|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
29.6.2013 16:37:33   
Sanchy
I sada se prvo savetuju zitarice,bar kod nas,Bebilina ne zivi ovde,ne znam gde zivi..inace se kod nas meso proglasava za tesko svarljivo jer nemamo dovoljnu kolicinu enzima za njegovu potpunu razgradnju pa moze opteretiti bebin stomacic a vidis tamo negde to tvrde za zitariceMesojedi: ima malu PH – vrednost (kiselost) neophodnu za varenje proteina iz mesa.

Biljojedi: ima veliku PH – vrednost (baznost) koja omogućava bolje varenje ugljikovog hidrata.

Čovek: pljuvačka mu je alkalna (bazna) kao kod biljojeda. Sem toga sadrži amilaze, ptijaline, enzime koji počinju varenje skroba, i koji se nalaze samo u namirnicama biljnog porekla. Pljuvačka je potpuno prilagođena biljnoj ishrani.
..ali dobro,mozda je u crevima bebe nema dovoljno ali ima je recimo u banani i drugom svezem vocu pa ako dajete zitarice dobro je u kombinaciji sa vocem.....moje dete jede sve ,poceli smo sa zitaricama,sada vec jede sve vrste i mesa ,osim svinjskog,koje necu jos uvoditi,nedeljno jedan dan je zumance,jedan dan je samo povrce sa bundevinim puterom ,jedan dan piletina zatim teletina,curetina pa opet samo povrce i tako u krug,ponekad jagnjetina,junetina mlevenaod nje mu pravim cufte ili sos za spagete itd...danas sam naletela na neki clanak KLIK....izvor nije bas kredibilan ali sam za ovo cula i pre neki dan na vestima...toliko o kupovini voca i povrca na nasim pijacama

< Poruku je uredio Sanchy -- 29.6.2013 16:49:44 >

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2476
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 12:19:56   
Zemunka85
Moje dete je posle temperature (prva u zivotu. zubi.) prestala da jede. Ali bukvalno. I to se oteglo jedno nedelju dana. Zanimljivo, pod temperaturom je jela, ali kada je prosla, nam sanse. Nista je nisam terala, sisala je koliko je htela. Zato se sada ponovo opet oooopasno navukla na sisu. Od pre par dana joj se vratio apetit i sada lepo jede. Sve manje prihvata kasiku, tako da ja za rucak npr skuvam povrce i stavim pred nju u tanjir i ona sve to pojede. Tako je i sa vocem. Dam joj i kukuru da sama glodje :-).
I dalje mi je dorucak najveci problem. Vrtim u krug dve stvari. Rucak je lako zbuckati nesto, vecera isto.
Muku smo mucili sa vocem, ali otkrila sam da voli dinju i sada samo to i jedemo.
Probala je i ribu, super je prosla. Pastrmka-losos.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 9.7.2013 12:24:19 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2477
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 12:23:14   
Zemunka85
E da, imama par pitanja :-). Da li masnocu dodajete svakom obroku tj i dorucku i rucku. Tipa u poparu puter, u rucak m ulje. Ok kada jede ABC sir koji ima 70%mm, ali npr kada jede jogurt od 1%mm? Dali solite obroke i opet da li to redite i za dorucak i rucak?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2478
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 12:28:48   
nink
Zemunka ja dodajem masnocu tj puter ili maslinovo uz rucak(maslinovo uglsvnom) i uglavnom uz dorucak stavim malo maslaca...So ne dodajem i necu dodavati do god dana jer bebini bubrezi ne mogu da obrade i trudim se i kada kupujem gotove kasice da gledam da nema soli..Ni moj bebac ne voli voce...Nego jel cuo neko za zitaricu amaranth za koju tvrde da je jako zdrava za bebe? I ako jeste gde u BG ima kupi???

