|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 0:14:47   
Nensi*
Ja sam spojila njegov krevetac sa nasim krevetom,tako da svako spava u svom,al smo opet tu zajedno i ne moram da ustajem da mu dam da sisa user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 0:24:42   
Dada81
Joj i moja kičma ,odavno user posted image Vi ste Nensi to super izveli ,a da i kičma ostane prava user posted image ,mi nemamo prostora za izvesti to user posted image
Definitivno moram nešto izvesti uskoro.

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 0:29:12   
mati
Mata od rodjenja spava sa nama, tacnije sa moje strane, nemam bas poverenja u mm a  krevet je ogroman. Pocela sam da ga stavljam u krevetac ali je sve razbio glavu, a od jutarnjeg skakanja ga razvalio.
Nensi, sad je i nas krevetac tako spojen, jer je Mata razvalio jednu stranicu, ali se on usunja kod mene...
Inace ja ga uspavam u dnevnu, pa kad krenem na spavanje samo ga prenesem. 

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 7:19:40   
azdajica75
IZVORNA PORUKA: nencydrew

MNogi kažu da kao ne treba(opasno je),ali ja sam toliko iscrpljena, kad moram svaki čas da ustajem noću i stavljam je u krevetac.Pritom ona mnogo duže spava kad je sa mnom u krevetu, a i meni i njoj prija toplina...

Nema šanse ni da je zakačim, jer spavamo u bračnom krevetu, a i ja spavam ko zecuser posted image




Slobodno je stavljaj kod sebe,ako je tebi lakše a i njoj odgovara zašto da ne?Neće ništa da joj bude,osim što ćete se obe naspavati i odmoriti.A beba je još mala,ne treba forsirati spavanje u krevecu još uvek ,ne razmišljaj šta ćeš posle,kako ćeš je odvići,o tome ćeš misliti kad se malo ustalite,tamo posle trećeg meseca.
Inače moja deca obožavaju krevetac,stariju smo jedva izbacili sa tri godine,a i ova mlađa samo u krevecu spava ko kladica!inače planiram da krevetac pomerim u dečju sobu,tamo je tiše i mirnije,spavaća mi gleda na ulicu a komšija  otvara letnju baštu,pa se pitam da li je rano da bebu od 4,5 meseca premestim u drugu sobu?Tamo inače spava starija,a i mala je mirna pa se nadam da joj ne bi smetala.Imamo li neku posebnu temu za ovo pitanje??

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 7:42:26   
Ana007
Iskreno ja nisam smatrala opasnim to sto spava pored nas,ali,desavalo se par puta da je kljucnem svojom  rukom po glavi.Sve vreme sam spavala u nekom polu snu,ukocena,u polozaju u kom legnem ne mrdam do jutra,jbm ti ja to,kad se nisam naspavala lepo kao covek za to vreme koje i ona spava.


_____________________________

Ovde treba napisati nešto zabavno... ﺕ

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 7:45:56   
NadaR

IZVORNA PORUKA: azdajica75

IZVORNA PORUKA: nencydrew

MNogi kažu da kao ne treba(opasno je),ali ja sam toliko iscrpljena, kad moram svaki čas da ustajem noću i stavljam je u krevetac.Pritom ona mnogo duže spava kad je sa mnom u krevetu, a i meni i njoj prija toplina...

Nema šanse ni da je zakačim, jer spavamo u bračnom krevetu, a i ja spavam ko zecuser posted image




Slobodno je stavljaj kod sebe,ako je tebi lakše a i njoj odgovara zašto da ne?Neće ništa da joj bude,osim što ćete se obe naspavati i odmoriti.A beba je još mala,ne treba forsirati spavanje u krevecu još uvek ,ne razmišljaj šta ćeš posle,kako ćeš je odvići,o tome ćeš misliti kad se malo ustalite,tamo posle trećeg meseca.
Inače moja deca obožavaju krevetac,stariju smo jedva izbacili sa tri godine,a i ova mlađa samo u krevecu spava ko kladica!inače planiram da krevetac pomerim u dečju sobu,tamo je tiše i mirnije,spavaća mi gleda na ulicu a komšija  otvara letnju baštu,pa se pitam da li je rano da bebu od 4,5 meseca premestim u drugu sobu?Tamo inače spava starija,a i mala je mirna pa se nadam da joj ne bi smetala.Imamo li neku posebnu temu za ovo pitanje??


