|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 15:56:57   
Dani.kv
A ja primam injekcije jednom nedeljno i mirna sam

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 1076
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 16:04:43   
dijana1*
Olgic ja ga trenutno koristim i stavljam vaginalno, dr. mi je rekla da tako bolje deluje. Pretpostavljam dok su ti rekli da ga koristis onda bi trebalo i da mirujes. Poslusaj svoju dr ona najbolje zna, a tako ces se naterati i da mirujes. Ja sam dan-dva imala problem sa stavljanjem , nikako da udjeuser posted image ali sada je dobro. I mene nervira to curkanje ali ako bolje deluje istrpecu.

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 1077
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 16:20:06   
Olgic
Hvala devojke na brzim odgovorima... Meni doktor nije rekao konkretno kako da ga koristim... On je rekao ako ne povracam da ga pijem, a ako povracam da ga stavim vaginalno.... Pitala sam da li ima razlike kako ga koristim rekao je da nema, pa kako mi odgovara... Inace moja dobra drugarica je pila od samog pocetka trudnoce pa do samog kraja... Ali jos malo iskustva drugih trudnica i misljenje isto puno znaci.... Hvala devojke... Super ste... Veliki user posted image za sve vas....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1078
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 16:22:18   
dijana1*
Olgic a koji je razlog sto ga koristis?

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1079
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 16:26:47   
Olgic
Prokrvarila sam u 12 nedelji i od tad ga koristim, i posteljica mi je bilo nisko usadjena...sada je sve u redu i posteljica se podigla, odnosno usadila visoko... Bebina glava je u fundusu sad ma stagod to znacilo....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1080
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
3.9.2013 16:33:57   
dijana1*
Bitno je da je krvarenje stalo i da je bebac dobrouser posted image
Meni je malo tvrda materica i grlic mi je uloziv za vrh prsta pa mi je rekla da koristim utrogestan. Nadam se da ce mi on pomoci uz mirovanje.

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1081
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 7:52:51   
Olgic
Dijana1, meni je puno pomogao jer ja od kad sam pocela da ga koristim uopste mi se nije pojavilo krvarenje vise... Ali pored 2-je dece tesko da mogu puno da odmaram... Mirujem kad god imam priliku.. Tebi zelim da ti sve bude kako treba i s obzirom da ga zovu ,,cuvarem trudnoce,, nadam se da ce svima koje ga koristi, ukljucujuci nas dve, da nam bude stverni cuvar.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1082
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 7:58:27   
Jole84
Olgić biće sve u redu user posted image
I ja ga koristim vaginalno kao Dijana,ali to zahteva leškarenje zbog curkanja vaginalete. Zato ako ti nije muka možda je bolja varijanta da ga piješ.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1083
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 11:01:08   
srna001
Ja sam imala krvarenje otprilike kad i ti pa su mi uveli utrogestan 2x po 200mg, i ja ga pijem.Niko mi od doktora nije rekao bolje je "gore" ili "dole" user posted image , samo dok traje krvarenje da ga pijem.Evo još uvek ga pijem, sutra ulazim u 25. nedelju.Smeta mi jedino što me malo ošamuti, zato se trudim da ga pijem na prazan stomak što nije uvek lako za izvesti ali dobro.Tako mi je mnogo lakše nego da ga stavim vaginalno jer u tom slučaju morala bih da ležim još 45 min a sa dvoje dece to je ujutru nemoguća misija.

Samo da dodam, moje krvarenje je trajalo jedan dan a izazvano je bilo napreznjem tj podigla sam ćerkicu i puko je neki kapilar.Sutradan je već bilo braon i onda nestalo ali iz predostrožnosti strogo sam mirovala dve nedelje nakon toga.

< Poruku je uredio srna001 -- 4.9.2013 11:02:58 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1084
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 13:06:32   
Olgic
Hvala cure na vasem misljenju i brzim odgovorima... Ja odlucila da mi je lakse da ga pijem, pa pijem ga...
Srna001 ija sam dobila terapiju 2x 200mg ali mene da ne bi osamutio ja jutarnji pijem u dva navrata po 1x100 na 4sata i uvece pred spavanje 1x200mg tako da mi je mnogo lakse....
Jole84 hvala na podrsci...

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1085
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 19:21:05   
dijana1*
Jole koliko dugo lezis kada ga stavis ? Citala sam da neko lezi 20 min a neko 2 sata. Ja se trudim da bar dva sata lezim. A curkanje bas smara user posted image
Olgic pored male dece je jako tesko leskariti i mirovati ali meni za sada mama mnogo pomaze a i Vuk je poceo da me slusa .
Bice to sve uredu user posted image

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1086
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 20:51:02   
New Mom
Je l bi imalo znacaja da se preventivno krene sa utrogestanom? Tj. moze li da steti? Ja jos ne znam da li sam zakacila bebca jos uvek (nadam se), ali bih volela da ucinim sve da ide ok. A stalno citam kako dr posle vto daju utrogestan odmah da se koristi. Sto ne bi onda i posle prirodnog puta? Sta mislite?

