|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.11.2013 15:21:28   
Bebana17
Niki, ja znam jednu forumašicu čiji muž je imao isti broj spermatozoida kao i tvoj, pa je uspela prirodnim putem da zatrudni (doduše imala je spontani, ali pretpostavljam iz drugih razloga). Naravno, retri zatrudne i sa tim brojem, a neko ni sa brojem preko pedesetak miliona. Pravila nema. Mislim da bi ti svaki lekar savetovao da što pre radite vantelesnu, pa i ja sama, bitno je da ih ima, za vantelesnu je dosta.

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1301
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
5.11.2013 15:35:48   
niki28
Da i ja mislim da nema potrebe da nesto dugo cekamo..Mada nam je dr rekla da svakako prvo probamo da vidimo kako ce reagovati na lek,treba da uradi i hormonske analize ali ako za mesec i po dana,kad odemo na kontrolu i kontrolni spermogram nema poboljsanja..i ona sama je spomenula a i mi smo za to-da krenemo sa prikupljanjem svega sto treba za vto.
A to sto se ja nesto plasim svega ja prica za sebe,taj hsg me plasi,hiperstimulacije,bolovi svasta sam procitala.Otkako smo sad u tome mene je sve vise strah za zivu glavu,mnogo sam ko neko pile,a vidim ljudi sve prezive.A jos i moji dramatizuju,mama pravi face,kuka,duva samo mi stvara tenziju,ma joj treba covek ostati normalan.Hvala na savetu i odgovoru!

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 1302
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 0:58:28   
wivern

IZVORNA PORUKA: niki28

Pozdrav svima!
Nadam se da ce neko imati iskustva sa ovakvim spermogramom prosto da me utesi da se poboljsalo ili da je uspela neka vrsta potpomognute oplodnje.Naime,mm ima svega 600.000 hiljada!sperm i 30% su progresivni.Trenutno nekih mesec i po dana pije Nolvadex,vitamine e,c,cink i folnu.Klomifen nismo nasli,to je bila prva opcija ali receno je ako nema nigde onda ovaj lek.
U sustini dosad sam saznala da sa ovako losim mozemo samo malo podici i spremati se za VTO, jer sanse da se popravi i uspe samo od sebe ili insemenacijom su otprilike ravne nuli.
Ako je neko imao slicne rezultate molim vas podelite vase iskustvo.Hvala i pozdravljam vas!

Ja sam ostala u drugom stanju prirodnim putem sa 800 000, tako da sto se broja tice je sve moguce....i posle toga sam imala jednu uspesnu vto sa jos manjim brojem. E sad kod mene je problem sto sam oba puta imala spontane u ranim nedeljama...
MM ni jedna terapija nije pomogla da poboljsamo spermogram, i sad koristi maticni mlec i med sa semenkama...da vidimo hoce li ih to malo prodrmati pred sledecu vto :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1303
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 16:22:27   
kentaura
I meni je doktorka spomenula VTO sa ovim spermogramom koji sam naspisala ali mm jos uvek nije nista koristio od lekova, to je prvi spermogram koji je radio i ne razumem kako ona zna du mu lekovi ne bi pomogli i dala mu je uput kod urologa. Kaze da je moguce da je u pitanju infekscija pa je spemogram zato los jer je sve to povezano. A moj mm inqace ima 25 odsto progresicnih sperm ali 70% normalnih oblika pri cemu je volumen dobar

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1304
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 16:40:26   
niki28
Kentaura vidim da nisi navela br spermatozoida,prosto ne znam kakav je to spermogram bez tog broja,ali nekako kontam ako su napisali kakvih su oblika - sigurno su bolji sto se tice broja,nego kod mog muza.Jer kad je tako drasticno mali broj - morfologija se i ne radi,kao sto je slucaj kod mm.
Ne znam sta reci,nama je dr otvoreno rekla da ne ocekujemo neki bum,nakon terapije.. user posted image U smislu,ne gine nam vto ali mora prvo pokusati da malo podigne taj broj.

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1305
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 16:44:04   
niki28
A da i da ti kazem,mi se ponadali da je spermogram los jer je bio pozitivan na ureaplazmu..Izlecio ju je a rezultati isti.Bas smo se bili razocarali.
Neka ide tvoj muz kod urologa,pokusajte sa lekovima pa vidite.Drzim palceve i vama i svima nama uostalom.

