|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
14.12.2011 21:34:39   
MalaMini
Pa fizički sam dobro. Trebaće mi malo više vremena da se saberem psihički...
Sutra mi vade konce.
Jeste to ovulacijsko krvaruckanje normalno. Imala sam ga, ali baš odavno...
Da, i mene su dve nedelje vraćali kući sa raznoraznim objašnjenjima (biohemijska, hormonski poremećaj, stres...)


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Vanmaterična trudnoća
15.12.2011 17:42:16   
cici78
Ja nikada posle vm nisam prestala da budem opterecena time...Najgore mi je bilo kad sam nedavno otisla kod dr na pregled, i usput je pitala "kad budem zelela drugo dete da li ce postojati opasnost od vm, da li cemo nekako moci da je preduhitrimo ili sprecimo" ona je rekla "to ne moze da se predvidi, da se spreci, samo mozemo da se molimo Bogu"...e tu sam se razocarala, jer ja vec imam sincica od 2,5 god i mozda uskoro planiramo jos jednu bebu ali toga me je strah i stalno sve odlazem, ne znam da li vise mogu da prolazim kroz to, takav strah... Gde su tebi radili operaciju? Iz Bg-a si? Ja sam bila u Frontu

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Vanmaterična trudnoća
15.12.2011 21:25:57   
MalaMini
U Kliničkom centru u Nišu.
Odlično su uradili.
Ne znam stvarno kako ću dalje. Ali, kao što je tebi doktorka rekla, kako nam Bog dauser posted image


_____________________________

Ma nema šta ne mogu, samo kad se trude, velika deca za male ljude :)))

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 15:14:40   
mtajcica83
da nije bilo ove djavolje vm, ja bih sada ocekivala jos jednu bebu, jer mi je termin bio 20 februar....Uh, ovih dana sam bas nikakva zbog toga...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu MalaMini)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 15:35:37   
jelena038
draga, ja sam dve prezivela i isto tako brojim i mislim, ali to mora da se ostavi iza. budi hrabra i guraj napred, moras!

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 15:38:18   
mtajcica83
Dvije?? Ja sam ostala bez jednog jajovoda...ne smijem ni da pomislim da mi se desi opet user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 16:02:03   
Lilla
Zao mi je sto morate da prolazite kroz to user posted image Ako vam bilo sta znaci, imam prijateljicu kojoj je prva trudnoca bila vm i ostala je bez jednog jajovoda. Iduce dvije trudnoce su bile sasvim normalne i sad ima dva mala slatkisa. Samo se ne treba predavati i uvijek se treba nadati najboljem user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 21:47:16   
branki*
zene,kada se ima samo 1 jajovod,da li je onda mogucnost da se zatrudni svakog drugog meseca kad je ovulacija na tom jajniku gde je jajovod ili nije tako?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 21:57:18   
m@j@25
PA MENI JE DR REKAO POSLE PRVE RUNOCE DA JE 50%MOGUCNOST MANJA, SAD KAD NAJBOLJE DA MOZDA PRATIS NA UZ

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 22:02:26   
branki*
tako sam i ja mislila,ali,reko,bolje opet da pitam,mozda gresim.bzvuser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2012 22:15:22   
jelena038
jeste, branki. ali nemoj se opterecivati time, opusti se i desice se.

mtajcice, jeste, oba jajovoda su mi stradala. cuvaj taj drugi i redovno na ispitivanje prohodnosti.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.2.2012 10:39:32   
mtajcica83
Ovdje od dr mi niko nije spomenuo da idem na to ispitivanje prohodnosti??? Proslo je 7 mjeseci od tada, ja sam bila samo 2 puta na pregled ali to mi niko nije spominjao?? kAKO Se to radi??

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.2.2012 11:04:54   
hanka
Imamo temu o produvavanju jajovoda HSG http://www.ringeraja.rs/forum/m_13619/mpage_72/tm.htm
pisano je o samoj proceduri,razlozima i iskustvima.Cudno da tvoj dr nije to vec predlozio user posted image

