|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.1.2013 17:18:34   
vesic
milicicak pomogla si naravno!to sam i htelaa da kazem,aali se nisam lepo izrazila....e slusaj te sada ovo,moja mala s vremena na vreme ima kiselkasete stolice,pa ja izbacih pirinac i hleb iz ishrane(ima 2 dana),kake su pocele da mirisu na kaku,a ne kiselu.i malopre se iskakila kaka kiselkastog mirisa i nesto belo po njoj,tackice.ja odlepila ,kad znam da nista nisam menjala u ishrani i sestra mi rece da nije od hleba,a ja joj dala dok smo rucali koricu da zvace i tacno su te tackice mrvice hleba ,a miris?da li je moguce da je pasenica u pitanju ili nedaj Boze gluten...savet,misljenje bilo ko?Zille jel bese tvoj mali imao problem sa psenicom.stvarno sam se smorila,ma dokle vise da gvirim u pelene i da me boli glava?user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2326
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.1.2013 17:33:15   
vesic
da napomenem da beba lepo napreduje,nije malokrvna....pa se nadam da nije gluten,vec psenica,a mozda je i slucajnost pametna nisam....

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2327
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.1.2013 19:59:39   
milicicak
Evo, opet ja teorijski pa se unapred izvinjavam ako lici na predavanje, sta cu profesionalna deformacija ;)
gluten je protein koji se nalazi u vecini zitarica, nema ga u kukuruzu, pirincu, heljdi. Dakle, ima ga u psenici pa samim tim i u hlebu sto prakticno znaci da si ti detetu vec uvela gluten :)
Sad sto se tice tih belih tackica u stolici, stvarno nisam pametna, mozda je od hleba ali moze da bude i od prehlade,zuba... ja bih sacekala neko vreme pa onda probala da joj dam gluten u nekom obliku, mozda bas pirincani griz. Vodi racuna da glutena ima u svim keksovima (osim ako ne pise da su bezglutenski).

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2328
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.1.2013 20:08:46   
vesic
milicicak a jel postoji mogucnost da jednostavno nije mogla da lepo svari mrvice hleba,ne znam sta drugo da mislim...jel su tvojoj bebi posto dojis nekad kiselkaste stolice?ona vise nema sluzi,niti krvi hvala Bogu,ostao je taj kiselkast miris ponekad,i mnogo me nervira....od kako je jela koricu tj.zvakala pa do kake proslo je 3 sata,ako to ima veze uopste

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2329
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.1.2013 21:23:38   
milicicak
Vesic, mislim da su te bele mrvice najverovatnije od nesvarenog hleba, narocito ako si danas prvi put dala bebcu da jede nesto u komadu i da ne moras da brines o reakciji na gluten. Reakcija na gluten se najcesce javlja u vidu proliva, povracanja, ekcema na u pregibu lakta u kolena... ja bih sacekala nedelju dana pa bih dala detetu da proba griz, mada mislim da nemas razloga za brigu.
Moje dete od rodjenja ima 5-7 stolica dnevno, nekad mi se cini da tajno radi za
pampersuser posted image u toku dana se konzistencija stolice menja od plastelin cvrste do kasaste, ali to zavisi sta u toku dana jede. Ponekad joj stolice imaju kiselkast miris...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2330
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 9:21:08   
vesic
evo ovako,mi vec par dana ne jedemo pirinac a ona juce kakila 4 puta(2 puta je kakila,a 2 puta cvrcnula)na zadnjoj kaki stolica je bila cvrsta pa meksa i opet taj miris...a jela je krompir i kukuruz i curetinu.da napomenem da se miris javljao i kada je jela samo pirinac i kada je jela krompir,a kukuruz smo skorije uveli,a ja sam se isto hranila kao ona.cak sam proju mesila sa sodom bikarbonom.znaci da njoj kaka ponekad tako mirise.kakao god sacekacu sa glutenom....pa eto jutros dadoh mrvicu banane.ja je ne jedem vec 3 meseca,pa ajde da probam da joj ubacim nesto od voca.dala sam mrvicu,kako je samo mljackala....pratim je sada...nadam se da ce nam bar ova vocka prijati,mnogo bi znacilo...milicicak lakse mi je veruj sto i tvoja beba ima vise stolica dnevno,pa i taj miris...mada opet napominjem gastro na zadnjoj kontroli kada sam pitala rece da hoce kaka kod dojenih beba da ima takav miris...a posni gustav jel ima on soje,negde se pisalo o tome?i Mocice sta je retroskopija i kada ste to radili bebi?jel boli? milicicak a jesi li ti probala da das bebi jogurt ili nesto mlecno i kako reaguje?citala sam da vas ceka test sa mlekom.meni je gastro rekao posto ona tako reaguje (grcevima i te stolice)da mogu da probam kod kuce...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2331
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 12:43:01   
Zemunka85
Koliko posle uvedene namirnice mogu da ocekujem reakciju i gde sve>
Moja cera je jela Milupin pirinac i mleko - sve OK, onda smo u subotu presli na pirinac-kukuruz i sve je (bilo) ok. Juce je klopala i posle nekoliko sati, da je presvucem, neka reakcija na butini 3-4 tackice. Crvenilo (malo vece), sa malim centrom. Pa me buni ... citam pisete da se deca odmah osipaju i to po licu. Da li to znaci da posle svake namirnice, treba da kontrolisem celo telo? I koliko dugo?

