|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 13:16:12   
Rosita
Svrbi od kantariona pa sam se vratila oktaniseptu. Jedino me zanima ta kvrzica i u njoj konac- sav, sta li, ostatak prizora izgleda normalno. U sredu planiram kod ginekologa.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 13:56:59   
pocahontas
valjda ce se javiti neko ko zna vise, ja svoju ranu nisam pogledala 39 dana user posted image pa ni ne znam kako je izgledala, sigurno je sve ok, nemoj se sekirati, da je nesto ozbiljno sigurno bi ti rekli da moras odmah da odes na pregled, kod mene je posle 40 dana izgledalo sve kao pre, ja 3 nedelje nisam mogla da sedim pa se nisam ni usudjivala da zavirim dole, a ni da pipkam...

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 14:00:37   
Rosita
hehe, je l ti verujes da sam ja virnula jos u porodilistu, ne pitaj me kako, radoznalost nije ubila macku user posted image gledala sam na netu da se pojavi cesto ta kvrzica al mora da se skida sav, nekad i pod anestezijom, ovo/ ono, pa me zanima da l neko @nas@ sa rr ima iskustva. mozda se neko javi, ja cekam user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 14:14:08   
Tiziana
Rosi ja sam negde to pisala,ali se vise ne secam gde,ja sam isla na mi skinu konce IAKO SU RAZGRADIVI 7 dana po izlasku iz bolnice, tako da sam prvi put posle tih sveukupno 10 dana sedela,hodala i sve ostalo skroz normalno i to sam savetovala svima, da odu da skinu konce.ja sad ne znam koliko je tebi proslo od porodjaja tacno,mislim da sad mozda vise i ne mozes da ih skidas jer su srasli,ali proveri sa svojom dr koja te je vodila ili poradjala ili sta god..

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 14:15:42   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Rosita

Svrbi od kantariona pa sam se vratila oktaniseptu. Jedino me zanima ta kvrzica i u njoj konac- sav, sta li, ostatak prizora izgleda normalno. U sredu planiram kod ginekologa.


user posted image za podebljano.

Mene bre ništa nije svrbelo od kantariona??user posted image


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 14:20:22   
Rosita
Uh, nekako me moraju ratosiljati tih konaca, sava, cega li, jes da sam okasnila i bice mi mesec dana u sredu tj. pune 4 nedelje. To je mene i yeynulo, sto sam sedela nakon 10 dana normalno i nista me nije bolelo, pa rekoh da ne idem ja nikud, samo ce to.

Trc, pa eto, jos te kvrzice da se ratosiljam i prizor ce biti upotpunjen, isti kao pre user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 14:23:35   
Trcosava
Ubiće me za OT - ali PRIZOR!!! user posted image

Begam pre nego li me šibom po guzi

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 19:57:03   
Moiraina
Ja sam bacila pogled čim sam došla iz porodilišta, nisam mogla da odolim user posted image
Meni je moj dr rekao da 10 dana od porođaja dođem da mi skine konce, međutim pošto smo zaglavili bolnicu, otišla sam tek posle 3 nedelje (jedan šav mi je i pukao u međuvremenu). E sad, te kvržice, imala sam ih i ja, dr mi je rekao da je to od unutrašnjeg dela konca i da bi to izvadio trebalo bi da mi probuši te kvržice i izvuče, ali ako mi to ne smeta, nema potrebe (naravno, meni nije smetalo, još kad sam čula da bi trebalo da buši, bila sam u fazonu Neeeeeee, ne, nikako).
Inače, meni nova epiziotomija nije rađena preko stare, tako da imam dva reza user posted image , ok, sad se skoro uopšte ni ne primeti, ali baš mi je to bilo čudno...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:12:44   
jovana13
Meni je moja sestra rekla kad sam se porodila prvi put da mi ne padne na pamet da uzmem ogledalo da pogledam dole... Al sta cu zensko radoznalo user posted image Nije mi bilo grozno ili ruzno lepo su to oni zakrpili ali mi je tuzno bilo, kao da nisam bila svesna toga dok nisam pogledala. Drugi put je m anja rana bila preko stare ali me je bolelo vise onda sam cim sam izasla iz porodilista stavila normalne uloske i poprskam kantarion svaki put i bila sam spasena! Dok sam nosila one mrezaste uloske nisam mogla da stojim koliko je bolelo posle mi je svanulo. Konci su sami oba puta ispali, a posto sam bila sivena bas dosta unutra ispadali su mi duuugoo... Jao kad se setim non stop po svezanj konca na ulosci..user posted image