Kada prebaciti bebu u vlastitu sobu?

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu azdajica75)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 7:47:43   
azdajica75
Hvaaala user posted image

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 8:22:15   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Modessty

Nije problem u tome da ćeš ti da ne daj bože prignječiš dete u snu. Neće se to desiti nikada. Sigurna sma da čuješ svaki šum svoje bebe ma koliko čvrsto spavala user posted image



jok i nece
http://www.msnbc.msn.com/id/16891842/ns/us_news-life/
http://www.jsonline.com/blogs/news/119635274.html
http://www.wisn.com/news/26354553/detail.html
http://freedomeden.blogspot.com/2009/04/another-milwaukee-baby-co-sleeping.html itd

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 10:59:57   
lenaa
ja nikako za primer ne bih navodila pijane majke, drogirane ili one koje imaju 14 godina
Majcinski instinkt je budan cak i onda kada mama spava i nema sanse da normalna, zdrava, ne drogirana mama povredi svoju bebu. Meni je dr rekla "pre ces povrediti svoju bebu time sto je tako umotavas nego sto spava kraj tebe"

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 11:05:08   
Lu
IZVORNA PORUKA: Ana007

Iskreno ja nisam smatrala opasnim to sto spava pored nas,ali,desavalo se par puta da je kljucnem svojom  rukom po glavi.Sve vreme sam spavala u nekom polu snu,ukocena,u polozaju u kom legnem ne mrdam do jutra,jbm ti ja to,kad se nisam naspavala lepo kao covek za to vreme koje i ona spava.


E pa to i ja mislim, ne mislim da će neko "slomiti" svoje dijete što spava pored njega nego ne bi imala mira baš kao što kaže Anauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Ana007)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 12:30:07   
isidora88
mateja je spavao sa nama prva 2 meseca,mi smo uzivali tako da spavamo iako smo mm i ja spavali na ivicama kreveta a u sredini kreveta je bilo mesta koliko hoces da mateja moze da se razzbaskariuser posted image
posle toga nije hteo da spava u krevetu jer nije mogao da se sam uspava tako da je narednih mesec ipo spavao u korpi od kolica user posted image
sada ga uspavljujem u kolicima i premestim u krevetac i lepo spava jer mu nije skucenouser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 18:52:59   
vukosava

IZVORNA PORUKA: lenaa

ja nikako za primer ne bih navodila pijane majke, drogirane ili one koje imaju 14 godina
Majcinski instinkt je budan cak i onda kada mama spava i nema sanse da normalna, zdrava, ne drogirana mama povredi svoju bebu. Meni je dr rekla "pre ces povrediti svoju bebu time sto je tako umotavas nego sto spava kraj tebe"

ovo su samo neki. jedan primer je umorni tata

kakav vam god super primer treba ja samo demantujem da to itekako moze da se desi.. ovo su samo prvih nekoliko koji su iskocili na google-u
imam pristup naucnim bazama ako treba neki visokocitirani rad

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 18:55:00   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: Ana007

Iskreno ja nisam smatrala opasnim to sto spava pored nas,ali,desavalo se par puta da je kljucnem svojom  rukom po glavi.Sve vreme sam spavala u nekom polu snu,ukocena,u polozaju u kom legnem ne mrdam do jutra,jbm ti ja to,kad se nisam naspavala lepo kao covek za to vreme koje i ona spava.


