|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.2.2013 16:05:06   
jellenaya
drustvo mi imamo sledeci problem: pre desetak dana malac nam je dobio ekcem (22 meseca ima petar) prvi put od rodjenja ..dermatolog nam je dao kreme na bazi kortizona koristili smo ih jer nismo znali da su prilicno stetne ali ekcem se povuko sa nogu,ruku jos malo ima na obrazima...ali cem se umirio ekcem dobio je alergiju na NESTO. trenutno je na dijeti (krompir,sargarepa,pirinac,belo meso i kukuruzno brasno) i stalno je gladan. nista sem vode ne pije. alergija je licila na koprivnjacu..bilo je na ledjima,grudima pa sutradan na rukama i licu...na nogama nema. dete koje je jelo sve i zdravo od rodjenja odjednom je alergicno na nesto ...a doktori za sad nemaju resenja,a on stalno gladan user posted image

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2351
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.2.2013 16:10:32   
Snelle
A možda se alergija javila kao reakcija na kortikosteroide user posted image Ili je nešto drugo u pitanju, možda nije hrana uzrok?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu jellenaya)
Direktna veza do poruke: 2352
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.2.2013 8:00:06   
vesic
jelenaya moze alergija da se javi bilo kada,kolega moj maame je sa 50 god dobio alergiju na susam,a moja  drugarica je pre 2 god  dobila alergiju na jaja,sva je bila osuta..6 mes nije jela jaja,pa je polako pocela da jede kroz testa ,keksice pa tek nakon 1 godine je pojela kuvano jaje i evo sada jede jaja....ne znam zasto je to tako,ali se desava.mozda je njemu i od tih krema za ekcem...svakako imas test iz krvi a tvoj maleni ce jos malo 2 god,tako da mislim da mozes to da uradis...znam kako se osecas,bice bolje...pozzz

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2353
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
10.2.2013 15:38:21   
MOCICA

IZVORNA PORUKA: jellenaya

.trenutno je na dijeti (krompir,sargarepa,pirinac,belo meso i kukuruzno brasno) i stalno je gladan.


Od ovoga sto si ti pobrojala da jede mojoj bebi smeta tj intolerantna je na sargarepu, pirinac i kukuruz. Testovi za alergiju su joj ok na ove namirnice. Crvenilo je simptom alergije stoga predlazem da ga odvedes kod gastroenterologa koji ce obicnim testom iz uzorke krvi tacno utvrditi o kojoj alergiji se radi.

I nemoj da brines o broju namirnica nego mu samo povecaj omiljene obroke.

(odgovor članu jellenaya)
Direktna veza do poruke: 2354
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 12:07:59   
Snelle
Mame, dobila sam od jedne bivše članice interesantnu info, možda će vam značiti, tj. mamama koje su na eliminacionoj dijeti a doje. Citiram:

"Na kutiji margarina LINCO LIGHT EREDETI IZ piše (u bukvalnom prevodu sa mađarskog) "i oset__ljivi na mleko mogu da ga koriste". Onda sam ja pitala proizvođača šta je "oset__ljiv na mleko" - laktoza ili kazein. Elem, taj margarin NE SADRŽI mleko ni u tragovima, kao ni soju, ni jaja. Pitala sam konkretno za ovaj iz narandžaste kutije.
Navodno ni jedan ne sadrži mleko, jaja i soju, sem poslednjeg na listi, to je kao puter za kolače, on sadrži soju.
Sem toga sam čiku pitala da li u Mađarskoj postoji neki keks koji ne sadrži mleko ni u tragovima. Nije znao da mi da precizan odgovor, ali mi je dao sajt na kome su svi registrovani proizvodi u Mađarskoj za 2013. god za alergičare - SAJT
prevod: tejfeherje - proteini kravljeg mleka
tejcukor - mlečni šećer
tojas - jaje
mogyoro - to su lešnici i ta čuda..."

