|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
29.1.2014 11:48:43   
mama micki
Prvi put sam čekala 13 dana, a drugi put 20, ali bili su praznici pa se nije ranije zakazivala komisija. Probaj da nađeš vezu, sve može kad je imaš!Pozdrav i svrati malo i na druge teme!user posted image

< Poruku je uredio mama micki -- 29.1.2014 11:49:11 >

(odgovor članu ljiljanaa)
Direktna veza do poruke: 1326
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.2.2014 14:59:01   
Ana RR
Drage mame, od skoro imamo na forumu fizioterapeuta koji odgovara na vaša pitanja Pitajte fizioterapeuta

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1327
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
20.2.2014 22:18:57   
Rosita
Evo da javim. Savski venac, tri meseca. Krajnje korektni. Uzimaju u obzir alergiju na km, pitali kako je sad, kad ce test, znaci sve papire gledaju, ne samo fizijatra kog, btw, nisam ni imala, vec ortopeda.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1328
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
4.4.2014 13:37:34   
kolibric
Pozdrav svima, samo da javim da smo bili na komisiji na NBG i da su nam produzili 2 meseca bolovanje, beba ne puzi i dize se. Verujem da su stroziji u odnosu na druge, ali necete sigurno biti odbijeni ako dete stvarno treba da vezba.
E sad imam i ja vise pitanja :). Posto su mi rekli da me ceka otkaz kad dodjem, ako se odreknem otpremnine. Ako se ne odreknem onda ce da me stave na minimalac 3 mes...kako bi mi posle otpremnina bila mizerna.. :(, pa moram da se snalazim kako znam i umem.
Posto mi to bolovanje istice 30.maja, da li mogu da iskoristim stari odmor do kraja juna, pa 15dana bolovanja na jedno pa 15 na drugo dete, pa nakon toga bolovanje na mene, i opet po 15 dana na svako dete..naravno bez komisije. Neko mi je to rekao da moze, ali ja sumnjam. Ako to ne moze, moze li umesto mog bolovanja novi godisnji da se uzme?
Takodje sam cula da moze da se uzme odmor pa se prekine bolovanjem, pa kad to prodje da se nastavi..i kako to funkcionise u mom slucaju, obzirom da se stari odmor koristi do 30.juna.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1329
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.4.2014 19:11:51   
majared
I ja sam htela da postavim pitanje koliko se ceka da komisija u 27. marta zakaze. Ja sutra idem kod fizijatra a tek u utorak tamo. Uz to imam dodatan problem, trebalo bi 5. maja da pocnem da radim, Da li mogu da trazim od njih neku vrstu uverenja da je postupak u toku da bi premostila tih par dana ako mi zakazu posle petog?

< Poruku je uredio majared -- 16.4.2014 19:12:27 >

(odgovor članu kolibric)
Direktna veza do poruke: 1330
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.4.2014 7:44:16   
mama micki
Majared kada predaš papire čekaš najviše tri nedelje, ne računam vikend, da ti zakažu komisiju. Ne možeš da tražiš nikakvo uverenje, već čekaš, možda te i pozovu do tada, ako ne ideš kod lekara da otvoriš "uslužno bolovanje" dok ti komisija ne donese odluku, ako ti produže, zatvaraš bolovanje kod tvog dr. i nastavljaš sa porodiljskim. Ovo je sigurno tako jer sam ja imala isti problem, pošto su bili praznici, komisiju nisu zakazivali pa su mi rekli da tako uradim. Na kojoj si opštini? Ako ideš na komisiju prvi put, sigurno će ti produžiti bolovanje, bar mesec dana. Srećno i pozdrav!
IZVORNA PORUKA: majared

I ja sam htela da postavim pitanje koliko se ceka da komisija u 27. marta zakaze. Ja sutra idem kod fizijatra a tek u utorak tamo. Uz to imam dodatan problem, trebalo bi 5. maja da pocnem da radim, Da li mogu da trazim od njih neku vrstu uverenja da je postupak u toku da bi premostila tih par dana ako mi zakazu posle petog?


(odgovor članu majared)
Direktna veza do poruke: 1331
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.4.2014 18:03:01   
modestybg
Da li je neko bio na komisiji Zvezdara? Molim vas recite mi i koja je procedura za produzavanje. Mi idemo na vezbice... Ko to predlaze, gde predajem, sta kako... Hvala svima!

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1332
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.4.2014 18:45:35   
Rosita
Predlaze fizijatar ili drugi specijalista. Kopiju njegovog misljenja predajes mesec dana pre isteka. Predaje se jos i kopija zdravstvene i tako neka sitnica, tipa kopija lk, recice ti oni. U 27. Marta je to, recimo socijalno, ne znam tacan naziv ustanove. Predaj sveze misljenje specijaliste, uzmi ga tu pred predaju. A sve ce ti objasniti u tvoh pedijatar, odes i kazes da hoces da produzis.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu modestybg)
Direktna veza do poruke: 1333
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.4.2014 19:53:48   
modestybg
Hvala draga Rosita! Samo mi molim te rec, nisam razumela sta radi pedijatar? Ja idem na vezbice i valjda ce mi to predloziti ta dr... ne znam... Recimo ota dr mi da izvestaj i ja to predam u 27.marta, ne treba mi nista od pedijatra? Hvala

