|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
25.12.2012 10:28:39   
adulence
sanchy jel dz kod starog merkatora ili u blokovima?

(odgovor članu Druid)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
25.12.2012 12:47:26   
Sanchy
Blokovi

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
25.12.2012 17:58:47   
adulence
hmmmm....nadam se da je isto i kod merkatora...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
25.12.2012 22:11:17   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Sanchy

IZVORNA PORUKA: Ana RR

IZVORNA PORUKA: jacagoga

Kakva su iskustva u DZ Zarkovo? Jel se zakazuje prva kontrola? Mora li beba da ima svoju knjizicu?


Kod nas u dz (isto smo na čukarici) se mora imati knjižica inače bebi neće dati vakcinu. Mi smo do prve kontrole već imali sređenu knjižicu, baš brzo nam je sve to bilo gotovo.


Na Novom Bgd ne moras da imas knjizicu na prvoj kontroli i dobice beba vakcinu,nikakav problem,generalno u vecini DZ je tako,prvi put cujem da na Cukarici nije tako..inace ja sam iz Zarkova i beba mi je prijavljena na toj adresi ali zivimo na Novom Beogradu pa sam se odlucila za taj DZ izmedju ostalog niko od mojih nije zadovoljan doktorima i sestrama u Zarkovu,mozda je bolje da se prebacis na Banovo brdo...


Nama je ok jer poznajemo načelnicu, a dr na pedijatriji su baš ok tako da ne bih menjala. Na brdu je uvek gužva, ovde kod nas je mirnije.


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
8.1.2013 17:53:57   
soni
Mi smo imali za ovih 6 meseci samo jedan pregled kod pedijatra user posted image i sada bi trebalo da imamo i drugi ... Bebu sama nosim u tzv savetovaliste, imam kartoncic pa merim tezinu, visinu i upisujem.. Tu su i patronazne kojima mogu da se obratim i pitam ih , ali savet i odgovor ne dobijem nikada. Namolila sam da pregledaju bebi kukice, posto nema siroki povoj i rekli su da je sve ok..UZ kukova ne postoji..Igleda da su njima moja pitanaj koliko treba da pojede i st ada jede u odredjenom uzrastu?? zasto se budi nocu?? sta da kupim da olaksam niscanje zuba?? glupava, pa me gledaju belo..O ishrani sam dobila knjizicu u kojoj nema nista i odgovor im je da procitam knjigu..
U NOrveskoj bez preke potrebe ne ides u savetovaliste..

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
8.1.2013 18:01:42   
Maslacak15
A gde je vakcinises Soni ako nema pregleda kod pedijatra???

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
8.1.2013 18:08:08   
nina26
Maslacak, da te upitam kad si ovde vec, jel znas sta je nevus na kozi? moja malecka se rodila sa tim belegom na celu koji je kao mladez veci...rekli su da to nije nista, mada sta znamuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
8.1.2013 18:18:48   
Maslacak15
Nina draga,
Nevus je prosto samo medicinski naziv za obican, potpuno benigan i bezopasan mladez....user posted image Poljubi malu princezu!!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
8.1.2013 18:21:04   
nina26
uh,dobro je, jer sam citala da je to neko pucanje krvnih sudova koji se desio u periodu izmedju 5 i 20 nedelje trudnoce i da to treba pratiti itd..pa sam se malo zabrinula.

