|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 18:19:19   
Štetica
Anaialeksa,pretpostavljam da je ova oznakaRH trebalo da bude Ph ili kiselost. Ako je to onda je malo poviseno ali nije strasno. Inace nalaz je odlican.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 1351
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 18:31:43   
anaialeksa
Da, moja greska jeste PH a ne RH, pa šta to onda znači, možda je to ono što nas koči da imamo još jedno dete i kako se to reguliše?

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1352
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 18:44:24   
Štetica
Ph je normalan do 7.8 a vama je 8,nije puno povisena kiselost ali kao sto i sama kazes mozda je to ono malo sto fali. A tu je i specifican miris koji je verovatno posledica te povecane kiselosti. Za pocetak neka pokusa da promeni ishranu,izbaci mleko i mlecne proizvode,slatkise na bazi belog secera kao i belo brasno,onda pivo i vino ako konzumira.Mesec dana nakon toga neka ponovi spermogram da vidite kakvo je stanje sa Ph i mirisom.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 1353
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
21.12.2013 18:54:37   
anaialeksa
Hvala štetice, poslušaću te i zabraniću mu sve što si napisala pa onda ponovljamo spermogram. Pozdrav

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1354
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
25.12.2013 0:13:59   
g.a.g.a
neka jede sargarepu samo opranu ,ne skidaj joj koricu ,svakog dana,bice bolji rezultati ,kao kod mm

_____________________________

nase zlato je na putu..nasa radost,nasa suza...nase sve ..volimo te mrvice nasa

(odgovor članu anaialeksa)
Direktna veza do poruke: 1355
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
2.1.2014 16:24:33   
kentaura
Evo mene opet user posted image ZAMOLILA BIH VAS DA MI NEKO PROTUMACI OVAJ SPERMOGRAM JER PRETPOSTAVLJAM DA IMATE DOSTA ISKUSTVA U VEZI SA OVIM. MM je opet uraio spermogram nakon dva meseca ali ovaj put na privatnoj klinici i rezultati su sledeci:

KOLICINA SPERME U EJAKULATU - V jednako 3ml
KONZISTENCIJA - gusta
VISKOZITET - rastegljiva
PH VREDNOST - 7.4

RAZREDJENJE - 1/100
BROJ SPERM. U L/ML SPERME - 40 000 000
POKRETLJIVOST SPERM. - oslabljena
PROGRESIVNO POKRETLJIVIH SPERM. - 50%
POKRETLJIVOST SPERMIJA POSLE 1 SATA - 50%
OZIVLJAVANJE SPERMIJA POSLE 1 SATA - nema
NORMALNIH SPERM. - 50%
PATOLOSKI OBLICI - 49%
NEZRELIH SPERMIJA - 1%
CELIJE U EJAKULATU - spermije i celije spermiogeneze
DIJAGNOZA - oligozoospermija II stepena
PRIMEDBA - verovatan fertilitet



A ovaj je od pre dva meseca:

Volumen 5ccm
normalni oblici 70%
patoloski oblici 30%
leukocita mali broj
pokretnih sper.posle 0,5h - 25%
slabo pokretnih 25%
nepokretnih 50%
vidljive skupine nepokretnih/salbo pokretnih spermatozoida

ZA OVAJ DRUGI REZULTAT LEKAR JE TADA REKAO DA SE SPREMAMO ZA VTO A OVAJ LEKAR SA PRIVATNE KLINIKE KAZE DA NA TO NI NE POMISLJAMO. CAK NIJE VIDEO AGLUTINACIJU NITI SLEPLJIVANJE SPERM KOJE JE BILO PRISUTNO PRE DVA MESECA. A MM NISTA NIJE PIO OD LEKOVA U MEDJUVREMENU.

HVALA VAM UNAPRED user posted image

(odgovor članu g.a.g.a)
Direktna veza do poruke: 1356
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
2.1.2014 16:40:18   
kentaura
i jos nesto- za ovaj spermogram od pre dva meseca apstinencija je bila 7 dana a za ovaj sto je kao bolji, samo 48h

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1357
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.1.2014 11:08:09   
Persula
Dal neko zna sta je podobro profertil ili proxeed ?i gde se mozi naci profertil u beogradu?

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 1358
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
23.1.2014 10:01:57   
Maja1309
Radili smo i spermogram u utorak.