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1087
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 20:58:39   
17 joka
NM, netreba uzimati Utrogestan bez potre na svoju ruku

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 1088
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 21:37:25   
dijana1*
NM slazem se sa Jokom. Ja sam jednom pitala dr. za utrogestan da li da ga koristim i on mi kaze a sto bi ga uzimala. Pa reko mnoge zene ga uzimaju na svoju ruku zasto ne bi i ja . Bukvalno mi je rekao da nisam normalnauser posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1089
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
4.9.2013 21:42:29   
17 joka
Dijana, i ja se slazem sa tvojimDR. nije dobro igrati se sa Utricem.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1090
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
5.9.2013 16:37:13   
Olgic
Dijanice zavidim svima koje imaju mame blizu da im uskoce upomoc kad trebauser posted image .... Ja sam iz Moldavije, tako da moji su dalekouser posted image ... Ali i navikla sam se vec.... Idemo sto cesce mozemo kod njih....user posted image ... Inace imam divnih ljudi oko sebe pa kad treba eno ih ovde... Vasa podrska na rr mi isto puno znaci... Tako da hvala veliko sto postojiteuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1091
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2013 13:28:41   
VKaja
Pozdrav svima :)

New Mom
meni je dr dao utrogestan da stavljam od 16 dc, pre 4 meseca sam imala spontani pa za svaki slucaj, ako dodje do zaceca ;)
kaze da ne moze da skodi!

(odgovor članu Olgic)
Direktna veza do poruke: 1092
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
9.9.2013 21:11:30   
17 joka
Kaja u tom slucaju nemoze kada se radi o manjku prirodnog progesterona

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1093
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
14.9.2013 19:51:14   
srna001
Da li neko zna kad najkasnije ukidaju Utrogestan?Meni dr ništa ne spominje, neću valjda da ga pijem do kraja?

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 1094
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
15.9.2013 5:39:21   
dijana1*
Srna koliko sam shvatila do 36-te nedelje treba da se ukine ali sigurno 2-3 nedelje treba ranije krenuti sa smanjenjem doze. Sto se mene tice sve cu koristiti samo da doguram do famozne 37 ned.user posted image
Ti ga bar pijes, ja stavljam vaginalnouser posted image

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1095
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
16.9.2013 8:55:16   
bea83
IZVORNA PORUKA: srna001

Da li neko zna kad najkasnije ukidaju Utrogestan?Meni dr ništa ne spominje, neću valjda da ga pijem do kraja?



Ja sam pila/stavljala do 36+6 a porodila se posle nepuna dva dana

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 1096
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.9.2013 10:57:02   
Jole84

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Jole koliko dugo lezis kada ga stavis ? Citala sam da neko lezi 20 min a neko 2 sata. Ja se trudim da bar dva sata lezim. A curkanje bas smara user posted image
Olgic pored male dece je jako tesko leskariti i mirovati ali meni za sada mama mnogo pomaze a i Vuk je poceo da me slusa .
Bice to sve uredu user posted image


Diksi izvini tek sad videh pitanje user posted image
Ležim oko 2 sata,nekad i duže,ujutru i uveče mi je ok ali popodne me baš nervira,nikako ne mogu nešto da se organizujem. Ali dobro šta je tu je,bolje nego da ga pijem,nema šanse a da ne povratim. Koliku ti dozu uzimaš?

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1097
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.9.2013 12:44:16   
bea83
Ja sam ležala bar dva sata, tako mi je rekla ginekolog, s tim što sam jutarnji i večernji stavljala, a ovaj popodnevni sam uglavnom pila ako negde idem(što je bilo retkouser posted image ), mada ja sam ležala skoro celu trudnoću tako da mi ni to nije bio neki problem

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1098
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
18.9.2013 15:22:36   
dijana1*
Joleuser posted image
Uzimam 3x100. Uvece stavljam kada krenem da uspavam Vuka, ujutru navijem sat oko 6 i stavim jer kada Vuk ustane to je bukvalno maraton po stanu od obaveza tako da moram ranije da ga stavim. A po danu mi bas sve poremeti. Stavim ga ali lezim pola sata pa ustanem da promesam rucak pa opet lezim pa opet ustanem ....... samo sam dva puta do sada popila i nisam imala nikakve mucnine i vrtoglaviceuser posted image

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1099
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
19.9.2013 16:52:34   
Trilijan
Zbog spontang u prosloj trudnoci u 19 nedelji dobila Sam preventivno po jedan progesteron dnevno vaginalno uvece. U 12. nedeli Sam jednom imala obilno krvarenje iz posteljice, pa sam dobila 2x200. U 16. Nedelji mi nalaze ranicu na grlicu pa dobijam 3x200 oralno, posto pocinjem da koristim neo Penotran vaginalete, a he treba mesati dva tipa vaginaleta. U 17 nedelji mi se skratio garlic I dobijam kontrakcije, pa mi lekar menja terapiju na 4x200 plus inekcija na svaka 3-4 Dana. Uzasno puno progesterona, Ali lekar je has dobar pa mu verujem.

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 1100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  42 43 [44] 45 46   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here