|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: RH negativne majke
3.2.2009 14:13:46   
guppy RR
user posted image user posted image šta ćeš bolje, baš si jedinstvena user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: RH negativne majke
3.2.2009 14:17:16   
Modessty
he he he heeee

lepo ja kažem MM da nije svestan kolko je srećan što me ima!user posted image
user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: RH negativne majke
3.2.2009 14:22:21   
guppy RR
A kad se posvađate, sigurno mu kažeš "a gde ti misliš da bi još našao ovako vrednu "0 i Rh- " ženu!!!!!!!!? Misliš da rastemo na drvetu???"

user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: RH negativne majke
3.2.2009 14:47:04   
Modessty
ha ha ha ha haaaaaaauser posted image

ma kod nas se sve rešava tako što trčimo da dohvatimo katanu (japanski mač)!
ko prvi stigne taj je pobednik!user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 20:17:54   
Debela Mama
Panika....

rh negativna sam sa prethodna dva abortusa. prvi bez rogama u 5. sedmici i drugi u 9. sedmici sa rogamom. za prvi put nemam pojma krvnu grupu partnera, drugi put je bio pozitivna, a sadasnji muz mi je negativan.

doktor mi kaze da nista ne brinem, jer ce beba, sa obzirom da smo negativni i ja i muz, biti isto negativna (trudna sam 4 sedmice), ali ja ne mogu da spavama od brige.... tim vise sto prvi put nisam dobila injekciju, a drugi put - mozda sam samo uspanicena - al mislim da me doktor samo bocnuo iglom, ali ne i da mi je ubrizgao lijek.

uzas....

imal ko da mi kaze sta da radim?????

Hvala

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 20:42:20   
guppy RR
Ako ste oboje negativni i (molim te izvini što ovo pišem) ako je on otac tvog deteta, biće beba negativna.
Mirno spavaj.

(odgovor članu Debela Mama)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 20:50:22   
Debela Mama
Hvala RR.

Oboje jesmo negativni, ali sam ja toliko uspaničena zbog prethodnih komplikacija da prosto ne mogu da vjerujem da sam, poslije svega, te srece...

Svi govore kako u slucaju negativne krve grupe kod oba roditelja nece biti problema, ali je mene uzas prozeo od pomisli da bi prethodne situacije mogle izazvati neke neuobicajene komplikacije.

Hvala ti jos jednom na ovom odgovoru.

Debela Mama

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 21:13:59   
Anoniman
Ja kasno palim, al' ipak da objasnim Lu kako je njeno dete A-.

ti si                         muz
B-                            A+

U vasem slucaju su moguce sve kombinacije, ali bas sve!
ti                                on
A0                              B0
kad iskombinujes svaki tvoj gen sa svakim njegovim dobijes sve moguce kombinacije:
A+B=AB
A+0=A
0+B=B
0+0=0
Vas sin je "ispao" A krvna grupa.

Sto se tice Rh faktora i tu su vammoguce sve kombinacije
ti                   muz
--                   +-
pa kad se sve iskombinuje
75% su sanse da bude dete Rh negativno a 25% da bude pozitivno.
Jesam li vas zbunila jakouser posted image
   

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 21:54:38   
Anoniman
Na jednom mestu sam pobrkala ko je A, a ko je Buser posted image . Nadam se da nisam preterano zakomplikovala!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 22:03:40   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Debela Mama
Svi govore kako u slucaju negativne krve grupe kod oba roditelja nece biti problema, ali je mene uzas prozeo od pomisli da bi prethodne situacije mogle izazvati neke neuobicajene komplikacije.


Mamika, ne sekiraj se.... komplikacije nastaju ako je majka Rh negativna a dete Rh pozitivno, a u tvom slučaju to sad više nije moguće, ako ste oboje -.

