|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:31:51   
micketta
Evo, upravo sam se vratila sa jedne od onih prezentacija... znate one na kojima dobijete besplatnu veceru (skromnu) i poklonce, a za uzvrat vas udave dvocasovnom pricom o kvalitetu woolmark jastuka, duseka, bla, bla, bla...
I eto, tamo prvi put cujem da se magneti, konkretno u njihovom prekrivacu za dusek, ne preporucuju srcanim bolesnicima i trudnicama i da bi se one o tome morale posavetovati sa svojim doktorom. A ja imam jedan takav woolmark jastuk koji u svojoj originalnoj jastucnici, koja ne mora da se skida, ima magneta koliko volis i celu trudnocu spavam na tom jastuku.
Najsmesnije sto sam cim sam dosla kuci promenila jastuk, kao da bi sad pred kraj to nesto pomoglo user posted image
Da li je neka od vas mozda cula nesto vezano za uticaj magneta u trudnoci?

Direktna veza do poruke: 1
   RE: Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:33:52   
Anoniman
Ja bi ih tužila! Kakav bezobrazluk! 

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:38:28   
micketta
koga da tuzim, tasho? user posted image
meni je mama taj jastuk poklonila jos pre 2 god, kada nisam bila trudna, i od tada stalno spavam na njemu user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:44:08   
Anoniman
Pa proizvođače ako nisu napisali na "uputstvu za upotrebu jastuka" da trudnice ne smeju da ga koriste! user posted image Šalim se naravno, samo sam planula!

Što nisi pitala zašto nije preporučljiva upotreba u trudnoći? Garant zato što ni jedna trudnica nije pristala da bude ona koja će da isproba. Heeeeeeeeeej, otmi im pare, reci da si testirala i da smeju trudnice da ga koriste, al da bi to bilo javno tebi ide 5% od svakog prodatog jastuka. user posted image user posted image

Nemoj se ljutiti, skroz sam user posted image večeras.

Nadam se da će neko znato nešto da ti kaže o magnetima u trudnoći.

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:49:07   
micketta
pitala ja, al' onaj slatkorecivi uvaljivac proizvoda se samo zblanuo i opet ponovi da bi o tome vise trebalo da zna moja dr...
pa, hajde, pitacu bas, al' k'o da bi to sada nesto promenilo...
mm i ja se zezali kako cu onda vrlo verovatno da rodim nekog E.T-ja. pu, pu, daleko bilo user posted image
ma mene kad sam trudna trebalo bi zatvoriti pod stakleno zvono da nigde ne idem, nista ne vidim i nista ne procitam jer se samo istripujem, a cini mi se kako vreme odmice, sve vise i vise. ziva nisam dok se lepo ne porodim user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Magneti u trudnoci
18.2.2010 23:53:52   
Anoniman
Za većinu stvari se kaže da trudnice ne bi trebale koristiti jer trudnice skoro nikada nisu pokusni kunići. Nemoj me krivo shvatiti, ali to je ista priča kao i sa vakcinama za svinjski grip. Ne znaju dal je pouzdano, jer se ne ispituje na trudnicama.
Tako ni magneti u jastuku nisu ispitani na trudnicama, pa da bi se oni ogradili, kažu da je bolje da se trudnice savetuju sa dr.

Tako ja to vidim.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 18.2.2010 23:54:17 >

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:00:28   
micketta
ma, i ja tako mislim
jos kontam da je to rekao cisto zato sto je video mene kako sedim tamo sa stomakom do zuba. inace mu ne bi mozda ni na pamet palo to da kaze jer 95% posetilaca tih prezentacija (znam jer moja mama ide cesto) su penzioneri.
bila i neka fotelja za masazu i mogla da se isproba al' neka baba mi viknu 'ti si trudnica, ti ne smes'
pitam se sta smem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:07:50   
Verus
Ja imam tu posteljinu tj. prostirku-ali cim sam zatrudnela izbacila sam i to a i magnetnu rukavicu koju sam nosila-mama me je ODMAH zvala da ni slucajno ne spavam vise na tome....

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:09:42   
Anoniman
zbog?



(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 9
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:13:13   
Verus
Pise da se izricito ne koristi u trudnoci, i mislim kod srcani ako su imali bajpas...moj tata je srcani a spava na tome, tako da je u tom slucaju ok...ne znam, moja pretpostavka je da utice na polaritet celija u telu (jer svaka ima svoje magnetno polje), a kada je u pitanju fetus, u kom se celije non stop dele.....moze verovatno da napravi neko zlo...

