|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.3.2013 13:08:52   
MaryJane
Joooj, gde si našla?
Moja Milica ima kiselinu i proliv od kruške, pa ne dolazi u obzir.
I osipa se od mlečnoih poljubaca, isto!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.3.2013 16:48:25   
milicicak
zvali smo sve apoteke redom pa gde smo nasli...
probaj u Aksi mozda, oni mogu da nabave. Ja imam informaciju da bi trebalo da je bude u prodaji uskoro

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.3.2013 18:45:16   
MaryJane
u Aksi nema, a u Novalaku kazu nece biti jos par nedelja

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.3.2013 20:48:41   
little_one
KOd nas u BL ima normalno Allernove AR a kad je muz pitao za obicnu Allernovu, onu staru gledali su ga ko da je trazio ne znam sta...onda su mu u jednoj apoteci rekli da te vise nema i da ju je zamijenila Allernova AR, ta kao i za bljuckanje.

Inace, zakljucila sam da Andrei smeta vitamin C u kasicama....davala sam joj npr krusku frutekovu sa c vitaminom i opet je dobila osip po licu,,,,a kad sam kupila krusku i skuvala je nema reakcije. Ta reakcija se pojavila sad i na breskvu isto sa vitaminom c...ne mogu da probam sad breskvu jer je nema nigdje za kupiti a i krusku sam jedva pronasla...

sad nesto razmisljam da je mozda i ona reakcija na sok od jabuke bio zbog jake kiseline...pa se tad zato osula...samo po licu...oept dr kaze da to nije alergija...user posted image

Uglavnom, izgleda da nema nista od tih kupovnih kasica....a planirala sam samo te vocne da uvedem kroz kupovne, dok ne dodju svjeze na red...jos cu sljivu da probam i to je to. I to Hippovu, al i ona ima u sebi vitamin c...ako se i na to ospe onda je def vitamin c...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.3.2013 21:56:25   
milicicak
LO, mislim da gresis sto se tice vitamina C, njega ima i u Allernovi... ali proveri sa jos nekom kasicom pa vidi. Koliko ja znam sve te kasice imaju vise vocki u jednoj, hipp-ova breskva npr ima breskvu i sok od jabuke.
Proso u sebi nema gluten tako da mozes da ga das bebcu sto se toga tice... i ja sam ga kupila u zdravoj hrani ali nisam znala da ga skuvam pa sam se zadrzala na kacamaku i pirincu :)
a sto se kukuruznog griza tice, mislim da tu nemas cega da se bojis
Samo polako i opusteno, uhodaces se sa svim
I jos nesto, ja sam potomku zitarice uvela relativno kasno zbog loseg iskustva sa pirincano/kukuruznim pahuljicama koje su u sebi imale ad mleko. Pocela sam sa vocem i povrcem...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.3.2013 8:47:39   
little_one
Milice daj boze da grijesim....ove frutekove su ciste kasice od voca sa rizom eventualno ali im je dodat vvitamin c. Ne moze valjda da je na svo voce da izlazi taj osip....mislim on se povuceeee za 15tak sekundi, pa zato mislim da je kiselo i da joj to smeta....mozda nije vitamin c al je sigurno to sto je kiselkasto...e sad...na kuvanu jabuku, krusku nema osipa....znaci ne bi trebalo da je ima alergiju na jabuku i krusku.....ili grijesim...a na svjezi sok ili kasicu kupovnu u kojoj ima taj vitamin c se sva ospe po licu...ne izgleda to strasno ali bas se zacrveni....dr je misljenja da je njoj samo osjetljiva koza jer njoj od svega ostaju tragovi, od carapica, od drzanja u rukama, tamo gdje prsti pritisnu tu ostanu crvene fleke, od brade, od grubljih tkanina na koju bude naslonjena i slicno....ja vise ne znam sta da mislim...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.3.2013 9:23:49   
milicicak
LO u svim kupovnim kasicama imas vitamin C, on sluzi kao konzervans... stvarno nisam pametna... kuvaj/peci jabuku, krusku, mozes da probas bundevu i bananu... za taj osip stvarno ne znam, moje dete od svega sto sadrzi proteine mleka dobije klasicnu koprivnjacu i to samo po licu ili tamo gde je dosla u kontakt sa tim....

