|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Hurmašice
21.8.2009 11:03:18   
Anoniman
Na zahtjev naše MIHI user posted image

A, ove hurmašice se prave ovako već skoro pola stoljeća, bar što ja znam. Meni su dobre i nikada nisam ni pokušala neke druge napraviti. Recept znam napamet jer se količine povećavaju za dva puta za svaki sljedeći sastojak. A i nema ih puno!
Potrebno je za 20 komada:
  • 7 dag šećera
  • 14 dag maslaca ili margarina (može i pola- pola)
  • 28 dag brašna
  • 1 jaje i 
  • 1 p.p. (ovo ne znam šta je zaista)
Sve sastojke sjediniti i podijeliti na 20 kom. Lagano među dlanovima oblikovati hurmašice te ih utisnuti na ribež da dobiju "otisak" ribeža.Staviti ih u suhu tepsiju i peći u pećnici na oko 180 - 200°C 20 - tak minuta, dok ne porumene.Pečene izvaditi na rešetku i ostaviti da se malo ohlade (10 - tak minuta) te zaliti sa zaljevom kojega stavimo kuhati kada i hurmašice peći. Za zaljev je potrebno:
  • 40 dag šećera
  • vode (moja bi mama rekla 2 prsta iznad šećera) - otprilike oko 1/2 l
  • 1/2 izrezanog limuna
Zalijevati lagano malim suskom (kaciolom) svaki red i ostaviti da se dobro ohlade a šećer kristalizira - najbolje preko noći.
user posted image


ovo su znači standardne ... sada je fol da se dodaju orasi, bademi, kokos mljeveni i sl
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:09:01   
andjelko
Mmm od kade ih nisam jela?Mogla sam bas da ih napravim!Vucko da li znas mozda recept za tulumbe?Ja sam iz Bosne poreklom joj al mi to fali.........A tek alva.to su bas oni starinski kolaci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:09:52   
prase
Rekla bih da je ono "p.p" prašak za pecivo, viđala sam te skraćenice ranije...

Eh urmašice... (ja do danas živeh u ubeđenju da se i čita i piše bez "h" na početku)... Ja se zaželela urmašica i mama odlučila da mi ispuni želju pa ih pravila. I umesto da uzme recept iz kuvara nad kuvarima (neki kuvar koji je baba kupila u Zagrebu 50-ih godina prošlog veka) prema kojem smo ih uvek pravili, uhvati neki recept sa kokosovim brašnom sa interneta. Ljudi, ono nisu urmašice... nije ružno, ukusno je, ali to nisu urmašice... Ko voli "original" taj sa kokosom recept neka izbegava user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:13:33   
Anoniman
zavisi Prase... vi kažete URMA ja cijeli život govorim HURMA , isto ko urmašica odnosno hurmašica ali recimo nikada ne kažem kahva....ali ne kažem ni kava

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:15:22   
andjelko
Ma i meni su najbolje ove klasicne.user posted image Bas cu da prepisem.Joj obozavam kolace torte i sve sto je slatko da pravim a mm nije od onih koji vole da jedu sve to!ne voli covek kolace a moj tata i tepsiju bi pojeo!user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:17:08   
Anoniman
ne mogu da nadjem fin recept za tulumbe

ja kad vidim da piše ulje u nekim od ovih kolača ospem se....baka je sve to pravila uvijek sa puterom

(odgovor članu andjelko)
  Direktna veza do poruke: 6
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:17:10   
Rivana
Joj kako volim ove stvari a to nista ne goji jel da user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu andjelko)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:17:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana

Joj kako volim ove stvari a to nista ne goji jel da user posted image user posted image user posted image


ma joooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkk...čini ti se user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:19:01   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: Rivana

Joj kako volim ove stvari a to nista ne goji jel da user posted image user posted image user posted image


ma joooooooooooooooookkkkkkkkkkkkkkkkkk...čini ti se user posted image user posted image user posted image



Bas se preporucuje u dijeti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:21:40   
Anoniman
to ti je tzv slatka dijeta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jedeš dok ti na nos ne počne izlaziti i onda ne jedeš ništa naredna 2 mjeseca


< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 21.8.2009 11:22:15 >

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:22:09   
božana
Kad se setim kako sam se od njih pre jedno 10 godina ispovraćala, ne mogu ni njihovu sliku da gledam.Ne bih pojela hurmašicu ni za lek.Pošto si Vučko udovoljila Mihi ovim receptom, sad udovolji meni i idi da loviš srndaća kog si obećala.

