|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 21:27:37   
jole82
Moir...pa oboje radite kao prvo, a drugo starije dete je u tom vrtiću i to se gleda...znam da je bilo slučaeva da ipak mlađe upišu u drugi vrtić pa se žale i onda ipak dete stave tamo gde je starije dete...
Mi oboje radimo i moraju da je prime-tu je za mene kraj priče..
I nama su rekli da je neće biti na spisku pa da dođemo pred novaka da proverimo..i kad sam bila teta kaže da je nema ni na jednom spiskuuser posted image da ne ponavljam imaš moje prethodne postove (samo o tomeuser posted image ) i na kraju ispade da je ipak u kompu al ovu bolelo uvo da gleda i još mi rekla pa ako je ne prime do aprila ponovo da konkurišem i da stalno zivkam da se oni vide da sam zainteresovanauser posted image ..ma važi evo baš sam mislila...nije li dovoljno što smo se prijavili kad je imala 3 meseca i to prvi dan konkursa...eto koliko sam zainteresovana i revnosna...al džaba kad naletiš na budalu...
Idi ti isto proveri jel dete u kompu...da rešavaš na vreme..i naravno javi nam user posted image

< Poruku je uredio jole82 RR -- 13.12.2013 21:39:51 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1226
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 21:50:34   
Moiraina
A baš sam mm-u rekla malopre da bi mogao da ode i pre nove godine da se raspita malo. Da nas imaju u vidu i da vide da se interesujemo. A zašto baš on da ode... zato što kada smo jurili da upišemo starije dete u vrtić, kad kod ja odem nešto da pitam, one žene tamo me sve nešto popreko gledaju i jedva procede po koju reč, a kad se on pojavi one odmah drugu priču, super ljubazne... user posted image Tako da prepuštam njemu da se bori sa njima user posted image Ma mi imamo u tom našem vrtiću i neku kao vezu, ali ne bih to da potežem ako ne bude baš baš neophodno. Ovih dana će mm definitivno da ode, pa pišem šta su mu rekli.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1227
   RE: Upis u jaslice-vrtić
13.12.2013 22:02:25   
jole82
Hahaha...pa to je bio i moj plan...jer stvarno je tako...al mm nema kad da ode ali bukvalno...i pre dve nedelje imao slobodan dan i odemo zajedno al naravno on da priča (pošto kad smo predavali papire na kunkurs zahvaljući mm je teta T "zapljunula" u vrtić koji mi hoćemo-videla sam kad je stavila fus notu...) kad cvrc ta teta je tu do 13h a mi bili oko 14h...i propade mi pokušaj...posle sam ja bila i bi šta bi...vidiš da nisam mogla dalje od te tete da prođem..ko kerber jeuser posted image
Al srećom ispade da nam je "veza" baš ta teta sa fus notom, kojoj smo davali papire na konkursu (pošto je nama i komisija za celu opštinu u vrtiću)...eee zemljo...veza za nešto što već postoji i što je zapisano i sređeno, al ne možeš da dobiješ informaciju nego te samo šaltaju...tačno da se osetiš ko izbezumljni ludak koji je došao da ih smara...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 1228
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 17:48:57   
Ivana.
Ne znam da li je prava tema, imam par pitanja:

Pitanje za nekog ko je vadio poresko uverenje o prihodima:
Da li u prosek plate ulazi cela neto plata ili se ona umanjuje za iznos regresa i toplog obroka, koji u mom slucaju iznosi 2000 din, i tako mi se vodi na platnom listicu?

Da li u clanove domacinstva ulaze samo mama, tata i dete ili moze i sira porodica?

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1229
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 18:38:07   
adulence
Evo da vam se pohvalmo,mi sm danas upisali ivu u jaslice sutra idemo na siatematski i od sledece nedelje ce da krwne po sat vremena,jer su mi svi rekli da ce bilje da se prilagodi sada nego za dva meseca,vaspitacice su divne i videla sam ormaric sa njenim imenom...jao zene cak sam krisom i suzicunpustila,kaze mm pre tebi treba privikavanje nego Ivi

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 1230
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 18:45:46   
Ivana.
Adulence jel si vadila to poresko uverenje?