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
16.3.2013 10:43:50   
little_one
Ma i ja sam skapirala da dajem samo kuvano voce...al mi zao tako da ubijem sve dobro iz voca....a kroz kupovne kasice smo htjeli da probamo voce koje ne moze sad da se nadje...izgleda da cemo mi cekati ljeto da probamo voce user posted image Bundevu jedemo, bananu isto tako...kuvanu jabuku i krusku i eto breskva joj je bila gadna i osula se na nju po licu...a ista stvar je bila i sa kasicom od kruske pa sam na kraju kupila krusku i skuvala je....tako je bilo ok....tako da ili je to sto joj je voce kiselo pa na to reaguje ili je u pitanju svjeze voce...mada banana prolazi super...

Mi na mlijeko nismo dobili koprivnjacu, vec samo tamo gdje mlijeko dodje u kontakt sa tim adaptiranim, tu se pojavi crvenilo, bas bukvalno kontaktno...a jednom sam uzela i umocila prst u kravlje mlijeko i stavila joj na obraz prst i nije bilo nista, nije bilo crvenila...al ne bih se igrala sa tim....allernova moze da se umijesa u rizicu...a sika ce da radi ostatak posla.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 0:57:43   
Yula

IZVORNA PORUKA: little_one

MaryJane, super si se tog dosjetila....ovo moje cudo se naviklo na Allernovu bez ikakvih dodataka...istina samo joj dodajem u rizicu i mozda malo u neke povrcke koje nece bez mlijeka pa da je malo zainteresujem.

Inace, bili smo na pregledu prije par dana...objasnila sam dr za problem sa sokom od jabuke i kaze ona to nije alergija....osula bi se po citavom tijelu a ne samo po licu...a za mlijeko, isto je rekla da misli da to nije alergija ali je za svaki slucaj i ona preporucila allernovu...kaze osjetljiva joj koza pa tamo gdje je kontakt sa mlijekom izaslo joj crvenilo....kaze drugacije se manifestuju alergije od onog sto sam ja dokucila ovdje na forumu...sad sam bas zbunitis user posted image


Ova doktorka stvarno nema pojma i potpuna je neistina da alergija mora da se manifestuje po celom telu, moze samo na jednom obrazu, ili bilo gde na licu ili telu, moze cak da otekne oko... Svasta neki doktori odvale i ostanu zivi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 8:01:14   
little_one
Yula, citala sam dosta o tvojim problemima...a sta mislis o ovome sa mlijekom? I kako da ubijedim dr da to mozda ijeste alergija ako na kuvano voce nema nikakvu reakciju?

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 9:25:56   
MaryJane
Imas dve opcije: da promenis lekara, ili da joj uopste ne objasnjavas i ne ubedjujes je. Radi onako kako tvom detetu odgovara.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 9:29:57   
little_one
Mary Jane, kod vas je ista situacija ako se dobro sjecam...smeta joj svjeze voce????

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 9:47:09   
MaryJane
Pa smeta joj jabula, kad je sama, i kruska, generalno.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 9:53:57   
little_one
KOd nas samo svjeza jabuka, ali i kruska i breskva frutekova ali kad skuham jabuku i krusku onda nista....nema nikavih osipa. Isto se desilo i sa Hipp-ovom sljivom malo imala crvenila ispod okica....ono sto mene zbunjuje je da taj osip nestaje u sekundama bez umivanja...pojavi se i nestane jako brzo...dok zovnem svjedoke nema...kako dam narednu kasicicu tako opet i do sledece kasicice vec nestane...i napravim jedan eksperiment...napravim joj pirincane pahuljice s vodom (one sto nemaju ad mlijeko u sebi) i pomijesam sa tom sljivom iz teglice i nema nikavog crvenila...kako sad to...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 10:02:15   
lesica
LO, a da se crvenilo ne javlja zbog malo veće količine limunske kiseline, tj uopšte voćne kiseline?
Pogledaj ovako- sveže voće ima svakako veću količinu od kuvanog, u kašice se najčešće dodaje lim.kiselina kao antioksidans. Ti kada dodaš pirinčane pahuljice napravljene sa vodom i izmešaš sa voćnom kašicom opet smanjiš ukupnu koncentraciju kiseline,pa se ne javlja reakcija.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 10:47:39   
Yula
IZVORNA PORUKA: little_one