Dijagnoza: normozoospermia

koliko vidim sve je OK
koncentracija je 42,22 M/ml (>15M/ml)
volumen je 3,3 (>1,5 M/ml)

nalaz je previše detaljan, možda jer sam ga radila u klinici koja radi umjetne oplodnje, pa mora takav biti.
Ne mogu sve navesti. Al npr nije mi jasna razlika između dvije stavke progresija i brzina.
Uglavnom progresivnih je 66,2 %, ne progresivnih 19,5 %, statičnih 14,4 %, a onda ide dalje podjela po brzini:

brzih 39,8 %
srednje brzih 35,6 %
sporih 10,2 %
nepokretnih 14,4 %
hiperaktivnih 11,1 %

Koja je razlika između progresije i brzine?

Ima tu i nekih TypeA, TypeB, TypeC, TypeD svi su više nego duplo veći od granica, tako da je to ok.

Onda ima podjela
napredujući 66,15 %,
pokretni u mjestu 19,47 %
pokretni 85 %

Jedino što bi možda bilo bolje da je veći postotak je morfologija

normalnih je 69 % (>60 %), abnoprmalnih 31 %

ima još dosta stavki, dijagnoza je uredna, mislim da se ne trebamo brinuti, šta kažete?

(odgovor članu Persula)
Direktna veza do poruke: 1359
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2014 12:24:19   
nata11
Maja ja vidim samo da je normospermia user posted image To prvo jurim na listu da procitam.

_____________________________





(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 1360
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2014 13:25:52   
Ana13
pa nije normospermia,vec normozoospermia.Ne razumem se bas najbolje u tu tematiku.Znace valjda neka iskusnija zenica
Cika gugl kaze da je to dobar nalaz. Ne znam sta je ovo zoo?

< Poruku je uredio Ana13 -- 24.1.2014 13:35:40 >

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 1361
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2014 13:39:38   
degu
Normospermia i normozoospermia je isto i ovo je dobar nalaz user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1362
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
24.1.2014 13:44:00   
Ana13
e pa super.MM je dijagnoza normospermia,pa me uhvati frka,gde nam je ovo zoo user posted image

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1363
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
27.1.2014 8:18:02   
Maja1309
Hvala vam svima, ja sam isto bila uvjerena da je dobar nalaz, al sam negdje pročitala da morfologija mora biti >60%, a kod nas je 69, pa sam se rastužila, al kasnije sam istraživala i vidjela da treva biti >15 %

sretna sam zbog spermiograma, ne znam kakav je bio u peripdu od kada sam imala spontani, ali od tada MM se kluka svim i svačim, ona kombinacija s medom, matična mliječ, orasi, bademi, sve vrste sjemenka... evo 6 ciklusa nakon spontanog da se trudimo, nadam se da će biti beba...


(odgovor članu Ana13)
Direktna veza do poruke: 1364
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.1.2014 13:09:54   
wild_child
Drage moje, eto mene opet sa rezultatima... Sad da ne bih ponovo pisala sve redom, za 4 meseca smo sa 5 miliona uspeli da se domognemo do broja 6 - sto znam da nije ni priblizno dosta! Ali, jedino sto me je obradovalo je pokretljivost mnogo bolja!

Brzo pogresivnih smo imali 25% sada ih ima 45%
Sporo progresivnih je bilo 10% sada ih ima 15% (ne znam da li je to "bolje"?)
Neprogresivni su bili 15% sada je 10%
nepokretni 50% sada je 30%!!

Ono sto mene trenutno muci, i oko cega mi je potrebna vasa pomoc je Morfoloski nalaz....

Normalnih formi pre 48% sada isto
Patoloskih formi pre 52% sada isto
Glave pre 32% sada isto
Vrata pre 12% sada 18%
Repa pre 8% sada 2%

Sta im to dodje, da li je to dobro, ako nije, cime se popravlja. MM je prvi mesec pio neke tablete cijeg se imena ne secam, zadnja tri meseca je pio Spemam, rezim ishrane nisam mogla da mu promenim jer je tvrdoglav i jednostavno ga ne mogu opasuljiti sto se hrane tice. Koji vitamini mogu kod nas da se kupe, sta preporucujete? Jako sam razocarana, mislila sam da ce rez.biti MNOGO bolji... Sreca pa sam insistirala ranije da krenemo sa pregledima!