Jos nesto - na Humaninom caju od kima i komoraca pise da se ne preporucuje davati deci sa alergijom na pkm. Na Hippovom to ne pise? Cisto informativno, ako bi mi neko objasnio ...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2332
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 13:11:12   
milicicak
Vesic, ja sam kad je T imala 9 meseci dala jogurt da lizne sa kasicice, koprivnjaca se pojavila za manje od 2 min, od tada bas vodim racuna da sa ni sa cim sto sadrzi mleko ne dodje u kontakt... Mada, ja svaki put kad joj uvodim potencijalni alergen imam spremljenu torbu sa uputom i knjizicom a Tirsova nam je na 2 minuta od stana. Hocu da kazem da sam zaista oprezna kod isprobavanja reakcije na nove namernice. Ako vam je gastro rekao da probate, ti probaj ako mislis da je spremna ili sacekaj sledecu kontrolu pa se konsultuj sa njim... super za bananu, ja ne znam ni jedno dete (osim mog) kome banana smeta :)
Zemunka, alergijska reakcija se javlja u roku od nekoliko minuta, do nekoliko sati do par dana... zato se nova namernica uvodi na tri-cetiri dana da bi bila sigurna da reakcije nema. Osip moze da se pojavi bilo gde ali to sto ti opisujes meni lici na koprivnjacu, mozda se nazuljala, dosla u kontakt sa necim, zaista ne znam... prati pa vidi... Te cajeve nisam koristila..

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 2333
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 13:16:51   
milicicak
Zemunka, izvini, htela sam da kazem da to sto opisujes meni NE lici na koprivnjacu. Izvinjavam se ako sam unela zabunu :)

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2334
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 13:32:00   
MaryJane
Hej, evo i mene.
Milica ima upalu oba uva, pa sam je jutros vodila kod lekara. Ujedno sam je i izmerila - sa 6 meseci ima 68cm i 8500gr.
Elem, Milica jede pirinčanu i griz kašu sa mojim mlekom, krompir, šargarepu i bananu, a probali smo i sokić od jabuke i breskve i nisu joj se baš dopali.
Kaka se menja u zavisnosti od onoga šta jede majka, ako doji, i šta jede beba.
Normalno da će kaka biti mešovite teksture ako dete počinje da jede nešto prvi put, iz prostog razloga što se luče različiti enzimi. Milica je skoro do krompira imala retku kaku, a do griza hronični proliv. Kroz moju ishranu sam ustanovila da ne reaguje na orašaste plodove i soju.
Što se tiče keksa, posni Gustav je najbolji, njega planiram za jedno tri nedelje.
Formulu sam kupila Novalac Allernova AR, ali još joj nisam probala, jer imam mleka.
I samo da prođe ova upala....