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2479
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 20:14:56   
little_one
Amaranth sam ja vidjela u DM-u, mislim da je Alnaturina al nisam sigurna sto posto! A nista ne znam o toj "zitarici"...ni kako se sprema ni koja je to biljka, nista....user posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 2480
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 20:20:11   
Moiraina
Isto sam u DM-u videla te neke "egzotične" žitarice, doduše amarant nisam, videla sam da imaju kinou, više vrsta pirinča i još koječega, sve je Alnatura. Na jednoj grupi na FB sam videla dosta recepata u kojima se u ishrani beba koriste ove žitarice, još nisam isprobala ništa od toga.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2481
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 20:34:43   
Ivence
IZVORNA PORUKA: nink

Nego jel cuo neko za zitaricu amaranth za koju tvrde da je jako zdrava za bebe? I ako jeste gde u BG ima kupi???

Amarant je jaaako dobra žitarica, možeš je kupiti u bilo kojoj bolje snabdevenoj radnji zdrave hrane... sprema se kao pririnač... koliko njega, duplo više vode... možeš da dodaš i malo povrća i putera :)) KLIK
Najbolje vam je da u zdravoj hrani potražite biošpajz organske žitarice od 200gr, ne koštaju mnogo, sem kinoe, ali ona vredi :)

< Poruku je uredio Ivence -- 9.7.2013 20:36:47 >


_____________________________

Proći ćeš kroz neke krize... proći ćeš kroz analize.... al' verovati moraš da si rođeni superstar :)

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 2482
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 21:56:25   
Sanchy
Ja u rucak dodajem malo soli jer se preporucuje od osmog meseca...nedostatak soli u organizmu takodje moze izazvati gubitak apetita kao i poremecaj u radu nervnog sistema i misica ,,,,tacno je da moze opteretiti bubrege ali samo ako se pretera sa kolicinom u suprotnom napisah preporuka od osmog par zrnaca..sto se tice kinoe koristimo je odavno,skuvam i ubacim mu u bilo koje povrce,,amarant nismo jos probali ,ne moyemo da postignemouser posted image

(odgovor članu Ivence)
Direktna veza do poruke: 2483
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 22:10:04   
adulence
Vidim sad pominjete amaranth i ja ksto videh cini mi se da se grupa na fb zove domace kasice i svi ga bas hvale...i da kazu da ga ima u dm...a sto se tice kinoe od kad se daje,a zanima me i amaranth od kad se daje...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2484
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 22:21:56   
Torbica
Moj bebac od zitarica jede pored prosa, kinoe, heljde, kus-kusa i amaranth. Spremim ga kao pirinac (vec napisano), pa izblendam sa mlekom da bude odgovarajuce gustine i onda na to dodam supenu kasiku kajmaka, sira ili pavlake. To nam je vecera. Dajem mu od 10-og meseca takvu varijantu i obozava, pojede u tri minuta 250-300 grama. So sam pocela po par zrna od pune godinice. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2485
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 22:22:40   
Torbica
Kod nas ima u Univerexportu u delu sa zdravom hranom tih organskih zitarica.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2486
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
9.7.2013 22:24:03   
Sanchy
KLIK ,kinoa je takodje bez glutena pa se moze dati bebi kao jedna od prvih zitarica

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2487
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2013 0:49:23   
Bebilina
E hvala Bogu da se i u Sr cuje o dobrim zitaricama user posted image
Kad sam ja pre 6god ceri dohranu pocinjala sa quinoa, amaranth, arrowroot isl zene su se cudom cudile sta je to user posted image Jos kad se setim da me neko pitao kako to da mi dete jede senf ne znajuci da je senf i biljka koja ide u salate user posted image
Ja bebcu zitarice jos ne dajem, ali mi jedemo sve ovo gore mnogo cesce od pirinca, psenice i ostalih "svakodnevnih" user posted image
Sanchy nacin ishrane koji mi podrzavamo preporucuje da se meso do punih 10m daje jako umereno, cak i izbegava. Ali podrzava skoro iskljucivo dojenje do godine, tako da beba uz sve namirnice koje se ne daju tako rano ipak dobija sve sto joj je potrebno. Na konto toga zivela nasa 4 podoja dnevno sa preko 11 meseci user posted image
So ne dajem, niti secer. Sve jede "zacinjeno" jedino zacinskim biljem.
Ulje i masti ne dajem po difoltu, zavisi sta jelo zahteva. Jedino u dorucak svakodnevno kokosovo ulje, za najzdraviji pocetak dana. user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2488
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2013 1:06:51   
Sanchy
Za meso se slazem ,kao i za dojenje..user posted image ,,a i za kokosovo ulje ..

