|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:45:15   
vukosava
Mene su recimo sve te horor price sa porodjaja mojih drugarica u Srbiji plasile i da zatrudnim, pogotovu Betanija u NS... Cim pocnem da zudim za detetom, cujem za neku novu pricu i nesto mi se nije dalo... Mozda sam ja totalno slb...

A tema predje u brijanje na porodjaju, ja ne vidim ni pre ovog odlaska na krizu u zdravstvu i procedure na porodjaju nista o trudnoci, vise pred sam porodjaj...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:47:30   
vukosava

IZVORNA PORUKA: minavb


IZVORNA PORUKA: vukosava

Nemojte se ljutiti, ja sam inzenjer meni su mozak isprali da sve uvek moze da se unapredi...

brijanje i depilaciju u rudnoci?user posted image


Da, mislim pre svega na fazu vezanu za brijanje pre samog porodjaja. Klima u bolnici, vise osoblja po jednoj porodilji, vise dostupnih toaleta i slicno - i ne treba da te neko rolja sumljivim brijacima...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:47:32   
Anoniman
Pa trudna si i pred porođaj, zar neuser posted image Nemojte ovde o problemima, hoću na spavanje a vi se tek zalećete, zaspaću za tastaturomuser posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 278
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:48:43   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Pa trudna si i pred porođaj, zar neuser posted image Nemojte ovde o problemima, hoću na spavanje a vi se tek zalećete, zaspaću za tastaturomuser posted image


Hehe, evo ja necu vise, obecavam. Laku noc. Meni lako, tek mi je 17 i 47, a i dete i muz spavaju tako da sam dokona zena. Necu da lupam da ih probudim. Lako je meni pametovati odavde kad nisam tu...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:50:57   
Anoniman
Da sumiramo: koja ima uslove da se izdepilira, to joj dođe savršeno, ko nema neknatera muža da je sredi, a koja je ku**te sreće da leži u bolnici moraće da se zadovolji državnim brijačem... Laka vam noć!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 280
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:52:10   
crazymama
kad se moja sestra poradjala, brijali su je ziletom koji su izvadili iz neke tecnosti za dezinfekciju... i to onaj zilet koji se montira na drzac, oni praistorijski... KATASTROFA!

_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:55:25   
Anoniman
I mene su verovanto tako nečim jer se sećam da je bio tup, a od stajanja u rafu se nije istupio... user posted image

(odgovor članu crazymama)
  Direktna veza do poruke: 282
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:56:30   
madre
ja sam na porodjaj otisla izdepilirana, ali je sestra opet presla sve jos jednom i nije mi bilo pravo, ali samo zato sto nije bilo potrebe...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
23.5.2012 23:58:19   
madre
IZVORNA PORUKA: crazymama

kad se moja sestra poradjala, brijali su je ziletom koji su izvadili iz neke tecnosti za dezinfekciju... i to onaj zilet koji se montira na drzac, oni praistorijski... KATASTROFA!

posto sam i ja dugo lezala u bolnici imala sam priliku da propratim silna brijanja i vidjala sam da to rade bas takvim brijacem, ali mene je sredila onim sto lici na nozuser posted image

< Poruku je uredio madre -- 23.5.2012 23:59:58 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu crazymama)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:01:14   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: gae_gr
Ja sam imala preeklampsiju bez lekova i stalne kontrole i nege ne usledi pobačaj nego koma i smrt majke i deteta. I pravo da ti kažem, digla bih noge i na Terazijama da me briju ako će to obezbediti mojoj bebi da se zdrava rodi, u Boga ne verujem pa ni u volju mu, posebno ako ona implicira smrt moga deteta...

Gae zao mi je sto te je sve to zadesilo i verujem kad kazes da bi sve za svoje dete.
Igrom slucaja znam sta je i koliko teska preeklampsija ume da bude, ali iz iskustva znam da se i najtezi slucajevi mogu tretirati bez hospitalizacije. Prijateljica mi je u obe trudnoce imala isti problem, imala je i pre toga visok holesterol i pritisak i ipak se osmelila dvaput proci kroz ogromno mucenje zarad najvece srece. Ona nije lezala, ali su je pratili u klinici jako cesto, prvu je do 36, drugu do 33ned iznela, vise nije ni fizicki mogla. U bolnici je bila poslednjih nedelju dana kada su joj ubrizgavani steroidi i kada su se minuti brojali do porodjaja i tada je tek psihicki popustila. Njoj je to najteze palo- da je u bolnici, nepoznatoj sredini, daleko od svojih... Na carski je morala oba puta- toliko je komplikovana situacija bila.
Eto, to ti je drugacije zdravstvo, njoj cim je bilo bolje opustili su je, bebu zadrzali. I to joj je lakse bilo no da je i sama ostala, sa vise je elana dolazila svaki dan jer joj je starije dete davalo snage i poleta... Izmlazala je kod kuce mleko, donosila maloj i tako 3ned po 3x dnevno napred-nazad do bolnice. Onda je i dojila- ma sve je uradila da ta deca dobiju sve sto im moze pruziti... Uostalom, kao i sve mi...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:04:17   
Bebilina

