|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Moskva šnit
17.8.2013 18:35:59   
lesica
Ja mnogo volim ovu tortu, ali sam na kraju izvela neki svoj recept od kog ne odustajem.

Kora:

4 belanca
4 kašike šećera
6 kašika mlevenih oraha
1 kašika mlevenog lešnika
1 kašika brašna

Peku se 4 kore do 15 minuta ( ja ih pečem u kvadratnom plehu, 33 puta 33cm )

Fil 1:

16 žumanaca
10-15 kašika šećera
1 puding od vanile
1-2 kašike gustina
2,5 šolje mleka
250 gr maslaca

Žumanca se penasto umute sa šećerom, pa se pomešaju sa pudingom i gustinom, prethodno razmućenim u jednoj šolji mleka. Ostatak mleka se zagreje do ključanja pa mu se dodaju žumanca i puding. Kuva se dok ne bude gušće nego puding. Kada se ohladi, umuti se fil sa maslacom.

Fil 2:

2,5 šolje mleka
2 pudinga slatka pavlaka
10 kašika šećera
300 gr sitno rendane bele čokolade
250 gr mleka u prahu
50 gr šećera u prahu
125g maslaca

Razmutiti puding u šolji mleka, pa to pridodati ostatku mleka ,kome je dodat šećer, a koje je proključalo. Kuvati dok se lepo ne zgusne. Ohladiti.
Umutiti maslac sa 50 gr šećera u prahu i sa mlekom u prahu, tome dodati ohladjen puding, i na kraju umešati izrendanu čokoladu.

Fil 3:

1 litar slatke pavlake

*** i još:

1/2 kg seckani ananas ( svež ili ocedjen iz konzerve)
1/2 kg višanja ( ja umesto njih najčešće stavim seckani kivi)
150-200 grama seckanog pečenog lešnika ( ili kombinacija lešnika, badema...)

Redja se:
Kora, pa fil 1, pa fil 2, pa trećina lešnika pa polovina višanja ili kivija pa četvrtina slatke pavlake
Kora, pa fil 1, pa fil 2, pa druga trećina lešnika pa polovina ananasa pa druga četvrtina slatke pavlake
Kora, pa fil 1, pa fil 2, pa ostatak lešnika pa izmešano ananas i višnje/kivi, pa treća četvrtina slatke pavlake
I na kraju kora, koja se premaže i ukrasi slatkom pavlakom.


E pa prijatno!
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Moskva šnit
17.8.2013 19:27:56   
Olga75
jAl Lesice a jel ti kuvas tu slatkuj pavlaku il je samo tako malo podgrejes user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Moskva šnit
17.8.2013 19:54:25   
lesica
Olga slatku pavlaku samo umutim, a puding s ukusom slatke pavlake baš onako fino ukuvam.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Moskva šnit
17.8.2013 20:49:03   
Ana RR
Crna Lesice, 16 žumanaca??!! user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Moskva šnit
17.8.2013 20:53:04   
lesica
16, 16 nego sta. I 4 puta po 4 belanaca za kore user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Moskva šnit
17.8.2013 21:51:57   
Ana RR
Aaaaa tek sad vidim da se peku 4 kore user posted image još se pitam šta se radi sa silnim belancima koja preostanu user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 6
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:







Pita sa mesom
Ringerajin kuvar: lelaigor
Rolovana "slatka" piletina
Ringerajin kuvar: lelaigor



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here