|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:43:13   
nencydrew
MNogi kažu da kao ne treba(opasno je),ali ja sam toliko iscrpljena, kad moram svaki čas da ustajem noću i stavljam je u krevetac.Pritom ona mnogo duže spava kad je sa mnom u krevetu, a i meni i njoj prija toplina...

Nema šanse ni da je zakačim, jer spavamo u bračnom krevetu, a i ja spavam ko zecuser posted image

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:47:18   
jelena038
nisam nikada, istrajala sam u ideji da svako dojenje odsedim i bebu vratim u krevet. desavalo se da ujutru predje kod nas, ali to je kad je vec bio stariji. ali kao beba, nikad. verovatno zbog toga nikad nisam imala problem da negde odem, da ga neko drugi uspava, ili cuva dok mene nema. kad se beba navikne na mamu u krevetu, zbogom bilo kakvom odvajanju.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:49:16   
nencydrew
Ok, ali mislila sam dok dojiš?

Uh, sorry, videla sam da si i dojilauser posted image

< Poruku je uredio nencydrew -- 30.4.2011 16:52:16 >

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:51:50   
jelena038
ne. sedeci sad dojila deset meseci, mrtva umorna, ali nisam se nikad prevrnula. jednom kad zaspe na dojci, gotovo je. mislim, nemam nista protiv, ali meni se to nije svidjalo, smatram da meni moja sloboda moze da donese mnogo, a njemu spavanje u mom krevetu nista posebno, cak mu pojacava traumu prilikom odvajanja, a ima neizbeznih odvajanja - nov porodjaj, ne daj boze bolest, bolnica, necija smrt zbog koje mora da se otputuje.. deca znaju bas da propate zbog toga.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:54:48   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: jelena038

ne. sedeci sad dojila deset meseci, mrtva umorna, ali nisam se nikad prevrnula. jednom kad zaspe na dojci, gotovo je. mislim, nemam nista protiv, ali meni se to nije svidjalo, smatram da meni moja sloboda moze da donese mnogo, a njemu spavanje u mom krevetu nista posebno, cak mu pojacava traumu prilikom odvajanja, a ima neizbeznih odvajanja - nov porodjaj, ne daj boze bolest, bolnica, necija smrt zbog koje mora da se otputuje.. deca znaju bas da propate zbog toga.



Da, u svakom slučaju ima to svojih prednosti.

Patronaža mi rekla, da je stavim sa mnom ako plače neutešno, npr.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 16:57:21   
jelena038
pa to kad je bas bas mala beba, zbog kontakta i osecaja sigurnosti, ali kad ucvrsti, vratis je. postoje izuzeci, naravno, i ja sam ponekad znala da ga prebacim kod sebe, ali bih ga uvek posle vratila.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 17:04:19   
Modessty
Nije problem u tome da ćeš ti da ne daj bože prignječiš dete u snu. Neće se to desiti nikada. Sigurna sma da čuješ svaki šum svoje bebe ma koliko čvrsto spavala user posted image
Ja sam Danila vraćala u krevetac da bi jamogla da se lepo odmorim i naspavam, bar tih nekolikos ati koliko je on spavao u početku. Ka dsam previše umorna da bi ga vraćala i uzimala, ja ga ostavim da spava pored mene u krevetu. Ili ako je recimo imao probleme sa grčevima. Znali smo on ija da se uspavamo dok sisa i tako odspavmo do jutra u nekom potpuno blesavom položaju. user posted image
Ja se držim onog što mi je jedna prijateljica rekla:" Tvoje dete je samo sada beba i samo sada traži tvoju pažnju. Kad poraste kao moj sin (ima dve i po godine) onda će te terati od sebe i kad samo hoćeš da ga malo maziš " user posted image



_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 18:40:39   
Verus
H je spavala sa mnom u bracnom krevetu prva 3 meseca.  Kad se probudi, sela bih u krevet (samo se podigla) uzela nju, podojila i vratila nazad u krevet pored mene.  Bilo je prostora izmedju nas pola metra, sa jastukom iza njenih ledja.  Naravno tako malo dete ne mrda a ne da se kotrlja, ali za svaki slucaj.  Kada je napunila 3 meseca, stavila sam je u malu kolevku, tik uz krevet, tako da je i dalje bila blizu mene (drzala bih ruku u kolevci dok spavam), a opet, polako se navikavala da spava u drugom krevetu.  Tu je spavala oko 3 nedelje.  ONda sam je premestila u veliki krevetac, u istoj sobi.  Krevetac je bio mozda 2 metra od bracnog kreveta.  Kad je trebalo da dojim, samo bih je uzela podojila u bracnom krevetu, vratila nazad.  Kad je napunila puna 4 meseca, hm, i mozda koju nedelju, onda sam je premestila u njenu sobu, i tu je i dan danas.  Dojila bih je u fotelji u njenoj sobi. 

