|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Biljka mesožderka
19.8.2009 8:41:15   
Anoniman
Britanski naučnici otkrili su na Filipinima biljku mesoždera koja može da proguta i svari pacove i nazvali je po Dejvidu Atenborou, autoru kultnih prirodnjačkih emisija za televiziju, prenosi "Telegraf".






Ova biljka je jedna od najvećih mesožderki, a sposobna je da guta glodare i rastvara ih pomoću enzima.
Tim botaničara, koji su predvodili Britanci Stjuart Mekfirson i Amaster Robinson, otkrili su biljku na Maunt Viktoriji na Filipinima, inspirisani misionarima koji su 2000. godine naveli da su svojim očima videli veliku biljku mesožderku.
"Biljka pravi spektakularne zamke koje ne hvataju samo insekte, već i glodare", rekao je Mekfirson. "Izvanredno je da je biljka otkrivena tek u 21. veku."
Tim naučnika, koji je pronašao biljku 2007. godine objavio je detalje o svom otkriću u naučnom časopisu "Botanical Journal of Linnean Society" ove godine, nakon tri godine pročavanja svih 120 vrsta biljaka koje jedu životinje. Naučnici su odlučili da biljku nazovu Nepenthes attenboroughii.
"Moj tim i ja nazvali smo biljku po Dejvidu Atenborou, čiji je rad doprineo boljem razumevanju lepote i raznolikosti prirodnog sveta", rekao je Mekfirson.
"Nazvali su me i pitali da li bih imao išta protiv da biljku nazovu po meni. Bio sam oduševljen i rekao im: 'Mnogo vam hvala'", naveo je Atenborou.
"Vrlo sam polaskan. Ovo je izuzetna biljka, najveća te vrste. Rekli su mi da je sposobna da uhvati pacove i da ih zatim pojede."
Izvor: Blic.rs
  Direktna veza do poruke: 1
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

KENGUR NOSILJKE
bukimuki

DA LI STE KORISTILI KENGUR NOSILJKE ZA DECAKE

DA (42%)

NE (58%)


Ukupan broj glasova: 52

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here