|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
20.2.2011 23:31:39   
Anoniman
uh, veceras i mene zabole donji stomak i to bas onako ostro. nisam uopste mogla da sedim, samo da lezim. moguce da su samo creva bila u pitanju jer mi je nesto krkljalo po stomaku, ali me je bas jako bolelo. posle nekog vremena mi je bilo bolje, pa sam ustala. sad sam primecujem da mi je nekako naduven taj donji deo stomka, ali tako je valjda i pre bilo jer je moja beba jos nisko, a nije tvrd.
valjda cu izdrzati do sutra, ionako idem na kontrolu u 11:15 pa cu pitati.

(odgovor članu Bunnyca)
  Direktna veza do poruke: 326
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
21.2.2011 13:49:07   
boje
macaki, to verovatno nije nista alarmantno cim se smirilo. verovatno ti se materica siri. javi kako si proslauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 327
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
21.2.2011 16:01:26   
Anoniman
dosla sam od doktora, ali sa nejasnim odgovorima. moja dr smatra da to nije nista posebno, da nije opasno. ponovo imam bakterije u urinu, pa ponavljam nalaz i idme ponovo kod nje u cetvrtak, tako da je mozda i besika. a mozda i creva jer stalno imam neko krkljanje po stomaku. jos uvek je misterija za mene sta mi je user posted image ma samo da user posted image bude dobro .. .  ja odoh da odmaram. 

(odgovor članu boje)
  Direktna veza do poruke: 328
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
24.3.2011 22:34:14   
nencydrew
Ja sam u prvoj malo prokrvarila, ali me vratili iz NF, u fazonu, što si došla kad SAD ne krvariš.Svašta

(odgovor članu marac)
Direktna veza do poruke: 329
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 16:37:59   
mirjanica
Evo postavicu i ovde pitanjce!

Zenice, ... mene od juce bolucka stomak, tj. ne znam ni kako da opisem tu bol! Nije jak, ali je konstantan! Kao jajnici da me bole, pa bol udara u krsta, onda me krsta bole! Nekad se bol rasiri pa boli ceo donji stomak! Nije ostar, samo blag i tako nekad malo i prestane, ali uglavnom od juce je tako!
Da li to mogu biti neke kontrakcije?

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 330
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 16:42:31   
Ana RR
Mene povremeno zaboli tako, mislim da je to uglavnom od rastezanja. Ipak se i kosti pomeraju, ligamenti stomaka se šire.. računam da ne može da ništa ne boli.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 331
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 16:44:36   
Olga75
Mirjanice , najbolje ce biti da odes kd dr , takav bol moze biti od kontrakcija

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 332
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 16:45:35   
Ana RR
Ipak je Olga dr, nemoj slušati mene user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 333
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 17:49:18   
mirjanica
Pa da, i pomislila sam kao Olga, posto bol ne prestaje, da je od sirenja ne bi me stalno bolelo! Pa ako nastavi do kraja dana, ujutru ranom zorom ja u bolnicu, strah me je!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 334
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 23:49:05   
mmms
U osmom sam mesecu trudnoce i imam bolove ispod stomaka ali se vise kocim nekad jedva ustajem,doktorica kaze da je nedostatak kalcijuma tako da pijem sumece tablete ali i dalje se kocim i imam bolove na sta mi kazu da mora tako.Jeli to normalno??'

(odgovor članu cicko)
Direktna veza do poruke: 335
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 23:52:13   
Brana
Moguce da su ti lazne kontrakcije to je normalno jer se materica priprema za porod a kicma je i mene jako bolela jer se karlica siri i onda i od tezine i pritiska bebe ume da boli!user posted image

_____________________________

Kada nekog volis bori se za njega,
kada nekog trazis,trazi ga gde treba,
kada nekog varas,varaj ga da valja,
al kada nekog volis,voli ga do kraja!!!

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 336
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 23:52:20   
Anoniman
Ima ona teorija da beba , kako raste , sve više "gnječi" nerve , pa zato zna da boli , da koči , trne sve ispod . Moguće da je to . Mene je znalo tako ponekad da zaboli . Verujem da nije ništa neuobičajeno , čim ti doktorka nije skrenula pažnju na to .