Daklem, pomagajte, udelite mi koji savet! :) Unapred hvala! :*

(odgovor članu Maja1309)
Direktna veza do poruke: 1365
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.1.2014 13:22:12   
Štetica
Pa polako ali sigurno napredujete,daleko je od dobrog nalaza,sto se broja tice,al dobro. Jeste li radili ASA test da se vidi dal postoji aglutinacija(slepljivanje spermatozoida)? Pokretljivost je znatno bolja i to je dobro.
A sto se vitamina tice postoji proxseed,ako finansiski mozete da ga izdrzite jer jedna kutija kosta oko 7000,a traje 10dana. On bi trebalo da se pije 6meseci da bi dao neki bitan rezultat.
Ako muz hoce da jede,mozes da sastavis onaj recept sa semenkama i medom,imas ga na predhodnim stranama. Nama su te semenke vise pomogle od proxeda.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu wild_child)
Direktna veza do poruke: 1366
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.1.2014 13:47:59   
degu
wild_child bravo za napredak user posted image
Evo da ti malo pošaljem pozitivnih misli, naš zadnji spermogram je bio 7 miliona, pokretljivost ukupna oko 50% i to je bio nalaz koji smo predali za komisiju za VTO. Čim smo predali papire ja sam ostala trudna prirodno, tako da je sve moguće user posted image
I nama su semenke najviše pomagale user posted image i prirodni vitamini, voće svaki dan...

< Poruku je uredio degu -- 28.1.2014 13:49:15 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 1367
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
28.1.2014 21:13:44   
wild_child
Degu, to su zaista divne vesti! :)

Štetice, nismo jos radili ASA, planiram! Vec sam u nekoliko navrata spominjala, i bilo je u planu da odmah odradimo uz spermogram, ali je ostalo za neki drugi put... Aglutinacija je negativna na spermogramu, ne znam jel i onda da insistiram na tome..?

Bila sam jednom spremila ono sa medom i semenkama, jeo je nekoliko dana dok mu nije dosadilo :) Svakodnevno jedemo voce, narocito one koji su dobri antioksidansi, povrce ne dolazi u obzir :( Ne znam da li bi vredelo povecati dozu Spemam-a?

Bas je lepo kada oni koji su vec prosli kroz sve ovo podele svoja iskustva! Hvala vam! :)

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1368
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
31.1.2014 11:37:54   
Miffy84
Cure, pomagajte! MM je radio spermiogram 13 1. i sledeći parametri nisu uredu: ukupna pokretljivost 30% (50-100%) stepen pokterljivosti + (+++) i vitalitet < 50% (>50%) E, sad, dr kaže da postoji masu trudnoća koje su se desile prirodno i sa ovakvim nalazima, ali.. Kod nas neće pa neće. Dobio je Orthomil fertil plus, navodno jako dobar preparat koji treba da se pije 3 mjeseca, svaki dan po jedna kesica. Jak je skup (to nije problem, samo da pomogne) i pitam se da je toliko efikasan. Da li je neko na ovoj temi imao iskustva sa ovim preparatom? Molim vas pišite i javite user posted image Puno biste mi pomogli, postajem polako očajna i nemam strpljenja više nizašta. Ne znam hoću li ikada dočekati svoju bebicu user posted image

(odgovor članu wild_child)
Direktna veza do poruke: 1369
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
1.2.2014 13:28:29   
kentaura
Evo mene opet user posted image ZAMOLILA BIH VAS DA MI NEKO PROTUMACI OVAJ SPERMOGRAM JER PRETPOSTAVLJAM DA IMATE DOSTA ISKUSTVA U VEZI SA OVIM. MM je opet uraio spermogram nakon dva meseca ali ovaj put na privatnoj klinici i rezultati su sledeci:

KOLICINA SPERME U EJAKULATU - V jednako 3ml
KONZISTENCIJA - gusta
VISKOZITET - rastegljiva
PH VREDNOST - 7.4