Opet cu sve isto sa drugim detetom ako Bog da....

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 19:01:43   
Ana007
Spavala je kod nas u bracnom do nekih 4,5-5 meseci.Ali ja sam se budila svako jutro ukocena,jer sam po celu noc pazila da joj nesto ne uradim.Probudim se ujutro a sve me boli.Tada se budila bilion puta,a ja nisam imala snage da je stalno uzimam i vracam iz kreveca u toku noci kako bi sikila.Pocela sam tada da se pitam sto smo mi uopste kupovali krevetacuser posted image Na kraju vise nisam mogla,i pocela sam da je posle sisanja vracam u krevetac.Samim tim je pocela redje da se budi nocu,i duze da spava.Ispalo je na kraju da smo i mi njoj smetali isto koliko i ona nama.Verovatno se i ona osecala skuceno pored nas.user posted image


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 19:06:00   
New Mom
Nikad nije. Prvih 4 meseca je krevetić bio u našoj spavaćoj, a posle smo je preselili u njenu sobu. Držala sam se toga da to ne dopustim, ma koliko mi je bilo teško (mada, mm u 90 posto slučajeva je uzima i/ili vraća u krevetić, tako da nisam puno to osetila). Čim počne da pokazuje da drema, ide u svoje. Nisam želela da nauči da se uspavljuje na dojci, a ni da posle neće u svoj krevet.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 20:14:41   
ana77
I ja sam se svaki put presla kad bih je ostavila u nasem krevetu, stvarno bi se budila ukocena i ono malo sto bih spavala ne bi spavala valjano, sve u svemu, uzas.
Spavala je sa nama u krevetu samo kad je bila bolesna jer drugacije nije mogla da zaspi ali to je vanredna situacija user posted image .
I ujutru kad se probudi mnogo rano - pre 6, stavim je kod nas u krevet, pa se jos malo mazimo ali generalno tu je spavanje vec i gotovo.

Sve u svemu cim dete malo duze spava, pa covek ne popusti pod svojom iscrpljenoscu, treba ga prebacivati u njen/njegov krevetac da se ne bi stvarala losa navika. Posle dok odviknes dete od spavanja u bracnom krevetu prodjes kroz pakao. To znam iz druge ruke.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 20:41:49   
Olga75
evo i jedna slicna TEMA o odvikavanju deteta od zajednickog spavanja user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 20:54:33   
AndreaK
Ja dojim lezeci, retko sedeci pa cak i u toku dana...i desi se da u toku noci mali zaspi...a i ja zadremam, ali cim se trgnem prebacim ga u krevetic, ne dozvolim da prespava celu noc, tako sam radila i sa prvim, i zato nije imao problem da spava u kreveticu i dan danas....
ali zato ima onih koji drugacije ne mogu, vec dete mora da spava sa njima u krevetu...sto sam ja htela da izbegnem jer ipak mm i ja zelimo da imamo taj naš delic prostora samo za nas...

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:05:05   
Brana
Kada sam se porodila,Laki je spavao u svom kreveticu medjutim kada su mu krenuli grcici,ja sam ga premestala u nas bracni krevet i od tada do sada on spava sa nama.Ja ga jos dojim tako da je taj kontakt jos dodatno doprineo tome da on ne zeli u svoj krevetic,a nama lepo nekako znam da je taj period kratak i ne ponovljiv,tako da uzivam sada i necu nista da menjam,e sad verovatno kada prekinem dojenje i to ce se promeniti...ali ja jos ne planiram da ga prekidamuser posted image Spavamo na velikom bracnom krevetu ali Laki spava na jednoj polovini a ja i mm ko sardine na drugoj..user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:08:15   
jelena038
ja imam prjatelje koji su sklepali dvoje u dve godine i svo cetvoro spavaju zajedno user posted image decak i devojcica, koji su u medjuvremenu porasli. iskreno, nije mi smetala pamet da im kazem da je meni to do daske bolesno i da se, valjda, zna ko s kim spava.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu AndreaK)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:15:35   
ivaj
Neverovatno,ali Jeca nema sanse da zaspi kod nas.
Probala sam par puta jer bi mi bilo lakse da ne ustajem hiljadu puta i ne vredi.Vrti se i muci sve dok je ne vratim u krevetac.Sto je mozda dobro za kasnije.