hvala tiuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
9.4.2013 12:33:41   
Rosita
Da li ima mama koje su izabrale dr Trimcevic iz dz Zvezdara za pedijatra? Kakva je doktorka?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
9.4.2013 12:36:31   
lesica
Rosita, moja L je kod dr Milinčić, i prilično sam zadovoljna. Sa dr Trimčević nisam imala do sad susreta.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
9.4.2013 14:54:37   
Rosita
E dobro, vredi i to znati. Mi juce otisli zbog pupka i usledilo ono glupo pitanje da odaberem lekara, otkud znam kad sam tu kao sa marsa pala, zapadnemo kod Trimcevic, u principu ne mogu da donesem sud jer je zena samo videla pupak i ispisala uput za Tirsovu, buduci prijatna pri tome, ali sve je trajalo 15 sekundi... I rekla da na prvu kontrolu dodjemo 24. iako je nama mesec dana 20og, ali tad je subota, pa cu da vidim.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
9.4.2013 15:05:16   
Sanja90
Rosita,uvek mozes da promenis lekara ako nisi zadovoljnauser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2013 13:32:37   
Rosita
Trimcevicka nikad nije tu kad mi dodjemo. Uvek je menjaju. Evo vec tri puta. Tako da cemo je najverovatnije zameniti i mi. Od tri vidjene, ok su mi dve- Milincic user posted image - hvala Lesica i Djordjevic, mislim prihvatljive su... Pa cu da vidim koju cemo.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 13:58:36   
Mara1986
Mi danas bili na prvoj kontroli user posted image napredovali smo 3 cm. i dobili 900 gr. doktorka je yadovoljna a ja se sad nešto mislim dali je to dovoljno... pošto ne mogu nigde naći da vidim koliko drugi napreduju user posted image pa da imam stanje na uvid koliko zaista napredujemo user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 14:05:26   
Rosita
Mara, to je odlicno. Savrseno. Slusaj svoju dr i ne brini. Ima na rr tema o napredovanju bebe po mesecima. Sad cu jos da dodam- sto ranije prestanes da uporedjujes napredovanje tvoje bebe sa drugima, bices mirnija :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 14:10:31   
NadaR
Maro ,http://www.ringeraja.rs/forum/m_9737/mpage_1/key_/tm.htm#9737

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 14:30:40   
Mara1986
Jao bre pa sad gledam i upoređujem... (bolje da nisam ) --- jbt. pa čime bre hrane tu decu kad dobijaju po 2 kg na prvoj kontroli? kuku majko... a ja sva srećna sa naših ni čitavih 900gr. user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 14:36:05   
Sanjica26 RR
Maro odlicno ste napredovali. I mi smo toliko na pocetku napredovali. user posted image Ne brini.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 15:30:23   
New Mom
Maro, u prva 3 meseca treba da dobijaju bar 450g mesecno. Tako da bez nerviranja!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 18:48:37   
Rosita
Maro, ja ti rekoh. A ko kaze da su dva kg optimalni, da nije puno? Opusti se i uzivaj. Ja sam brigu o kilazi prilicno odagnala negde oko sest meseci. Moje dete je dobijalo po kilo u proseku prva tri meseca. Posle je bilo perioda kad bas malo doda ili prosecno. Sad je skladan, normalan jednogodisnjak, nije bucko ali je spretan i okretan :)

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 21:58:43   
Mara1986
Pa generelno i ja bi volela da je okretan a ne trom... tako da nisam za to da treba decu toviti... nisu oni prasići i ako ja moje dupence tako zovem.... nije debeo ali nije ni mršav user posted image

_____________________________

Ko ne zna da ceni vrednost žene,
nikad nije znao da ceni vrednost majke.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 22:02:58   
adulence
Moje dete je samo sisalo i dyobila je skoro kilo i po...
IZVORNA PORUKA: Mara1986

Jao bre pa sad gledam i upoređujem... (bolje da nisam ) --- jbt. pa čime bre hrane tu decu kad dobijaju po 2 kg na prvoj kontroli? kuku majko... a ja sva srećna sa naših ni čitavih 900gr. user posted image



_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 22:07:33   
Maslacak15
Pa dobro zene ne morate sad iz najbolje namere da umirite Maru da nehotice zabrinete neke druge mameuser posted image . Naravno da je 900 grama sasvim fino napredovanje. Ali i ima velike razlike medju bebama. Ima beba koje dobijaju samo pola kila i to je ok a ima ih dosta i koje dobiju i po 1,5 kg i jace prvi mesec. I ne znaci da su trome i debele. To nema bas nikakve veze.
Maro opusti se i uzivaj sa malisomuser posted image .

(odgovor članu Mara1986)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Prva bebina kontrola (Savetovalište za bebe)
30.4.2014 22:12:24   
adulence
Maslacak upravo sam to htela i da kazem,ali eto da me neko ne shvati pogresno,maro ja stvarno mislim da niko ne tovi svoje dete,to mi ke zaametalo,ali da su sve bebe razlocite jesu i nemas potrebe da se brines...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako odabrati imena za blizance?
Biranje imena za blizance može vam zadati duplu glavobolju! Spremili smo nekoliko saveta koji vam mogu pomoći.
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here