RAZREDJENJE - 1/100
BROJ SPERM. U L/ML SPERME - 40 000 000
POKRETLJIVOST SPERM. - oslabljena
PROGRESIVNO POKRETLJIVIH SPERM. - 50%
POKRETLJIVOST SPERMIJA POSLE 1 SATA - 50%
OZIVLJAVANJE SPERMIJA POSLE 1 SATA - nema
NORMALNIH SPERM. - 50%
PATOLOSKI OBLICI - 49%
NEZRELIH SPERMIJA - 1%
CELIJE U EJAKULATU - spermije i celije spermiogeneze
DIJAGNOZA - oligozoospermija II stepena
PRIMEDBA - verovatan fertilitet



A ovaj je od pre dva meseca:

Volumen 5ccm
normalni oblici 70%
patoloski oblici 30%
leukocita mali broj
pokretnih sper.posle 0,5h - 25%
slabo pokretnih 25%
nepokretnih 50%
vidljive skupine nepokretnih/salbo pokretnih spermatozoida

ZA OVAJ DRUGI REZULTAT LEKAR JE TADA REKAO DA SE SPREMAMO ZA VTO A OVAJ LEKAR SA PRIVATNE KLINIKE KAZE DA NA TO NI NE POMISLJAMO. CAK NIJE VIDEO AGLUTINACIJU NITI SLEPLJIVANJE SPERM KOJE JE BILO PRISUTNO PRE DVA MESECA. A MM NISTA NIJE PIO OD LEKOVA U MEDJUVREMENU.

HVALA VAM UNAPRED user posted image

(odgovor članu Miffy84)
Direktna veza do poruke: 1370
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
4.3.2014 15:31:40   
Andjelika80
Cao devojke. Evo da se javim posle tri meseca suplementacije svih raznih vitamincica, amino kisselina, semenkica, nazalost rezultati su jos gori.
E sad spermokultura je uredna, kao i mikroplazma, ureoplazma hlamidija i bris uretre na patogene bakterije. Hormoni su ok osim testosterona koji je povisen 48,8 a gornja granica je 28,1. Doktor kaze da mu to pravi zbrcku i propisao mu klomifen. Sad me malo to buni, jer koliko sam ovde citala klomifen pospesuje lucenje testosterona. Ima li koja od vas slicno iskustvo?

(odgovor članu kentaura)
Direktna veza do poruke: 1371
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:08:37   
Andjelika80
Evo mene ponovo, mada mi niko ne odgovara user posted image Isli smo kod treceg urologa i on je na ultrazvuku otkrio varikocelu, i smatra da iskljucivo ona krivac za los spermogram, i predlaze operaciju. A posle operacije ide terapija. Ima li neko od vas iskustva sa ovim problempm?

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1372
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:16:26   
degu
I mm ima varicocelu i jeste ona uzrok lošem spermogramu. Mm je nije operisao, jer pored nje ima hroničnu upalu prostate, tako da je urolog bio u fazonu da se neće Bog zna šta promeniti. Posle terapije antibioticima i vitamina i svega smo došli do 7 miliona i od toga 50 % pokretnih i ostali trudni prirodno user posted image
E sad kažu da posle operacije može biti bolje. čak da se dođe i do normospermije, a može i da se ne promeni ništa, mada sam ja ipak za operaciju, mislim da treba pokušati. U hormone se ne razumem, al i oni sigurno prave zbrku. Valjalo bi da nađete dobrog reproduktivnog urologa.

< Poruku je uredio degu -- 9.3.2014 16:17:08 >


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1373
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:29:59   
Andjelika80
Hvala degu, tebe sam i ocekivala user posted image Dr kaze da su hormoni dobri, i isto kaze da posle operacije ne mora doci do poboljsanja ali svakako ce zaustaviti pogorsanje spermograma. Mm se broj krece oko 9 miliona u ml, ali je pokretljivost slaba. Takodje ima dosta leukocita, ali dr kaze da bi antibiotike ukljucio tek posle operacije.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 1374
   RE: Spermogram i spermokultura II deo
9.3.2014 16:33:33   
Andjelika80
A da sto se tice dobrog urologa to je izuzetno tesko jer smo u Cg a ovde je to tako tesko. Cini mi se da je ovaj prilicno dobar, androlog je i bavi se muskim sterilitetom. A kako ste otkrili upalu prostate, iz kojih nalaza se to vidi?

(odgovor članu Andjelika80)
Direktna veza do poruke: 1375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  53 54 [55] 56 57   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Ko me je podržavao dok sam se borila za dete
Dok sam se borila za dete, muž mi je bio glavni oslonac, kako na početku tako i sad.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here