E pa to i ja mislim, ne mislim da će neko "slomiti" svoje dijete što spava pored njega nego ne bi imala mira baš kao što kaže Anauser posted image


bebe mogu da se uguse i od ugljenmonoksida ako su previse blizu majci. neki imaju lak neki cvrst san, al i dalje tvrdim da nisam izmislila da to moze da se desi

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 18:59:52   
Verus
vukosava je u pravu=ne samo to, nego SIDS se cesce desava leti, kada je toplije, zato se sada i ne savetuju vise oni bumpers ili ti onaj omotac za kolevku, treba oko bebe da bude STO vise vazduha....SIDS se i desava sto beba udise nazad ugljen dioksid koji je izdahnula, a koji nije mogao da "ode" jer je okruzena krpama, mamama itd. 

Ja sam stvarno bila na pola metra od nje i nisam je pokrivala osim onog cebeta u kojeg je bila umotana.  Jednu noc sam je drzala iz aspala tako, a njoj lice u mojim grudima.  UMRLA SAM OD STRAHA i sad umrem iznova kad se setim, mogla sam je ugusiti. 

Znam za primer oca koji je ustao u 4 ujutru da da flasicu sinu, jer je bio njegov red da ga nahrani.  Podigao ga je i naslonio na grudi da ga podrigne.  Mama je ustala u 6 jer se on nije vratio i nasla ga da spava na stolici, a beba.....pa znate....nije vise bila na ovom svetu.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 19:04:19   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Verus RR

vukosava je u pravu=ne samo to, nego SIDS se cesce desava leti, kada je toplije, zato se sada i ne savetuju vise oni bumpers ili ti onaj omotac za kolevku, treba oko bebe da bude STO vise vazduha....SIDS se i desava sto beba udise nazad ugljen dioksid koji je izdahnula, a koji nije mogao da "ode" jer je okruzena krpama, mamama itd. 

Ja sam stvarno bila na pola metra od nje i nisam je pokrivala osim onog cebeta u kojeg je bila umotana.  Jednu noc sam je drzala iz aspala tako, a njoj lice u mojim grudima.  UMRLA SAM OD STRAHA i sad umrem iznova kad se setim, mogla sam je ugusiti. 

Znam za primer oca koji je ustao u 4 ujutru da da flasicu sinu, jer je bio njegov red da ga nahrani.  Podigao ga je i naslonio na grudi da ga podrigne.  Mama je ustala u 6 jer se on nije vratio i nasla ga da spava na stolici, a beba.....pa znate....nije vise bila na ovom svetu.



user posted image user posted image eto ti,trenutak nepaznje!user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 19:11:16   
vukosava
ja sam dojila u sedecem polozaju i pored rane od carskog mi nije bilo tesko da je stavljam u krevetac kad zaspi...
al izgleda da se razliciti ljudi plase razlicitih stvari...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 19:41:13   
nencydrew

IZVORNA PORUKA: lenaa

ja nikako za primer ne bih navodila pijane majke, drogirane ili one koje imaju 14 godina
Majcinski instinkt je budan cak i onda kada mama spava i nema sanse da normalna, zdrava, ne drogirana mama povredi svoju bebu. Meni je dr rekla "pre ces povrediti svoju bebu time sto je tako umotavas nego sto spava kraj tebe"



I ja verujem u ovo

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 20:21:22   
Anoniman
Verujem ja u sve,u majcinski instinkt,ali ne znam....strah me je,i ne bih!