Ups, evo gotovo i od mene- nazad na brijanje user posted image
IZVORNA PORUKA: madre

IZVORNA PORUKA: crazymama

kad se moja sestra poradjala, brijali su je ziletom koji su izvadili iz neke tecnosti za dezinfekciju... i to onaj zilet koji se montira na drzac, oni praistorijski... KATASTROFA!

posto sam i ja dugo lezala u bolnici imala sam priliku da propratim silna brijanja i vidjala sam da to rade bas takvim brijacem, ali mene je sredila onim sto lici na nozuser posted image

Madre to je onaj sto koriste brice? Pa za taj bre treba umece, svaka joj cast user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:11:57   
Anoniman
Ne bih se menjala sa njom za dostojanstvo, ja sam imala jako tešku trudnoću, protoci kroz pupčanik i uterine su bili toliko slabi da su mi 3 puta nedeljno radili ultra zvuk jer su očekivali da beba prestane potpuno da se razvija pa da me prebace na htan carski. Zahvaljujući našoj bolnici koja nas brijanjem lišava dostojanstva ja sam se pored svega dobacila do devetog meseca i obrijana tupim brijačem bez prekrivača prirodnim putem rodila zdravu devojčicu koja iako granične zrelosti i ranije rođena nije morala u inkubator ni minuta.

Modovi, izvinite za off, al sam osetila potrebu da odgovorim.

Brijte se, žene, i nek vam to brijanje bude najveća muka u trudnoći!

(odgovor članu Bebilina)
  Direktna veza do poruke: 287
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:15:31   
madre
bebilina, da, tajuser posted image

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:20:48   
Anoniman
To se zove britva.

(odgovor članu madre)
  Direktna veza do poruke: 289
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 0:29:50   
ana77
IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ne bih se menjala sa njom za dostojanstvo, ja sam imala jako tešku trudnoću, protoci kroz pupčanik i uterine su bili toliko slabi da su mi 3 puta nedeljno radili ultra zvuk jer su očekivali da beba prestane potpuno da se razvija pa da me prebace na htan carski. Zahvaljujući našoj bolnici koja nas brijanjem lišava dostojanstva ja sam se pored svega dobacila do devetog meseca i obrijana tupim brijačem bez prekrivača prirodnim putem rodila zdravu devojčicu koja iako granične zrelosti i ranije rođena nije morala u inkubator ni minuta.

Modovi, izvinite za off, al sam osetila potrebu da odgovorim.

Brijte se, žene, i nek vam to brijanje bude najveća muka u trudnoći!


user posted image user posted image user posted image
Jeste, mi smo skloni da pljujemo po nasem zdravstvu ali ipak ima u njemu puno pozitivnih i pored svih negativnih procedura kojima smo razocarani na svakom koraku!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 1:33:23   
jovicaa
nemojte se plasiti klistriranja ozbiljno! ja sam se sva istraumirala posle prica sa foruma, a uopste nije strasno... nabiju malo vrlo malo, znaci ne do grla to crevce i napune te vodom, posle trpis koliko mozes i na kakanje... samo gledajte da trpite sto duze da bi sve izbacile, to je to. nije prijatno naravno, ali skroz normalno. ono sto ce vas snaci na porodjaju i posle porodjaja je 100 puta neprijatnije i gore od klistriranja.
a mindzu sam licno i personalno obrijala 2 dana pred porodjaj i nije me dirala sestra.

< Poruku je uredio jovicaa -- 24.5.2012 1:34:51 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 9:39:32   
red3lilu

IZVORNA PORUKA: jovicaa

nemojte se plasiti klistriranja ozbiljno! ja sam se sva istraumirala posle prica sa foruma, a uopste nije strasno... nabiju malo vrlo malo, znaci ne do grla to crevce i napune te vodom, posle trpis koliko mozes i na kakanje... samo gledajte da trpite sto duze da bi sve izbacile, to je to. nije prijatno naravno, ali skroz normalno. ono sto ce vas snaci na porodjaju i posle porodjaja je 100 puta neprijatnije i gore od klistriranja.
a mindzu sam licno i personalno obrijala 2 dana pred porodjaj i nije me dirala sestra.


Potpisujem!!
Klizma rooles!! user posted image user posted image user posted image
Mene su brijali, ali samo onaj deo koji je predviđen za epiziotomiju i to brzinski (novim brijačem jednokratni BIC)
tog se sećam kao rutinske procedure, ništa tako strašno kao što se naslušah i načitah... nešto kao pranje nogica u malom bazenu pre ulaska u veliki user posted image

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 9:53:26   
soni
pa valjda cu imati vremena da se sama sredim pre porodjaja user posted image

depiuliram se redovno elektricnim brijacem i malo sredim ziletom user posted image .. valjda je to to

i koga klistriraju???

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu red3lilu)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 9:57:56   
Lu
KLISTIRANJE

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 10:27:23   
soni
hvala LU...

