta mogu saslusati njihovo misljenje ali nasa kuca je zadnja i ono sto se mi dogovorimo u kuci  a i kcerku ucimo da se prvo mi u kuci trebamo dogovorati 

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 18:01:44   
Lu
Ma nemam ja ništa protiv baka ili djedova i znam da moja mama voli mog sina skoro kao ja,ali nekada brate pretjeruje sa pažnjom što mene izluđuje,ako dođemo kod nje i tu ima još gostiju ona uzme malog i izdvoji se snjim kao nemože on sam biti isključen,a ja se tada osjećam kao da mi šalje signale da ja zapostavljam svoje dijete,neznam dali me razumijeteuser posted image
Nije da se petlja u odgoj i ishranu o tome nema govora,nego samo ta bespootrebna prevelika pažnja,a kao što rekoh lakše mi je sa svekrvom to riješiti i nekako je ona drugačija po tom pitanju kao da nemaju iste osjećaje prema malomuser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu sani)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Te neizdržive bake
12.2.2009 23:34:31   
MERYEN
Uvidela sam da je to velika ljubav bake deke i unuci,medjutim moje dete su baba i mm odvikli od cuce-laze i meni napravili problem,kad je nervozan nece flasicu da jede a nemam dovoljno mleka da ga nasisam ja mu guram flasicu bukvalno guram dok ne povuce da oseti da je mleko da bi jeo,moja svekrva kaze polako sa detetom ne gura se na silu ne prica se glasno sa detetom itd,pa mi tako zajase po zivcima da ja u tom trenutku ne znam kako se zovem,a nisam u fazonu da odgovorim nego cutim,ajde starija je postujem je zbog mm,da me gazi precutacu,kao da ja ne znam sta radim sa mojim detetom.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Te neizdržive bake
13.2.2009 0:57:18   
Anoniman
Reći ću vam: tajna je da ne budete tu kada je dete sa bakama i dedama. user posted image

Jednostavno, postavite neke odrednice šta je ZAISTA bitno, i onda odete. Tako je najlakše.

Uostalom i svekrva i naša mama su odradile svoj posao kako valja: smatramo da smo mi lepo vaspitane, i smatramo da su naši muževi isto ok (volimo ih). Pa valjda onda znaju šta rade... user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Te neizdržive bake
13.2.2009 8:30:20   
Lu
Ja sam zaključila da su većinom bake lude za svojim unučićima i sve ono što su možda propustile sa nama,svojom djecom, nadoknađuju kroz igru i pažnju prema unucima ili se čak vraćaju u svoje djetinjstvo i ponašaju se kao djeca ponekaduser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Te neizdržive bake
14.2.2009 12:36:36   
stella
lu na ovu se moram nasmijatiuser posted image
moj svekar je volio da mm i njegov brat sviraju klavir..da se bave muzikom,al nista od te ljubavi izgleda.
pa mi kada dodjemo on sa Hanom svira klavir,a ona uziva sa dedomuser posted image user posted image
ja kazem evo ko ce dedi ispuniti zelju sa sviranjem klavirauser posted image
a tako su mi slatki kad sviraju,dedo svira a Hana nabada svojim prsticima,ma sva se raznjezimuser posted image

_____________________________

H A N A 26.09.2007

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Te neizdržive bake
14.2.2009 19:29:41   
maša
Bake i deke su vrlo dragocene osobe u životima dece.Setite se svog vremena provedenog u njihovom domu...I sve što su uspeli da "pokvare" za to vreme mama je brzo dovodila u red. Mislim da ću i ja tako-dozvoliti im da uživaju u unučici.Naravno uz dogovor da odgoj prepuste isključivo meni i mm.

(odgovor članu stella)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Te neizdržive bake
29.6.2010 14:00:01   
Jele
IZVORNA PORUKA: maša

Bake i deke su vrlo dragocene osobe u životima dece.Setite se svog vremena provedenog u njihovom domu...I sve što su uspeli da "pokvare" za to vreme mama je brzo dovodila u red. Mislim da ću i ja tako-dozvoliti im da uživaju u unučici.Naravno uz dogovor da odgoj prepuste isključivo meni i mm.


Zato sam im na njihovo insistiranje i poverila Uroša na čuvanje, jer smatram da su babe i dede dragoceni u životu deteta. Ali onda ne treba to da iskorištavaju na načine koji ozbiljno ne odgovaraju roditeljima, već sve treba da je umereno, normalno i po dogovoru.
Ja kada sam bila mala, mene baba i deda nisu kvarili i moji roditelji su bili umereno strogi i striktno se držali svojih pravila.