(odgovor članu nencydrew)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 20:36:34   
Daca88
Alen spava samnom od svoje treće nedeljeuser posted image
Bračni krevet nam je 180 širok i 200 dugačak.
Spava sa moje strane,ja sam u sredini,a iza mene na drugoj strani muž.
I baš nam je lepo,ništa lepše nego kad svi legnemo pa se mazimo i igramo,a kad vidim da mu se spava dam mu dudu,on prvo ručicama miluje moje lice,pa me uhvati za prst i zaspeuser posted image
Preko dana spava u krevetiću ili u kolicima,ali noću sa nama.
On je kao novorođenče zavoleo valda tu bliskost,toplinu,miris nas,da zna da smo u svakom trenu pored njega.I kada se budi tokom noći,pipne ručicom da sam pored njega i nastavi da spava,a jutrom kada se probudim dočeka me njegov osmehuser posted image Uvek se budi pre mene,sedne,dohvati daljinski ili mobilni pa se igra,nešto priča,peva,a kada mu dosadi onda me počupa ili zvizne u glavnu sa daljinskim pa se ja probudimuser posted image .
Nikada ga nisam stisla,pritisla,udarila slučajno.Samo jednom je zabio nos u moj jastuk jer se suviše blizu približio,a pošto ja spavam ko mačka tj.budim se na svaki šum,osetila sam...i od tada ja spavam bez jastuka.Muž je zadržao njegov jastuk,ali da bi došao do njega treba da pređe preko mene,a još ne prelazi,a i ako počne osetiću.Probala sam ga naviknuti na krevetić,ali nema šanse,suviše je već navikao na nas,i kada sam pokušala forsirati krevetić budio se po 20 puta,i plakaouser posted image tako smo bili i mi i on nenaspavani i umorni,odustala sam i prenela da dokle god želi.Uskoro će biti velik pa neće voleti da spava sa roditeljima,zato ćemo uživati još neko vreme ovakouser posted image

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 20:43:30   
lenaa

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: lenaa

ja nikako za primer ne bih navodila pijane majke, drogirane ili one koje imaju 14 godina
Majcinski instinkt je budan cak i onda kada mama spava i nema sanse da normalna, zdrava, ne drogirana mama povredi svoju bebu. Meni je dr rekla "pre ces povrediti svoju bebu time sto je tako umotavas nego sto spava kraj tebe"

ovo su samo neki. jedan primer je umorni tata

kakav vam god super primer treba ja samo demantujem da to itekako moze da se desi.. ovo su samo prvih nekoliko koji su iskocili na google-u
imam pristup naucnim bazama ako treba neki visokocitirani rad

da to su samo neki primeri ali losi, veruj mi da je mnogo vise tih pijanih i drogiranih mama koje "u afektu" se izivljavaju nad svojom decom pa ih na kraju i ubiju, a umorni tata je nesto drugo - on nema taj instikt. Inace nista meni ne znaci taj "visokocitirani" rad kad ga postavis na engl. tesko da cu uspeti sve lepo da prevedem ako imas na nemackom moze, a najbolje na srpskom da svi razumeju. user posted image . I dajte bas na srpskom jeziku nadjite mi primer da je mama ugusila slucajno svoju bebu, a da je mama normalna, psihicki zdrava, da nije drogirana ili pijana i naravno da ima malo vise od 14 to sto je neko mama sa 14 je meni bolesno...
Naravno da beba ne treba biti priljubljena uz mamu ali pored mame na nekoj normalnoj razdaljini, da ima dovoljno prostora i da se mama okrene a i beba. A to sto se bebe umotavaju je najveca greska roditelja, kao i moja jer sam i ja to radila jos kad se H rodila dok mi prvi put kuci u obilazak nije dosla "babica" (nije bas babica al ne znam kako se kaze) i objasnila da bebu nikako ne umotavati u sintetickom cebencetu jer moze da se pregreje a i ne umotavati uopste , sto sam ja i poslusala

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 20:44:23   
majathegreat
Od kad se rodila spavala je sa nama samo nekih sat vremena i još dva tri puta po malo, ali sam ja bila budna. Ja jednostavno nisam mogla da se opustim da spavam pored nje. Svaki put posle podoja, pa makar i na svakih sat vremena je vratim u svoj krevetić, koji je još kod nas u sobi.