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 10:32:35   
Anoniman
Obozavam depilaciju , i evo mog misljenja o tome user posted image
Kad bih ja bila doktor ili babica ne bih volela da se probijam kroz neciju sumu i da kad se ta sumska dama napne pa me pokaki . primetila sam da nismo obradili taj ugao gledanja na stvar depilacije/brijanja, klistiranja u trudnoci odnosno pred porodjaj user posted image

< Poruku je uredio ribizla -- 24.5.2012 10:33:06 >

(odgovor članu soni)
  Direktna veza do poruke: 296
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 12:04:49   
jovicaa
a ne znam stvarno sta toliko imate protiv klistriranja i brijanja, so what? zar bi volele da po_erete dete i to mlazcinom fekalija koja bi izletela iz vas posle spustanja i izlazenja bebe??
ima mnogo stvari koje treba da se menjaju u nasim porodilistima, ali klistriranje i brijanje svakako nisu te stvari. ne vidim problem u njima...
shvatite da ne idete na odmor nego na porodjaj.... i cak i ako se poradjate u hotelu sa pet zvezdica u najboljim mogucim uslovima sa najboljim mogucim osobljem, porodjaj i dalje nece biti lep, zato sto prosto nije. bilo da je carski rez ili prirodno nije bitno. krenite samo do cinjenice da cete nakon porodjaja imati ranu, pravu ranu, gde god bila, da cete krvariti mesec dana, lohije su gadost cista. da cete mozda dobiti hemoroide kao ja i s_ati krv uz uzasne bolove.. plus ce vam grudi biti kao baloni. da ne pricam dalje...
mislim sve je to za ljude i sve se prezivi naravno... ali porodjaj nije odmor.

< Poruku je uredio jovicaa -- 24.5.2012 12:14:58 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 12:49:10   
isidora88

IZVORNA PORUKA: jovicaa

a ne znam stvarno sta toliko imate protiv klistriranja i brijanja, so what? zar bi volele da po_erete dete i to mlazcinom fekalija koja bi izletela iz vas posle spustanja i izlazenja bebe??
ima mnogo stvari koje treba da se menjaju u nasim porodilistima, ali klistriranje i brijanje svakako nisu te stvari. ne vidim problem u njima...
shvatite da ne idete na odmor nego na porodjaj.... i cak i ako se poradjate u hotelu sa pet zvezdica u najboljim mogucim uslovima sa najboljim mogucim osobljem, porodjaj i dalje nece biti lep, zato sto prosto nije. bilo da je carski rez ili prirodno nije bitno. krenite samo do cinjenice da cete nakon porodjaja imati ranu, pravu ranu, gde god bila, da cete krvariti mesec dana, lohije su gadost cista. da cete mozda dobiti hemoroide kao ja i s_ati krv uz uzasne bolove.. plus ce vam grudi biti kao baloni. da ne pricam dalje...
mislim sve je to za ljude i sve se prezivi naravno... ali porodjaj nije odmor.


user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 13:07:43   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: isidora88


IZVORNA PORUKA: Bebilina


IZVORNA PORUKA: isidora88

bebilina a gde ti zivis kad je tu kod tebe sve tako savrseno?da znam pa da se doselim tu
ja sam se brijala dan pred porodjaj i u porodilistu me nisu dirali,sestra je pogledala,kaze odlicno si to odradila,necemo nista diratiuser posted image

Isidora draga ne vidim razlog ovakvom tonu? Sto se jedis mila, nema potrebe user posted image


kakvom tonu? ja lepo pitam jer vidim da na svim temama pises kako je kod tebe super pa me zanima gde je to,u cemu je problem,jel neka tajna ili sta?

Ajde, ajde, pisala sam ja i dobrih i losih stvari, ovde bas par postova. Samo je moj nacin gledanja na stvari: casa do pola puna jer sam ja pozitivac i radujem se i malim stvarima. user posted image
Ima svaka zemlja i svako zdravstvo svojih problema, al se negde oni resavaju, a na drugim mestima se pred istim zatvaraju oci jer "tako treba" i "i pre mene su tako". Svi pominju promene, a niko ni malim prstom ne mice. A resenje kao tvoje da se preselis negde drugde gde je "bolje" je najtragicnije jer to bi svima trebalo da nam bude poslednje na umu nakon sto smo na svaki drugi nacin probali da nesto popravimo.
A tajni nemam, jedino zadrzavam pravo na privatnost u slucaju interigacije user posted image


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Brijanje/depilacija u trudnoći
24.5.2012 13:15:45   
isidora88
mani me tvog pametovanja i sta je tragicnouser posted image
neko bi te odmah provalio ko si ako kazes gde je ta tvoja savrsena drzava gde je sve super,ma daj molim te.
cinjenica je da je ovde previse razmazenih,onaj ko misli da je porodjaj lepsi kad se po.eres po detetu i da dole ima sumu umesto uredno obrijanih genitalija ni ne treba da ima dete nego psa i macku pa onda necete prolaziti horor kao sto je klistir i brijanje,aj u zdravlje sad,nemam zivaca vise da citam ove vase gluposti,cast izuzecima

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here