Tako da nisam puno ispitivala samo sam prestala da koristim dok se ne porodim, posle cu opet spavati na tome....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 10
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:14:23   
micketta
ajmeee, verus, bas me utesi user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:14:49   
Anoniman
Hmmm, da li to ima u Dormeo dušecima i jastucima? user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:17:12   
Verus
PREGNANT Could you please advise whether the bracelets are suitable for Pregnant women. I have a friend who suffers from headaches/migraines - but she is pregnant and can't take any medication.    I was thinking about giving her one of these bracelets - but only if they are suitable for her !.......UK


We do not recommend using Magnets while pregnant.........
Not that there is any evidence anywhere of any adverse reaction.....it is just we do not know.




Ovo je sa nekog Britanskog web sajta....ne preporucuju, iako nema dokaza da moze da skodi-jednostavno ne znaju, kao i za lekove i sve druge stvari u trudnoci...pa je valjda bolje izbeci nego napraviti neko zlo...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:20:20   
Verus
Ako su to oni sa onom memorijskom penom (jel to to?) onda ne, nema tu magneta...ove su bas neke specijalne stvari, i veeeoma skupe-ja sam moje dobila na poklon....imam i ja taj jastuk sa tom penom sto pamti...a mislim da je Dormeo to?

micketta, pa moraaam da kazem sta sam culauser posted image
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hmmm, da li to ima u Dormeo dušecima i jastucima? user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:25:05   
Anoniman
Memosan su jastuci, a dušek... nemam pojma, neki sa silnim nekim slojevima antialergijskim, statičkim (šta već), protiv grinja... stigao je urolan kao tepih, kad smo ga otvorili naduvao se. Gledala sam sve dušeke sad, ne spominju se magneti... 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:26:02   
liliana
Sa mnom je u bolnici bila jedna trudnica koja donela taj jastuk sa sobom i na njemu spavala i niko joj od doktora nije skrenuo pažnju na neku opasnost.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:32:35   
Verus
OK je to Tasha onda, nemaju magnete u sebi-vec bi moja mama zvala i vristala jer ja imam takav jastuk i dusek. Smesna je, samo paniciuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:38:25   
micketta
zene, ja sam se sad bas u*rala user posted image

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:40:36   
Verus
micektta draga, ne brini, vidis da nije dokazano ali kazu ne, prosto jer nemaju nikakvog dokaza da ne steti-ti si vec 36 nedelja, i prosla si sve testove, beba ti je zdrava, tako da nemoj da se brinesuser posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:44:23   
micketta
u pravu si, verus.
pokusacu da malo manje brinem.
:))


(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 0:49:31   
Verus
user posted image

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Magneti u trudnoci
19.2.2010 12:27:16   
Delijagirl
Ja majkemi prvi put cujem da nesme magneti u trudnoci. Ja nosim magnetnu ogrlicu i privesak koji sam dobila na poklon a na jastuku mi stoji magnetno srce i zaista lepse spavam tako da ako steti da odmah skinem mozda zbog toga ne mogu da zabebim user posted image




_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Magneti u trudnoci
20.2.2010 0:15:21   
simke
Ja moje magnete nisam skidala u trudnoci,osim kad sam isla da se poradjam i moj Sinisa je zdrav i citav(pu-pu)user posted image Sve zavisi koji su magneti u pitanju-prirodni ili vestackiuser posted image Sinisa je svoju magnetnu narukvicu dobio sa 4 meseca i pun je energijeuser posted image Kad bolje razmislim mozda je zbog toga hiperaktivanuser posted image

(odgovor članu Delijagirl)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Magneti u trudnoci
20.2.2010 11:18:51   
Delijagirl
Sad sam pitala moji su vestacki... user posted image

_____________________________

Glasajte za nasu Greti

http://jazsem.nikonsvet.si/gallery/47/item/12871/narobe-obrnjena.html

(odgovor članu simke)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Magneti u trudnoci
20.2.2010 15:26:26   
magnetic

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Hmmm, da li to ima u Dormeo dušecima i jastucima? user posted image
Na mom jastuku se bas vide magneti,nisu sakriveni negde u slojevima.Tako da mislim ako se ne vide spolja onda ih nema.A da,odkad sam trudna izbacila sam ga iz upotrebe do daljnjeg

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Novac za letovanje


Koliko novca je dovoljno poneti na letovanje sa malim detetom (letovanje u inostranstvu, tročlana porodica) uzimajući u obzir i stavku za "nedaj Bože"?

300e (9%)

500e (31%)

800e (25%)

ne odlazim bez 1000e (36%)


Ukupan broj glasova: 157

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here