(odgovor članu Debela Mama)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 22:17:26   
Verus
Lu, prva beba bude OK, zato sto majka u prvoj trudnoci pocne da stvara anti tela na Rh antigen (koji se nalazi na crvenim krvnim zrncima). Kao sto je Zile rekla, da li neko nosi Rh antigen ili ne, zavisi od genetike.  Oni koji ima Rh antigen su +, koji nemaju, se smatraju Rh negativnim.  Utvrdjivanje krvne grupe se radi jednostavnim testom koji zahteva nesto krvi i par sekundi rada.  Ako majka nije prvimila Rhogam u prvoj trudnoci, u sledecoj trudnoci pocnu da se stvaraju problemi jer sada majcino telo koje vec ima stvorena antitela na Rh antigen, jos vise "polude" da tako kazem, i postaju sve jaci i jaci (ovo je reakcija imuniteta kao sto bi bila na bilo koje strano telo-virus ili bakteriju na primer.)  Beba se u ovom slucaju "gleda" i smatra stranim telom u telu majke, a ova antitela zele da ga uniste.  Tada se moze desiti da beba bude "ubijena" i odbacena. 

Kada se Rhogam da majci, deluje tako sto prakticno prevari telo majke da misli da su je vec stvorila antitela, i da ne mora vise da ih stvara-znaci uloga Rhogam-a je da "zezne" telo!  Brilijantno jel da?!  Naravno, ovo gore navedenose desava u slucaju da je beba Rh+, ako su oboje majka i beba Rh- onda nema frke-problem je sto ne znamo koja je krvna grupa i Rh faktor beba dok se ne rodi, pa se Rhogam MORA davati svim Rh negativnim majkama u svakoj trudnoci.  Daje se na 28 nedelja i po porodjaju.  Ja inace radim na odeljenju transfuziologije i mi ovo dajemo majkama, tako da me to sve malo vise zanima-streberka sta cu user posted image user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 22:25:32   
Verus
Modesty moram da ispravim to sto si nasla na internetu ako je to ok?  Ako je neko krvna grupa A on ce imati sledece:
A,O
Krvna grupa B ce imati B,O

Dete moze da ima bilo koju kombinaciju-volela bih da mogu da nacrtam i objasnim genetiku iza toga znaci:
A iz A,O(muz)  moze da se kombinju sa B ili O iz B,O (lu); ako se A kombinu je sa O, dete ce biti A krvna grupa, bas kao sin od lu.  Ako se A kombinje sa B, dete ce biti AB krvna grupa.  Ako se pak O od majke kombinju se O od oca, dete ce biti O krvna grupa.  I na kraju ako se A od A,O (muz) kombinju se B od B,O (lu), dete ce biti A,B krvna grupa. 

Eto samo toliko , lu sve je normalno kod tebe, bebe i muza user posted image

IZVORNA PORUKA: lu


1. A(od jednog roditelja) i B(od drugog) daju krvnu grupu AB

Ja sam B muž A a sin A

1. + i + daju plus
2.+ i - daju plus
3. - i - daju minus

Ja sam B-  muž A+  a sin A-
user posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 22:27:56   
Verus

Sad tek vidim da je Zille sve vec stavila sorry guppy za ponavljanje!

IZVORNA PORUKA: Zille

Ja kasno palim, al' ipak da objasnim Lu kako je njeno dete A-.

ti si                         muz
B-                            A+

U vasem slucaju su moguce sve kombinacije, ali bas sve!
ti                                on
A0                              B0
kad iskombinujes svaki tvoj gen sa svakim njegovim dobijes sve moguce kombinacije:
A+B=AB
A+0=A
0+B=B
0+0=0
Vas sin je "ispao" A krvna grupa.