(odgovor članu mmms)
  Direktna veza do poruke: 337
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
28.3.2011 23:53:41   
Tea2
Mene je probadalo i u prvoj i drugoj trudnoci,posto sam paničarka u tim situacijama sam uglavnom leškarila.Inace su bile trudnoce bez prioblema...

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 338
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
29.3.2011 0:00:39   
mmms
Boli,koci,trne sve ispod do suza.......u prvoj trudnoci me je samo bolelo,dok je ovo sad strasno zato sam uplasena....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 339
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
29.3.2011 0:02:16   
Anoniman
Ipak se ponovo obrati lekaru . Tako ćeš biti najsigurnija , ok ?

(odgovor članu mmms)
  Direktna veza do poruke: 340
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
29.3.2011 0:05:53   
IVA 11

IZVORNA PORUKA: mmms

U osmom sam mesecu trudnoce i imam bolove ispod stomaka ali se vise kocim nekad jedva ustajem,doktorica kaze da je nedostatak kalcijuma tako da pijem sumece tablete ali i dalje se kocim i imam bolove na sta mi kazu da mora tako.Jeli to normalno??'



Obrati se doktoru, sto je sigurno-sigurno je! Materica se siri, a beba spusta! Mozda su i lazne kontrakcije. Mene je u 8 mjesecu "fiskalo" po dnu stomaka i krsta, non stop sam se kocila! Nadam se da ce sve biti ok! user posted image

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 341
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
29.3.2011 0:29:38   
mmms
I ja se nadam da ce sve biti u redu!!!!Hvala svima!!!!

(odgovor članu IVA 11)
Direktna veza do poruke: 342
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
8.4.2011 12:29:57   
azdaja
Pozdrav svima,
ja sam usla u 7 mesec trudnoce, a bolove u donjem delu stomaka imam od pre mesec dana. Nekad su jaci, nekada slabiji, ali su sada vec stalno prisutni. Izgledaju kao upala jajnika, boli ponekada tako da jedva stajem na noge. Pitala sam dr u vezi bola... napravio je pregled (tada je bio taman termin za 4D) i tu je sve bilo OK, uradjen mi je i vaginalni UZ, proverena duzina grlica i tu je sve ok. Bitno je da nemam krvarenje. Objasnjenje je bilo da je to normalno, da se sirim, a i bebine noge i guza su dole pa me on pritiska... Ne mogu da kazem da sam zadovoljna objasnjenjem, ali sta je tu je... nikakve lekove ne pijem...

(odgovor članu mmms)
Direktna veza do poruke: 343
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
8.4.2011 12:33:12   
Modessty
Pa to i jeste objašnjenje, ako je naravno sve ostalo ok. Ako ipak osetiš da se bol pojačava i da je sve učestaliji odmah se javi lekaru. Ukoliko smatraš da nisi dobila tretman kakv zaslužuješ, onda promeni doktora

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu azdaja)
Direktna veza do poruke: 344
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
8.4.2011 14:29:45   
nencydrew
Mene sinoć malo boluckao, al to su valjda početne kontrakcijeuser posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 345
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
12.2.2012 20:08:52   
Sanchy
Dugo nikog na ovoj temi nije bilo ali moram da pitam ima li neko bolove u stomaku slicne menstrualnim u ovom periodu trudnocem20 nedelja'Imam ih skoro svakodnevno,bez krvarenja...isla kod dr dva puta,razlicitih,grlic zatvoren i neosetljiv,na UZ se kontrakcije ne vide i sta je onda?Kazu dodjite ako se bol pogorsa ili prokrvarite e to kad cujem digne mi se kosa na glavi ,pa valjda sam dosla sad da se to ne bi desilo?!Svasta...