Yula, citala sam dosta o tvojim problemima...a sta mislis o ovome sa mlijekom? I kako da ubijedim dr da to mozda ijeste alergija ako na kuvano voce nema nikakvu reakciju?




IZVORNA PORUKA: MaryJane

Imas dve opcije: da promenis lekara, ili da joj uopste ne objasnjavas i ne ubedjujes je. Radi onako kako tvom detetu odgovara.


Ja sam ovako radila, po sopstvenom nahodjenju dok nisam pronasla pedijatricu koja je bila jos opreznija od mene i potpuno razumela moje strepnje jer je i sama imala malu bebu. Ne treba nigde zuriti sa namirnicama, polako, sta detetu prija neka jede, a ako za neku namirnicu sumnjas da joj smeta, sacekaj sa njom neko vreme, nece detetu nista faliti ako ne jede jabuke, kruske ili sta vec mesec-dva-tri. Uglavnom sve to brzo prodje samo treba biti strpljiv. Doktor ti uglavnom nista specijalno ne moze tu ni pomoci, jedino ti moze reci da sacekas sa nekom namirnicom pa probas kasnije, sto ti i mi ovde savetujemo.
S obzirom da dojis, ja bih prvo svaku novu namirnicu prvo uvodila u svoju ishranu pa tek onda bebi, pod tim podrazumevam da ono na sta sumnjas da detetu smeta ni ti ne konzumiras.

I moj najdobronamerniji savet je da budete veoma oprezne sa vasim dijetama dok dojite, jer mozete veoma da naskodite vasem zdravlju.

Pitas za mleko, cuj veoma je moguce da detetu zapravo smeta nesto iz nekih adaptiranih leka, cula sam dosta takvih slucajeva da su deca bez ikakvih problema pila kravlje a na ad su reagovala, nista neobicno. Nemam neki pametan savet sta po tom pitanju da uradis. Primecujes li da dete na neki, bilo koji nacin, reaguje ako ti konzumiras mleko? Imaj u vidu da to "kontaminirano" tvoje mleko tek sutradan stize do bebe, pa reakciju obicno mozes ocekivati tek sutradan posto ti pojedes nesto sa kravljim mlekom.

Sto se tice vocnih kasica, ja ih mom bebcu nisam dugo, dugo davala, jednom se osuo od kupovne kruske a alergotetsovi nisu pokazali nikakvu alergiju ni na krusku niti na tu istu kasicu, ali eto desilo se, mada je tada bio bolestan, pa je mozda doslo do neke ukrstene reakcije. Uglavnom, ja sam detetu uvek kuvala voce u baby cook-u na pari i miksovala, meni je to daleko bolja i zdravija varijanta nego kupovno mada ga na sva usta hvale. Mislim da oni ubiju Boga u tom vocu koliko ga dugo kuvaju i ona mu naspricaju vestacke vitamine, treba to da stoji po 2 godine u tegli, a da bi opstalo mora dobro da bude skuvano.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 11:07:20   
Yula
Zaboravih da spomenem da mi je i pedijatrica savetovala da sto kasnije krenem sa teglicama, a opet neki pedijatri savetuju bas teglice, kome verovati... user posted image Zato mislim da je najbolje da majka sama razmisli, posavetuje se npr. sa muzem i odluci kako ce raditi. Meni su najvise pomogla iskustva drugih mama, ipak je drugacije kada uporedis iskustva sa nekim drugim ko prolazi ili je prosao kroz isto, doktorima kada pricas cesto te gledaju belo i prilicno nonsalantno pristupaju problemu.

