|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.1.2012 14:11:13   
MaryJane
Ja sam na Eutiroksu od prve doze. Jedna prijateljica doktorka mi je rekla da se bolje podnosi od Letroxa, pa sam odmah počela sa njim. Za trudnoću bi idealno bilo oko 2, i mislim da je i meni bio nešto manji kad sam zatrudnela, ali meni je lakše da kontrolišem hormone, jer nemam žlezdu pa, realno, imam onoliko koliko popijem. Sad sam na skoro najvišoj dozi (u trudnoći se povećava za 25 mcg) i tsh mi je 3.64 - kažu normalno za drugi trimestar.
Vidite, stvar je u tome što je ceo metabolizam hormona poremećen i što mi više reagujemo na stres - sad bi se neko smejao, ali jeste stvarno tako. Ja sam samo jednom od operacije bila u hipotireozi i sve vreme u normali, do tsh 2. I opet sam čekala još 2.5 godine na bebu. A došla je kad sam eliminisala najveća dva stresa u životu: svekrvu i stari posao user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 13:29:32   
pj76
ja cekam na operaciju stitne zlezde, hormoni su ok ali je uvecana, pa ce mi je najverovatnije odstraniti celu user posted image

maryjane, i sta kazu doktori za trudnocu i dojenje kad nemas stitnu, ja sam samo za to zabrinuta, a niko ne zna da mi kaze user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 13:32:14   
pj76
meni je tsh do sad bio ok, sad je 4.0(tacno na gornjoj granici), bio mi je povecan TG pre 6 meseci 10 puta, pre 3 meseca 3 puta, sad je normalan user posted image

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 13:47:39   
MaryJane
Da, pa i meni su je odstranili jer je bila uvećana i sa mnooogo velikih čvorova, iako je funkcija bila OK. Tvoji tireoglobulini i granični TSH baš i ne ukazuju na normalnu funkciju, ali vidi: kada nemaš štitnu žlezdu, imaš malo bolje kontrolisanu sredinu, jer uzimaš koliko ti hormona treba i nema šta da ti povileni unutra. U goroj su poziciji žene koje imaju štitnu i problem sa njom, jer stalno moraju da je proveravaju, jer može da se desi da radi neujednačeno i da pravi kojekakve bure u organizmu. Trudnoća i dojenje se odvijaju normalno, s tim što se na 4 nedelje meri nivo TSH i FT4. Postoji propisani nivo za svaki trimestar, a van trudnoće sve se svodi na standardni opseg. Organizam, a naročito beba, ne razlikuje mesto nastanka hormona, tako da je bitan njihov nivo, a ne da li nastaju u štitnjači ili se resorbuju direktno u krv iz creva.
O dojenju ću ti pričati za 6 meseci user posted image

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 13:52:42   
pj76
e super, sad si me bas ohrabrila, ja sam imala operaciju zakazanu za danas, pa su je odlozili za sledecu nedelju. jedva cekam to da zavrsim pa da mogu da mislim o drugim stvarima, odnosno da pocnemo da radimo na user posted image . mada kazu doktori da bi mozda trebalo da proverim i hipofizu, jer tsh ustvari pokazuje rad hipofize, a ne stitne zlezde... ko bi znao user posted image ?

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 14:04:53   
Modessty
meni niko nije pomenuo hipofizu. Kad sam prvi put otišla kod endokrinologa TSH mi je bio 39. Sestra koja mi davala r ezultat rekla mi da sa odmah podhitno javim lekaru.
Sad je sve ok.Ali evo menstruacije opet nema skoro dva meseca. Što znači da su neki drugi hormoni sada podivljali.