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1306
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 17:44:36   
kentaura
A zamisli to, na rezulatu ne pise koliki je broj samo da su normalni oblici 70% i da brzo pokretnih ima 25%, slabo pokretnih 25% a nepokretnih 50% i volumen. To je sve na rezultatu. I kad sam odnela ona kaze moguce je VTO, i da ide kod urologa. Bas sam se iznenadila. A ne znam sta da ti kazem, ja o VTO nisam ni razmisljala...mislim da treba prvo sve drugo pokusati user posted image

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1307
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
6.11.2013 17:57:51   
wivern
Niki da li ste radili ASA test, nekada on moze da bude resenje problema

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1308
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 11:09:48   
niki28
Kentaura naravno pokusajte sve,i mi sve zivo isprobavamo,od semenki,vitamina,do sad tog nolvadexa.
Wivern nismo uradili ASA test,koliko znam on se radi ako postoji slepljivanje spermatozoida u nalazu,sto on nema,i kod onih vena kad imaju.Mozda dr po nalazu ne smatra da je to u pitanju,ne znam rekla je da samo hormone uradi do sledece kontrole.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1309
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 12:17:08   
wivern
Niki, na zalost, jako se malo zna o muskom sterilitetu i oni tu tapkaju u mestu. Svi muskarci dobijaju iste terapije koje kod nekoga budu uspesne a kod nekoga ne, nazalost..
Nama nista od terapija nije pomoglo, sad smo se bacili samo na semenke i neke prirodne stvarcice...

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1310
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 12:39:50   
madre
wivern, izvini, a kakve semenke i koje priridne stvarcice?user posted image
meni je jedna zenica sto radi u prodavnici zdrave hrane rekla da su za te stvari super sirove semenke suncokreta...

< Poruku je uredio madre -- 7.11.2013 12:41:00 >


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1311
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 12:40:10   
niki28
Da tacno tako,nekome uspe,nekome ne..Mi se kao opustili malo,inace smo bili u pocetku haos,saznanje nas je pokosilo.
Sad nam je malo mirniji period ova 3 mes dok popije tu terapiju,pa cemo onda da sizimo opet ako ne bude dobro.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1312
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 19:18:45   
Bebana17
Madre, jeste sirov suncokret dobar (preporučuje se na prazan stomak ujutru) 60 grama da pojede mužić (moj je jeo i više).

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1313
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
7.11.2013 21:16:57   
degu

IZVORNA PORUKA: madre

wivern, izvini, a kakve semenke i koje priridne stvarcice?user posted image
meni je jedna zenica sto radi u prodavnici zdrave hrane rekla da su za te stvari super sirove semenke suncokreta...



Madre srećo imaš na 3. strani recept za te prirodne stvarčice, ja ih pisala user posted image
Žene drage na početku ove teme videćete i da je moj muž imao 1 milion, od toga 98 % patoloških oblika, 90% nepokretnih i svašta nešto. Posle antibiotika, matičnog mleča, proxeeda, one vitaminske bombe najviše smo uspeli da doguramo do 7-8 miliona, al smo došli i do 50% pokretnih a i desilo se neko čudo da se jedan borac dokopa moje jajne ćelije i da ostanem trudna. Sad se svim srcem molim samo da moje čudo ostane tu 9 meseci i da mi stigne u naručje da ga mazim i pazim ceo život user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 1314
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 1:20:05   
wivern
Taman se javila Degu koja je i pisala o tome...s'tim sto smo mi pridodali i maticni mlec, njega je koristio moj prijatelj i uspeo da poboljsa spermogram dovoljno da dobije divnog decaka :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1315
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 11:34:35   
niki28
E vidite,mm ne koristi maticni mlec.Citala sam o tome i videla negde da su u tableticama.Da li se tako koristi,u tabletama?MOram da mu kupim,ne znam sta cekam.
Ja sam iznenadjena da nam je dr dala Nolvadex,i jeste nam receno da je on za mali broj a Proxeed i Profertil vise za pokretljivost ali eto i Degu kaze da je njen muz imao mali broj pa je ipak dobio Proxeed koji je pomogao.Cestitke Degu bice sve ok,drzim palceve!!
Kakvu vitaminsku bombu su vasi muzevi koristili?Moj sve posebno pije,cink+C,vit E,folnu,selen.
Kad bi mi do par miliona sad dogurali posle ove terapije bili bi srecni,samo da bude pomaka.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1316
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 12:25:42   
wivern
Moj pije Biofarov komplex ACE Selenium-zink, njega nam je preporucio urolog.
A maticni mlec uzimamo od nekoga pcelara, to se vsekrva pozabavila da nadje :)))
Svako od nas je razlicit, drzim fige da vam uspe sa Nolvadex-om...