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 346
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
12.2.2012 20:25:19   
mali_luka
Evo ja sam sada 34 nedelja i imam bolove ,svakodnevno,vec 2 meseca. Cak i probadanja,a sto se tice hodanja,posle 5 min me tako zaboli donji deo stomaka,kao da ce nesto da mi pukne svakog trenutka. Skroz drugacije od prve trudnoce,nosim nisko ocigledno i zato imam takve bolove. Lekar kaze da je sa trudnocom i bebom sve super i da jedino moze biti da cu da se porodim nesto pre termina,ako vec sada osecam te simptome! Inace vaginalni predeo mi je tako otecen,da sam jedne veceri pomislila ,kao da je beba vec krenula napolje,hahahhaaha,mada mi tada nije bilo smesno ni malo!

Pitanje za druge mame,jel ok da se beba skoro stalno pomera,on kao da ne spava uopste ? U prvoj trudnoci mi uopste nije bilo tako,a sada me bas muci i pravi problem. Jedva cekam da se vise porodim,izmucilo me je sve ovo ! Dve trudnoce,bebe istog pola,a trudnoce tako razlicite,da ne poverujes,nemaju veze sa vezom,sta ti je priroda,nema pravila!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 347
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
12.2.2012 20:52:12   
Bebilina
Sanchy pisala sam u drugom da sam ih i ja imala pocetkom ove nedelje (16ned). Meni je bilo novo jer ih u prvoj trudnoci nisam imala uopste. Ovo ne pocelo kao probadanje levog jajnika i ja sam posumnjala da je od hladnoce. Kasnije tog dana je pocelo isto tako po sredini. Zvala babicu, objasnila da se javlja i u toku hodanja i dobila isti savet ko tvoj- ako se pojaca ili bude krvarenja da odem pravo u hitnu. Tog dana sam se utoplila i lezala i nije se ponavljalo.
Sledeci dan bol poput pritiska u donjem delu stomaka, probadanje tek kasnije, posle par sati na nogama.
Treci dan isto pritisak, e babica je sad pregledala beleske sa uz i zakljucila da je beba velika za svoju nedelju pa vise rasteze tu regiju nego sto je prva i da se generalno u drugoj trudnoci bol cesce javlja zbog prethodnog rastezanja misica i ligamenata na drugaciji nacin itd.
Ja sam dva dana zbog toga preskocila plivanje, ali sam u cetvrtak kad se sve skoro smirilo na pilatesu lepo istegla sve sto je moglo u toj zoni, naravno uz nadzor. Otad je sve ok, povremeno se javi kao neprijatnost i to kad preteram sa stajanjem-saginjanjem-generalno menjanjem pozicija gore-dole. Ja jesam jako aktivna i zbog posla i deteta, tako da verujem da i to ima svoje.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 348
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
12.2.2012 21:05:09   
Bebilina
Mali luka i meni je druga trudnoca i takodje se jako razlikuje od prve. Babice kazu da je sve to normalno i da ne treba brinuti. Jeste bezveze kad mislimo da znamo sta da ocekujemo, ali obzirom da nam je svakodnevica uz jedno dete verovatno puno drugacija no sto je bila pre, onda se i telo nosi sa drugacijim izazovima- vise naginjanja, cucanja, mozda i podizanja...
Ja taj fizicki deo resavam fizickom aktivnoscu jer sam od pre navikla da dosta vezbam pa mi mirovanje ne prija. Ali svela sam na plivanje, pilates i bicikl, bez forsiranja. Iz iskustva zakljucujem da sve te aktivnosti i/ili joga svima mogu da pomognu da trudnoca bude sto laksa. user posted image A i bebe vole ritmicko kretanje i ljuljuskanje pa ih to smiruje i uspavljuje sto moze da znaci i manje sutiranja.

< Poruku je uredio Bebilina -- 12.2.2012 21:08:20 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 349
   RE: Bolovi u donjem delu stomaka - POMOĆ
12.2.2012 22:11:46   
Sanchy
hvala na odgovorima,meni je prva trudnoca i ovaj bol pocinje uzasno da me nervira...a narocito sto u zivotu nisam vise mirovala nego sada,poceo je da me hvata strah da cu pobaciti ako uopste odem negde u malo duzu setnju...a doktori me uzasavaju ..mislim da se u poslednjih 50 godina nista u ginekologiji nije promenilo i dalje ista terapija utrogestan,ginipral,verapamil i sta ti Bog da...besna sam....user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  12 13 [14] 15 16   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here