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 14:56:10   
pj76
meni je doktor pomenuo hipofizu jos na prvom pregledu pre skoro 3 godine, jer imam konstantno iscedak iz dojki (nesto kao kolostrum, kad pritisnem bradavice uvek izadje po kap, dve). menstruacije uredne uvek bile i jos uvek jesu.

ma ne znam, nisam pametna nikako, a sto se vise raspitujem, imam utisak da sve manje znam.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 15:02:55   
Anoniman
Pj 76 ne brini ni za dojenje, moci ces sasvim normalno i da dojis. Ja sam dvoje dece rodila od kad sam na Eutyrox-u, i sasvim normalno sam ih dojila, nista deci ne fali. Meni nisu odstranili stitastu, ona je tu ali kao da nije, nista ne radi user posted image

(odgovor članu pj76)
  Direktna veza do poruke: 133
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.1.2012 15:12:44   
pj76
zille, hvala na informaciji user posted image , sad jos samo ovaj doktor da se smisli kad ce da me uspavka, pa da se bacam na poso

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
30.1.2012 13:58:06   
MaryJane
PJ, nadam se da si OK. Hipofiza osim TSH luči i prolaktin (i još koješta), a on je kriv za kolostrum ili mlečni iscedak iz dojke, ukoliko je sa samom dojkom sve OK. Prolaktin može da "pomeri" ciklus, da ga poremeti, a u kombinaciji sa još nekim endokrinim poremećajem, npr. hipo/hiper tireozom, pravi mali karambol. Kao nije ti ništa, a od bepčeta ni traga ni glasa. Ama ni u najavi.
Lepo ti sve to reci kad legneš na endo-hirurgiju.
BTW, a gde planiraš?
Sve najbolje!!!

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
31.1.2012 21:11:31   
pj76
Maryjane, sutra ili prekosutra me napokon primaju u bolnicu (da, na endokrinu hirurgiju u KCS, treba da me operise dr. Goran Zoric). Ako budem uspela da pricam sa doktorom poslusacu tvoj savet pa cu mu reci, mada je poprilicno neuhvatljiv. Meni su ciklusi OK , prosle godine u februaru sam bila trudna (blizanacka trudnoca) ali sam imala spontani u 8.nedelji, mada mi je stitna porasla posle toga - od polovine avgusta do kraja septembra, u levom reznju nodus od 5cm, u desnom 1 cm, pre toga je bila samo blago uvecana. Ali videcu uskoro sta je, nadam se!

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
1.2.2012 9:29:25   
MaryJane
PJ, samo hrabro! Dr Zorić je super lekar, mlad je, strpljiv i jako brižan. Obavezno reci sve što je vezano za trudnoću, spontani i sve što je u vezi sa tim, jer je verovatno da će te uputiti na neka ispitivanja na Kliniku za endokrinu KCS, možda čak i kod dr Đurović (bar sam ja tamo bila, jer sam imala mleka 3 godine posle porođaja, odnosno 2 godine posle prestanka dojenja).
Superiška, u ponedeljak najdalje si kući! Javi kako si!
Pozdrav i poljubac!

(odgovor članu pj76)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
12.2.2012 20:01:56   
mali_luka
Ja sam dobila poremecaj stitaste,posle porodjaja,hipotireoza . Posle prve terapije eutiroxa,vratilo se sve na svoje mesto ! Tako da moze biti,da vam se rad zlezde unormali,ako se poremetila u trudnoci ! Kako mi je doktorka objasnila u trudnoci je svasta moguce,raznorazni poremecaji,tako da se sve moze isto i vratiti na svoje mesto. Lek ne smeta dojenju uopste,tako da bar za to nema zime,za mame koje doje. Ja sam ponovo trudna,za 2 nedelje ulazim u deveti mesec i iskreno,nisam radila T3 i T4 ali se nekako i ne opterecujem,nisam dobila mnogo na tezini do sad,a to je isto jedan od dokaza da je verovatno sve u redu. Ali kad se porodim,uradicu test da znam da li je sve u redu ! user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
17.2.2012 15:38:26   
meyo
pozdrav i od mene
ja sam otkirla da bolujem od hipotireoze prosle godine a po simptomima bih rekla da je vucem odavno
nego ostala sam trudna jos nisam isla na vadjenje hormona niti bilo kakve nalaze
pa me intereesuje dal treba provjeriti i antitijela kako da njih odrzavam meni se jedan mjesec spuste super drugi skoce i sve tako
tsh mi je u decebru bio tacno na granici a sada cu tek da provjerim?