Sto se tice Rh faktora i tu su vammoguce sve kombinacije
ti                   muz
--                   +-
pa kad se sve iskombinuje
75% su sanse da bude dete Rh negativno a 25% da bude pozitivno.
Jesam li vas zbunila jakouser posted image
  


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: RH negativne majke
20.2.2009 22:35:53   
Verus


Postoji puno razlicith Rh antitela u krvi koji se mogu stvoriti kod majke (osim Anti-D antitela koje je "protiv" Rh faktora).  Recimo, danas sam testiralal trudnicu koja ima anti-c.  Malo c (ima i C) spada u Rh antigene.  Razlog sto se ove zene prate (ako joj je test pozitivan sto je Ziletu bilo negativno), radi se titar antitela nekoliko puta u trudnoci i prati se da li nivo antitela raste.  Ako raste, to znaci da beba u stomaku nosi u ovom slucaju malo c na svojim crvenim krvnim zrncima.  Majka s' toga to prepoznaje kao strano, i imunitet i telo pocnu da stvaraju anntitela da ga "ubiju".  Ovo se moze desiti i ako je majka Rh pozitivna (ova zena danas je B+) znaci nema veze sa Rh faktorom.  E, u tom slucaju se rade te transfuzije o kojima pricate...ovo se retko kada desava tako da ne treba da zene imaju puno straha od toga.   Sama procedura jeste opasna, slicna je amniocentezi u smislu da se u stomak stavi duga igla koja se potom uvede u pupcanu vrpcu i citava zapremina krvi bebe se zameni sa krvi koja nema taj antigen (malo c u ovom slucaju) na krvnim zrncima.  I tako, komplikovano je  pa sam pokusala koliko toliko da objasnim, a ja bas ne umem dobro da objasnjavam user posted image .  Crvena krvna zrnca osim mogucis A,B,RH antigena na sebi mogu da imaju 30+ drugih antigena (C, c, E, e, Fya, Fyb, Jka, Jkb itd.).  Neki od nas imaju te neki ne, opet, sve zavisi od genetike, sta su roditelji imali i sta smo nasledili....

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:37:37   
Modessty
Verus negde sam davno čitala da nekada ne dolazi do trudnoće jer se krvne grupe patnera ne slažu. Znam da je vrlo retko, ali znaš li nešto o tome?

Ja sam posle spontanog primila Rogam. Da li on ima neki rok trajanja?
Možda je glupo pitanje ali me zanima zbog tračeva da taj rogam deluje 3-4 godine.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:42:05   
Verus
Modesty, Rhogam se kod nekih zena brze...potrosi da tako kazem nego kod drugih...neke pacijentkinje koje dobijamo imaju antitela od Rhogema u krvi jos od onog koji je dat 28 nedelje, a nadjemo ga u krvi posle porodjaja...nekima brze nestane....sve u svemu, ako ti oni nista ne kazu, sto ne bi smelo, ti sama trazi i spomeni lekarki, neka zna da znas, i obavezno dobij jedan u 28 a drugi odmah posle porodjaja... po pravilu idu 2 po trudnoci.  E sad, ako se desi da se krvi majke i bebe pomesa pri porodjaju, sto se ne desi uvek...onda se odredjuje koja je to kolicina krvi posebnim testom, i po jednoj formuli se racuna koliko Rhogama da se da-neke zene u tom slucaju prime i po 2 inekcije nakon porodjaja...ali ne, ne traje 3-4 godine...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:44:25   
Verus
E sad, o trudnoci i ne slaganju krvnih grupa...tu je opet ono u pitanju sto sam pisala gore oko onih drugih antigena i antitela koji se ne slazu kod oca i majke, ovo je doduse retkost, ali tu mozda dodje tek do male trudnoce i reakcija majcinskog tela bude tako jaka na te antigene kod bebe da ona odmah pobaci jos u ranoj trudnoci....ali ja eto jos nisam nesto imala i cula kod nas, a najveca smo bolnica u drzavi, koja bas dobija najteze slucajeve....ja sutra radim, pa cu sve potanko da pitam pa da ti javim....nadam se da cu imati vremena da na poslu caskam sa vama!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:44:32   
Modessty
Ja sam Rhogam primila juna 2005. godine. Jel to znači da ja sad mogu da imam problema ako ostanem u drugom stanju?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:46:44   
Verus
Ne znam da li ce guppy, tasha ili lenka da zapocnu ovu temu...ali ono sto se ne zna i puno ne spominje jeste cinjenica da su neke zene alergicne na spermu svojih partnera...citala sam dosta o tome, i neki od simptoma su jako pecenje nakon ejakulacije u zenu....svrab i sl. neke zene su toliko alergicne da bukvalno imaju alergijsku reakciju!!!  Ne znam jel ko ista cuo o tome....meni se to nekada desava pa sam tripovala da je to....u tom slucaju zena ne moze ad prihvati spermu  i ona se unisti...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:46:47   
Modessty
Mnogo ti hvala!
Ja često razmišljam i o tome. Da nije problem to neslaganje, pa nikako da tri godine ostanem u drugom stanju. A prvi put zatrudnela odmah kad smo rešili. Još prvog meseca!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:47:29   
Jacaca
Mislim da to nema veze, sestra mi je imala spontani A- primila je rogam, sada je 7. mesec trudnoce.user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:50:37   
Verus
IZVORNA PORUKA: Modessty