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2335
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 14:11:57   
vesic
milicicak ja mislim da ona jos nije spremna za mleko ili bilo sta mlecno,pa cu to odloziti za mart mesec,nesto mi tako govori da treba da odlozim..nemamo vise kontrole kod gastro i zena mi je dala odresene ruke....takvu tremu imam kada uvodim novu namirnicu da  ne mogu opisati osecaj,bilo bi dobro da joj banana ne smeta pa bar neku vocku da jedemo...maryjane pa vi super napredujete i dosta toga ste uveli,da je moje dete imalo redje stolice od griza ja bih to shvatila kao alergijsku reakciju,eto vise ni sama ne znam sta je dobro a sta ne :-),a sigurno organizam mora da reaguje dok se navikne na novu namirnicu...kako god,ja uvodim bananu ,pa cu griz...a i ona je vec velika  7 punih meseci ,mozda sam griz/gluten trebala i ranije....zemunka ne verujem da je alergija,mozda je nesto ujelo ili se ogrebala...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2336
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 14:29:55   
milicicak
MaryJane, zao mi je zbog upale, nadam se da ce brzo proci :) vi ste bas lepo napredujete :) super je sto imas mleka i za kasice, ja nisam mogla pumpicom da izvucem potrebne kolicine i da ima za svaki slucaj dok sam na poslu i za taj jedan obrok pa od pocetka pravim kasice sa Allernovom... moje iskustvo je takvo da se T u pocetku bas bunila i da Allernovu nije htela u kombinaciji sa pahuljicama (bilo pirincanim bilo kukuruznim). Kada sam pocela da kuvam kacamak i pirinac i to mesala sa mlekom, pocela je bas lepo da klopa i to joj je i dan danas omiljena hrana user posted image
Vesic, ako mislis da joj je rano za mlevne proizvode onda ih nemoj davati, sacekaj, ima vremena... i nema potrebe da strepis od svake namernice, svake stolice i svake tackice na telu... razumem te potpuno, i ja se slicno osecam, ali nije svaka promena znak da nesto nije u redu, verovatno znaci da ti dete raste, napreduje, menja se...
Dakle, vedro i hrabro, izboricemo se mi sa ovim...
Sve vas user posted image

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2337
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 14:43:51   
vesic
maryjane nadam se da ce upala brzo  proci!jel imate terapiju i koju?alernovu ar je moja super pila,ali je trebalo vremena da se navikne,to je trajalo nekoliko dana,pa sam je posle vratila na siku,posto imam dosta mleka i evo sada samo doji,.koristila sam jedno vreme aptamil adc za kasice,ali ih sada spremam na vodi.e milicicak akoji pirinac joj dajes ,mislim na proizvodjaca?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2338
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 15:32:26   
vesic
MaryJane posle koliko dana se tvojoj bebi sredila stolica od uvodjenja psenicnog griza?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2339
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 16:06:16   
MaryJane
odmah sutradan user posted image
hvala na lepim željama user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2340
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 20:50:10   
milicicak
Vesic, ne kupujem poseban pirinac za nju, kuvam joj onaj koji mi koristimo u nasoj ishrani. Ne kupujem neku posebnu marku... jedino uvek kupujem onu palentu u zelnoj kesi sa decakom, nostalgija valjda :)

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2341
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 21:05:58   
vesic
ja mojoj kuvam domace projno brasno,(sa sela salje moja Nana)a vidjala sam svakakva pakovanja pirinca,zato te i pitam...meni Perisic rece polirani nikako...gledala sam u marketu ima polirani ,sa glutenom,bez glutena,pa me sve to buni....ja joj dajem milupine pirincane bez mleka,a davala sam i neki pirinac kod mame koji je imao traove glutena u sebi!nista joj nije bilo....a kada joj uvodim griz,jel i to 5-7 dana ,kako si ti radila Milicicak?kako joj spremas keks?izvini ako sam dosadna ali meni kao da je prva beba.ovu stariju sam tako lako ocuvala da je nisam osetila...sa Ninom cu dobiti rogove!:-)))

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2342
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.1.2013 21:57:23   
milicicak
hmm, polirani pirinac sa glutenom user posted image bas sam zbunjena... ja o tome stvarno nisam vodila racuna,pirinac kupujem kako kad, najcesce onaj dugog zrna pa bilo kog proizvodjaca...
Kad sam uvodila gluten, prvo sam skuvala griz sa vodom (po uputstvu na kutiji), pomesala sa malo Allernove i dala joj jednu kasicicu da proba. Nije bila odusevljena, pa sam sutradan kupila Nestle 8 Cereals, napravila cetvrtinu mere i dala joj dve kasicice toga, posto joj se svidelo i nije imala nikakvu reakciju treci dan sam joj za dorucak dala celu porciju. Par dana posle toga sam joj dala posnu plazmu pomesanu sa vocem. Druge keksove joj nisam davala, cekam da potrosimo zalihu plazmeuser posted image inace, moje dete ne jede keks i mleko,to joj se ne svidja pa plazmu kombinujem sa vocem.
Meni je mozda lakse jer T na sve reaguje odmah, znam da je pojela nesto sto joj ne prija jer ili povraca ili dobije koprivnjacu ili odmah ima tecniju sluzavu stolicu.

