|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.1.2014 22:00:52   
vonavoj
sanjalice,poslusaj dr,bar dok ti se ne umiri bol,i najbitnije je mirovanjeuser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1126
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.1.2014 22:09:12   
dijana1*
Sanjalice mislim da je bolje da poslusas svog doktora. Ja sam koristila 3x200.

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1127
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.1.2014 22:10:16   
Ana RR
Sanjalice, ja sam koristila 3x200 (ja sam koristila od 100 pa sam po dve stavljala, ali do punih 16. nedelja). Koliko utrogestan ima efekta u trećem trimestru, ne znam, ali mislim da je najbolje slušati svog doktora.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 1128
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
8.1.2014 22:12:52   
viking
Ja sam shvatila da ona hoće da ga posluša, nije to problem, nego nije sigurna da li je dobro čula tj. zapamtila da li da uzima od 100 ili od 200....

Sanjalice, mislim da 2x200 nije mnogo, a i da si pogrešno čula, ništa ti neće faliti jer tvoje telo već inače proizvodi progesteron u velikim količinama, ovo je samo dodatak (ja sam na 3x200)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 1129
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 12:26:25   
tillia
do kad se koriste progesteron depo inekcije?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 1130
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 15:39:03   
pari
mislim da je jako sve individualno...ja koristim još uvek, a sad sam 16+2...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1131
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 16:07:42   
tillia
ja razumela prosli put kad sam bila da se daje do 16ned.pa reko ako budem opet krvarila,kako da prekinem,ali ok ako moze

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1132
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 16:14:54   
Mara1986
Ja ga i dalje koristim 2x200mg. a sad sam 23+5a rekla mi je da ću ga koristiti do 37 nedelje user posted image ja samo neznam kako ću se otvoriti za porođaj s'obzirom da sam čula da se žene teško otvaraju kad ga koriste user posted image

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1133
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 16:16:53   
tillia
maro,nisam mislila na utrogestan,to kontam da ce biti do kraja,nego inekcije progesteron depa.

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1134
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
11.2.2014 16:49:19   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: tillia

maro,nisam mislila na utrogestan,to kontam da ce biti do kraja,nego inekcije progesteron depa.

aaaaa... E to sam primila jednom kod predhodne (neuspele) trudnoće jer sam imala braon mazanja i malo krvi pa čim su mi to dali odmah je prestalo.. (nije uspela trudnoća iz drugih razloga) -nema veze sa vama... moja prijateljica ih prima a sad je četvrti mesec... tako je bilo i u njenoj predhodnoj trudnoći... nemoj se brinuti veruj mi više tebe kontrolišu pod inekcijama nego mene pod lekovima...

(odgovor članu tillia)
Direktna veza do poruke: 1135
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 17:47:56   
VKaja
Drage moje, ja sam 6 +2 i utrogestan koristim vec 2 nedelje. prve nedelje 2x1, od proslog petka 3x1. vec dva dana mi ide sluzavo braon iscedak.. Danas sam bila kod dr i detektovala je srcanu radnju bebe i rekla da je ginekoloski sve ok da mirujem i da nastavim sa terapiom utrogestana 3x1 od 200 i to uvece vaginalno, a ove dve da pijem (do sada sam sve tri pila). Mene zanima jel imala neka slicno iskustvo i da li je sve dobro proslo? Priznajem, nisam iscitala temu.. user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1136
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 17:50:17   
dunja RR
Vkaja, bilo je devojaka koje su manje ili više krvarile, i iznele lepo trudnoću. Moguće da je neki hematom, bitno je da se pridržavaš terapije i miruješ. Biće sve ok user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1137
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 17:57:22   
VKaja
hvala, dunjice user posted image

ja sva naopaka, pa tek sada iscitavam user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1138
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 18:23:48   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: VKaja

hvala, dunjice user posted image

ja sva naopaka, pa tek sada iscitavam user posted image

Ja sam imala braon iscedak na početku i to je u većini slučajeva normalno ... naj bitnije je da nemaš oštre bolove... može se desiti da tih prvih meseci dobijaš u vreme kad si trebala da imaš menstruaciju... ja pijem terapiju od početka 2X1 od 200mg ... i sve je prošlo ok... sad ulazim u deveti još pijem terapiju i sve je super user posted image slušaj lekare ,miruj i opusti se koliko možeš ... user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1139
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 19:00:14   
VKaja
hvala, draga!! bas mi znace vasa iskustva user posted image

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1140
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 20:07:43   
Jole84
Maro kad će tebi da ukinu utrogestan,s obzirom da si ušla u 9.?
Ja za 10ak dana ulazim u 8.,mislim da je vreme da se oprostimo user posted image videću šta dr kaže.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1141
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
23.2.2014 21:19:32   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: Jole84

Maro kad će tebi da ukinu utrogestan,s obzirom da si ušla u 9.?
Ja za 10ak dana ulazim u 8.,mislim da je vreme da se oprostimo user posted image videću šta dr kaže.