MalaMini svrati u cekaonicu ponekad user posted image

< Poruku je uredio hanka -- 17.2.2012 11:07:05 >

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.2.2012 12:18:54   
jelena038
popila sam prvi mikroginon u zivotu, osecam se vrlo svecano user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu hanka)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.2.2012 12:19:45   
jelena038
greska, mislila sam da pisem u vantelesnoj oplodnji user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Vanmaterična trudnoća
14.3.2012 18:22:21   
butterfly11
Ja sam prosle godine u aprilu imala vanmatericnu trudnocu, kada su mi i odstranili desni jajovod, iako smo otkrili VM trudnocu relativno brzo.
Nisam imala nikakve bolove, jedino sto sam malo prokrvarila i iz tih razloga sam posla odmah kod ginekologa koji naravno bez B-HCGa nije mogla da utvrdi o cemu se radi. Nakon nekoliko dana i nepravilnog rasta/dupliranja HCG-a, doktorka je sumnjala na vanmatericnu i hitno me uputila u bolnicu.
Da skratim pricu, 04.04. (kucni test) sam saznala da sam trudna, 14.04. uvece upucena u bolnicu bez bolova, 16.04. sam operisana laparoskopski.
Skoro nakon godinu dana kako nisam ostala trudna, iako intezivno radimo na tome od septemebra 2011, ipak smo odlucili da podjemo na konsultacije kod VTO strucnjaka u Decembru, koja nas je uputila da uradimo sve testove i naravno HSG lijevog jajovoda.
Da bih uradila HSG bilo je potrebno da uradim briseve pri cemu su mi otkrili da imam ureaplazmu, koje sam se konacno rijesila. Vjerujem da cu uspjeti ovog mjeseca da uradim HSG.

Interesantno je to sto se izgleda kod mene ovulacija desava cesce sa desne strane, ali mi je moja doktorka preporucila da krenemo s pracenjem ovulacije na UZ da bismo vidjeli zaista sta se desava.

Uglavnom, u istom sam problemu kao i vi drage mlade zene i zaista sam toliko nestrpljiva i jedva cekam dan kad cu ponovo ostati trudna. Neko ko nije prezivio sve ovo, ne moze ni shvatiti kroz sta smo sve prosle i kako se osjecamo. I dalje postoji strah u meni da se ponovo ne desi isto.
Interesatan sam podatak procitala na ovom forumu je da se moze desiti da jajasce moze iz desnog jajnika preci u lijevi jajovod?? Malo mi je to cudno, jer sam proslog mjeseca bila na UZ i doktorka mi je rekla ''opet s desne strane ovulacija, nista ni ovog mjeseca'' Zato me sad zacudilo to da je moguce.


(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Vanmaterična trudnoća
14.3.2012 18:30:40   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: butterfly11


Interesatan sam podatak procitala na ovom forumu je da se moze desiti da jajasce moze iz desnog jajnika preci u lijevi jajovod?? Malo mi je to cudno, jer sam proslog mjeseca bila na UZ i doktorka mi je rekla ''''''''opet s desne strane ovulacija, nista ni ovog mjeseca'''''''' Zato me sad zacudilo to da je moguce.




Prvo, dobrodošla mila, nadam se i navijam da uspeš u svojoj misiji user posted image

Drugo, i ja sam čula da se može zatrudneti i kada se nema jedan jajovod a ovulacija je na suprotnoj strani. Najbolje da pitaš nekoliko doktora a imaš i na RR temu, vidi KLIK


< Poruku je uredio dunja RR -- 14.3.2012 18:35:06 >

(odgovor članu butterfly11)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Vanmaterična trudnoća
14.3.2012 20:18:14   
JAmy
Butterfly,pokusacu da ti pomognem,ali prvo cu ti reci nesto sto ti vec znas:ni jedan savjet,iskustvo,misljenje i objasnjenje koje nadjes na internetu ne moze da zamijeni konsultaciju sa ljekarima,pa i ovo sto napisem prihvati sa rezervom.Mada nisam ljekar,iskoristicu ono koliko sam do sada naucila, jer sam medicinski radnik.
Ne postoji mogucnost da jajna celija iz desnog jajnika dodje u lijevi jajovod,a samim tim,ni da se oplodi...Jajnik ti je ostavljen iskljucivo zbog hormonske funkcije,ali od momenta kada ti je odstranjen jajovod sa te strane,on je,nazalost,izgubio reproduktivnu ulogu(bar sto se tice zaceca prirodnim putem).Ne postoji ni redosled niti pravilo koji ce i kog mjeseca od dva jajnika imati ovulaciju.Nekada lijevi,nekada desni,a nekada cak i oba.Nekada se javi period kada je jedan od njih poprilicno inaktivan,tj nedovoljno osjetljiv na hormonsku stimulaciju,te se ovulacija mjesecima desava na istoj strani.U tvom slucaju,kada se radi o desnom jajniku,u tom ciklusu ne mozes ostati trudna.U tom slucaju se ovulacija svakog mjeseca prati ultrazvukom,i kada ti dr da zeleno svijetlo,na posao...Ako potraje ta jednostrana ovulacija,nekada se pokusava sa hormonskom hiperstimulacijom jajnika,da bi se aktivirao ovaj drugi.Postoji i treca alternativa,mada se vise koristi kada postroji realna opasnost od ponovnog javljanja vanmatericne trudnoce:a to je VTO.Neke zene ipak,samo iz straha od ponovne vmt pribjegavaju ovoj metodi zaceca,sto se moze smatrati opravdanim.U svakom slucaju,sve u dogovoru sa strucnim licima,ti sama napravi izbor,i naravno, glavu goreuser posted image ,statistika je na tvojoj strani,mali je broj zena koje su imale vmt i nerjesive probleme sa neplodnoscu nakon nje.
Puno srece,racunaj na podrsku svih nas,bar ovako,virtuelnim putem da te malo ohrabrimo user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Vanmaterična trudnoća
15.3.2012 11:52:13   
butterfly11
JAmy hvala ti puno.
Ja se uvijek konsultujem s ljekarima i jedino njima i vjerujem. Imala sam za sad zaista dobro iskustvo sa njima i po pitanju ove moje operacije i naravno dalje po pitanju savjeta i preporuka. Moram da naglasim da uvijek moram prvo sve sama da se raspitam, procitam po internetu, pa onda tek postavljam njima pitanja. Nekako oni sami da te savjetuju ne umiju ili ne zele. Otkud znam sta je u pitanju.
U svakom slucaju, ja sam samoinicijativno i posla na konsultacije za VTO, opet sve cackajuci po netu i eto ispalo je dobro sto sam se sama pokrenula. Iako imam 36 godina, doktorka za VTO mi je rekla, zasto ste vas dvoje dosli ovdje kad niste pokusavali najmanje 6 mjeseci od momenta kad ste poceli da radite na tome (iako nemam jedan jajovod, po njoj ja nisam jos uvijek slucaj za to) :-)
Ja sam joj rekla da mi zelimo konsultacije i pripremne radnje pa ako se u medjuvremenu desi nesto, neka se desi. Eto, ispostavilo se da imam ureaplazmu, o kojoj nisam imala pojma. Prije VM trudnoce sam radila sve briseve i bilo je sve u redu. Nakon pola godine eto nije bilo.

