|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
11.5.2012 13:29:29   
viktori
dal je neko imao problem smanjenog tsh pre trudnoce i nejgovog naglog skoka u pocetku trudnoce. Uopste mi nije jasno kako se ponasati, jer ako gledam po netu glava me zaboli. A dr na VMA mi je opustencija. Tek idem sledece nedelje.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
11.5.2012 22:11:05   
little_one
Ja sam zatrudnila sa tsh 0.006 sto je veoma nisko i prekinula sa terapijom i tsh je skocio ali nije presao 2...ostao je ispod 2...sad ne znam koliko je tebi skocio. Meni sam prekid terapije nije smetao, niti mi je bilo kakvih problema sa tsh dosad a kontrolisem tsh svaki mjesec dana.

Jesi li radila nalaz tsh sad kad si trudna?

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
13.5.2012 14:20:51   
viktori
jao 36,787 ! odmah mi je ukljucena terapija...endokrinolog i ginekolog su u cudu kako sma uopste ostala trudna...ja sam imala sve tipicne tegobe, ukljucujuci puls 110 itd...a posto mi nista do pre 2 dana niko pametno nije rekao mislila sam da je do trudnoce...eh da sam htela da budem doktor ne bi druge stvari zavrsavala...kao da moramo sve da znamo...nemam reci...sad se samo nadam da je sa bebom sve ok...

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
13.5.2012 21:43:04   
Anoniman
Reagovala si na vreme, ja mislim da će biti sve O.K. Samo ti redovno uzimaj terapiju i svakog meseca proveravaj hormone. Obično kad je u trudnoći problem sa štitastom žl.organizam je forsira da radi što bolje i da proizvede dovoljno hormona za bebu, a na štetu majke. Ako to potraje, onada dodje do problema jer št.žl.ne može da nagura dovoljno, ali ako se krene sa terapijom na vreme, onda se sve dovede u normalu i nema problema po dete. Javljaj nam i dalje keko teče trudnoća i terapija.

(odgovor članu viktori)
  Direktna veza do poruke: 179
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.5.2012 12:41:32   
viktori
hocu. hvala. i ja se trudim da razmisljam pozitivno. sve za user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.5.2012 13:47:55   
Modessty
mislim da si odreagovala na vreme. Da je toliko loše ti ne bi ni ostala u drugom stanju. Samo na redovne kontrole i naravno redovno leko da uzimaš i to je to user posted image

A da! I da te okolina ne nervira user posted image

Meni je dr rekla kad sam zatrudnela da samo obratim pažnju na promene tipa oticanje nogu i ruku ili npr tahikardije ili tako nešto da joj se odmah javim.

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
14.5.2012 17:58:05   
viktori
Pa ja sma dobila verapamil jer mi je puls 110...cesto. A ja imam srcani prolaps i astmu, pa kad se to sve skupi sa trudnocom i sad stitastom luuudo burazeru.
E da i mnogi me nerviraju i pametuju...pa sad treba biti optimistican. user posted image

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.6.2012 9:15:35   
pocahontas
devojke molim vas za savet, ako je neko imao slicno iskustvo...ja sam se dugo patila sa hipertireozom, lekove sam prestala da pijem pre godinu i po dana a poslednji put sam hormone proveravala u novembru i sve je bilo ok. sada sam 6. mesec trudnoce i u petak sam radila hormone, tsh mi je u granici, kao i t3, ali su mi t4 i ft4 blago snizeni sto me je prilicno uplasilo, u ponedeljak cu zvati da zakazem pregled, ali me zanima da li se nekome desilo da zlezda normalno radi ali da su hormoni snizeni, a posebno me brine taj prelazak iz hiper u hipotireozu bas u trudnoci i da li to moze da naskodi bebi..

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
3.6.2012 20:50:08   
ana77
Nisam neki strucnjak za stitnu zlezdu jer nemam problema sa njom, a i inace nisam doktor :) ali cini mi se da su u trudnoci drugacije referentne vrednosti za hormone stitne zlezde, tako da mozda uopste i nemas razloga za brigu. Mozda bi mogla oko toga da se raspitas. Ispravite me ako gresim!
Pozdrav!