E draga mija i ja sam mislila da će mi ukinuti kad ono cvrc.... ja sam sad 24+3 a piću ih do 37 nedelje.... user posted image samo se plašim kako ću se otvoriti za porođaj user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1142
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 11:30:46   
Jole84
Maro misliš 34+3? user posted image
Meni je dr danas ukinuo,30+1,i slažem se da je vreme,al mi baš frka,nekako sam bila psihički sigurnija uz utrogestan iako on više ne igra nikakvu ulogu,s obzirom koliko progesterona posteljica proizvodi.

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 1143
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 11:35:36   
bea83
Ja sam ga pila/stavljala celu trudnoću samo mi je doza smanjivana/povećavana, ukinut mi je u 37 nedelji, porodila sam se posle dva dana tako da ipak mislim da itekako ima svrhe, ali dr to treba da proceni

Inače, Maro, nemoj da se plašiš kako ćeš se otvoriti, ja sam se porodila za 5,6 sati bez problema, do 6 prstiju nisam ni osećala bolove, posle sam dobila epidural, tako da ne znam šta su porodjajni bolovi
Ne brini nije utrogestan malt_er user posted image

< Poruku je uredio bea83 -- 24.2.2014 11:37:05 >

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1144
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 11:37:22   
Jole84
Uhh Bea,onda možda ipak nastavim da stavljam na svoju ruku user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1145
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 11:39:33   
bea83
IZVORNA PORUKA: VKaja

Drage moje, ja sam 6 +2 i utrogestan koristim vec 2 nedelje. prve nedelje 2x1, od proslog petka 3x1. vec dva dana mi ide sluzavo braon iscedak.. Danas sam bila kod dr i detektovala je srcanu radnju bebe i rekla da je ginekoloski sve ok da mirujem i da nastavim sa terapiom utrogestana 3x1 od 200 i to uvece vaginalno, a ove dve da pijem (do sada sam sve tri pila). Mene zanima jel imala neka slicno iskustvo i da li je sve dobro proslo? Priznajem, nisam iscitala temu.. user posted image


meni se braon pojavilo 4+2 i trajalo punih mesec dana, sve vreme sam primala injekcije progesteron depo i stavljala/pila utrogestan, i naravno mirovala, sad imam jednog monstrumčića od dve godine user posted image

(odgovor članu VKaja)
Direktna veza do poruke: 1146
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 11:42:25   
bea83
Jole, ako veruješ svom doktoru poslušaj ga, on valjda zna zašto ti ga je dao i zašto ukida, izvini nisam ispratila zašto ga piješ? Ja sam imala razne probleme u trudnoći od krvarenja, preko nekih cista na bubregu, nisko sam nosila, krupna beba,ceo osmi mesec sam išla dva prsta otvorenauser posted image tako da sam verovala mom doktoru potpuno i pila sam dokle je rekao, mada možda sam mogla i još nedelju dana barem, jer ovako sam se porodila skoro mesec dana pre termina

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1147
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 15:26:13   
pari
meni prošle nedelje dr smanjila, a evo danas povećala opet na 2x200 jer kaže da imam kontrakcije user posted image pa sam se zabrinula...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 1148
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 17:45:35   
Mara1986
Maro misliš 34+3?


U jes da,da 34+3 danas već +4 user posted image malko sam se zanela ....
Ja ću ga stavljati vala do 35 pa ću onda po jednu da stavljam za svaki slučaj do 37 .... user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 1149
   RE: Odrzavanje trudnoce i Utrogestan
24.2.2014 17:50:06   
Mara1986

IZVORNA PORUKA: pari

meni prošle nedelje dr smanjila, a evo danas povećala opet na 2x200 jer kaže da imam kontrakcije user posted image pa sam se zabrinula...

Pari nema veze ona je probala da ti smanji i sad te vratila na staro... barem je probala da ti smanji da te ne kljuka bzv. ova moja nije ni probala.... šta misliš odkud kukam na kiselinu i pijem lekiće i za to ...

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 1150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  44 45 [46] 47 48   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here