Nego, vjerujem da ce mi se posreciti da uspijemo i mi u tome i da cemo i bez VTO dobiti bebicu. Ako ne, VTO nam je mogucnost plus.

U medjuvremenu i pijem neke cajeve... opet eto doktorka preporucila :-))))


(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Vanmaterična trudnoća
15.3.2012 11:54:36   
butterfly11
DunjaRR - hvala puno.. pogledacu tvoj predlog

Pozdrav

(odgovor članu butterfly11)
Direktna veza do poruke: 170
   Vanmaterična trudnoća
18.4.2012 15:32:54   
majsko dete
Zdravo svima,

nazalost jos jedna sam od mnogih koji su prosli iskustvo VM. 3.februara u 6 nedelji trudnoce odradjenda operacija, nazalost odstranjen mi je desni jajovod. U samom startu sam znala da sam zatrudnela, osecala sam sve i jako brzo shvatila da nesto nije u redu. Da ne duzim, svesna sam da je svakoj zeni ovo najgore iskustvo. I da fizicki bol i oporavak nije nista spram psihe...dakle evo koliko je prosle i mene strah sve vise hvata, toliko zelim da imam dete a opet zelim da izbegnem ponovnu VM. Naravno krenula sam sa pregledima i doktorka je zadovoljna kako se sve odvija. Inace ona je posavetovala da se proveri i moj suprug, naime sl.put kada dodjem rekla je da se ne dodjem bez njegovih rezultata...jer nema nameru da me muci dok sumnju sa njega otkloni...Ona je izuzetan strucnjak ali od svih ona je jedina koja to trazi,da li je ikome nesto slicno predlozeno? I NARAVNO,verujem da bi svakoj od nas dobro doslo neko dobro iskustvo sa trudnocom posle VM.

Pozdrav svima!!!user posted image

_____________________________

fly away***

(odgovor članu butterfly11)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 14:44:04   
Suncicabg
Da li postoji analiza koja moze da utvrdi vanmatericnu trudnocu?

(odgovor članu majsko dete)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 14:52:47   
jelena038
sunci, samo pracenje bete moze da ukaze, ali ni tu ima izuzetaka, jedini pravi pokazatelj je uz, ali se ne vidi odmah, ja sam lezala u bolnici do bete preko 16 000, kad se tek videlo u jajovodu. a kazu da na 8 000 vec moze da pukne jajovod. moja beta se, pri tom, savrseno duplirala..

majsko dete, na zalost, tvoj muz nema nikakve veze sa vanmatericnom, to je problem zapusenih jajovoda, priraslica, uglavnom, svega onoga sto se desava u tvom stomaku. vanmatericna je sasvim ista trudnoca kao i normalna, samo sto se plod zaglavio u jajovodu, iz ovog, ili onog razloga, i nije stigao do materice. naravno da trebate uraditi nalaze oboje, kako biste nastavili da radite na user posted image , ali njegov genetski materijal je odradio posao, cim je do oplodnje doslo.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 15:04:51   
m@j@25
samo uz, kod mene je beta bila preko 60000

(odgovor članu Suncicabg)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.5.2012 15:07:35   
jelena038
bas tako, nekom divlja, nekom sporo raste, a nekom se pravino dupla (kao meni). u svakom slucaju, treba biti blizu bolnice i uvek spremna da odes ako te zaboli.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here