Ali nemam nista protiv toga.Nekad pozelim da je ususkam pored sebe i zagrlim onako malu i slatku.Jedino,to sam vec par puta naglasila,sto kad se naviknu posle suzavcem ne mozes da ih isterasuser posted image

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:18:38   
minna
Ja sam Vladimira u pocetku samo ujutru premestala kod nas u krevet, tako mi je bilo lakse. Onda se sa nekih 4-5meseci skroz navikao, a i ja sam sve vise iscrpljena od nocnog budjenja tako da sad spava stalno u bracnom, osim posle kupanja do prvog budjenja, tada je u krevecu, cim se probudi prebacim ga.
Dojim ga tu u krevetu, ali sedeci. Nocu uglavnom dremam dok on siki, a 2 puta mi se desilo da sam bas zaspala i tako smo spavali skoro sat vremena.

Duze spava kad sam pored, a nekad nekako uspem kad krene da se meskolji da ga brzo zagrlim i ususkam se bas blizu njega da nastavi da spava, a da je u krevecu to ne bi uspelo.

Jedino sto me strasno nervira je spavanje preko dana, jer strasno tesko zaspi i obavezno se budi cim krenem da ga spustam u krevetac, tako da spava i tad u bracnom, samo se onda plasim da ne padne i stalno moram da proveravam da se slucajno nije probudio

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:24:01   
lenaa
ja sam skinula stranicu od bebinog kreveca i nekako "spojila" sa mojim velikim krevetom i H zaspi kraj mene pa kad se probudi otpuza do njenog kreveca u kom su igracke i tamo se igra dok joj ne dosadi pa se vrati pored mene i pocne da me budi - vice "ej" i cupa meuser posted image user posted image user posted image , tatu smo izbacile u drugu sobu. Inace ona i dalje sisa ali nekad se uspava tako a nekad ne, nema pravila

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:24:58   
Brana
IZVORNA PORUKA: minna

Jedino sto me strasno nervira je spavanje preko dana, jer strasno tesko zaspi i obavezno se budi cim krenem da ga spustam u krevetac, tako da spava i tad u bracnom, samo se onda plasim da ne padne i stalno moram da proveravam da se slucajno nije probudio


joj verujem ti,isto tako,uspavam ga na siki preko dana i ostavim da spava i nigde ne smem da mrdnem jer se okrene za cas posla...


_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:39:11   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: Modessty

Nije problem u tome da ćeš ti da ne daj bože prignječiš dete u snu. Neće se to desiti nikada. Sigurna sma da čuješ svaki šum svoje bebe ma koliko čvrsto spavala user posted image
Ja sam Danila vraćala u krevetac da bi jamogla da se lepo odmorim i naspavam, bar tih nekolikos ati koliko je on spavao u početku. Ka dsam previše umorna da bi ga vraćala i uzimala, ja ga ostavim da spava pored mene u krevetu. Ili ako je recimo imao probleme sa grčevima. Znali smo on ija da se uspavamo dok sisa i tako odspavmo do jutra u nekom potpuno blesavom položaju. user posted image
Ja se držim onog što mi je jedna prijateljica rekla:" Tvoje dete je samo sada beba i samo sada traži tvoju pažnju. Kad poraste kao moj sin (ima dve i po godine) onda će te terati od sebe i kad samo hoćeš da ga malo maziš " user posted image





Apsolutno.Ja sam svesna sve vreme da je beba sa mnom, iako spavam.Tako sam i sa prvim detetom.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:40:12   
minna
IZVORNA PORUKA: Brana

IZVORNA PORUKA: minna

Jedino sto me strasno nervira je spavanje preko dana, jer strasno tesko zaspi i obavezno se budi cim krenem da ga spustam u krevetac, tako da spava i tad u bracnom, samo se onda plasim da ne padne i stalno moram da proveravam da se slucajno nije probudio


joj verujem ti,isto tako,uspavam ga na siki preko dana i ostavim da spava i nigde ne smem da mrdnem jer se okrene za cas posla...



