|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tijesto za pitu
29.3.2011 10:14:19   
Anoniman
Juce sam citala filove, pa sam tamo pisala jer nisam videla ovu temu. Posto mi bas ne uspevaju kore najbolje, ja cu probati sve vase recepte.
Za brasno ste potpuno upravu. Ima razlike i to velike. Moja ujna pravi godinama pite samo sa jednim brasnom, kaze od drugih se cepaju kore. user posted image

(odgovor članu usamljena)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Tijesto za pitu
29.3.2011 23:24:11   
Tea2
Ovo nikada neću naučiti!!!!!!!!!!

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Tijesto za pitu
6.4.2012 19:12:22   
meyo
jel zna neko kako da napravim ovo tijeto a da nije tvrdo ..kad se ispece
meni se ono fenomenalno razvije i filuje al kad se ispece ko kamen je..user posted image

(odgovor članu Tea2)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Tijesto za pitu
6.4.2012 23:59:33   
Lilla
Evo kako to kod mene izgleda kad je peceno

user posted image

A ovako radim: Brasna stavim odokativno u vanglicu, napravim udubljenje u brasnu i u njega naspem ulja i malo soli i sipam mlake vode a rukom mijesam ali ne po cijeloj vanglici nego samo u onom udubljenju a brasna kupim sa strane, pa dosipam vodu, kupim brasno i sve tako dok ne vidim da mi je dovoljno veliko tijesto da od njega mogu napraviti 3 loptice.

Onda tijesto izvadim na dasku posutu brasnom pa malo umijesim, ali ne previse, cisto da se ne lijepi za ruke. Podijelim ga na 3 dijela. Uzmem jedan, pospem dasku sa malo vise brasna, stavim prvi komad, pospem i njega sa malo brasna i pocnem da "natirem", tj. gnjecim u krug. Ko ne zna kako to ide moze i sa prstima da savija krajeve ka unutra. To se radi dok tijesto ne postane ujednaceno, glatko. Ne smije se dodavati previse brasna jer ce biti suho, pucati pri razvlacenju a biti kao opanak kad se ispece. Bolje i da ostane malo mekse, pa se kasnije pri razvlacenju moze dodati brasna, nego da je pretvrdo.

To ponoviti i sa ostala dva komada tijesta, pa premazati sve tri loptice uljem po vrhu, prekriti ih najlon folijom i ostaviti makar 1 sat da odstoji tako. Za to vrijeme pripremiti fil po zelji.

E onda razvlaciti. Ja to radim oklagijom i na carsafu. Pospem carsaf sa malo brasna, stavim tijesto na brasno, pospem i njega sa malo brasna (ali malo) i oklagijom prelazim preko njega dok se malo ne istanji. E onda savijam kraj preko oklagije, namotam i povlacim ka sebi. To ponavljam dok ne se tijesto ne razvuce da pokriva sredinu carsafa. Onda ga pospem sa malo ulja, razmazem ulje rukom po cijeloj jufci i pustim 15-ak min da omeksa. Tad ga razvlacim rukama sa svih strana, u krug dok ne postane tanko, sto tanje to bolje.

Na jedan kraj stavljam fil, (ja to kasikom, i tanko) rolam carsafom do sredine jufke, presjecem na sredini. Onda to ponovim sa druge strane da dobijem dvije zmije. Smotam ih u tepsiju, nekad u krug (uckur pita) a nekad ovako kao na slici, u zvrkove. Premazem pitu sa malo ulja i stavim da se pece. Kad je pecena sa vrha prstiju je poprskam vodom (ali jako, jako malo) i pokrijem salvetom da omeksa. Ko voli moze da zalije sa topljenim maslom i vrhnjem. To je to user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu meyo)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 8:13:25   
minavb
Jao, pa ovo je teska vestina. Zelja mi ja da razvucem pituljicu, ali nikako da se usudim da probam.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 10:07:30   
isidora88
moj muz zna da razvlaci kore i uvek mu budu odlicne,sad nije tu pa ne znam sta ide u testo,ali znam da on testo mesa kasikom i onda ostavi da nadodje i posle rukom premesi i onda razvija.
ja nemam zivaca za to,ja koristim iskljucivo kupovne koreuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 10:13:14   
minavb
Koji kralj, razvlaci kore! user posted image
Moj jedino kez ume da razvuce.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 10:24:21   
isidora88
sta ce morao je da nauci da kuva kad je stano po terenima,ima neki njegov kolega koji je komandiru pravio princes krofne user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 10:43:06   
minavb
Zene cule ste koga za muza duser posted image a birate.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Tijesto za pitu
7.4.2012 12:09:29   
mamamikka

IZVORNA PORUKA: minavb

Koji kralj, razvlaci kore! user posted image
Moj jedino kez ume da razvuce.

user posted image i moj isto user posted image

_____________________________

Aleksa, 13.10.2008.
David, 29.07.2011.
Mamine sreće najveće!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Tijesto za pitu
2.10.2012 0:39:24   
vojvodjanka87
ja pite mesi sa toplom vodom soli i brasna,ostavim pola sata max da odstoje juhice(zavisi od toplote prostorije) pa razvlacim rukama tako budu extra tanke,a od okrajaka testa razvlacim oklagijom,to bas cesto pravim jer ih obozavamouser posted image

(odgovor članu mamamikka)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Tijesto za pitu
2.10.2012 13:03:03   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Anoniman


SVE SU PITE PITICE A BUREK JE PITAC


user posted image
Ja nikada necu nauciti da razvijam testo.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Tijesto za pitu
2.10.2012 13:04:26   
Jeca*
ja se i ne trudim ..zasto bih kad ima tako divnih gotovih pita. Kupim parče i uživam user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Tijesto za pitu
2.10.2012 13:06:38   
Verolina
Eeeeeeeeeeeee, grom te spalio! Vuci te izjeli! To domacicauser posted image
Inace, ovu temu je otvorila Vucko? Ona ode? Nema jeuser posted image

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 39
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2]
Idi na:







Šampita
Ringerajin kuvar: lesica RR
Ružice sa sirom
Ringerajin kuvar: minnica



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here