|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Roditeljski dodatak
14.3.2013 11:01:35   
Janncica
jesi bila u posti da proveris?
Ja cu sad da idem,samo da mi mm vrati auto. user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 901
   RE: Roditeljski dodatak
14.3.2013 11:10:12   
MASHKA
ja sam dala svoj br. računa iz poštanske štedionice tako da stanje proverava svakoga dana od kuće preko neta

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 902
   RE: Roditeljski dodatak
14.3.2013 11:11:52   
MASHKA
ajd javi ako ti je nešto leglo user posted image

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 903
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 18:54:10   
coka11
Danas sam išla u Poštansku štedionicu, a gospođa na šalteru mi kaže da moram da otvorim novi račun, iako već imam račun preko koga sam dobila roditeljski za prvo dete. Kaže da se ne dobija kartica već da ja svakog meseca na šalteru podižem pare. Da li je moguće da je to tako kretenski odrađeno i da ja nemam karticu koju mogu da koristim? user posted image

_____________________________

"Važno je možda i to da znamo:
čovek je željan, tek ako želi
i ako celog sebe damo,
tek tada možemo i biti celi."

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 904
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 19:21:24   
sneza24
Nažalost tako je. Nema kartice.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu coka11)
Direktna veza do poruke: 905
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 19:35:45   
adulence
janncice,mashka sta su vam rekli kada ste predali za koliko ce leci parice....ja predala u ponedeljak,konacno...dobro sam se setila...kazu tek za dva meseca...

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 906
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 19:45:28   
Moiraina
Ja sam predala pre dve nedelje, rekoše mi da će mi stići rešenje u aprilu ili maju, pa kad mi stigne rešenje da odem oko 20.-21. u mesecu da podignem pare.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 907
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 19:49:36   
Janncica
Meni jos nije stiglo resenje da dobijam mesecno... user posted image A predali smo u januaru. user posted image
Dobila sam za nezaposlene 50000.

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 908
   RE: Roditeljski dodatak
27.3.2013 20:17:03   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: Janncica

Meni jos nije stiglo resenje da dobijam mesecno... user posted image A predali smo u januaru. user posted image
Dobila sam za nezaposlene 50000.


Jannicice kada ste predali,ako je bilo krajem januara onda ocekujte ovih dana ili pozovite socijalno tamo gde ste predavali papire, pa se raspitajte zasto jos nema.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 909
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 8:05:34   
debelica73
Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!!user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 910
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 8:12:38   
debelica73
E EVO NASLA SAM! Jel ovo tacno?

Poklon paket zaporodilje sadrži:

-komplet za negu bebe (dva pakovanja vlažnih maramica, dve kupke i dve kreme, bistri rastvor za dezinfekciju rana i sluzokože Octenisept sprej od 50 ml);
-komplet za negu majke (jedno pakovanje higijenskih uložaka 10 komada i gel za tuširanje);
-komplet pelena (pelene za jednokratnu upotrebu – pakovanje od 24 komada, švedske pelene – pet komada i tetrapelene – 10 komada);
-pamučni program (benkica, „zeka”, kapica, bodi, peškir sa kapuljačom, pamučni prekrivač, torba sa podlogom za povijanje) i
-edukativni materijal (Bebina prva godina-film +interaktivni vodič na DVD-u).

(odgovor članu debelica73)
Direktna veza do poruke: 911
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 8:22:20   
vikiveki

IZVORNA PORUKA: debelica73

Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!!user posted image

Ja nisam iz Bg tako da ti za taj paket ne znam ništa reći jer ga ovde niko ne dobijauser posted image
Što se papira za roditeljski tiče ,treba da odeš u opštinu i ni će ti dati spisak svih dokumenata koji ti trebaju za roditeljski a osnovno je i prvo treba da završiš izvod iz matične knjige rođenih jer on ti treba za sve.
Račun u pošti oni sami automatski otvaraju sa prvom uplatom,dovoljno je da im daš tvoju ličnu kartu kad podižeš pare jer oni to po tvom matičnom broju traže.Samo poštanska štedionica isplaćuje roditeljski dodatak kao i dečji,druge banke ne isplaćuju roditeljski dodatak

(odgovor članu debelica73)
Direktna veza do poruke: 912
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 12:19:27   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: debelica73

Cao svima. Iz Beograda sam i ako sam dobro razumela za DRUGO dete (majka zaposlena) se ne dobija roditeljski dodatak odjednom nego oko 5700 naredne 2 godine od porodjaja. Imam par pitanjca:
1. Sta od papira treba da predam da bi dobila roditeljski dodatak i gde?
2. Mora li racun (na koji ce uplacivati roditeljski dodatak) biti otvoren u posti ili moze u banci u kojoj primamo licni dohodak?
3. Sta se dobija u onom paketu za bebe kad izlazimo iz bolnice?
HVALA!!!!user posted image


Debelica odes u socijalno u tvojoj opstini,dace ti obrazac koji treba da se popuni i kazace ti sta ti sve treba od papira(roditeljski dodatak niko ne dobija odjednom,ni zaposlene ni nezaposlene) Ono sto se ja sescam da je trebalo pre manje od 2god. Bilo je fotokopija licne karte od oba roditelja,fotokopija zdravstve knjizice od oba roditelja,izvod iz maticne knjige rodjenih za bebu i verovatno za vas to nisam sigurna.Mozda ce ti trebati i prosek plate, nisam sigurna zato idite u socijalno tamo ce sve da vam kazu.