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:22:36   
andjelko
Ma Vucko nije hitno ,bas bi volela da imam.kad nadjesuser posted image user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:23:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: božana

Pošto si Vučko udovoljila Mihi ovim receptom, sad udovolji meni i idi da loviš srndaća kog si obećala.


odoh ...samo kuburu da napunim...stavila sam barut da se prosuši na suncu

(odgovor članu božana)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:23:57   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

to ti je tzv slatka dijeta user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

jedeš dok ti na nos ne počne izlaziti i onda ne jedeš ništa naredna 2 mjeseca


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:24:58   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

IZVORNA PORUKA: božana

Pošto si Vučko udovoljila Mihi ovim receptom, sad udovolji meni i idi da loviš srndaća kog si obećala.


odoh ...samo kuburu da napunim...stavila sam barut da se prosuši na suncu



Ubices bambija user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Hurmašice
21.8.2009 11:26:54   
prase
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

zavisi Prase... vi kažete URMA ja cijeli život govorim HURMA , isto ko urmašica odnosno hurmašica ali recimo nikada ne kažem kahva....ali ne kažem ni kava



Pričam ja sada sa mamom telefonom i pomenem joj kako bi bilo lepo da jedna tepsija urmašica krene u mom pravcu ovih dana... Pomenem kako sam negde pročitala da se kaže i hurmašice, kaže mama - pa tako se i zovu, nego u onom kuvaru (nad kuvarima) piše "urmašice" pa sam ja vama tako govorila da mi tražite recept kada ste bili mali user posted image E da sam noćas umrla, ne bih znala da i moja mama kaže hurmašice... BTW u kuvaru ne piše orignalno "urmašice" nego piše "tatlije", ali je rukom dopisano "urmašice" - to je neka babina komšinica dopisala... Nije ni ta moja mama glupa, uvek nas je vozala da joj "pomažemo" tako što ćemo da tražimo nešto po kuvaru i mi bili ubeđeni da aktivno učestvujemo u kuvanju a nismo ni bili u kuhinji user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Hurmašice
5.10.2011 11:09:29   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Olga RR

IZVORNA PORUKA: Zvoncica77


IZVORNA PORUKA: Olga RR

mozda je glupo pitanje ali sta su urmasice 


Olga,vidim da su ti vec odgovorili za urmasice,samo ih ja ne pravim okrugle vec valjkaste,nekako mi lepse .Jeste jednostavno i bas slatko,evo pisem vam recept,ako se kome svidi.Sa ovim mojim su svi odusevljeni,jer ne ispadnu bas puno slatke i otuzne

URMASICE

1 kiselo mleko
1 casa ulja
1/2 case secera
1/2 sode bikarbone
1 jaje
200 gr. griza
brasna po potrebi,oko 2 solje,da ne bude tvdo,cisto da moze da se oblikuje.

Od svih sastojaka napravis smesu i pravis rukom kao deca gliste od plastelina ,znaci debljine oko 2cm,a dugacke koliko hoces,ja obicno oko 10cm,jer one usled pecenja nadodju i rasire se u sirinu,tako da kad ih redjas u pleh ostavis malo prostora izmedju svake.Peci u rerni na 220 dok ne dobiju zlatno zutu boju.

SIRUP

800gr secera prokuvati 15-ak minuta sa 1l vode i 1 vanilom.Vrucim sirupom preliti urmasice i pustiti da dobro upiju i rashladiti u frizideru

Prijatno!



IZVORNA PORUKA: Olga RR

eto ja nisam znala sta su a Zvoncica je bila ljubazna da stavi svoj recept 
kako ih vi pravite ?



IZVORNA PORUKA: New Mom

Ovo je sva moja Bosanska rodbina redovno pravila kao čast.

IZVORNA PORUKA: n i n a

Olga jesi li probala? 


IZVORNA PORUKA: Olga RR

sutra mi je godisnjica braka pa mozda ovako zasladimo 
deluje mi jednostavno pa cu verovatno probati


IZVORNA PORUKA: ksena

i ja sam napisala babin recept: 3 solje ulja, secera, brasna, 3 jajeta, 1 pzp. i kad se ispece zalije se vodom i secerom.

a evo i link koji nam je nina dala KLIK ja planiram da isprobam te sa kokosom.



IZVORNA PORUKA: mihi

Juče sam se šetala gradom i na Terazijama vidim kao neka nova poslastičarnica, piše Sultan of Istanbul a u izlogu baklave od čokolade, lešnika, pistaća, klasične kadaif, urmašice zlatno žuto braon...... nisam smela više da gledam, vraćam se posle tri sata i opet bacim pogled kad sve prodato, ostalo malo kadaifa.