< Poruku je uredio Sanchy -- 10.7.2013 1:07:36 >

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 2489
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
10.7.2013 12:34:49   
Zemunka85
Ja za sve te zitarice prvi put cujem.
Ne znam, ali mene gde god odem bombarduju savetima, da uvek forsiram "sa ovih podnevlja, sa ovih podnevlja". A iskreno ne znam ni gde bi to ubacila. Vecera mi je uvek ova neka mlecno zitna kasa instant, tj uprahu pa plus mleko ili voda, zavisi koju kupim, u rucak mi je muka da stavljam kada jede zitarice i za dorucak i veceru. Znaci jedino za dorucak umesto palente, pirincanog griza, psenicnog, popare i sl.

Torbice, pa ja ne bih znala sta cu za dorucak ako taj dzek pot sa zitaricama i kiselo mlecnim proizvodima ispucam za veceru :-). Daj savet.

Ja so stavljam. A za kokosovo ulje nisam znala.
Zanima me jos koliko cesto mogu da joj dam ABC sir jer ima 70%mm i koliko po obroku.

Ja iskreno hvatam savete od kumine svekrve. Ona se bavi time, saradjuju i kuvaju porodicno i za vrtice, ima restoran zdrave hrane, razvoze mnogim poznnatim licnostima, prave i medicinski hranu...mada oni se meni cine neozbiljnijim od mene, pa ja usvojim samo sta mi se svidja :-).

Inace mesa dosta stavim, a o podojima da ne pricam.
Samo nocu sisa jedno tri puta. Preko dana...tuvnema nikakvog reda. Ne bunim se, meni sve savrseno odgovara. Ja jedva cekam da dodje tajming za dojenje, obozavam to. I ne bunim se ma koliko cega pojela, samo se sekiram sto voce slabo jede. Samo to. Ali ona bi sve jela da grize, tako da samo voce koje moze tako i jede. Dam joj lubenicu, dinju, bananu...sve to sama mulja. Sa kruske i jabuke, breskve, kajsise, samo skinem koru i sve mulja. Doduse slabo, dinju jedino lepo.. Jes da mi je vec sve isflekano, ali samo neka klopa :-).

I ono sto je npr fakat - pomenuti kumic, koji je pre neki dan napunio god dana je perce, perce za nju. On je toooooliko lagan da prekjuce kada su bili zamalo u plafon da ga zveknem jer sam tooliko zamahnula da ga podignem, kao za ceru, a on, kao pero, odlete. Ima sigurno dva kg manje od nje i dva meseca je stariji. Ne znam kako, jer on em vise jede em ga hrani baka koja je profi u tome. Znaci i kvalitetnije jede, a kks mu je gori, recimo. Jos ne sisa vec 8m. Moje dete hvala Bogu koliko god da mrljavi, uvek je pupu lepo napredovala. Sisa uvek kratko, ali obozava. Sa cim to ima veze, ne znam. Muz, ja, kum, kuma svi smo slicnih gabarita.

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 10.7.2013 12:47:37 >

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2490
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 8:48:58   
little_one
Zemunka ja kad citam sta si napisala sticem utisak da je samo debeljuskasto dijete zdravo dijete...evo moja A ima tek nesto vise od 8kg, mrsica je a zdrava je dojena beba...u 6tom mjesecu je pokupila neki viruscic koji je prosao za 3-4 dana i nikad nije vise bila bolesna niti imala temperaturu ni od zubica ni od icega, super spava i dobro jede ali je jako "lagana" beba....tacnije ima skolsku kilazu kako kaze nasa pedijatrica...a s druge strane jako je aktivna kad je budna, nikad nije na jednom mjestu i od 4tog mjeseca je na podu...vec hoda uz namjestaj i pitanje je vremena kad ce se pustiti...tako da i aktivnost igra ulogu...