Zatim, ranije se preporucivalo da se sa namirnicama krene sto kasnije, bas zbog alergija, a sada po najnovijim preporukama kazu sto ranije jer se kao kasnije jos cesce javljaju alergije user posted image . Ranije su preporucivali gluten ne pre 9. meseca, sada kazu obavezno pre 6. jer ako ima alergije bolje se primeti i dijagnostikuje ranije, a ako se kansije ispolji moze biti vrlo blaga reakcija i alergija ostaje neprimecena dugo vremena a za to vreme uzasno narusava zdravlje... OMG, stvarno, kome verovati i kako ciniti?! Ja cekam drugu bebu i dosta razmisljam o tome i mislim da cu pokusati da nadjem neku sredinu izmedju novijih/modernijih preporuka i onih starih, kako su nase mame radile. Zaista, kada sam ja bila dete nisam poznavala ni jedno jedino dete sa ekcemom ili alergijama, a ovo danas je katastrofa, a ranije se bas rano uvodilo i kravlje mleko i ostala hrana... Sinu sam nemlecnu hranu uvodila tek sa 6 meseci po preporuci doktora, ali sa drugom bebom cu drugacije raditi.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 11:08:16   
Yula

forum je malo poludeo, dva puta mi objavljuje post.

< Poruku je uredio Yula -- 24.3.2013 11:10:35 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 13:11:35   
little_one
Ja nisam neki ljubitelj mlijeka ali svako jutro doruckujem ili palentu sa toplim mlijekom ili musli sa mlijekom ili bilo sta drugo uz casu mlijeka...a uz rucak ponekad jedem neki sir a za veceru ponekad popijem mlijeko....uglavnom mi se dnevno krece od 4dl mlijeka do 8dl da popijem nisam ni pazila sta jedem...nekad je znala da ima gasove ako ja jedem crni luk ..ali nikad nije imala nekih problema...cak nismo imali ni neke grcice...sa mjesec dana se nekad palila i kenkala u popodnevnim casovima ali to je brzo proslo i uvijek ali uvijek je dobro spavala i nocu i danju...sa mjesec dana je vec imala samo jedan podoj nocu, sa 2 mjeseca taj podoj premjestila na 4-5 ujutro a sa 3 mjeseca spava citavu noc i tako je i danas...znaci nista joj nije smetalo..normalna beba...stolica joj je uvijek bila zlatno zute boje i bez sluzi (krvi vidljive nije bilo nikad a sad da li je bilo skrivene to ne znam) i nikad se nije naprezala puno da kaki...zato sam ja i sumnjicava sa tim mlijekom...

Juce i danas sam joj dala tj malo namazala mlijeka iz humanine kasice i nije bilo osipa i sutra cu isto napraviti...mozda je to bilo trenutna reakcija....

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
24.3.2013 14:07:11   
little_one
lesice to je i meni palo na pamet....a kupovne kasice su dosle u obzir samo za voce koje trenutno nije dostupno pa da ne cekam ljeto da bi ga probali...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 11:34:29   
little_one
Ja ovdje pisem vec treci post zaredom, ali nije niko vise pisao a ja moram....tako da se moderatori ne ljute user posted image

Naime, pisala sam da sam dva dana zaredom mazala humaninu mlijecnu kasicu oko usta i obraza i nije bilo reakcije....jutros sam skuvala jabuku (na tako pripremljenu jabuku nije imala reakcije) i u soku od te jabuke pripremila malo te humanine kasice i izmiksala jabuku i dala joj 2-3 kasicice i opet namazala obraze i usta...slatko je mljackala i neeeeeema ni traga nikakvom crvenilu niti ikakvoj reakciji...kakila normalno, eno je sad zaspala...sve normalno....da li je to znak da ako je i bilo osjetljivosti na ad mlijeko da je prerasla to??? Sutra cu ujutro umjesto voca samo da joj napravim tu kasicu i da joj dam samu 2-3 kasicice i da je svu umazem opet pa da vidim....