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.6.2012 13:29:13   
viktori
@pocahontas Pa znas kako, ja bih ipak pitala endokrinologa i to sto pre mozes. Poucena svojim iskustvom. Obavezno se konsultuj sa nekim. I da, nemoj da se nerviras i to ima veliki uticaj.
@ana77 Pa ne menja se visina hormona u odnosu na trudnocu, cak ne bi trebalo da skacu (kao kod mene) ili padaju ispod nekih normalnih vrednosti. Meni su dr tako rekli.
Ima toliko lekova sada i nacina iako deluje kao sok i mene su jako uplasili pogotovo u Frontu recenicom, pa dobro mala je trudnoca (tada 7 nedelja) pa ako ode boze moj. Znamo da mozete da ostanete i bice jos beba. E pa beba i ja smo imale druge planove user posted image
Samo se drzite svoje intuicije i dobrih lekova.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.6.2012 13:56:19   
Modessty
Nisu drugačije vrednosti za hormone štitne u trudnoći. TSH treba da bude izmedju 1 i 3 (ref 0.17 - 4.05), a t3 i t4 u granicama ref vrednosti.
Javi se odmah svom endokrinologu - to je najbolje rešenje. I ne sekiraj se. Sve se rešava lekovima

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.6.2012 15:44:08   
purplish
U pravu je modessty, vrijednosti su iste i za trudnice. Buduci da imam Hashimoto i naginjem ka hipotireozi mogu ti reci da se ne trebas brinuti i ako ti doktor prepise lijek, samo ti moze pomoci u user posted image , nikako odmoci.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
4.6.2012 16:48:58   
pocahontas
hvala vam puno na odgovorima user posted image
zvala sam danas mog endokrinologa i zakazali su mi za sl. sredu, a cula sam se i sa ginekologom koji mi vodi trudnocu i on mi je rekao da se ne sekiram i da nije nista strasno pa da posle endokrinologa dodjem kod njega..eto.
hvala jos jednom na odgovorima, bas sam se bila uplasila i puno mi znaci sto ste mi pisale! :*

(odgovor članu purplish)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 4:05:13   
Malice
Drage dame, koliko je opasno ako u prvih mesec dana trudnoce ne uzimam terapiju za stitnu zlezdu? Mislim da sam trudna 2 nedelje, a kod lekara idem tek za jos 2 nedelje, da uradim krvnu sliku. Imam sve simptome poremecaja stitne zlezde, nasledila sam to od mame, ali nikad nisam imala potrebu da idem kod lekara. Ako sam sada trudna, znaci da cu poceti sa terapijom kada budem vec u cetvrtoj-petoj nedelji - da li ce naskoditi bebi to sto u prvim nedeljama nisam uzimala lekove? :S

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 8:40:51   
Modessty
Nedelje trudnoće se računaju od prvog dana poslednje menstruacije, pa je tako prva nedelja trudnoće u stvari nedelja kad si imala menstruaciju. Ima o tome tema ovde na RR.
Koliko ti kasni ciklus? Tako ćemo izračunati koliko je velika trudnoća.
Ako si trudna imaš prednost kod lekara. Naročito kod endokrinologa i za tebe zakazivanje i čekanje na red ne važi. Ukoliko imaš problem sa štitnom bilo koje vrste a ostaneš u drugom stanju pravilo je da se ODMAH javiš lekaru. Odmah se rade analize, za koje je i onako potrebno nekoliko dana. Terapija tokom trudnoće je obavezna, jer pojedini problemi sa štitnom mogu da dovedu do pobačaja.
Ako si ti uspela da ostaneš u drugom stanju sa poremećajem štitne žlezde, to verovatno znači da nije tako strašno. Tj da ti TSH T3 i T4 verovatno nisu u nekim ekstremnim granicama, pa je potrbno samo da se kontorliše.
Možda sam ti malo napisala sve ovo nerazumljivo jer hoću sve da ti kažem u jednom postu user posted image Moja preporuka je da uradiš test na trudnoću i ako je pozitivan odmah da se javiš lekaru. Nema čekanja. Nije to ništ mnogo strašno, ali je bitno da se reaguje na vreme

(odgovor članu Malice)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 10:40:26   
isidora88