Sto se tice ishrane, mi smo poceli skoro sve da jedemo nemiksano...jos malo rucak miksam ali vec se buni i nece da jede ako nema sta da zvace....popodne joj napravim pitu sa sirom (sve sa jajima pa se to valjda moze smatrati da smo uveli bjelance) ili makarone sa sirom i makarone vec dajem da zvace i sama ih stavlja u usta veoma uspjesno...vjezba svoj pincet zahvat prsticima user posted image Cijelo jaje, kuvano, jos nisam dala to cemo jos cekati al mi je drago sto smo barem nekako probali to bjelance....

Uveli smo i papriku i sad ostaje nekoliko namirnica koje nikako da se nakanim da uvedem...cvekla, kupus (prokulice nece), lubenica (nikako da je kupimo pa da se zasladimo), a dinju obozava bas kao i mama user posted image

Na predlog drugarice, kupila sam Alnaturinu ovsenu kasu i danas cemo i to probati...nadam se da ce joj se svidjeti...

Nego, da vas pitam, da li se i vi tako svi raznovrsno hranite kao sto dajete bebama? Ja bas primjecujem da nama ne kuvam tooliko raznovrsno vec da smo ograniceni na namirnice koje volimo...npr kupus nismo probali jer ja nisam jela kupus godinama (ne racunam u to kupus salatu) a njoj ne bih davala svjez (ili bih mogla? ) Ne bih voljela da dijete nema priliku da jede nesto sto ce mozda voljeti samo zato sto ja to ne volim...

Uh al se raspisah...

< Poruku je uredio little_one -- 11.7.2013 8:53:14 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2491
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 10:39:47   
Zemunka85
LO, pa ja nigde nisam rekla da moj kumic nije zdrav. Naprotiv, on je apsolutni car. Ali neminovno je da ih uporedjujem, jer smo cesto zajedno. Pri tom sam jako, jako, jako strepela sto je tolika odgovornost na meni - tj cela njena ishrana, jer ja sam kuvarica od kada nju imam. I plasila sam se kako cu se snaci. S druge strane njima sam zavidela jer jedu sve zdravo i organsko i raznovrsno, sveze .. zeni je to posao .. i onda ne moze da mi ne bude drago kada vidim kako moje dete super napreduje i super joj je krvna slika i zdravlje uopste, pupu .. pri tom znam koliko se kuma zdere sto kumic nije utrostrucio kilazu do prve godine. Sto ne znaci da mu ista fali. To je jedan mali nemirko, koji ja mislim od prvog dana spava po celu noc. Veseljak pravi.

Sto se klope tice, isto i kod nas. Nema sanse da izguramo obrok samo na kasiki. Mora da ima i necega sto ce ona drzati u ruci i gristi.
Isto smo belance preko makarona uveli i bas sam joj jutros za dorucak spremila to i mladi sir, podsetila si me fino :D.
A kakva je to ovsena kasa? U kom obliku? Ja njoj dajem ovas sa vocem nekada, ali to nam ne ide nikako ...