Dok spava je jos i ok, nekako ga ogradim, a i ne okrece se puno, ali se jako cesto probudi da ne zaplace i onda puzi naravno do ivice, ustane i da nisam tu to bi se zavrsilo sa jednim velikim BUPuser posted image Onda i ja dremnem pored njega, ali kad treba da se uradi jos 100stvari onda ne znam sta cu pre

(odgovor članu Brana)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:46:21   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: lenaa

ja sam skinula stranicu od bebinog kreveca i nekako "spojila" sa mojim velikim krevetom i H zaspi kraj mene pa kad se probudi otpuza do njenog kreveca u kom su igracke i tamo se igra dok joj ne dosadi pa se vrati pored mene i pocne da me budi - vice "ej" i cupa meuser posted image user posted image user posted image , tatu smo izbacile u drugu sobu. Inace ona i dalje sisa ali nekad se uspava tako a nekad ne, nema pravila



user posted image user posted image E, ovo je super stvar

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 21:49:37   
minna
IZVORNA PORUKA: nencydrew


IZVORNA PORUKA: Modessty

Nije problem u tome da ćeš ti da ne daj bože prignječiš dete u snu. Neće se to desiti nikada. Sigurna sma da čuješ svaki šum svoje bebe ma koliko čvrsto spavala user posted image
Ja sam Danila vraćala u krevetac da bi jamogla da se lepo odmorim i naspavam, bar tih nekolikos ati koliko je on spavao u početku. Ka dsam previše umorna da bi ga vraćala i uzimala, ja ga ostavim da spava pored mene u krevetu. Ili ako je recimo imao probleme sa grčevima. Znali smo on ija da se uspavamo dok sisa i tako odspavmo do jutra u nekom potpuno blesavom položaju. user posted image
Ja se držim onog što mi je jedna prijateljica rekla:" Tvoje dete je samo sada beba i samo sada traži tvoju pažnju. Kad poraste kao moj sin (ima dve i po godine) onda će te terati od sebe i kad samo hoćeš da ga malo maziš " user posted image





Apsolutno.Ja sam svesna sve vreme da je beba sa mnom, iako spavam.Tako sam i sa prvim detetom.


Jao meni se jednom desilo da sam nasla jastuk preko njega, ali ne preko lica, nego preko stomacica...sta sam ja radila sa tim jastukom ko zna...verovatno sam se pokrivala preko glave pa mi je ispao, uopste se nisam secala...a bas sam se uplasila, mogla sam da ga prekrijem skroz...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 22:00:53   
Anoniman
Ti si moj idol. Ja bih volela isto tako i spremam se da budem istrajna. Samo sam mislila da ga prebacim sa 6 meseci, ali ako moze sa 4 jos bolje. Nemam sad bas predstavu kolika je beba sa 4 a kolika sa 6 meseci user posted image

IZVORNA PORUKA: New Mom

Nikad nije. Prvih 4 meseca je krevetić bio u našoj spavaćoj, a posle smo je preselili u njenu sobu. Držala sam se toga da to ne dopustim, ma koliko mi je bilo teško (mada, mm u 90 posto slučajeva je uzima i/ili vraća u krevetić, tako da nisam puno to osetila). Čim počne da pokazuje da drema, ide u svoje. Nisam želela da nauči da se uspavljuje na dojci, a ni da posle neće u svoj krevet.

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
30.4.2011 22:15:31   
Lu
Ja sam držala krevetić do mog dok sam ga dojila ali i hranila na bočicu, do 5. mjeseca, nakon toga je išao sa krevetićom u svoju sobu, koja je do moje spavaće i normalno vrata su otvorenauser posted image

Nikad nije zaspao samnom na krevetu, da plašila sam se da ga ne povrijedim, da ne padne sa kreveta (iz ovog razloga ga nikad nisam ni samog stavljala na bračni krevet, nego uvijek u njegov krevetić), ali sam željela i ja da se naspavam da bi bila sposobna za život sljedeći dan.

Takođe sam već tada razmišljala i kako bi izgledalo odvikavanje, iako sam ja uglavnom sama u svom krevetu nikada mi nije padalo na pamet da spava kod mene.

Sad kad je veći desi se da dođe u noći ako nešto sanja, a svako veče se izmazimo i velika je maza uvijek bi se mazio user posted image

Najbolje je da svako ima svoje mjesto za spavanje i miran san a za maženje imamo cijeli dan...mama se treba po noći maziti sa tatom jeluser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here