Ja sam Rhogam primila juna 2005. godine. Jel to znači da ja sad mogu da imam problema ako ostanem u drugom stanju?



Ne, odlicno je sto si primila-to znaci da je Rhogam sprecio tvoje telo da IKAKO pocne sa pravljenjem pravih antitela (to jedino u slucaju naravno ako je beba Rh+).  Nemas sta da brines, veruj mi, toliko zena kod nas to prima i radja i po 4 i vise, trik je jedino u tome da ga primis u toku trudnoce.  Ti se raspitaj kako kod nas ide taj raspored inekcija, ali ko sto rekoh bar 2 da primis, u 28 i posle porodjaja.  E sad, kad saznas da si trudna ponovo (sto je nadam se saduser posted image ) pa kad odes na pregled ti se lepo raspitaj za sve to.  Takodje ce ti redovno vaditi krv da ti testiraju serum na anti-D antitela (to su antitela koja se stvore na Rh faktor).  KOd zena koje su primile Rhogam u trudnoci i testiraju se stvori se tzv. pasivni Anti-D, koji je u stvari Rhogam-sve sto on radi jeste da zezne tvoje telo da misli da je ono stvorilo to antitelo!  To je sve sto tvoje telo zeli da uradi, pa je samim tim srecno sto ga ima u krvi-ono ne zna da je to u stvari lazno antitelo!  Uf vajlda nisam zakomplikovala?!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:54:39   
Modessty
Hvalaaaaaauser posted image

Te stvari mi nikad nisu bile baš jasne! Mnogo ti hvala na objašnjenju!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:55:38   
Verus
IZVORNA PORUKA: Jacaca

Mislim da to nema veze, sestra mi je imala spontani A- primila je rogam, sada je 7. mesec trudnoce.user posted image



Dobro da si napisala ovo sada sam se setila-cesto, cesto se devojke moje desi da u hitnu dodju zene sa dijagnozom "vaginalno krvarenje"< prvo sto hitna sluzba uradi jeste da nama naruci da testiramo zenu na ABO/Rh znaci da vidimo koja je krvna grupa, a sto je jos bitnije koji je Rh faktor.  Cim sazanju da je Rh negativna, odmah narucuju Rhogam inekciju da im posaljemo, bez obzira da li je trudna 2 nedelje kada pobaci ili vise...to su uradili i sa tvojom sestrom Jacaaca a to je super!  Problem je ako zena nista ne prima u trudnoci ili pri pobacaju, onda svaka sledeca trudnoca bude problem, jer pri svakom novom izlaganju majcinskog tela bebi koja je Rh+ dolazi do jace reakcije tela da to dete odbaci tj. ubije user posted image

Sve ovo je danas normalno i nikakav problem, tako da sve Rh negativne mame nemojte nista da brinete, sad se ne razllikujete od Rh poz. mama uopste!

(odgovor članu Jacaca)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: RH negativne majke
21.2.2009 1:56:22   
Verus
user posted image user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

koje ime dati....
pisuljica



Sofija (33%)

Masa (33%)

Anastasija (34%)


Ukupan broj glasova: 64

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here