Sto se moje ishrane tice, jako je oskudna. Kao sto sam rekla, ja sam jedna razmazena jedinica (bila) i kako sam se preselila sve je odjednom palo na mene. A do tada nista nisam radila. Zadovoljna sam kako sam se snasla. Pa i u kuhinji. Jos uvek ucim, tako da tu nema niceg specijalnog, vrtim - boranija, grasak, spanac, pasulj, musaka, krompir paprikas, pilav, riba .. i jos par jela :D. Voce se uvek trudim da jedem. U poslednje vreme jedem raznovrsno, sto kazes, zahvaljujucu ceri, jer njeno nepojedeno ja pojedem.
Onda za nas bas i nemam vremena, zbudkam nesto da bih vise vremena imala za ucenje. Jede me ovaj fax!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2492
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 13:03:33   
Torbica
Zemunka, sto se dorucka tice ja vrtim sledece: projice sa sirom/kajmakom (5 minuta u mikrotalasnoj), gibanica, hleb sa pavlakom/sirom, ponekad griz u koji dodam kakao ili med, neka od zitarica u slatkoj varijanti npr proso, ovas, kinoa sa medom i/ili kakaom, ako se setim jos napisacu, trudim se da bude raznovrsno. trudim se da i nama bude raznovrsno, volim kuhinju jakoooo, a ko bi rekao, sa mojih 50tak kg, sreca pa se ne vidi. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2493
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 17:31:13   
Zemunka85
Torbice, stvaaaarno? Ja ne znam kako izgledas, ali sam zamisljala bucu. Samo zato sto imas troje dece. Jer je mene ovo jedno tj trudnoca fizicki unakazilo. Do slovce. Imam 20kg viska...
Ja inace ne podnosim kuhinju. Ne volim ni da jedem. Nisam gurman i ne uzivam u hrani. Tako da na sve oko kuhinje gledam kao na maltret.
A kada citam sta ti sve pravis i stizes da pravis, jos pored troje dece i knjige...sto neko rece, dodje mi da me usvojis :-).

Nego, daj ti menirecept za te projice, pa da vratim mikrotalasnu kojusam poklonila baki i dekiod mm :-)

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2494
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 21:37:56   
Torbica
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=687868347907088&set=a.608511125842811.154886.100000517870104&type=1&theater eto mene neki dan u nasem bazencicu, mm slikao sa prozora. Sram me bilo sto se hvalim, ali nije mi do hvaljenja nego da vidite da broj dece nema veze sa kilazom. moja kuma rece neki dan - pa otkad sam dosla sto puta si sela i ustala iz raznoraznih razloga, sve mi je jasno. user posted image Vise dece - vise aktivnosti, dakle radjajte andjele!
Sad kad dobijem packu za off...... Elem, moji jako vole te "projice". U posudu od stapnog miksera stavis 2 jaja, 3 ravne supene kasike kajmaka ili sira i 3 ravne supene kasike mekinja, zbuckas. Uzmes vatrostalnu ili silikonsku okruglu modlu, velicine malo manje od tanjira u mikro. Podmazes ili stavis pek papir, ja podmazem. Sipas ovo i 5 minuta na 750 W. Ja je secem na trouglove, bude ih 8. Ako mi je samo jedno dete kuci onda pravim pola mere u duplo manjoj posudi, 3 minuta. Brzo a bas fino. Ja u mikro pravim i neke musakice i kolacice, svasta nesto. user posted image Uglavnom, klinci su mi bas zahvalni, sve vole, sve jedu, ne pitaju sta ima. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2495
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
11.7.2013 23:34:56   
adulence
torbice nece da nam otvori sliku...valjda zato sto nismo prijatelji na fb,inace recept za projice super moracu da probam

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2496
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.7.2013 8:16:17   
Torbica
O da, moguce, pa dobro, necu da navaljujem, imate me tamo u temi Hajde da pijemo kafu u Novom Sadu. user posted image Evo jutrosnjeg dorucka za bebca, griz sa medom, samo jos da ustane! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 2497
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.7.2013 10:29:33   
Zemunka85
Torbice, hvala puno. Sada sam ih napravila, bas su fine i brze, a meni to treba :D.

Sto se slike tice, ne mogu ni ja da vidim :(, bas cu pogledati temu, samo da je nadjem :D.

Nego, ja sam kupila psenicne mekinje, je l te? Imaju svakakve. Daklje, koliko bi ovih projica trebalo m oje dete da pojede,obzirom da su lagane, svaka ima oko 10-15gr :D? I kako ti hranis bebca cvrstom hranom? Dajes mu zalogajcice, ili ... ?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2498
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.7.2013 10:37:18   
Zemunka85
I jos nesto, da li posle ovakvog dorucka, rucak bude posan jer je jaje iskorisceno kroz projicu, ili ne.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2499
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.7.2013 10:48:38   
Ana RR
II deo temice KLIK

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 98 99 [100]
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here