IZVORNA PORUKA: Malice

Drage dame, koliko je opasno ako u prvih mesec dana trudnoce ne uzimam terapiju za stitnu zlezdu? Mislim da sam trudna 2 nedelje, a kod lekara idem tek za jos 2 nedelje, da uradim krvnu sliku. Imam sve simptome poremecaja stitne zlezde, nasledila sam to od mame, ali nikad nisam imala potrebu da idem kod lekara. Ako sam sada trudna, znaci da cu poceti sa terapijom kada budem vec u cetvrtoj-petoj nedelji - da li ce naskoditi bebi to sto u prvim nedeljama nisam uzimala lekove? :S


moj savet je da odradis hormone sto pre privatno ako mozes ili zamoli ove drzavno,reci da si trudna i da ti hitno treba pa ti mozda prebace raniji termin,u svakom slucaju najbolje je odmah poceti sa terapijom ako nalazi tako pokazu,ne bih da te plasim ali moze spontani da se desi zbog stitne a i za plod je jako bitno upravo sam taj pocetak kada se sve formira.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Malice)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 13:53:53   
Malice
Hvala vam puno na odgovoru! Uff, bas sam zabrinuta, problem mi je sto zivim u inostranstvu a sledece nedelje putujem za Srbiju pa sam htela to da obavim tamo. Znaci jos jedna nedelja ce sigurno proci, pa onda jos cekanje rezultata... No, nisam jos uvek sigurna da sam trudna, ceo zivot sam imala redovne mestruacije, i bas sada kada smo muz i ja odlucili da probamo da zatrudnimo - meni kasni 10ak dana. 2 testa kazu negativno, a moje menstruacije nema. user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 20:21:01   
viktori
Meni se cini da kad jednom udjes u igru sa hormonima, postaje igra bez prestanka. Evo pijem terapiju i posle mesec dana tsh normalan (bio 36!), ali mi zato sad povecani t3 i t4. Nisam pametna vise. jel se nekome to desavalo da tako seta. Idem sutra kod dr, pa se nadam da ce mi nesto pametno reci.

(odgovor članu Malice)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
6.6.2012 22:20:21   
purplish
Pa ako pijes lijek tek mjesec dana, moguce je da doktor nije pogodio pravu kolicinu hormona koja ti je potrebna...ponekad je potrebno malo vise vremena da se pronadje prava doza hormona. Ja sam pocela piti lijekove za stitnu prije ove sad user posted image i jos uvijek nemam nikakvih problema sa hormonima, i tsh je ok. Doktor me je samo upozorio da je moguce da cu u nekom razdoblju user posted image morati povecati dozu koju trenutno koristim. U svakom slucaju, nemoj bezveze sama tumaciti nalaz, vidjeces da ce ti dr sve lijepo sutra objasniti user posted image .

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.6.2012 1:06:40   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: Malice

Hvala vam puno na odgovoru! Uff, bas sam zabrinuta, problem mi je sto zivim u inostranstvu a sledece nedelje putujem za Srbiju pa sam htela to da obavim tamo. Znaci jos jedna nedelja ce sigurno proci, pa onda jos cekanje rezultata... No, nisam jos uvek sigurna da sam trudna, ceo zivot sam imala redovne mestruacije, i bas sada kada smo muz i ja odlucili da probamo da zatrudnimo - meni kasni 10ak dana. 2 testa kazu negativno, a moje menstruacije nema. user posted image



meni su ustanovili poremecaj stitne zlezde tako sto nisam dobila menstruaciju ceo mesec, elem, ja sam prvo otisla kod ginekologa misleci naravno da sam trudna pa kada su ustanovili da nisam, dobila sam da pijem anti bebi pilule jer su 2 razlicita ginnekologa smatrala da se radi o hormonskom poremecaju koji ce se pilulama sanirati. na svu srecu drugaricina mama je doktorica u decijoj bolnici i poslala me kod svoje koleginice endokrinologa koja me je poslala da radim hormone i dijagnostifikovala hipertireozu. tada su mi rekli da je izostanak menstruacije jedan od simptoma hipertireoze ali da se ginekolozi na to vrlo cesto zaborave...
ja ti zelim da je u pitanju trudnoca jer vidim da to zelis ali se svakako obrati i endokrinologu user posted image