Ovo je u Mađarskoj, pa ako imate nekoga da vam ih nabavi odatle ili živite negde u blizini može vam biti od pomoći.
Hvala našoj drugarici na informacijama user posted image

< Poruku je uredio Snelle -- 12.2.2013 12:13:13 >


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MOCICA)
Direktna veza do poruke: 2355
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 13:15:24   
vesic
snelle jel mozes da mi kazes koliko si dugo bila na dijeti i kada si bebi dala mlecno?i kada si joj uvela zumance?ja jos uvek ne jedem nista od toga  naravno ni soju,i kada ti je gastro savetovao da uvedes zumance?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2356
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 15:33:15   
Snelle
Vesic, mojoj ćerci je alergija ustanovljena sa 4.5 meseci. Na dijeti sam bila od tada pa do njenih 11 meseci. Polako sam uvodila u ishranu sebi mlečno i tek kad bih videla da kod nje nema rekacije uvela sam i njoj prvo jogurt, jednu kašičicu prvi dan, pa posle tri dana dve kašičice i tako dalje. Mleko sam joj uvela posle godinu dana. Za žumance mi gastro ništa nije savetovao, ali sam ga ja uvela sa osam meseci, prvo osminu, pa sledeće nedelje četvrtinu, zatim polovinu i na kraju celo žumance. Nisam pratila tvoje postove, nažalost, pa ne znam kako se kod vas manifestuje alergija, preko stolice (krv), ili preko kože crvenilom? I da li ti je dete alergično na još nešto osim na kazein?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2357
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 15:53:49   
Snelle
Sad sam se vratila unazad i pročitala par tvojih postova. Dakle, krv u stolici. Kakva joj je sad stolica? Mom detetu je jako, jako dugo bila sluzava i zelenkasta, čini mi se sve do uvođenja čvrste hrane, ali dok god nije krvarila, ja nisam bila preterano zabrinuta. Inače, ćerka moje kume je isto alergična na kazein i ona je doji. Mala ima 6 meseci,a a lergija je ustanovljena sa 2 meseca. Bili su kod dr Perišića i on joj je sve isto rekao kao i tebi, i da iz ishrane izbaci sve ono što i ti ne jedeš. Čini mi se da je on prilično strog po tom pitanju. Mi smo bili na Institutu za majku i dete, meni je gastroeneterolog rekao da iz ishrane izbacim samo mleko, mlečne proizvode, namirnice koje mleko sadrže i soju, i APSOLUTNO ništa više, sve ostalo sam najnormalnije jela.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2358
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 15:58:06   
vesic
snelle mi smo imali krv(tackice krvi) i sluz u stolici i imala je grceve dok sam pila mleko.njoj se javilo sa 2.5 meseca aali dr su davali razlicite dijagnoze.od 17 novembra sam na strogoj dijeti bili smo kod Perisica od tada su krv i sluz nestali....ja ne jedem mleko,mlecne proizvode,soju,jaja,crveno voce i povrce,med,citrusno i kikiriki,orahe....pa razmisljam kada bih mogla da uvedem mlecno.moj gastro u kg kaze da probam ad mleko.nisam primetila da joj nesto smeta sem jabuke imala je redju stolicu,mada kazu svi da jabuka hoce da protera,vocne kasice kupovne joj nisu prijale mozda zbog limunske kiseline,ne znam..alergo test je negativan nije alergicna na mleko i tIge je negativan nrma alergije u oraganizmu...probala bih da joj uvedem zumance ali sacekacu jos malo...jel se kod tvoje bebe javljao povremeno kiselkas miris u kaki dok si je dojila?neko kaze zubici,neko hoce kod dece koja doje....to povremeno osetim...sada uvodim gluten 7 dan danas...i kakve su joj kake bile kada si joj dala jogurt jel imalo promena u boji,mirisu....ps.ako se nevaram bebac jos malo stize?:-)))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2359
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 16:07:29   
Snelle
Što se tiče tog negativnog testa za kazein, pisala sam ti već i nama je bio negativan a alergija je ipak postojala.
Kiselkast miris u kaki jeste postojao, ali mislim da je bio dok nismo uveli čvrstu hranu. Ipak, nemoj me držati za reč, ne mogu baš tačno da se setim, odavno je to bilo! Bile su joj ok stolice sa uvođenjem jogurta. Iskreno, nekih stvari mi je jako teško da se setim, pa ako te ne mrzi, i imaš vremena pročešljaj malo ovu temu i pročitaj šta sam sve pisala. Ako mogu još nešto da pomognem, tu sam user posted image
I da, stiže bebac u aprilu, a samim tim kreće i moja dijeta user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2360
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 16:08:08   
vesic
dok nismo krenuli sa cvrstom hrano kake su bile retke,sada su plasteli,kasaste pa nekad mekse...od kako sam uvela gluten kaki 1-2 dnevno...juce nije kaikila evo upravo se muci da kaki.nisu nam bile nikad zelene ,uvek zute,ali kiselkaste ponekad...a ja zagledam kake ,muka mi je vise od toga....koji si keks prvo dala bebi?prosla si sve to,izvini ako smaram,lakse mi je da pitam iskusnu mamu...perisic je strog i skrt na recima,bila sam samo dva puta kod njega,bez uputa,ali mislim da mi je pomogao i spasio dete svakako...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2361
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 16:18:14   
Snelle
Ma ne smaraš me, slobodno pitaj, meni je mnogo značilo što sam ovde imala koga da pitam šta me interesovalo.
To što su stolice kašaste je odlično! Tako i treba da bude. A to što nema stolicu ponekad, ništa strašno, pa nekad je ni ja nemam svaki dan user posted image Gluten sam joj uvela dajući joj zlatni pek izmiksan sa bananom. On nema mleka u sebi, tj. mislim da piše "može da sadrži tragove mleka" ali sam ja nakon konsultacija sa mamama ovde odlučila da joj taj dam i nisam pogrešila.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2362
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
12.2.2013 16:43:25   
vesic
moja beba juce nije kakila,i evo sada se konacno iskakila,bas se napinjala i mucila.kaka je cvrsca,ali ono sto me brine je par tackica sveze krvi na kaki...predpostavljam da je pukao kapilarcic od napinjanja ,bas sam se smorila ,posle duzeg vremena ,tackice krvi...nista mlecno nisam jela,strogo na dijeti... 