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1317
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 12:43:00   
kentaura
a da li je neko od vas koristio DOKSICIKLIN ili DOVICIN? Mom muzu je urolog rekao da je u pitanju infekcija pa da taj lek pijemo oboje istovremno, mada ja ne znam da li da pijem jer su tablete jake a i tamo pise da nije pozeljno ukoliko planirate trudnocu. Da li je neko imao iskustva sa tim...user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1318
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 13:19:42   
Verus
Pa moras da pijes i da se oboje lecite, ili cete davati jedno drugom infekciju, ako se samo on leci. Do tada se pazite da ne zatrudnis. Gore bi ti bilo da ostanes trudna a imas neku infekciju.

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1319
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 13:20:36   
niki28
Mi smo pili dovicin jer je on bio pozitivan na ureaplazmu,i iako sam ja negativna morala sam da pijem.A veruj mi i ja sam se premisljala jer imam strah od lekova,pogotovo kad tako nesto prvi put pijem.I tako popili mi do kraja,i hemomicin smo zadnjih par dana morali,i posle mesec dana od terapije bris je bio negativan.E sad njemu se spermogram posle toga popravio za svega 200.000 hiljada!Znaci nista,nije zbog infekcije.

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1320
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 13:33:02   
jess021
kentaura, doksiciklin i dovicin su antibiotici koji se lekovi izbora kod takvih infekcija i moraju oba partnera da ga piju, i naravno da i tom periodu terapije ne treba da pokusavas da ostanes trudna kao i kad si na terapiji sa bilo kojim drugim antibioticima.
A kad ga popijete, onda u akciju:)

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu niki28)
Direktna veza do poruke: 1321
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 13:43:48   
wivern

IZVORNA PORUKA: kentaura

a da li je neko od vas koristio DOKSICIKLIN ili DOVICIN? Mom muzu je urolog rekao da je u pitanju infekcija pa da taj lek pijemo oboje istovremno, mada ja ne znam da li da pijem jer su tablete jake a i tamo pise da nije pozeljno ukoliko planirate trudnocu. Da li je neko imao iskustva sa tim...user posted image

Naravno da morate piti oboje, pa ne znaci ti nista da sacekas mesec-dva da zavrsite sa antibioticima pa da krenete u akciju... :)

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1322
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
8.11.2013 14:36:40   
kentaura
Hvala vam puno na savetima, vidi se da sam nova u ovome user posted image Nadam se da ce nakon toga spermogram biti bolji...podelicu iskustva sa vama user posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 1323
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.11.2013 14:08:52   
nikica mkk
Dobar dan svima ja sam nova na forumu i stela bi neki savet od vama.Imala sam dva abortusa uradili smo sva ispitivanje i rezultat je bio da moj muz je imao nizi broj podzivnih spermatozoida-asthenoteratozospermia.Probalismo dva mijeseca sa Sexsovit forte tablete i takodje cink,selen,c vitamin tablete ali za mijesec dana spemogram je bio isti nije se promenio.Moramo da nekako podobrimo ovu situacju kako ne bi doslo opet do abortusa.Kod mene je konstatirano da je sve u redu.Neznam sta da uziva,neke druge tablete ili neke cajeve.hvala vam na odgovoru.

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1324
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
11.11.2013 18:39:19   
makisasa

IZVORNA PORUKA: nikica mkk

Dobar dan svima ja sam nova na forumu i stela bi neki savet od vama.Imala sam dva abortusa uradili smo sva ispitivanje i rezultat je bio da moj muz je imao nizi broj podzivnih spermatozoida-asthenoteratozospermia.Probalismo dva mijeseca sa Sexsovit forte tablete i takodje cink,selen,c vitamin tablete ali za mijesec dana spemogram je bio isti nije se promenio.Moramo da nekako podobrimo ovu situacju kako ne bi doslo opet do abortusa.Kod mene je konstatirano da je sve u redu.Neznam sta da uziva,neke druge tablete ili neke cajeve.hvala vam na odgovoru.

Zdravo nikica mkk,ja mislim da bi trebao tvoj muz da koristi 3 meseca vitamine da bi bio rezultat,moj suprug je koristio ARGININ,KARNITIN,FOLNU KISELINU,VITAMIN E,CINK,SELEN,imas na internetu pa pogledaj samo znam da se pije 3meseca pa se radi test.

(odgovor članu nikica mkk)
Direktna veza do poruke: 1325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  51 52 [53] 54 55   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?
Kako izgleda zdrava i plodna sperma?
Ako u ejakulatu muškarca ima manje od deset miliona spermatozoida po mililitru sperme, to se smatra niskim brojem sperma...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here