|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 21:09:17   
Sanchy
Prvi put tri meseca,drugi put dva mesecauser posted image

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1276
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 22:45:40   
mama micki
Pa to je super. A gde ste išli kod fizijatra? Hvala na odgovoru.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1277
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
14.11.2013 23:03:13   
Sanchy
Na Institut za majku i dete,,nema na cemu,forum i sluzi za takva pitanjauser posted image ..

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1278
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.11.2013 21:26:09   
mama micki
Sanchy nisam te pitala da li je beba prohodala kada su ti produžili bolovanje po drugi put?

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1279
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2013 10:01:34   
mama micki
Lokice nisam zaboravila da danas ideš na komisiju. Obavezno javi kako je prošlo.user posted image

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1280
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2013 16:51:09   
lokica77
Hvala ti draga user posted image si. Uspeli smo da produzimo dva meseca

_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1281
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
18.11.2013 18:31:08   
mama micki
Super, sad uživajte, brzo prođe dva mesecauser posted image

(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 1282
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.12.2013 15:23:33   
dumisko
Drage mame, ističe mi porodiljsko i kad iskoristim od pedijatra dve nedelje da li smem da nadovežem neko drugo bolovanje?Hvala unapred

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1283
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.12.2013 15:24:36   
jole82
Da al do mesec dana...posle ideš na komisuju..

Mislim sveukupno mesec dana, znači možeš da dodaš još 15 od opšte prakse ...

< Poruku je uredio jole82 RR -- 2.12.2013 15:28:17 >


_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 1284
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.12.2013 20:25:13   
dumisko
Hvala ali nisam dobro postavila pitanje, da li dr različitih specijalnosti smeju da otvaraju bolovanja, da nadovezujem mesec ginekolog pa mesec opste prakse..pod uslovom da imaju sluha za majke koje nemaju drugu opciju.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 1285
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.12.2013 17:28:08   
radoznala Ivana
Zanima me da li ima nekih članica iz Subotice i okoline? Prvostepena komisija mi je produžila trudničko bolovanje samo za 3 nedelje, do sledeće kontrole kod dr. a ja sam očekivala da će to viti skoro 2 meseca. U komisiji su 2 muška lekara i za nalaz 0200 preteći pobačaj su mi rekli da ne moram da mirujem! iako mi u bolničkom nalazu piše da sam imala krvarenje i da treba strogo da mirujem.

(odgovor članu dumisko)
Direktna veza do poruke: 1286
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2013 22:02:52   
Rosita
Drage zene, meni istice krajem februara. I MORAM da produzim kako znam i umem i to dobrano. Dete je alergicno na pkm, imam nalaz gde je sa tri meseca bio kod fizijatra i tu bilo kojecega za vezbe, ali nas posle snasle muke sa alergijom i nismo opet isli kod fizijatra, planiramo sad. Je l moze ortoped da pise nalaz za stopala?
Kad pre isteka treba da se preda za komisiju i gde?
Kakva je komisija na Starom gradu?
Kakve su mi sanse sa alergijom na pkm? Do tad cu gledati da pribavim nesto od fizijatra/ortopeda.
Hvala.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu radoznala Ivana)
Direktna veza do poruke: 1287
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2013 22:13:12   
Snelle
Ruzice, sad me podseti, jesi li sta saynala o promeni opstine na kojoj je komisija?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1288
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2013 22:47:14   
Sanchy
Rosita tebi je vec vreme da zakazes kod fizijatra jer se u 27.marta predaje mesec dana pre isteka porodiljskog da bi ti zakazali komisiju na vreme,inace zaposleni na Starom gradu idu na komisiju u Dz Savski venac ,,ok su,,ja sam prvi put dobila tri meseca a drugi dva