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1334
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
22.4.2014 22:47:13   
Rosita
Ne treba, nego kazem i on ce ti objasniti ako ga pitas. Kad to predas zovu te na komisiju posle par dana, komisija ti da misljenje,posle s tim kod pedijatra po doznaku... on ce ti dalje reci. Tom dr kazi da ti napise, da predlozi bolovanje.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu modestybg)
Direktna veza do poruke: 1335
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2014 12:22:16   
cuba juba
Pozdrav drage mame... Ne znam sta mi je ciniti... Naime, porodiljsko mi istice 1. septembra a mali mi krece u jaslice od 1. oktobra, malo pre prvog rodjendana. Htela bih da produzim sto je moguce vise dok traje adaptacija, znaci 2, 3, 4 meseca.. Pitala sam pedijatra i rekla mi je da moze da mi da 15 dana ali posto smo vec isli u Institut za majku i dete ( mali je imao tortikolis i problema sa stopalima pa smo radili i neke vezbe) da iskoristim te papire i da predam za komisiju pa onda da idem kod nje i kod mog lekara da dobijem i od njih bolovanje.... Odmor znam da mi nece dati tako da od toga nema nista. Moje pitanje je sledece... Da li prvo da predam za komisiju i da vidim da li ce biti nesto od toga ili odmah da pojurim doktora opste prakse, ginekologa...? Kakva su vasa iskustva?
Hvala mame

< Poruku je uredio cuba juba -- 16.7.2014 12:25:02 >

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1336
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2014 21:25:06   
anci kv
meni 31.jula ističe porOdiljsko. Pojuriću ginekologa da mi da 15 dana bolovanja, pa ću 15 dana starog odmora da potrošim i nešto novog jer dunda u septembru kreće u vrtić. A možda posle pojurim i dr opšte prakse za još 15 dana
Tako da iskombinujem da u oktobru počnem.

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu cuba juba)
Direktna veza do poruke: 1337
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2014 21:55:46   
Rosita
Cuba, prvo komisija, onda ova druga, ona ti nece pobeci.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1338
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
16.7.2014 22:00:10   
serpica
Ja sam se raspitivala kako produziti bolovanje nakon 2 god.porodiljskog i sanse su nikakve.Naime dete od dve godine hoda,prica,samostalno je ,tako da fizijatar,neurolog,ortoped sve pada u vodu.Prolazi samo odredjena dijagnoza ( daleko bilo ) a i za to treba hrpa izvestaja lekara specijalista. Tako da ja nemam nikakve sanse za produzetak porodiljskog nakon isteka dve godine,nazalost.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 1339
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
17.7.2014 13:13:26   
cuba juba
Hvala vam mame... U ponedeljak cu da idem da predam papire za komisiju u 27. marta pa cemo videti... Meni je komisija na Paliluli.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 1340
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
19.7.2014 22:10:34   
Rosita
Komisija na Savskom vencu- jos jednom sve pohvale, ljubazni, prijatni i zaista onaj ko ima razloga da dobije bolovanje, od njih ce i dobiti.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu cuba juba)
Direktna veza do poruke: 1341
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.7.2014 9:23:51   
nogica
molim vas ako neko zna da mi odgovori,da li je na izvestaju specijaliste potrebno da pise produzetak por.ili je dovoljan izvestaj sa dijagnozama.

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1342
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
24.7.2014 14:12:47   
Rosita
Mislim da treba da pise predlaze se produzenje nege ili vec... zaista ne znam da li je neophodno. Ja sam prvi put imala papire od ortopeda na kojima je to pisalo, a drugi od gastroenterologa, opet je pisalo.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu nogica)
Direktna veza do poruke: 1343
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
25.7.2014 23:18:01   
cuba juba
Mislim da je pozeljno da se ima predlog za produzenje ali da nije neophodno. Ja sam u ponedeljak predala izvestaje i nisam imala na njima napisan predlog za produzenje....

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 1344
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
27.7.2014 19:18:04   
nogica
Jel bio neko u skorije vreme na komisiji u savskom vencu,kakva su iskustva

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1345
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
2.8.2014 16:35:08   
cuba juba
Ja sam na Paliluli. Ima skoro dve nedelje kako sam predala i jos me nisu zvali za komisiju tako da strpljivo cekam... user posted image

(odgovor članu nogica)
Direktna veza do poruke: 1346
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
3.8.2014 14:34:38   
nogica
Ja mislim da zovu posle 3 nedelje,sigurno ce te ove nedelje zvati.Srecno...

(odgovor članu mama micki)
Direktna veza do poruke: 1347
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
5.8.2014 16:14:37   
nink
Istice mi porodiljsko u septembru.Svaki odgovor mi znaci tj informacija..Dete ima vur bubrega 3 stepen da li uopste sa tim nalazom da pokusavam.Dr ce mi napisati predlog ali od fizijatra nemam nista..Hvala...Komisija je na Paliluli.

(odgovor članu nogica)
Direktna veza do poruke: 1348
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.8.2014 11:55:56   
nink
Niko nema nikakvu informacijuuser posted image

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 1349
   RE: Kako produžiti porodiljsko bolovanje?
6.8.2014 13:02:07   
Mizzy
Pa ništa ti ne košta da pokušaš. Po iskustvima foruma obično je nalaz fizijatra taj koji se uvaži za produžetak bolovanja, ali te ništa ne košta da pokušaš.

(odgovor članu nink)
Direktna veza do poruke: 1350
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  52 53 [54] 55 56   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here