(odgovor članu Daca88)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 21:52:41   
Lu
Ja sam u bolnici poslije poroda zaspala dok sam dojila sina, sestre kažu da su me jedva probudile i nisam ni čula ni osjetila kad su mi odnijeli bebu, to mi je valjda škola zašto mi nije pao na pamet da kod kuće spavam sa bebomuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu majathegreat)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
1.5.2011 23:22:27   
vukosava
IZVORNA PORUKA: lenaa


IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: lenaa

ja nikako za primer ne bih navodila pijane majke, drogirane ili one koje imaju 14 godina
Majcinski instinkt je budan cak i onda kada mama spava i nema sanse da normalna, zdrava, ne drogirana mama povredi svoju bebu. Meni je dr rekla "pre ces povrediti svoju bebu time sto je tako umotavas nego sto spava kraj tebe"

ovo su samo neki. jedan primer je umorni tata

kakav vam god super primer treba ja samo demantujem da to itekako moze da se desi.. ovo su samo prvih nekoliko koji su iskocili na google-u
imam pristup naucnim bazama ako treba neki visokocitirani rad

da to su samo neki primeri ali losi, veruj mi da je mnogo vise tih pijanih i drogiranih mama koje "u afektu" se izivljavaju nad svojom decom pa ih na kraju i ubiju, a umorni tata je nesto drugo - on nema taj instikt. Inace nista meni ne znaci taj "visokocitirani" rad kad ga postavis na engl. tesko da cu uspeti sve lepo da prevedem ako imas na nemackom moze, a najbolje na srpskom da svi razumeju. user posted image . I dajte bas na srpskom jeziku nadjite mi primer da je mama ugusila slucajno svoju bebu, a da je mama normalna, psihicki zdrava, da nije drogirana ili pijana i naravno da ima malo vise od 14 to sto je neko mama sa 14 je meni bolesno...
Naravno da beba ne treba biti priljubljena uz mamu ali pored mame na nekoj normalnoj razdaljini, da ima dovoljno prostora i da se mama okrene a i beba. A to sto se bebe umotavaju je najveca greska roditelja, kao i moja jer sam i ja to radila jos kad se H rodila dok mi prvi put kuci u obilazak nije dosla "babica" (nije bas babica al ne znam kako se kaze) i objasnila da bebu nikako ne umotavati u sintetickom cebencetu jer moze da se pregreje a i ne umotavati uopste , sto sam ja i poslusala

ja se zezam kad kazem visokocitirani rad. tebi da nadjem i hiljadu primera opet ti sama znas nesto i nece te niko ubediti. pa dobro leno aj da kazem da nema sanse da se to tebi desi al i dalje tvrdim da nekom drugom moze. ponovo ponavljam. neki su sami sa bebom, teze spavaju. neko legne na kauc sa bebom, neko nema veliki krevet. sve i da se desi neces sigurno cuti sta je stvarno bilo. ja i dalje ostajem pri svome, imao neko 14 godina, drogirao se pio sta god, to su sve ljudi, ne treba da mislis da je nesto sto posto nekako samo zato sto te ostale ne ubrajas u neke tebi vredne

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
2.5.2011 0:06:01   
lenaa
ma sve je to u redu sto kazes da neko ima kauc, cvrsto spava i slicno i tad naravno da ne treba da spava kraj bebe, to podrzavam, mi imamo veliki krevet kao bracni i plus je krevetac spojen a beba spava na nekih otp. pola metra od mene mada sad je i veca. i nema to nikakve veze dal ja nekog vrednujem ili ne ali jednostavno osoba koja je majka sa 14 je verovatno pocela sa seksom jos sa 12 aloooooo bre pa to nikako nije normalno, sa tom devojcicom - zenom, ja ne bih imala o cemu da razgovaram a narocito da ta osoba nije neko od kog bih poslusala savet, ili narkoman - sta ce reci sigurno se drogirala i kad je bila trudna, takvim osobama zakonom treba zabraniti da imaju decu jer oni ne stvaraju vec unistavaju, razumes al nebitno je sto unistavaju sebe - njihova zelja al nemaju pravo da unistavaju druge.
da prezirem devojcice koje jos ni nos ne znaju da obrisu a vec trce u krevet, nece im pobeci
odoh malo off izvinjavam se, da ne kvarim temuuser posted image

< Poruku je uredio lenaa -- 2.5.2011 0:07:16 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Da li spavate sa bebom u krevetu?
2.5.2011 3:03:34   
vukosava
to od 14 je samo u jednom clanku, u drugima su zene od 22 i 31

(odgovor članu lenaa)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here