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1289
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
15.12.2013 22:52:48   
Snelle
Ruzice, shvatila!
Ok, zna li neko da li posotji neka mogucnost da se komisija sa jedne opstine zameni nekom drugom?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1290
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.12.2013 13:36:20   
Rosita
Sancy,hvala puno. Danas sam poslala mail Tirsovoj. Sa tri meseca bili smo kod nacelnice, sad vidim, pa videcemo da li ce i sta moci. Imam papire od gastro o alergiji i od imunologa o fizioloski niskim imunoglobulinima.
Ovo sto Snele pita ja sam cula da je jedna zena uradila, al ne mogu da dodjem do nje da vidim kako, pa ako neko zna nek kaze (ili nek zauvek cuti :P)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1291
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.12.2013 18:18:38   
Rosita
Ja sam dosadna, al zene, dajte kazite :), je l vazi na komisiji nalaz decjeg ortopeda, umesto fizijatra? Mora da neka od vas znade ;)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1292
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.12.2013 12:07:44   
Mizzy
Ja ne razumem, kako da zameniš komisije? Koliko znam, komisija je po sedištu poslodavca, tj ideš na komisiju na onu opštinu na kojoj je sedište poslodavca. Što znači, ako poslodavac promeni sedište (ili ti promeniš poslodavca što je manje verovatno :)), promenićeš Komisiju. Ili nisam razumela pitanje?
Rosita, ti komisiji predaj sve. Ja koliko znam, nigde ne piše za šta se dobija produžetak, zato postoji komisija, ali ono što je u praksi - izveštaj fizijatra najviše "radi". Ukoliko nisi u mogućnosti, predaj izveštaj ortopeda, možda upali, nije nemoguće, bilo je žena koje su pisale da su prošle na to. Mi smo imali izveštaj fizijatra, ali sam predal i izveštaj neurologa, i komisija je više pitala o zdravstvenim problemima koje je neurolog naveo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1293
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.12.2013 22:35:58   
Rosita
Mizy, hvala puno!
Ta zena je navodno na neki nacin izasla na komisiju na drugoj opstini, gde joj, je l, vise odgovara, kako je to uspela ne znam i ne mogu da proverim, da l se zalila na odluku prvobitne komisije, sta li... Ne znam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mizzy)
Direktna veza do poruke: 1294
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
30.12.2013 13:48:57   
cockic
ja sam na sv.vencu dobila prvi dva,drugi tri.ali nisu bas da hoce da daju tek tako.mislim na taj drugi produzetak.na prvom mislim da daju uglavnom.mada sve zavisi ko zapadne.jer nikad nisu isti clanovi.dolaze iz drugih dz.mozda je jedan iz sv.venca.tako je meni bilo drugi put.bilo ih je jedno 5.a najgora komisija je NBG.za sina sam jedva produzila jednom 2m.a ostale koji u dolazili drugi put su vracali bez produzetka.sad ne znam kakvi su.da li su malo manje rigorozni.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1295
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
31.12.2013 12:26:01   
Snelle
Joj cockic, mene čeka komisija na NBg, mislim da ću džabe ići user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 1296
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
9.1.2014 16:15:29   
mama micki
Žene jedno pitanje...10.januara mi ističe porodiljsko, već je jednom produženo, imam predlog fizijatra za produženje još dva meseca jer idemo na vežbe, predala sam papire za komisiju na vreme ali zbog praznika je prva komisija za ovaj mesec zakazana za 21. januar. E sad...trebam da idem kod lekara opšte prakse da otvorim neko "uslužno bolovanje" a posle idem normalno na komisiju i nastavljam sa odsustvom radi posebne nege deteta. Da li je neka od vas imala slično iskustvo. Pišite, svaka pomoć dobrodošla. Ja pojma nisam imala da to tako može...i prvi put čujem za uslužno bolovanje.user posted image
Hvala unapred!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 1297
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
10.1.2014 13:08:43   
ljiljanaa
Drage mame, treba ,i jedna mala pomoc
Imam bebu od 9 meseci koja jos uvek ne puzi i zbog toga nas je pedijatar uputila u Sokobanjsku kod fizijatra. Bili smo kod fizijatra 8.1.2014. pogledala je slala nas je kod psihologa i posle kod terapeuta da nam pokaze koje vezbice da radimo kako bi je stimulisali da puzi i vezbice za ispravljanje asimetrije jer ima blagu levu asimatriju leve strane tela. Na iyvestaju nam je stavila dijagnozu f82 i rekla je da dodjemo na kontrolu kada dete prohoda. Meni porodiljsko istice 8.marta i ja sam u februaru htela da predam ya produzenje porodiljskog bolovanja. Da li ce ovaj izvestaj biti dovoljno svez s obzirom da kontrolu imamo tek kada dete prohoda a to moze da bude za mesec dana ili za dva ili za pola godine kao i prvo dete koje je prohodalo sa 16 meseci.
Unapred zahvalna mama

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 1298
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.1.2014 8:38:45   
mama micki
Ljiljana kod koje ste doktorke u Sokobanjskoj? Sve to su i nama rekli pa zato pitam. Ne shvataj ozbiljno dijagnozu, nešto moraju napisati, a to je najčešće. I nama su rekli da treba da puzi, da je asimetrična i pomalo hipotona, što naravno nema veze s vezom, jedino je tačno da nije htela da puzi ali evo sad i puzi, idemo na vežbe od septembra i i sad su nam produžili još dva meseca, naravno doktorka je shvatila da sam došla zbog bolovanja pa je izašla u susret i ako to nisam čak ni pomenula.U Sokobanjskoj sve bebe šalju kod psihologa, tako da i to ne treba da te brine.
Ako budete išli na vežbe do tada komisija će ti sigurno produžiti porodiljsko. Ja sam prvi put vodila dete kod fizijatra u septembru, dala je predlog za produženje na dva meseca, na komisiju sam otišla u novembu i dobila dva meseca produžetka. Tako da mislim da će taj izveštaj biti ok, zavisi samo od toga gde ideš na komisiju. Veliki pozdrav i srećno!

(odgovor članu ljiljanaa)
Direktna veza do poruke: 1299
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
11.1.2014 14:19:57   
ljiljanaa
U pitanju je dr.Baščarević znam da to nije ništa strašno vežbicama će se to ispraviti samo me zanima koliko mora biti star izveštaj kad budem predavala za komisiju. Meni je komisija na Zvezdari sa prvim detetom su mi produžilu 2,5 meseca imali smo dijagnozu hipotonio i od pedijatra iz instituta za majku i dete ali sa potpisom 3 lekara i sva tri su bila pedijatri.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  50 51 [52] 53 54   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Šta određuje krvnu grupu bebe?
Roditelje često zanima koje će krvne grupe biti njihovo dete, naročito ako je jedan od roditelja Rh negativan. Pogledajt...
Ne valja dete ljubiti po tabanima, neće ra...
Pored pravljenje od trudnoće i porođaja medincinskog problema, duboke rane i neadekvatne podrške, samo nam je falilo naš...



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here