|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 10:36:42   
Anoniman
Meso skuvam i izblendam sa povrćem. Dajem teletinu, piletinu, ćuretinu, junetinu ajunetinu samo iz teglice jer ne znam gde da kupim.

Za popodnevnu užinu dajem ili Nestle Baby Dessert ili jednu plazmu da pogricka. Pre uvođenja glutena davala sam povrće bez mesa ili čak isto što i za ručak, napravim malo više i odvojim za užinu.

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 1901
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 11:08:11   
ishler
Par puta sam dala plazmu,ali ne bih svaki dan,mozda neki vocni jogurtuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1902
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 11:19:26   
Anoniman
Može, amda ja voće izbegava popodne a i ne jedemo svaki dan popodnevnu užinu...

(odgovor članu ishler)
  Direktna veza do poruke: 1903
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 12:55:23   
Anoniman
da li dajete beba junecu dzigericu? od kada to moze da se daje?
ja znam da smo je mi za nas uvek stavljali u mleko pre koriscenja, kao da pokupi toksine.. ne znam da li se to i za bebe radi?
mogu li da je zaledim u malim paketicima?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1904
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 14:37:38   
Mizzy
Jel dajete deci voćne jogurte, one klasične, capmina i sl?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1905
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 14:49:22   
Anoniman
Ne, pravim sama, miksam voće i običan jogurt.

(odgovor članu Mizzy)
  Direktna veza do poruke: 1906
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 23:21:49   
Yula
Ni ja ne dajem vocne jogurtice, doduse dajem samo obicne, prirodne, ali planiram da uskoro pocnem da sama pravim vocne, kao Gae.

Za dzigericu nista ne znam.

Uskoro planiram da Lazaru pravim pudinge i to nekada dajem za uzinice. Samo se jos razmisljam da li da ga pravim sa obicnim kravljim dugotrajnim mlekom ili da kupim adaptirano u flasi za bebe od 10 meseci do 3 godine, na njemu pise da moze da se koristi za kuvanje? Ne znam ima li takvih mleka kod nas u Srbiji, bas bi mi znacilo ako ko ima iskustva sa njima.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1907
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 23:24:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Yula



Uskoro planiram da Lazaru pravim pudinge i to nekada dajem za uzinice. Samo se jos razmisljam da li da ga pravim sa obicnim kravljim dugotrajnim mlekom ili da kupim adaptirano u flasi za bebe od 10 meseci do 3 godine, na njemu pise da moze da se koristi za kuvanje? Ne znam ima li takvih mleka kod nas u Srbiji, bas bi mi znacilo ako ko ima iskustva sa njima.



Pitaj Vukosavu!

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1908
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 23:32:18   
Yula

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: Yula

Ana, ovde na rr su spominjale strucne zene, da kada se bebi daje grasak ili neka druga mahunarka, da u tom obroku ne bi trebalo da bude mesa. Raspitaj se o tome.

Ovo se odnosi na stariju decu i odrasle, za malene švrće nije greška davati leguminozu sa mesom.


Zaista, a ja sam razumela da bas kod beba treba tako, hm... Pa, dobro, kako god, ja cu davati bez, mislim da bi taman taj jedan dan organizmu prijao odmor od mesa, s obzirom da ne jedemo zumance.

IZVORNA PORUKA: ishler

Meni treba ideja za popodnevnu uzinu,prepodnevna je voce,
do sada sam izbegavala tu popodnevnu posto sisa ali pocela je da trazi jer ne staje po ceo danuser posted image
Inace pasiram rucak jer ne znam kako bih dala meso,kako vi dajete?
Probala sam komadic mesa ali se gadi i pljuje.



Ishler, a sta mislis da ta uzina bude jogurtic, prirodan npr. a kasnije mozes dodavati i voce u njega? Ili npr. kao sto ja praktikujem u poslednje vreme, za uzinu zitarice ( palenta, kacamak, kupovne zitarice, popara... ) a uvece jogurtici? Ili npr. puding, moze od vanile, cokolade ( u obican dodas samo kakao ). Ja jos nisam davala plazmu, mozda krenem sa godinu dana, mada, najverovatnije hocu, jer planiram da Lazar jede za svoj prvi rodjendan plazma tortu koje ce licno mama da mu umesi. I meni je to inace omiljena torta! user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1909
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 23:33:22   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash


IZVORNA PORUKA: Yula



Uskoro planiram da Lazaru pravim pudinge i to nekada dajem za uzinice. Samo se jos razmisljam da li da ga pravim sa obicnim kravljim dugotrajnim mlekom ili da kupim adaptirano u flasi za bebe od 10 meseci do 3 godine, na njemu pise da moze da se koristi za kuvanje? Ne znam ima li takvih mleka kod nas u Srbiji, bas bi mi znacilo ako ko ima iskustva sa njima.