(odgovor članu Malice)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.6.2012 8:30:46   
Modessty
Malice nadam se da je ipak trudnoća u pitanju user posted image
I nemoj brinuti toliko. SVe će se rešiti. Ako već planiraš da kod endokrinologa ideš ovde U srbiji onda neka ti neko zakaže pregled već sada. Obično su užasne gužve. Čak i kod privatnih dr. I najbolje bi bilo da radiš u nekoj privatnoj laboratoriji. KOštaće te dosta ali ćeš rezultate dobiti u neko najkraće moguće vreme. U bolnici im treba u najboljem slučaju nedelju dana. Moraš naglasiti da si možda trudna. A da uradiš betu? To ti je najsigurnije za utvrdjivanje trudnoće

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
7.6.2012 8:32:49   
Modessty
POcahontas i ja sam imala lude cikluse, a hipotireoza je u pitanju. Samo što se meni sve to dešavalo nakon porodjaja pa nisu znali da li je zbog porodjaja, pa se još nije ustalilo kako treba, ili je zbog žlezde.
Tako i ostadoh trudna, uopšte se ne nadajući da je to moguće. Sad nakon spontanog pijem pilule zakontracepciju. Da vidim da li će malo da mi sredi ciklus. Za sada dobro ide.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
8.6.2012 12:57:39   
viktori
Hvala na savetima user posted image
Nisu mi menjali dozu, a za povecane t3 i t4 kazu da im treba vreme da organizam skonta sta mu radimo...E sad sreca najveca je sto sam rano saznala u trudnoci. Tako mi endokrinolog kaze. Sad ostaje da se kontrolisem redovno i to je to. Meni su trigliceridi i holesterol pod nebo bili kao bakuti, kazu da je i to zbog toga jer se sada smanjuju iako jedem sve sto mi prija. Nekada sam ali bukvalno pasla travu i nisu mrdali. Meni je sada samo vazno da smo i beba i ja ok, pa sve radim sto mi kazu. Valjda nisu toliko ludi da trudnici kazu neku nebulozu. Uzdam se u njihovo znanje.

_____________________________

Na kraju sve bude dobro. Ako nije dobro, onda nije kraj :-)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
23.8.2012 8:56:21   
zmajče
Nakon mesec dana korišćenja terapije 25mcg pao je tsh sa 3.6 na 2.8 međutim tada krenem sa stimulacijom (merional) za IUI i u roku od mesec dana skoči na 5.2 uz betu=0 tako da sam sve uprskala a od trudnoće ništa.Stimulacija povećava vrednost tsh provereno.Nakon 3 nedelje bez stimulacije pada na 3.36 polako ali sigurno.Baš ova štitna zna da zeza ali me nerviraju doktori koji to zanemaruju. Na svoju ruku sam podigla terapiju vikendom 50mcg ,radnim danima 25mcg endokrinolog na odmoru tek zakazala sredinom septembra.Jel imao neko sl.problem da bi mi dao neki savet kako se izboriti sa štitnom?

(odgovor članu viktori)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
23.8.2012 9:43:08   
Modessty
mojoj drugarici nije uspela VTO upravo zbog tog ludovanja TSH.
Potrebno je da se TSH drži u granicama izmedju 1 i 3 dva tri meseca. Zatzim krenuti na stimulaciju, ali pre same stimulacije početi sa povećavanjem doze. Isto je i sa trudnoćom. Čim saznaš da si trudna, pravac kod endokrinologa da poveća dozu. Meni su kad sam saznala da sam trudna povećali sa 100 na 125 i TSH koji je već bio počeo da raste , pao nakon samo par nedelja sa 3.8 na 1.2.

Ovoj drugarici koju pominjem su rekli da proveri hormone štitne kad je već ušla u celu proceduru. TSH joj je bio 0.19, što je u granicama normale, ali je za trudnoću i opstanak trudnoće potrebno da bude izmedju 1 i3. Dali su joj odmah Eutirox, valjda onu najmanju dozu. TSH je tokom procedure VTO povećan na 1,2, ali je endokrinolog rekao da samo to variranje TSH pravi problem.

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here