Da napomenem, nisam je umivala ni prethodna dva dana ni danas nakon mazanja sigurno 4-5 sati...pustila sam da mi dijete bude musavo namjerno da vidim da li ima odgodjene reakcije i nema...danas jos nije proslo toliko vremena ali za prethodna 2 sata otkad sam dala nista nije bilo....ajmo iskusne mame pomoc....savjet...sta vi mislite...

A sto se tice voca, mislim da ovo sto je Lesica napisala najvjerovatnije...i sacekacu sa svjezim vocem tamo do ljeta, kad pocne da pristize domace voce pa cemo tada pokusati....tad ce ona biti vec velika beba sa skoro 10 mjeseci pa joj ne bi trebalo da smeta svasta nesto...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 20:11:38   
milicicak
LO koliko sam te shvatila ti svaki dan konzumiras mleko/mlecne proizvode i tvojoj bebi nista ne smeta? A jos vam je i ta kasica prosla bez problema sto je dobar znak user posted image Mozda ona zaista nema alergiju na mlecne proteine... navijam da je tako

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 20:23:57   
little_one
Nesto je definitivno bilo prije 2 mjeseca kad je probala ad mlijeko, i obicno i u kasici...a sad da li je to prerasla ili je to samo pritajeno ne znam....ja se nadam da tu ne moze doci do neceg opasnijeg od osipa ako je alergija i dalje prisutna...e sad ja mislim da je moguce da je ona to prerasla i da joj vise ne smeta ali se jaaaaaaako bojim to sebi priznati...ipak rekla sam da je necu bombardovati sad sa uvodjenjem pavlake i jogurta jos uvijek i da cemo prvo potrositi i ovu konzervu alernove (tek smo je kupili) na rizicu a to je jos sigurno nekih 20 tak dana pa cemo vidjeti a u medjuvremenu cu joj ponuditi opet malo ove rizice sa ad mlijekom pa cemo da vidimo sta se desava....samo se bojim neke reakcije opasne...

A da, ja jedem sve normalno, prije mjesec i po dana sam prestala da pazim i na kupus i na mahunarke, ma na sve sto obicno kazu da moze da smeta bebi koja sisa...i sad jedem sve ali bas sve i ne primjecujem da je boli stomak....ona rijetko kada place i obicno se zaplace samo kad joj nesto nije po volji i cim joj "udovoljimo" prestaje i plac...tako da je bas jedna mirna i dobra beba, barem mislim...

samo eto, bojim se izreci to da je sve ok...valjda je sad sve ok user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 21:06:44   
milicicak
LO, koliko sam ja uspela da iskopam (a veruj mi procitala sam goooomilu naucnih radova na temu alergija na mlecne proteine) ozbiljne reakcije tipa anafilakse su jako retke... najcesce su osip, povracanje, proliv, u retkim slucajevima se javljaju simptomi slicni prehladi... ako imas osecaj da je bebac alergiju prerastao, onda radi po osecaju. Mislim da je pametno da potrosis prvo tu kutiju alernove pa da probas sa nekim ad mlekom, ja bih ti jedino savetovala da kupis neko hipoalergeno.
Iz mog iskustva mogu da ti kazem da je najgore plasiti se, ako reakcije nema onda je nema :)
a sto se voca tice, pa ima vremena i za to ne mora sve odmah i sada :)
sto bi moja kuma rekla, dok god jede bananu ti si na konju :)

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 21:23:56   
little_one
Pa alernova je hipoalergeno...to sam koristila za rizu prethodna dva mjeseca...sad sam zbunjena...user posted image

Nadam se da je to prerasla, pa cemo polako...nema zurbe....a voce moze kuvano...pa cemo tako...

Hvala Milice!!! Malo si me smirila user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here