_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Hurmašice
5.10.2011 11:13:50   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Snelle

Mihi
Olga, skoro je Lu pisala da ih je pravila, mada ih ona drugačije zove. Bilo bi lepo kad bi i ona ostavila recept, taj je sigurno pravi bosanski i pretpostavljam najbolji


IZVORNA PORUKA: n i n a

Kseno, idi mišem dole.... Ima još recepata-sa orasima, pekmezom, kukuruznim brašnom...


IZVORNA PORUKA: ksena

videla sam, ali mi ove sa kokosom zapale za pohlepno oko


IZVORNA PORUKA: Olga RR

Ksenaaaa a sa koliko secera i vode baka pravi sirup ? Puno mi je skoro kila secera na litar vode , bojim se da cu baciti i jos u testu ima cela solja 
to je jako slatko , je li ?
da ja to ipak ne pravim


IZVORNA PORUKA: n i n a

Hm, ja sam šarene kiflice koje se isto prelivaju šerbetom prelivala sa 3dcl vode i 200gr šećera....
To bi ti onda na litru bilo oko 600gr šećera.... Mislim da tako neće biti preslatko


IZVORNA PORUKA: ksena

u receptu ne pise, mogu samo da posaljem mejl sestri da je pita. ali mislim da sam ja to onako odokativno pravila (jednom ili dva puta sam ih samo pravila i to daaavnooo).


IZVORNA PORUKA: Olga RR

meni je i to jako puno , videcu sutra 


IZVORNA PORUKA: mihi

Olga pola šećera, pola zaslađivača.


IZVORNA PORUKA: Gejsha

hvala na receptu, i ja ću  ih napraviti za vikend!





_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Hurmašice
5.10.2011 11:15:47   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Nada RR

  Obozavaaam

Pravim po ovom receptu :
  • 250gr margarina ili putera
  • 2 soljice secera
  • 2 soljice mleka
  • 2 soljice ulja
  • 2 jaja
  • 1 prasak za pecivo
  • 1 kg brasna
  • narendana kora od1 limuna
   
Priprema:
Zamesiti glatko testo.da se ne lepi za posudu.
naravno, redosled je kao kod slicnih testa-muti se margarin sa secerom, pa dodaju jaja, mleko ulje i brasno u koje je pomesan prasak za pecivo.
praviti valjuskice ili glistice koje se prislone sa jedne strane na rende, kako bi ostao onaj trag kockica.
poredjaju se u pleh i odozgo moze da se stavi orah.
ugreje se rerna na 220C, stavi da se pece.a posle kratkog vremena se smanji na 180C.
Pecene urmasice se preliju serbetom od litre vode i 1kg secera i malko limuna.
serbet se kuva kada provri 15tak minuta.
pravilo je da urmasice budu prohladjene a sirup vruc.
prekrije se vlaznom krpom da sto bolje upiju sirup.
kasnije, kada se ohlade, drze se u frizideru.
Ovo je mjera za onaj veliki pleh od sporeta. Ja pravim pola mjere.

Izgledaju ovako :user posted image
  


IZVORNA PORUKA: Tea2

Soljice zakafu su mera?????Pravim sada.


IZVORNA PORUKA: Nada RR

Ne one velike kao od doncafe , vec  manje .


IZVORNA PORUKA: Tea2

Moze orah da se stavi u urmasicu?



_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Hurmašice
5.10.2011 13:25:56   
Tea2
Uspele su mi.Hvala ,Nado rr!Sledeci put pravim sa kokosom.Dajte isproban recept sa kokosom!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Hurmašice
5.10.2011 22:12:34   
Zvoncica77
Evo i moje gotove.Ovako izgledaju napravljene

user posted image

Ovako pecene

user posted image

A ovako zalivene
user posted image

Malo vise su mi se ispekle,pa popucale po sredini,ali ukus im je odlican user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Hurmašice
9.10.2011 19:48:09   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tea2

Uspele su mi.Hvala ,Nado rr!Sledeci put pravim sa kokosom.Dajte isproban recept sa kokosom!


da, ako je neko probao sa kokosom nek da recept. sad gledam po netu i ima razlicitih varijanti.

(odgovor članu Tea2)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Hurmašice
9.10.2011 22:47:32   
mama76
ja hurmasice i pravim sa kokosom jer volim takisti recept kao u NadeRR samo sto dodam 100 gr kokosovog brasna i smanjim malo kolicinu ovog brasna.Budu fantasticne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Hurmašice
25.12.2014 11:54:50   
Trcosava
e pa mm se prijele urmašice i napravih po Nadinom recpsiu. Žao mi samo što nisam imala više oraha. Sad sam ih prelila i odsmo, kad se vrnemo da žderemo :D

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mama76)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Hurmašice
25.12.2014 14:49:21   
mama krava
Javljaj kakve su!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here