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1231
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 19:11:19   
jole82
adulenceuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 1232
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 19:35:26   
adulence
Jel to vezano za regresiranje?ja sutra moram da zovem da vidm da li mi imamo pravo na regresiranje?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1233
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 19:40:28   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: adulence

Evo da vam se pohvalmo,mi sm danas upisali ivu u jaslice sutra idemo na siatematski i od sledece nedelje ce da krwne po sat vremena,jer su mi svi rekli da ce bilje da se prilagodi sada nego za dva meseca,vaspitacice su divne i videla sam ormaric sa njenim imenom...jao zene cak sam krisom i suzicunpustila,kaze mm pre tebi treba privikavanje nego Ivi

adulence to je normalna reakcija, tako sam i ja sa aleksom, iako je dosta kasnije krenuo, a i sa maksimom cu osecam.
kod nas krece raspust sledece nedelje, u bgu ne?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1234
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 20:28:43   
Tiziana
Adulence to je skroz normalno.A tek kad je budes ostavljala,tek ce onda srce da se stegne. Meni je bilo dirljivo i kad su bili poslednji dan u jaslama,a od sledeceg prelazili u obdaniste,nekako se rastuzis,shvatis da deca mnogo brzo rastu, da ih izmeces iz neceg na sta su se navikli u nesto skroz nepoznato..ali oni to mnogo lakse podnose od nas!user posted image
Ja sam sva takva,sve mi tesko padaju neke 'promene'...ali ono sto sam htela zapravo da kazem da je sve to normalno...sa drugim detetom sve to vec izgleda mnooogo drugacije user posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1235
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 20:33:53   
jovicaa
videcu tiziana(po pitanju drugog deteta), ja sam nekako sva bila uzbudjena zbog aleksa, u vezi svih da tako kazem prvih dogadjaja u vrticu... jos mi je nekako maksim mnogo vezaniji za nas.. nadam se da cu preziveti njegov polazakuser posted image

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.12.2013 20:34:29 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1236
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 20:38:33   
adulence
hmmmm jovice pa niko mi nista nije rekao za raspust,kada su uopste raspusti u bg zna li ko?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1237
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 20:45:48   
jovicaa
kod nas u zru, pocinje sledeceg utorka i traje valjda do 15. januara.. e sad ne znam kako je kod vas, moguce da je drugacije.
kod nas imas mogucnost da za to vreme saljes dete u dezurni vrtic, ali to je sve sok za njih, tako da mislim da vecina roditelja to ne praktikuje. a ja posto ne radim, mogu da budem sa njima, pa ni ne razmisljam o tome.. icicu malo manje na predavanja, malo ce da uskoci sveki i tako...
a od marta ce najverovatnije i maksim krenuti u jasle.

< Poruku je uredio jovicaa -- 17.12.2013 20:46:13 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1238
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 21:09:36   
minna
Kod nas u vrticu do sad nije bilo raspusta tj neradni dani su bili neradni i za vrtic, a npr ako je 01.01. i 02.01. neradni kao ove godine a 03.01. radni dan onda se pravio spisak da se roditelji izjasne da li ce dovesti dete tog 03.01. ili ne i uglavnom su svi pisali da hoce pa je tako uvek vrtic radio, da je bilo da vecina nece doci onda bi dete islo u dezurni vrtic, ali do sad je nas svaki put radio, a raspusta od 15 dana sigurno nema. Iskreno se nadam da ce i ove godine takouser posted image

< Poruku je uredio minna -- 17.12.2013 21:10:43 >

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1239
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 21:40:13   
Tiziana
U Bg nema raspusta. Obdanista ne rade samo kad su praznici.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1240
   RE: Upis u jaslice-vrtić
17.12.2013 23:08:50   
jovicaa
kod nas i letnji i zimski, a letnji traje 2 meseca... to mi je nekako predugo, u septembru kao da krecu ispocetka..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1241
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 8:35:02   
vikiveki
Kod nas vrtić ne radi za državne praznike, a tokom raspusta u školi vrtič radi ali zbog smanjenog broja dece grupe se spajaju

_____________________________

Nije sreća u onome što imamo,nego u tome koga imamo...Sreća se nosi u duši a prepoznaje na licima