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2363
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
13.2.2013 13:29:24   
Snelle
Vesic, može biti da je od naprezanja. Moje dete je npr imalo malko krvi u stolici kad sam joj davala kikiriki, skoro, pa se kikiriki nije dobro svario i valjda malko pocepao guzu na izlazu ili šta već, ali je krv bila drugačija, nisu bili končići već kao mrljica krvi.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2364
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
13.2.2013 18:16:50   
vesic
snele nisu koncici,tackice...ali stvarno se napinjala mucila,pa sam je raspovila i gurnula joj nogice ka  stomacicu da bih joj pomogla i bas sam se iznenadila kaka je bila tvrda i siroka licila je na bananu mislim po velicini ,izvinjavam se ako sam nekog zgrozila,ali morala sa da objasnim...:-)) i bilo je na vrhu kake.mlecno nista sigurno nisam jela,ona do sada nikad nije imala rrtakvu kaku,obicno budu mekse...i od tada vise nije kakila,davala sam jabuku,dajem vise vode..ssigurno treba vremena dok se organizam navike na nove namirnice pa eto dozivesmo i mi da imamo 1 kaku dnevno....pozzz

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2365
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
14.2.2013 12:00:47   
Snelle
To je onda definitivno od tvrde stolice, nema bojazni user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2366
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
14.2.2013 18:20:19   
vesic
snelle mislim da je super sto ces polako krenuti sa dijetom,pa posle nekog perioda mozes da pocnes da uvodis  ove ostale namirnice.ja ti od srca zelim da i porodjaj i sve ostale prodje super!jel bi mogla da pitas kumu sta joj je Perisic savetovao kada da pocne da vraca namirnice tipa banana,jaja,....ja vise nisam isla kod njega,pa me zanima sta dalje savetuje....jel bih mogla da dam bebi suve kajsije,ako je neko uopste davao,posto sveze nema,a kasice kupovne joj ne prijaju ima sluzave stolice od njih?

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2367
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.2.2013 3:30:19   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jellenaya

drustvo mi imamo sledeci problem: pre desetak dana malac nam je dobio ekcem (22 meseca ima petar) prvi put od rodjenja ..dermatolog nam je dao kreme na bazi kortizona koristili smo ih jer nismo znali da su prilicno stetne ali ekcem se povuko sa nogu,ruku jos malo ima na obrazima...ali cem se umirio ekcem dobio je alergiju na NESTO. trenutno je na dijeti (krompir,sargarepa,pirinac,belo meso i kukuruzno brasno) i stalno je gladan. nista sem vode ne pije. alergija je licila na koprivnjacu..bilo je na ledjima,grudima pa sutradan na rukama i licu...na nogama nema. dete koje je jelo sve i zdravo od rodjenja odjednom je alergicno na nesto ...a doktori za sad nemaju resenja,a on stalno gladan user posted image


Da li ste sigurni da je od hrane? Mi smo imali sličan problem i uopšte nije bila hrana u pitanju. Nismo saznali konkretno šta je. Verovatno nešto spolja - prašak, odeća, neka krema, možda nečiji parfem... Uglavnom kortiko preparat koji nam je bio prepisan pomogao je trenutno, a nako n samo nedelju dana sve se vratilo. Onda nam je naša pedijatrica rekla da mu ništa ne mažemo na telo i da ga peremo sapunom od kozijeg mleka. Nakon nekog vremena sve se povuklo samo. Možda je odreagovao na neko mleko za telo, na kupku ili sapun.... ko zna