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2343
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.2.2013 9:24:24   
MaryJane
Kad ste dale gluten bebama?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2344
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.2.2013 15:04:29   
vesic
milicicak i mene je prof.Perisic zbunio,nikada nisam gledala sta pise...kako god ona jede milupine zitarice bez mleka,pirinac i pirinac kukuruz...MaryJane ja mojoj bebi uvodim gluten sutra i dacu joj psenicni griz,mada joj vec dajem koricu hleba da grize i cesa desni,posto je muce zubici...a zar ti nisi uvela gluten ?kako god gastro savetuje od 4 do 7 da se uvede dojenim bebama,a pedijatar u domu zdravlja od 8...inace mislim da je banana prosla dobro,drugi dan je imala meksu kaku,a treci tek uvece kakila i bila je ok kaka{pljeskavica}user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2345
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.2.2013 18:18:51   
milicicak
Ja sam uvela gluten sa 8,5 meseci po preporuci gastro i pedijatra. Mada sam citala da je preporuka za bebe sa alergijom da se gluten uvodi sa navrsenih 6 meseci. Uglavno, alergolozi pteporucuju od 6, a gastro od 9. Mislim da je bolje ranije jer je reakcija ako postoji specificnija, barem su mi tako rekli...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2346
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
3.2.2013 21:02:30   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: milicicak


Moje dete od rodjenja ima 5-7 stolica dnevno, nekad mi se cini da tajno radi za
pampersuser posted image u toku dana se konzistencija stolice menja od plastelin cvrste do kasaste, ali to zavisi sta u toku dana jede. Ponekad joj stolice imaju kiselkast miris...


Nikako nije normalno 5-7 stolica dnevno za bebu od 10 meseci. Maltene vise kaki nego sto jede. Ako kaki posle svakog obroka odmah to znaci da je nesto iritira. Cudno mi to, bas svaki obrok. ALi da znas tako je bilo i kod moje starije dok nisu ustanovili da je mleko problem u 8 mesecu, pa kad su ga u 12 pon ovo uveli. Stolice nema razloga da ima kiselkast miris, to je znak da nesto ogranizam ne moze da svari.

IZVORNA PORUKA: milicicak

posnu plazmu pomesanu sa vocem. Druge keksove joj nisam davala, cekam da potrosimo zalihu plazmeuser posted image inace, moje dete ne jede keks i mleko,to joj se ne svidja pa plazmu kombinujem sa vocem.
Meni je mozda lakse jer T na sve reaguje odmah, znam da je pojela nesto sto joj ne prija jer ili povraca ili dobije koprivnjacu ili odmah ima tecniju sluzavu stolicu.


Posna plazma je prepuna soje, a deca koja su alergicna na proteine kravljeg mleka alergicna su i na soju, tako da je nama i soja iskljucena iz ishrane. Ne znam za posni gustav koliko ima soje, al moja Mica reaguje na njega, tako da joj dajem Zlatni Pek i on joj odgovara.
IZVORNA PORUKA: vesic

i Mocice sta je retroskopija i kada ste to radili bebi?jel boli? milicicak a jesi li ti probala da das bebi jogurt ili nesto mlecno i kako reaguje?citala sam da vas ceka test sa mlekom.meni je gastro rekao posto ona tako reaguje (grcevima i te stolice)da mogu da probam kod kuce...


Ne, ne retroskopija nego gastroskopija ili endoskopija- mnogo, ali mnogoooo ruzan pregled, bezbolan, ali jako neugodan. Od 8 uvece dete nista ne jede niti pije, pregled je ujutro, guraju detetu sondu kroz usta i fuj, da ne opisujem...ne daj Boze nikome!!!

Tvog gastro nije normalan i ja bi te zamolila radi zrdavlja i daljeg normalnog rasta i razvoja svog deteta da uzmes uput od lekara opste prakse i dovedes dete na IMD kod gastroenterologa jer takve glupe izjave ugrozavaju zivot tvog deteta. Strasno!



(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2347
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.2.2013 17:52:01   
vesic
drage mame kako su vasi bebci reagovali kada ste uvodili gluten?ja Nini od utorka  dajem 7 corn milupine...u utorak je popodne imala jednu kaku onako kasastu.u sredu nije kakila.u cetvrtak ujutru kao plastelin,a uvece cvrsto,pa  mekse.danas jedna kaka popodne kasassta.da li to da smatram reakcijom ili ne?inace joj je nos malo zapusen,puno balavi,nema jos zubice i sve zivo grize...da probam sutra psenicni griz?joj pametna nisam...i nek kaze jos neka mama koja doji bebu jel imaju njihove bebe ponekad kiselkast miris kake...da razmenimo iskustva mnogo bi mi znacilo?pozzz za sve!

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 2348
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.2.2013 20:07:34   
nink
Vesic ja dojim bebu i cesto osetim taj kiselkat miris kake.....

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2349
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
8.2.2013 20:26:27   
vesic
nink hvala puno,user posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 2350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  92 93 [94] 95 96   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here