(odgovor članu maša)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Te neizdržive bake
29.6.2010 14:01:51   
Jele
IZVORNA PORUKA: Lu RR

ali nekada brate pretjeruje što mene izluđuje


To preterivanje u svemu i mene izluđuje, ali kod nas deda preteruje...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Te neizdržive bake
29.6.2010 14:03:20   
Rivana
Ja ne znam kako to bake kvare unucice mog Luku cuva moja mama i ne mislim da ga kvariuser posted image ne znam kako i mene je cuvala moja baka pa nisam pokvarena user posted image ili mozda jesam user posted image

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Te neizdržive bake
29.6.2010 14:11:16   
Jele
IZVORNA PORUKA: Rivana

Ja ne znam kako to bake kvare unucice mog Luku cuva moja mama i ne mislim da ga kvariuser posted image ne znam kako i mene je cuvala moja baka pa nisam pokvarena user posted image ili mozda jesam user posted image


Nije prava reč 'kvariti' u mom slučaju, objasnila sam situaciju u temi Dadilja & baka-deka servis. Deda jednostavno srlja, ne pazi, a nije više tako mlad, brz i pokretan kao kad je svoju decu, tj. mene odgajao. Pročitaj šta sam napisala na pomenutoj temi ako te interesuje. Osim toga, vrlo je nametljiv i neumeren u svemu i često svesno ili nesvesno svojom nepažnjom uvredi mog muža, tj. Uroševog tatu. Kao da mu daje do znanja da on (deda) sve zna bolje oko deteta i da želi da preuzme očinsku figuru.. Ja da mi to svekrva uradi, ne bi bilo dobro, vrlo burno bih reagovala. 

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Te neizdržive bake
29.6.2010 16:18:04   
Anoniman
Da postavim ovde to pitanje : kako ste (i DA LI ste) bili u situaciji da kažete NE , HVALA kada su se bake i deke ponudili da čuvaju vašu decu? Ja bih jednog dana radije dete ostavila dadilji nego svekru i svekrvi , a kako to saopštiti i onda ostati živa ??? user posted image

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 18
   RE: Te neizdržive bake
15.7.2010 12:39:58   
prase
Moje iskustvo sa bakom (mojom mamom) je skroz suprotno: smatram da je previse stroga, da ne kazem gruba, sa Urosem.
Juce smo imale poslednju trzavicu na tu temu... On je dirao nesto sto ona ne voli da dira, ja na pola metra od njega, nadgledam. Kapiram da je dovoljno sto sam tu, sprecicu katastrofu ako je na pomolu. Ona odjednom skace, otima mu to iz ruku, ali bas otima uz komentar: E ne moze to! Ostavi! Ostavi! Dete pocinje da place... Ja je pitam moze li to nekim mirnijim tonom da se kaze, moze li da se uzme bez otimanja? Da je dosla i rekla: Daj baki to - on bi joj dao... Ne razumem. Kao da je ljubomorna na njega.
Primer broj dva. Kod mame zivi jedan pas, koji je kao moj, a u stvari smo ga uzeli zbog nje, duga prica. Elem, ja sam obelezena da sam je dovela (zenka je u pitanju) a mama je odlucila da je zadrzi kada nije mogla sa nama u podstanarski stan. E sad, taj pas je mator i ima probleme sa kukovima, nije za gnjavljenje. Nasa prva taktika je bila da pustimo Urosa da se igra sa njom uz nase nadgledanje kako on hoce i da samo snimamo reakcije. Jednom se desilo da je ona zarezala na njega i iskezila zube. Meni je to dosta i ne zelim vise nista da isprobavam - jednostavno, njih dvoje ne mogu da budu u istoj sobi, osim u nekoj varijanti da ja drzim Urosa u rukama a on je mazi po glavi. Moja mama ima veliki problem sa tim: "Pustimo je, jadna je sama tamo, nece ona njega, pazicemo... " I onda ja kazem: "Dobro, ali ti ces da pazis nju a ja njega" i cim se okrenem ona je na drugom kraju stana i uopste ne gleda...
O momentima nepaznje tipa mesarski noz na ivici sudopere, kaktusi na visini 0.5m po celom stanu, sirom otvoren prozor ispod kojeg je kauc na koji Uros moze da se popne i sl. necu ni da govorim... Nemoguca je! I strasno se ljutim i strasno joj prigovaram, a ona misli da sam luda?!