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jellenaya)
Direktna veza do poruke: 2368
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
15.2.2013 10:07:16   
Snelle
Vesic, kuma je bila bukvalno 3 minuta kod Perišića, samo ju je saslušao šta ima da kaže, rekao joj šta od hrane ne sme da jede i to je to. Nije joj ništa rekao kad detetu šta od hrane da uvede. Ona je ćerci već sa 4 meseca počela da uvodi čvrstu hranu, što je po meni prerano, ali njeno dete, njena odluka. Ja sam joj savetovala da svaku namirnicu uvodi polako i prati situaciju. Tako bih isto i ja radila. Na tvom mestu bih detetu dala suve kajsije, dok ne probaš nećeš znati da li joj smeta ili ne. Samo polako svaku namirnicu i nemoj previše da se brineš. Može se desiti da, kao što je slučaj sa mojim detetom bio, ni na jednu namirnicu ne odreaguje loše, a ja se pred svaku od njih nervirala i sekirala. Srećno!

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2369
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.2.2013 20:01:41   
MaryJane
Drugarice, im,am jedno pitanje: kako vaša deca prihvataju Alernovu? Ono je odvratno gorko!!!! Mocica me posavetovala da dodam malo šećera i uspelo je, prihvatila je super, šećer je ubio gorčinu.
Ja sam zvanično danas počela da dodajem i adaptirano mleko, do juče sam mogla da je dojim i da se izmlazam za kašice uveče, ali više nema, na moju veliku žalost. I dalje sam na dijeti, ona jede svašta i ne reaguje ni na šta, osim na utvrđeno.
Iduće nedelje planiram gluten, pa jaje.
Hvala na savetu!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2370
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
22.2.2013 22:43:00   
little_one
Ja sam davala Allernovu AR koju su mi dali kao jedinu ( a ne treba mi ta AR) i stvarno je gorka. Dodavala sam u rizu i to je to, u pocetku se bunila na ukus ali nakon 3-4 pokusaja sasvim fino jede...al to sto kazes da je gorka...stvarno jeuser posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2371
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
9.3.2013 9:01:59   
MaryJane
Reših problem sa malo vanilin šećera ili Baby King kašicom pirinač vanila!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2372
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
11.3.2013 8:44:19   
little_one
MaryJane, super si se tog dosjetila....ovo moje cudo se naviklo na Allernovu bez ikakvih dodataka...istina samo joj dodajem u rizicu i mozda malo u neke povrcke koje nece bez mlijeka pa da je malo zainteresujem.

Inace, bili smo na pregledu prije par dana...objasnila sam dr za problem sa sokom od jabuke i kaze ona to nije alergija....osula bi se po citavom tijelu a ne samo po licu...a za mlijeko, isto je rekla da misli da to nije alergija ali je za svaki slucaj i ona preporucila allernovu...kaze osjetljiva joj koza pa tamo gdje je kontakt sa mlijekom izaslo joj crvenilo....kaze drugacije se manifestuju alergije od onog sto sam ja dokucila ovdje na forumu...sad sam bas zbunitis user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2373
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
11.3.2013 13:30:59   
MaryJane
Doktorka ti nema pojma.
Alergija se i ispituje tako što se prvo mleko stavi na kožu. Ako tako reaguje koža, zamisli kako reaguje sluzokoža!
Inače Allernove neće biti nekoliko nedelja u prodavnicama. Ja sam nabavila jednu kutiju iz Mađarske.
Gde je vi kupujete?

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2374
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
14.3.2013 22:26:09   
milicicak
I nama su rekli da Allernove nema i da je nece biti pa smo setali po apotekama i jedva nabavili par komada... moje dete je pocelo da se osipa i kada je poljubi neko ko je jeo nesto sa mlekom user posted image
iz ishrane sam joj izbacila krusku, bundevu, grasak, blitvu i spanac, zakljucila sam da su joj od toga stolice redje i cesce... tako da smo od voca spali na jabuku i pomorandzu a od povrca jedemo pa skoro sve

LO, mislim da tvoja doktorka nije u pravu... ako se u kontaktu sa necim pojave pecati onda se radi o alergiji, to osipanje po celom telu je ozbiljna reakcija na jak alergen i nije toliko cesto... mozda bi mogla da uzmes uput za alergologa da proveris, cisto da budes sigurna na cemu si kad pocnete ozbiljnije da klopate...

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 2375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  93 94 [95] 96 97   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here