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1242
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 9:19:47   
Tiziana
Pa to sa raspustom je bas bas bezveze! A sta bi roditelji koji rade, a dete daju u vrtic jer moraju,trebalo da rade sa detetom/decom tokom raspusta!??!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1243
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 9:20:13   
Tiziana
U Bg leti spajaju grupe, ali vrtic normalno funkcionise.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1244
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 9:31:50   
Torbica
Mene ova prica raspusta izludjuje! Zato sto roditelji rade! U nasem vrticu se samo spoje sobe, vrtic regularno radi cele godine. Letos je bilo nekog krecenja pa smo prvi put bili premesteni u vrtic dve ulice dalje. Sad npr, nece raditi sprat pa ce sva deca biti u prizemlju. Meni je ok kad deca idu kod baba i deda, ali zimi je to kod nas nemoguce jer svi zive u kucama i grejanje nije na zavidnom nivou. Kad imam baka/deka servis na raspustu su, kad nemam, idu..Mada ovaj zimski, svi praznici su sredinom nedelje, bas zgodno, malo ce ici, malo nece. user posted image
Bravo za Ivu!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 1245
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 9:54:57   
Didy
Kod nas isto nema raspusta, samo se pospajaju grupice. Pošto mm obično spoji ove dane za praznike, tj. ne radi, onda ni deca ne idu u vrtić, već budemo svi zajedno kod kuće.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 1246
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 19:01:49   
jovicaa
i u tom dezurnom je isto spajanje grupa, budu velike grupe i menja se osoblje, posto i oni nekad moraju da imaju odmor pretpostavljam..
i meni je to glupo, bilo bi bolje to sto kaze torbica da stalno radi, pa da mi sami mozemo da odlucimo kada zelimo da nam dete ide na raspust, kada smo u mogucnosti. to sto kazes, aleks nije isao jedne nedelje od pocetka, tada je moja mama mogla da ga uzme, sada ne moze niko... tako da cu ja tako sa njima i ucenje, bice haos.
inace bila sam danas u jaslama i jako sam zadovoljna, tako mi je nekako slatko i malo delovalo sve, pa i deca... e sad ne znam da li sam uletela u nekom bajnom momentu, ili je tako i inace, ali bas mi je bilo ok, uopste mi nije delovalo kao kada sam isla prvi put zbog aleksa da se raspitujem. verovatno da ja sada imam neki normalniji pristup, posto sam se navikla, kaze mm njemu nikad nije delovalo strasno.
teta je jako fina, kaze da uopste nije rano za maksima, da imaju i bebe od sest meseci, tako da ne brinem, da nema veze sto ne hoda.. deca su u rasponu od godinu do tri, ima ih za sada 13 u grupi... meni je to skroz ok. tako da ce maksim verovatno krenuti u jasle februara, ili marta.
danas sam pricala sa sveki o tome i ona je jaaaako protiv, kao jos je rano, kako ce oni tamo da brinu o njemu, kao izdrzace ona jos do juna, pa posle mozda kao da krene septembra. fora je samo sto ja mislim da je i za maksima i za mene bolje da krene, prvo on ce se malo osamostaliti, a drugo ja cu imati malo vise vremena za ucenje, tako da cemo makar pokusati....
inace mislila sam da krene februara umesto marta, posto ce meni tada biti ispitni rok 2 nedelje, pa bih taman mogla da prodjem sa njim tu fazu privikavanja, da idem po njega u pocetku posle 2 sata i sl... tako da kada mi krenu predavanja vec budemo malo utrenirani...
videcemouser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 1247
   RE: Upis u jaslice-vrtić
18.12.2013 21:39:37   
lokica77
Nama jos nista ne javljaju moracu opet da idem ali ovog puta malo i da se svadjam, ja bi u januaru trebala da pocnem da radim a do tada moram da resim jasle

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 1248
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.12.2013 7:28:25   
adulence
Draga idi sto pre jer moracete i na sistematski i na privikavanje to ipak traje,a danas je vec 19.decembar..

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1249
   RE: Upis u jaslice-vrtić
19.12.2013 21:06:39   
Moiraina
Bio mm danas.... Tete su bile extra ljubazne user posted image Pitale su kad bismo hteli da krene, rekao je u martu. Onda su one ljubazno rekle da će se oni javiti u februaru... Aha, važi. MM je rekao da će navratiti u januaru user posted image Onda su one pitale da li smo oboje zaposleni - jesmo. Dobro, čujemo se u februaru AKO bude mesta. Onda je mm rekao kako nam i starije dete ide u taj vrtić i da moraju da ga prime. Ljubazne tete su rekle pa dooobro eto čekamo februar da vidimo da li će nešto moći da urade user posted image Onda je mm kad je odlazio sreo tu našu "vezu", malo su pričali i ovaj mu je rekao da obavezno dođe još par puta kao da one vide da se interesujemo, ali da sigurno neće biti problema, da će ga primiti. Ako krenu da nas zezaju, da pozovemo njega (vezu). Pa dobro bre, zašto za sve treba veza, ispunjavamo sve uslove, nikada nismo kasnili sa plaćanjem....
Inače i naš vrtić radi preko cele godine, osim za državne praznike, nema raspusta.

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Prelepa GRČKA imena ZA DEČAKE
Grčka je zemlja sa drevnom kulturom, bogovima i mitološkim bićama, koja nam je dala i prelepa ženska i muška grčka imena...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here