Pitaj Vukosavu!


Hvala Tash! Bas da je pitam.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1910
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 12:31:07   
ivana70a
ja koliko sam upucena, kravlje mleko moze da se koristi za kasice i tako to... ako ste vec jeli sireve,jogurt,puter i nije bilo reakcija onda mozete,ali za pice jos uvek ide Ad ili sisanje... ja sam juce prvi put napravila one Nestle8 zitarica sa malo kravljeg mleka, samo podgrejem koliko mi treba, i malo vode... i za veceru sam opet neke zitarice pa sa kravljim i opet malo vode... i sve je ok...


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1911
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 13:03:43   
Yula
Postojala je sumnja da moje dete ima alergiju ili netoleranciju na kravlje mleko, zato sam sada oprezna, mada vec skoro tri meseca kako jede sve mlecno bez ikakvih problema.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1912
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 13:50:28   
ivana70a
ja bih rekla da mozete onda opusteno i mleko, sve je to isti protein iako su namirnice u drugom obliku...
ipak probaj u dorucak prvi put (ako se odlucis da das kravlje u kasu), i to malo mozda 30ml-40ml u sta god da pravis cisto da isptratis u toku dana ako krene neka reakcija....

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1913
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 13:53:57   
minavb
A uvek možeš da napravim puding sa pirinčanim, ovsenim, prosenim ili bilo kojim mlekom od žitarica na koje nema alergiju. Ja pravim i voćne pudinge, umesto mleka koristim vodu u kojoj se skuvalo voće, i ubacim ispasirano voće.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1914
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 18:02:25   
noxx
JOj sto sam dosadna, al sta cu..

Sta za dorucak bebi od 9 meseci, a sta dajete za veceru? I koliko kolicinski?

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1915
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 21:42:06   
branki*
noxx,zdravouser posted image
ja za dorucak uglavnom dajem griz sa jabukom ili kruskom,a za veceru palentu sa kis.mlekom ili pavlakom,cokolino ili kasicu mleko sa keksom.nekad izblendam hleb,kis.mleko i zumance.oko 200ml,sta znam.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu noxx)
Direktna veza do poruke: 1916
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 22:35:55   
Mizzy
Ja za doručak dajem izmiksano 7corn, voćka i pavlaka/jogurt ili voćni jogurt, za večeru milupine žitarice. Moje dete neće palentu, ništa što ima bilo kakvu teksturu, samo izmiksano! Tako, oko 150ml.

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 1917
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
17.5.2012 23:37:06   
Ana RR
E žene, koliko dugo se kuva boranija (ja to ne spremam, ne volimo)? Imam frikomovu smrznutu, planiram sutra da je dam Marku.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1918
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.5.2012 16:33:05   
Misica 3
Ana, oko 15-20 min. Videces da li je omeksala. Mi smo juce jeli boraniju.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1919
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
18.5.2012 16:53:08   
Ana RR
Kuvala sam je 25 minuta, za svaki slučaj user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Misica 3)
Direktna veza do poruke: 1920
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.5.2012 23:49:24   
Yula
I ja kuvam oko 20 minuta, ali na pari, ubacim je zamrznutu.
Da i ovde prijavim, uveli smo crni luk, od sutra kajsije.

Zene, kada planirate da pocnete bebama da dajete sveze voce tipa: kajsije, breskve, tresnje, jabuke, kruske?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1921
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.5.2012 23:51:45   
Anoniman
JAbuke počela sa 6 i po, tako smo i uveli voće, svežom jabukom, sveže kruške takođe odavno uvedene. Kajsiju je probala danas ali joj se nije svidela, doduše nije ni meni, sačekaćemo da krenu one ukusne i po pristojnoj ceni...Sem bobičastog voća sad će jesti sve redom kako nailazi.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1922
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.5.2012 23:55:44   
mamicak
jos ne spadamo ovde, ali posto ste iskusnije da vas pitam:) Kupila sam 7korn i dajem joj s prokuvanom vodom i vocem. To je jedan od 3 recepata. Mogu li joj umesto vode dodati jogurt, iako se na kutiji ne spominje jogurt???

_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1923
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.5.2012 23:58:12   
Anoniman
Da, i to je naš omiljeni recept. Jogurt u činiju a 7corn u jogurt i sve to u dete user posted image

(odgovor članu mamicak)
  Direktna veza do poruke: 1924
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
19.5.2012 23:59:34   
mamicak
hihi super:) znaci da ne brinem sto ne pratim milupin recept:P Znaci ni voce ne dodajes?


I jos nesto:D Jel ok to davati i za veceru? Nama je vecera u pola 6 i valjda nije tesko toliko za zeludac ili?>

< Poruku je uredio mamicak -- 20.5.2012 0:01:43 >


_____________________________

Lejla, moja najveca radost!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here