A u paket se dobija sve i svasta ja sam dobila pre 2god. ono sto sam zapamtila: podlogu za bebu,benkice,kapice,portikle,pelene tetra,svedske,pampers,bekollino set,neke uzorke kremica,torba za bebine stvari,peskir sa kapuljacom,pamucni prekrivac...
za majku,mrezaste uloske,gel za tusiranje i jos nesto...
zatim tu je bila i jedna knjiga veoma korisna i verovatno jos nesto ali se samo ovog secamuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu debelica73)
Direktna veza do poruke: 913
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 13:18:50   
Moiraina
Pravo na roditeljski dodatak ostvaruje se na osnovu podnetog zahteva majke i sledećih dokumenata:
- originalnih izvoda iz Matične knjige rođenih za svu decu, koji ne mogu biti stariji od 6 meseci. Trajni izvodi iz Matične knjige rođenih, sa hologramskom zaštitom, dostavljaju se u formi overene fotokopije;
- fotokopije prijava prebivališta za decu;
- originalnog uverenja o državljanstvu Republike Srbije za majku koje ne može biti starije od šest meseci;
- fotokopije lične karte (lica koja poseduju biometrijsku ličnu kartu dostavljaju original na uvid i očitavanje);
- fotokopije overene zdravstvene knjižice majke;
- uverenja Centra za socijalni rad po mestu stanovanja da: neposredno brine o detetu za koje je podnela zahtev, da deca prethodnog reda rođenja nisu smeštena u ustanovu socijalne zaštite, hraniteljsku porodicu ili data na usvojenje i da nije lišenja roditeljskog prava u odnosu na decu prethodnog reda rođenja (zahtev za ovo dobijaš u Centru za socijalni rad na tvojoj opštini i tamo će ti dati šta ti od dokumenata još treba za to; znam da sam išla u sud da bih dobila uverenje da nisam lišena roditeljskog prava);
- fotokopije kartice tekućeg računa kod "Poštanske štedionice". Korisnicima koji nemaju otvoren tekući račun, službenim putem biće otvoren tekući račun kod "Poštanske štedionice".

Eto, kopirano sa sajta Grada Beograda. Ja predala pre 20-ak dana i čekam rešenje.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 914
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 15:55:02   
Janncica
dobila resenje za mesecna primanja..... user posted image user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 915
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 16:51:07   
Sanja90
Super janncicauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 916
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 21:12:28   
jacagoga
Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 917
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 21:19:38   
Moiraina
I ja sam predala u prvoj polovini marta, rekli su mi da ću dobiti rešenje u aprilu ili maju.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 918
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 21:21:33   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: jacagoga

Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.


Ceka se nekih 2 meseca. mislim da ne mozes odmah da podignes novac moras da sacekas uplatu,mada mozes da proveris u posti kad dobijes resenje.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu jacagoga)
Direktna veza do poruke: 919
   RE: Roditeljski dodatak
1.4.2013 21:34:56   
jacagoga
hvala nisam znala da se toliko ceka

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 920
   RE: Roditeljski dodatak
9.4.2013 21:06:54   
Cicika1988
Pre mesec dana sam dobila resenje da imam pravo na neki novac od vojvodine. Da li neko zna kad se to isplacuje?

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 921
   RE: Roditeljski dodatak
9.4.2013 21:12:38   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Sanja90


IZVORNA PORUKA: jacagoga

Jel znate mozda u Beogradu koliko se dugo ceka resenje i da li moze odmah da se podigne novac kada dobijem resenje? Predala sam jos 5og marta dokumentaciju i ne stize mi resenje.


Ceka se nekih 2 meseca. mislim da ne mozes odmah da podignes novac moras da sacekas uplatu,mada mozes da proveris u posti kad dobijes resenje.

Ja sam resenje dobila posle 15 dana a uplata ,15 dana nakon resenja..,mozda ti je stizalo resenje a ti nisi bila kuci,posto mora da se potpise?

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 922
   RE: Roditeljski dodatak
14.4.2013 12:12:47   
Mama Dunja
Ja nisam dobila resenje od vojvodine ali su mi prekljuce legle pare i podigla sam ih bez resenja. :)
Dobila sam 30 000 dinara. :)

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 923
   RE: Roditeljski dodatak
17.4.2013 18:20:08   
Moiraina
Danas sam dobila rešenje za roditeljski, znači mesec i malo jače od predavanja zahteva.

(odgovor članu Mama Dunja)
Direktna veza do poruke: 924
   RE: Roditeljski dodatak
25.4.2013 13:47:12   
jacagoga
Ja sam dobila resenje pocetkom aprila odem malo pre u postu kad ono jos nema para, na resenji je datum obrade 25.03. user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  35 36 [37] 38 39   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here