(odgovor članu mali_luka)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
20.2.2012 8:27:22   
MaryJane
Prijavi ginekologu i obavezno potraži endokrinologa. Gde živiš?

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2012 12:15:48   
Modessty
meyo odmah da se javis endokrinologu ili ko te vec vodi. U trudnoci je neophodno povecati dozu leka koji se pije i prate se Tsh, T4 i T3 na svakih 6 nedelja.
Ja sam juce uzela rezultate i nije dobro. TSH mi je skocio na 3,8. To jeste u okviru referentnih vrednosti ali nije dobro za trudnocu. Prosto se pitam da nije ono krvarenje od juce izazvano time?!user posted image
Dr mi rekla da treba da TSH drzimo negde oko 2 - 2,5. Kod nje idem u petak pa ce mi povecati dozu. Moguce je da ce mi umesto letroxa dati eutirox. Videcemo.

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2012 13:16:13   
peca
Letrox i eutirox je potpuno isti lek samo drugi proizvodjac :)

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2012 14:24:39   
MaryJane
Jeste, ali drugačije se podnose.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2012 15:05:09   
peca
Pa ne znam,ja sam mogla da biram. Izabrala sam eutirox,vise su mi odgovarale miligramaze za kombinovanje,od pocetka ga pijem i nisam menjala. Moja dr.je u fazonu kad se naviknes na jedan da ga ne menjas :)

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
21.2.2012 15:25:37   
MaryJane
I ja sam na eutiroksu, ali znam žene koje su pre njega bile na letroksu i teško su ga podnosile. Kažu, znojenje, mučnine, glavobolje.

(odgovor članu peca)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
22.2.2012 22:23:13   
Modessty
ja nemam probleme sa podnosenjem letroxa. ako mi bude menjala, bice to zbog lakseg doziranja i nista vise. Upetak idem kod dr pa cu videti sta ce reci. UZ za dve nedelje. valjda ce se dotle sve srediti.

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
25.2.2012 23:19:28   
Modessty
Bila kod dr. Od danas sam pocela sa eutiroxom od 125. Za 6 nedelja kontrola. Reca da to sto osecam povremeno kao da me nesto gusi i sto se zamaram da je zbog zlezde. Valjda ce sad tsh malo da padne.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
26.2.2012 9:26:21   
meyo
modesty da te utjesim meni je sad tsh bio 4.11 tacno na granici
do sada sam pila naizmjenicno 25-50mg. i sad mi je povecao odmah svaki dan po 50mg.
i kontrolu na mjesec dana ja mozda odradim i prije.. za sada nema nekih problema zbog tolikog tsh
dok su za t3 i ft4 super vrijednosti..
ja idem kod endokrinologa ali i moj ginekolog zna za hipotireozu sledece nedelje idem na UZ pa cu
se istovremeno sa njom konsultovati po tom pitanju

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
27.2.2012 8:45:02   
MaryJane
Joj, mogu misliti kakva li je to agonija...
Ja pijem 125/150mcg naizmenično, ali su to bar "čista posla", jer nemam žlezdu, a samim tim ni bojazan da će se u nekom trenutku povampiriti.

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: poremecaj stitaste zlezde i trudnoca
28.2.2012 23:14:43   
Modessty
joooj meyo! moja dr bi te pitala kako si uopste ostala trudna sa tolikim tsh! Sva sreca pa ti izgleda sve to dobro podnosis.user posted image
Ja povilenim kad mi tsh ode na gore. Sad ce valjda ovaj eutirox od 125 da ga malo spusti. Prosto moram da se zapitam da li je to moglo da prouzrokuje krvarenje?

mary teb,i ako je za utehu, sve zavisi od doze koju pijes.

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here