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Te neizdržive bake
15.7.2010 12:46:18   
Nena81
IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da postavim ovde to pitanje : kako ste (i DA LI ste) bili u situaciji da kažete NE , HVALA kada su se bake i deke ponudili da čuvaju vašu decu? Ja bih jednog dana radije dete ostavila dadilji nego svekru i svekrvi , a kako to saopštiti i onda ostati živa ??? user posted image


Lepo srpski kazes da ces ostaviti dete dadilji iz prostog i jednostavnog razloga:

ti NJU placas i MORA da bude kako TI kazes, inace leti

a baka i deka ce uvek misliti da znaju najbolje, sad nevezano dal je tvoja mama ili njegova
plus sto su ljudi u godinama ne mogu da cuvaju malo dete / bebu koja je zahtevna



_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Te neizdržive bake
15.7.2010 13:00:10   
prase

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Da postavim ovde to pitanje : kako ste (i DA LI ste) bili u situaciji da kažete NE , HVALA kada su se bake i deke ponudili da čuvaju vašu decu? Ja bih jednog dana radije dete ostavila dadilji nego svekru i svekrvi , a kako to saopštiti i onda ostati živa ??? user posted image


Ja znam samo sta bih ja uradila da sam u toj situaciji... Zahtevala bih od mm da on to resi sa svojim roditeljima, da im objasni kako zna i ume, ne zanima me. Nikada nisam trazila od njega da on resava probleme sa mojom majkom, prema tome on ima da resava sa svojom. Na kraju krajeva, manji se otpor javlja kod ljudi kada im nesto trazi sin/cerka a ne snajka/zet, zar ne? Uvek postoji argument: "Zato sto smo se mi tako dogovorili" i tacka. Osim toga, ako se oni medju sobom jako posvadjaju, lako ce da se izmire. Sigurno im nece biti prvi put. A ako se jako posvadjaju sa tobom, onda ce to da ostane...

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Te neizdržive bake
15.7.2010 13:06:14   
Anoniman
He , he ... Kao da sam znala pre nego što sam napisala onaj post - MI SMO SE VEĆ POSVAĐALI SA RODITELJIMA MM  , tako da (za sad) ne pričamo . Supeer . Sad će mi biti još i lakše da ih odbijem ako ikada više "propričamo" . 

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Te neizdržive bake
15.7.2010 13:13:00   
lanajelena
Uvek mislimo kako sad da im ostavimo decu,pa oni neznajuuser posted image ...pa se onda setim moja mama ima ti cerke a sveki tri sina pa smo zivi i zdravi....meni je najgora sestra koja ce mi totalno razmaziti dete

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Te neizdržive bake
19.7.2010 14:16:19   
Jele
IZVORNA PORUKA: prase

Ona odjednom skace, otima mu to iz ruku, ali bas otima uz komentar: E ne moze to! Ostavi! Ostavi! Dete pocinje da place... Ja je pitam moze li to nekim mirnijim tonom da se kaze, moze li da se uzme bez otimanja? Da je dosla i rekla: Daj baki to - on bi joj dao... Ne razumem.


Ni ja stvarno ne razumem zašto je tako grubo reagovala user posted image , kao da je ljuta... Nekako mora da razume da je on ipak dete, da ne razume sve to kao odrasli, pa ne radi on to namerno da bi nekoga razljutio, već iz znatiželje...

A to ostavljanje kuhinjskog noža na ivici, to mi je strašno, kao i ostavljanje otvorenog prozora iznad nečega na šta dete može da se popne, na to se stvarno MORA paziti. I moj tata malo ne pazi, zamisli se, misli Uroš je veliki pa zna, ali na svu sreću moja mama pazi i previše (ako je to sa malom decom moguće), pa mogu da se opustim...
Jednom sam videla kako deda Urošu namešta šiške sa cigarom u ruci,a vetar direkt u Uroša duva, žar mu je za malo promašio oko... Pop...... sam. Drugom prilikom silazi sa kolicima na biciklustičku, a da se pri tome nije ni osvrnuo da li od nazad ide biciklista koji stvarno ne bi stigao ni da reaguje... Ma da ne nabrajam, jako se uznemirim... I onda ono da obožava unuče, e pa ljubav nije samo pričati o njoj već i paziti i voditi računa o stvarima.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Te neizdržive bake
31.12.2010 9:09:41   
Anoniman
Roditeji mm su previse strogi, ilustracije radi, njegova cenjena mama je svoju decu "stavljala na nosu" od 3 meseca, odnosno, drzala ih na podmetnutoj nosi ...msm koja je svrha, da se sacuva pelena? Isto tako, za unuku drugog sina se pitala "sasto malo ne sedne" nego stalno trci , a dete je imalo tad 2.5 godine...zdravo dete, mora da trci. Ne dopada mi se njihov sistem spartanskog odgajanja, beba je beba, da mozemo da se rodimo veliki, tako bi se i radjali :)

(odgovor članu Jele)
  Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Slaba motorika, ravna stopala, loš govor -...
Veliki izazov današnjeg vremena su savremene tehnologije. Tu je, naravno, televizija, ali primat preuzimaju mobilni tele...
HOROSKOP: Kako se slaže tvoj, sa znakom tv...
Može li kompatibilnost znakova zodijaka odrediti odnos majke i deteta? Kažu da su ovo kombinacije koje se najbolje slažu...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here