|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
5.5.2012 0:42:09   
Anoniman
ja sam isto razmisljala da ubacim kuvanu psenicu neki put u kasicu. jel se to radi?

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1876
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 14:52:19   
Anoniman
juce sam pricala sa sestrom, kaze da je malom menjala tri podloge za kasicu za rucak, krompir-psenica-pirinac, pa onda u to dodavala meso i ostalo povrce.
znaci, probacemo sutra psenicu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1877
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 14:59:36   
branki*
macaki,moja najbolja drugarica ubacuje sinu kuvanu psenicu u povrcnu kasu.bebac ima 10 meseci.ja ubacujem pirinac ponekad.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1878
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 15:06:30   
Anoniman
eto, znaci moze. i mi cemo probati.
jos mi rece da mu je ubacivala po kasicicu domaceg dzema u kasice. to mi je nekako previse, ipak tu ima puno secera.
sta mislite?

< Poruku je uredio Macaki -- 7.5.2012 15:19:21 >

(odgovor članu branki*)
  Direktna veza do poruke: 1879
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 16:02:52   
minavb
Ja protiv. user posted image
Ponekad rucku dodam proso.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1880
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 16:25:08   
Anoniman
slazem se. i ja sam tako mislila.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 1881
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 18:07:52   
Anoniman
Danas jagnjeće pečenje. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1882
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
7.5.2012 23:52:48   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

eto, znaci moze. i mi cemo probati.
jos mi rece da mu je ubacivala po kasicicu domaceg dzema u kasice. to mi je nekako previse, ipak tu ima puno secera.
sta mislite?


Ne razumem cemu ovo?

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1883
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
8.5.2012 0:01:00   
Yula
Ja ne stavljam zitarice u kasicu sa mesom i povrcem, par puta sam dodala malo pirinca ili palente, ranije jos dok nismo imali neki izbor namirnica, ali sada ne.

Da i ovde prijavim da smo pre neki dan uveli boraniju, zatim grasak, pa i kakao! Od sutra krecemo sa avokadom. Za dalje nemam vise nikakve ideje, osim paskanata i celera. Sta posle? Ima ovde nek povrcka, zove se fenuj, ne znam ima li to kod nas. Moracu malo da istrazim i vidim od kada moze to.
Mi inace juce napunili 11 meseci! Jos mesec dana pa rodjendancic!

Danas bili na merenju i ispada da se ugojio a nije dodao ni centimetar, sto mislim da nije istina, jer vidim po bodicima da je porastao. Nego to mere za sekund, nisam dete lepo ni namestila ona vice da je gotovo. Od danas smo krenuli sa blagim rezimom u ishrani, smanjujemo popodnevne porcije, on place, ali mi mu tutnemo dudu i on iskulira. Sta cemo, ne zelim da mi dete prosiri creva. Nije debeo, ali je krupan. Nema cak ni stomak, mozda vrlo malo, ni jednu jedinu krofnu, malo ima obrascice i podbradak user posted image



< Poruku je uredio Yula -- 8.5.2012 0:02:04 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1884
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
8.5.2012 10:54:57   
Anoniman
yula, jeste li se juce i merili? koliko laki ima sada?
znaci ti mu redukujes porcije, za dorucak dajes samo voce, za rucak samo povrce sa mesom.. znaci samo za veceru su mu zitarice. sta mu bese dajes za uzine? (po stoti put te pitam, znam, dosadna sam). i meni je malo frka da ne ugojim previse dete.. cini mi se da bebe mnogo jedu razne pahuljice, palentu, kacamak, pirinac, griz isl. a sve to jaaako goji.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 1885
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 10:10:25   
Ana RR
Macaki, ali bebe su sve aktivnije tako da im je nešto od takvih namirnica i potrebno. Moj Marko se još samo na luster nije popeo i naravno da ogladni od tog jurcanja i da traži da klopa. Ja relativno često dajem palentu, nije teška za varenje a dobra je za creva. Nju dajem i za doručak i za večeru, kako kad. Griz nisam nikad davala i ne verujem da ću uskoro, poparu jede jednom nedeljno za doručak (ja to nikad nisam jela ali mi deluje kao teška hrana), najviše volim da za doručak pojede žitarice sa voćem ili kiflu sa puterom i jogurtom, to mi je fino.

Nego, niko ne piše šta im bebci klopaju, ajde da pišemo dnevne menije, tako ćemo jedni drugima dati ideje.

Danas kod nas:

doručak: avokado i banana
ručak: teletina, krompir, tikvica i mislila sam da ubacim komadić mladog luka za prvi put
večera: 7corn sa jogurtom

Ako bude tražio užinu daću mu jednu plazmicu uz čaj.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1886
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 12:55:44   
ivana70a

IZVORNA PORUKA: Ana RR
najviše volim da za doručak pojede žitarice sa voćem ili kiflu sa puterom i jogurtom, to mi je fino.




koji puter koristite? ja joj u rucak cesto dodam imlekov puter, nekad i u dorucak sa vocem, valjda je ok i da se maze direktno na hleb. mada mi imamo samo 2 zubica donja ali mrvu po mrvu sa jogurtom pa bi valjda mogli za jedno sat vremena da stucemo celu kiflu user posted image

ajd i mi da napisemo jucerasnji meni:
dorucak: kuvani jecam u zrnu, rendana cela jabuka, malo putera i malo cimeta
rucak: piletina (belo),mladi krompir, pola tikvice i blitva, malo putera
vecera: 8 zitarica, nestle


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1887
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 13:20:25   
Ana RR
President neslani puter. Malo rastopim u mikrotalasnoj pa umačem komadiće kifle i uz to pije jogurt. Pojede pola kifle, samo sredinu. I on ima dva zubića user posted image