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:23:29   
Tiziana
user posted image I meni je taj isti dr rekao da dodjem 7 dana od izlaska iz bolnice.jedva sam dosla do njega i jedva se popela na onaj sto,i bolelo me je skidanje konaca,jos me grdio kao hajde nemojte da kukate,prezivei ste karlicni porodjaj sad kukate za skidanje konaca.ali kad je zavrsio,preporodila sam se.sisla sama sa onog stola kao da se nikada u zivotu nisam poradjala.zato toliko toplo preporucujem zenama da to urade. razlika je drasticna!!!!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:30:37   
Sanja90
Jao ja kad se setimuser posted image Meni su radili epiziotomiju(valjda dobro napisah) kad sam se prvi put poradjala,bogami usivanje je bilo gadno,osetila sam kako igla prolazi kroz kozu i struganje konca,iako su mi dali neku anesteziju iglom i spricem,uh,sva se najezih... Ja sam morala da koristim ogledalce da bih mogla da obradjujem ranu,konci su ispadali lagano ali sigurnouser posted image I tada sam shvatila da dole ono moje vise nece izgledati istouser posted image drugi put mi nisu radili epiziotomiju,hvala Bogu i sestri koja me je teglila tamo dole da me ne bi sekli, ali sam se malcice pocepala ali bas malo, imala sam 3 kopce i tad su konci sami otpali.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:33:35   
Moiraina
I mene je bolelo skidanje konaca user posted image
Još kad je pomenuo da bi te kvržice morao da buši, bilo mi je brrrrrrr, neka hvala.
Off: Tiziana, sećaš se da kod njega u ordinaciji postoje oni veliki ekrani gde vidiš tačno šta ti radi? user posted image A meni kao bezveze, neću da pogledam u ekran user posted image I da nisam sama pogledala u ogledalo, nije bilo šanse da ne vidim kako izgleda user posted image

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:35:59   
Tiziana
Ma idi,mrzim kad sve vidim tamo onako uvelicano.Ja sam imala neke inervencije izmedju dve turdnoce i secam se kako se divio necemu sto je uradio i on i nadica su mi pokazivali i ona je vikala ovo doktore izgleda odlicno,a meni odvratno! user posted image

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:36:37   
Olga75
khm , khm , evo tema EPIZIOTOMIJA user posted image
pa tako

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:36:55   
Moiraina
E sad će žene da pomisle kod kakvog dr mi to idemo, ekrani, ovo, ono user posted image

Izvinjavam se, neću više user posted image

< Poruku je uredio Moiraina -- 12.4.2013 20:37:23 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Savovi i konci
12.4.2013 20:54:06   
Tiziana
user posted image

Evo,prestajemo..

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Savovi i konci
17.4.2013 11:14:24   
Rosita
E pa jutros ih skinuh. Zacas, nista strasno, da se zna, iako je danas pune 4 nedelje od porodjaja. Za kvrzicu mi dr preporucila flogocid mast i sad se samo pitam koliko puta dnevno se to maze jer nigde ne pise, a zena me primila preko reda, nisam mogla da je ispitujem sve sto bih mogla... I rece da dodjem na pappa za 6 meseci od porodjaja, a po potrebi i ranije. Po njoj "prizor" je fin user posted image

< Poruku je uredio Rosita -- 17.4.2013 11:15:39 >

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 10:17:50   
lady_b
Ženice, primjetih sinoć da iz mene "visi" unutrašnji konac..vanjske sam povadila a unutrašnji bi trebali sami ispasti.. malo me svrbucka iznutra i pkušala sam povući taj konac ali ne ide user posted image ..jeli to treba tako user posted image

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 10:30:26   
Sanja90
Lady ne brini ispasce sami,svrbi te jer rana zarasta,samo nemoj da diras,nista na siluuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:10:08   
Moiraina
Meni su posle prvog porođaja ti unutrašnji konci ispadali baš duuugo (išla sam da mi skinu spoljne 10 dana od porođaja). Sećam se da sam pitala dr koliko imam šavova, rekao mi je Ma šta te briga, to nije bitno user posted image Drugi put sam imala samo spoljne (čini mi se), jedan je pukao sam i ispao, ostale mi je dr skinuo.

< Poruku je uredio Moiraina -- 9.5.2013 11:20:04 >

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:22:28   
Anoniman
meni su rekli da unutranji konci ne ispadaju, nego prosto sami nestanu, ragrade se. a spoljasnji sam sama isekla i izvukla. bio je dugacak i ljubicast. user posted image

(odgovor članu Moiraina)
  Direktna veza do poruke: 196
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:23:46   
bea83
Meni konci nisu ispali ni 30 dana posle porođaja a rana me je toliko bolela (presekli su mi neki krvni sud pa se stvorio hematom) da nisam ni pomišljala da idem da mi ih skidaju, neko me je ovde savetovao da namažem flugocid što sam i uradila i sutradan su počeli sami da izlaze i taj proces je trajao 10tak dana

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:26:40   
Sanja90
Meni su svi poispadali,doduse meni niko nije rekao da ja moram da idem na skidanje konca,receno mi je da ce sami otpasti i tako je i bilo,za oko 3 nedelje su mi svi poispadali,valjda su svi nemam pojmauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:32:15   
Tiziana
Niko ne kaze da konci moraju da se skidaju,to je samo do prakse tvog dr da li ih skida ili ne. ali iz licnog iskustva znam da se drasticno brze oporavis kad ih skines te bih svakome preporucila da ih skinu 10 dana nakon porodjaja. ja ih drugi put nisam imala,a prvi put koliko hoces i zaista sam se u pravom smislu te reci preporrodila u sekundi kad mi ih je skinuo.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Savovi i konci
9.5.2013 11:36:11   
Sanja90
Jao i ja bih volela da ovog puta nemam ni jedan konac,a to sve zavisi od rastegljive medjice jel da? kazu da postoje i vezbe za to da se ne bi zena pocepala na porodjaju(to sam skoro cula)

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here