< Poruku je uredio Ana RR -- 12.5.2012 13:21:01 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 1888
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 13:24:20   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Danas jagnjeće pečenje. user posted image

pivo , dobar has user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 1889
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 21:42:55   
ivana70a
iako mozda vec znam odgovore vecine mama, ajde da pitam.. suprug je kupio brdo mlevene plazme (poslat da kupi par kutija kojekakvih instant kasica za bebe,no dobro..)... da li ima neko ko daje plazmu mlevenu bebama, kako i u kojoj kombinaciji?
ja sam protiv keksica i slatkisa jos uvek,ali da li je strasno ako recimo jednom nedeljno za dorucak ili veceru razmutim sa ad mlekom i dam kao guistu kasu ili kako god..
ili da jednostavno napravim 3 plazma torte za nas matore user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1890
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 21:55:28   
Anoniman
Neće da škodi dokle god se umereno koristi. Premda sam ja pristalica da ako se već jede da se gricka, a mlevena za tortu. user posted image

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 1891
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
12.5.2012 22:51:01   
Mizzy
Ana, deca su nam definitivno ista! Tara neće da okusi ako nema krompira u ručku! ali ja ne stavim komadić, stavim onako pola-pola. Računam ne jede hleb, pa nije strašno.
Jel još neko pasira deci? Tara neće ništa što ima bilo kakvu teksturu (npr palentu). ako mi promakne neki komadić, ona promulja po ustima, i pljune. U suprotnom se davi i zagrce. Plazmu mulja po ustima i onda sve ispljune.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1892
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
14.5.2012 22:52:37   
Anoniman
kada smo kod krompira, jeste li davale deci ovaj mladi krompir koji sad stize?

ksenija nece vise kasasto da jede, zapravo nece uopste na kasiku. samo da joj dajem komadice i to iz ruke.

(odgovor članu Mizzy)
  Direktna veza do poruke: 1893
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.5.2012 15:48:26   
Yula

IZVORNA PORUKA: Macaki

yula, jeste li se juce i merili? koliko laki ima sada?
znaci ti mu redukujes porcije, za dorucak dajes samo voce, za rucak samo povrce sa mesom.. znaci samo za veceru su mu zitarice. sta mu bese dajes za uzine? (po stoti put te pitam, znam, dosadna sam). i meni je malo frka da ne ugojim previse dete.. cini mi se da bebe mnogo jedu razne pahuljice, palentu, kacamak, pirinac, griz isl. a sve to jaaako goji.


Ma, nisam pisala nista, jer vaga im nije tacna! Izmerila dete kao 13 kila, sto nije tacno ni u ludilu. Sutradan ga merili na drugom mestu, ono 12.500.
Sada nas jelovnik izgleda ovako:

6h mleko 270ml
izmedju 9 i 10 uzina, vocna ili kompot od voca
podne meso sa povrcem do 240ml
15-16h zitarice, 180ml ( to sam smanjila i pomerila sa vecere na popodnevnu uzinu jer i ja msilim da one goje )
vecera 2 jogurtice ili krem sira, 200ml ( to nisam smanjivala, jer ne da, place kao kisa, mnogo voli mlecno da jede, a mislim da to ne goji kao zitarice )
pred spavanje, znaci u 21h 240ml mleka. To sam smanjila kolicinu jer je dve veceri za redom pri podrigivanju bljucnuo. Sinoc posle 240ml nije.
Vec primecujem da se Lakica istanjio user posted image . Uskoro cu poceti da mu dajem i pomalo dinstano a i hranu koju i mi jedemo, samo nezacinjenu. Pocecu i da solim, ali nikako da se setim jer jednostavno nemam naviku.
Trenutno mu uvodim dinju, danas je bio drugi dan i za sada lepo prolazi, a kako i ne bi kada je slatka kao med! Mislim da on nista sladje nije ni jeo.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1894
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.5.2012 15:55:17   
Ana RR
Naš današnji meni

doručak: 7corn i šljiva
ručak: junetina, krompir i grašak
večera: kifla, puter i jogurt


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1895
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.5.2012 22:26:13   
Yula
Ana, ovde na rr su spominjale strucne zene, da kada se bebi daje grasak ili neka druga mahunarka, da u tom obroku ne bi trebalo da bude mesa. Raspitaj se o tome.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1896
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.5.2012 22:50:30   
Ana RR
Znam za to ali u knjizi po kojoj sam se od početka vodila ne piše tako tj. postoje recepti u kojima ide meso zajedno sa mahunarkama. 

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1897
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
15.5.2012 23:59:52   
Yula
A, ok. user posted image

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1898
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 8:00:50   
minavb

IZVORNA PORUKA: Yula

Ana, ovde na rr su spominjale strucne zene, da kada se bebi daje grasak ili neka druga mahunarka, da u tom obroku ne bi trebalo da bude mesa. Raspitaj se o tome.

Ovo se odnosi na stariju decu i odrasle, za malene švrće nije greška davati leguminozu sa mesom.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 1899
   RE: Ishrana bebe od 9-12 meseci
16.5.2012 10:26:20   
ishler
Meni treba ideja za popodnevnu uzinu,prepodnevna je voce,
do sada sam izbegavala tu popodnevnu posto sisa ali pocela je da trazi jer ne staje po ceo danuser posted image
Inace pasiram rucak jer ne znam kako bih dala meso,kako vi dajete?
Probala sam komadic mesa ali se gadi i pljuje.

< Poruku je uredio ishler -- 16.5.2012 10:28:23 >

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 1900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  74 75 [76] 77 78   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here