|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 19:34:40   
nata11
Javni utiske user posted image Izgleda lako za pripremu

_____________________________





(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 19:38:21   
Adriana83
Jedva cekam da vidim kako pere! A ne moze biti lakse za pripremu.Gotovo za 15 minuta!A da ne pricam koliko je jeftino!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 20:02:10   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Adriana83

Mm kupio u poljoapoteci Cardak u Temerinu.Ali trebalo je malo vremena da se objasne.Neka trazi sodu za pranje buradi ili pintersku sodu.Tek su onda ukapirali sta trazi.


Tako je i mm tražio, ali niko nije imao. A daleko nam je Temerin user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 20:34:48   
milicicak
Adriana, jesi li stavila neko etericno ulje ili ne? Ja bas ozbiljno razmisljam da napravim ovaj prasak... I koji sapun za pranje da kupim?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 22:06:38   
Torbica
Aha, super, evo ga tu. A ja se mislila da li da otvorim temu.
Ovako, znate koliko se deca umazu svim i svacim... Elem, posto 45 grama sode ide po litri vode, ja stavljam 70 grama, i obavezno sapun za fleke, ili Axal ili Merix. Probala sam i sa obicnim, nije tako dobar efekat. Naravno, domaci sapun je sigurno ekstra.
Ovaj gel mirise od sapuna. Samo prvi put sam dodala narandzino etericno ulje, i nikad vise. Nema potrebe, ves mirise na sveze, predivno.
E sad, gel razlijem u lavore ili stare tepsije kad se malko prohladi, jer kad se skroz stegne - izvrnem ga odatle i iseckam na kockice. Prvi put nisam tako, pa sam varjacom vadila, verujte ovako na kockice - milina. Stavim dve sake tih kockica na jednu masinu.
Stvarno se brzo pravi, ja uvek pravim od 5 litara vode i onda sam mirna. i ne stavljam gore u masinu, nego direktno u ves tj bubanj sa vesom. Onako ga pritisnem na par stvari iznutra. I ne koristim predpranje.
Pitajte ako sam jos nesto propustila! user posted image

U nasoj poljoprivrednoj apoteci u komsiluku imaju, Ana, reci apotekaru da naruci, kilogram je 100 dinara. I narucice, tako smo mi.
Ja sam odavno zaboravila sta je kupovanje praska, super opere.

< Poruku je uredio Torbica -- 5.5.2014 22:10:06 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 22:15:28   
jovicaa
IZVORNA PORUKA: nata11

Jel neko probao da ocisti kuhinjske sundjere tako sto ih ubaci u masinu za pranje sudja? Interesuje me da li to zaista funkcionise.

moj muz tvrdi da je ovo genijalan izum, i s vremena na vreme primetim trulex u masini za sudove, od cega mi se dize pegla... nekako mi je nehigijenski, mada on kaze da umisljamuser posted image
ja sam vise za varijantu, kupovanja novog, ako treba i svakih par dana

< Poruku je uredio jovicaa -- 5.5.2014 22:16:28 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
5.5.2014 23:56:01   
degu

IZVORNA PORUKA: nata11

A jel moze da se ocisti plastika koja je vremenom poprimila zutu nijansu (a bila je bela) ?
Nesto negajim puno nade al ajde da pitam user posted image Imam bas kvalitetan fiksni tel ali je stajao i poprimio zuckastu nijansu.


probaj cif-om. Ja s njim super očistim televizor user posted image
Ana imaš Čardak i u NS-u ako ti je bliže user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 0:28:39   
Mariya

IZVORNA PORUKA: nata11

Jel neko probao da ocisti kuhinjske sundjere tako sto ih ubaci u masinu za pranje sudja? Interesuje me da li to zaista funkcionise.



Ja sunđer ubacim u mašinu za pranje posuđa svaki put kad perem sudove i lepo se opere. Moja drugarica ih iskuvava, a ja mislim da je bolje da ga svaki ili svaki drugi dan ubacim u mašinu, nego da ga kuvamuser posted image Svakako će u kantu posle 2 nedelje!

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 11:18:35   
Adriana83
E ovako.Skuvala,ohladila i stavila u plasticnu kutiju.Masa se zelirala,kao mast,mozda malo cvrsce.Stavila sareni ves u masinu ( 60 C ),dve dooobre kasike toga u pregradu za prasak,ukljucila odlozeni start i legla.Ustala jutros,pravac kupatilo.Masina zavrsila sa pranjem,otvorim pregradu za prasak a ono i dalje sve stoji kako sam stavila.Bilo je suvise gusto da voda sapere.Nista,uzmem ti ja to lepo izvadim,tutnem direkt u bubanj i ukljucim ponovo.Sve se opralo super! Kao i inace a koristim Persil za pranje vec godinama.Resim ja da to razredim da mi bude zgodnije za upotrebu.Dodam oko 1.5 l vode i izmiksam i naspem u flasu od omeksivaca.Napunim masinu belim vesom i kao ultimat test tutnem carsav koji koristim za razvlacenje pite.Pun masnih fleka.Sipam taj sad vec tecni deterdzent ( punu onu mericu od praska - 250ml) i ukljucim da se pere.Rezultat - ne bas dobar.Nije mi se lepo opralo, a carsav je sav pozuteo tu gde su bile masne fleke.Inace da napomenem da je carsav vec pran ohoho puta i da nikad nije pozuteo. Mozda nisam trebala razredjivati ili da dodam jos nesto kad perem na 90 C? Torbice?

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 11:26:58   
Torbica
Draga, ja te kockice koje iseckam ubacim direkt u ves i razmrljam rukom, zgnjecim ih. Verovatno si jako razredila pa je blazi deterdzent. Kad iskuvavam ves, stavim jednu kasicicu limuntusa i jednu kasicicu soli u masinu. Tako pise u onom originalnom receptu koji sam linkovala.
Nadam se da ces uspeti da operes, nisam nikad imala zute fleke user posted image


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 11:32:16   
Adriana83
Ma oprace se sigurno,ACE meni sve skine.E sad videcu kad ponovo ukljucim sareni,veceras kako ce da opere.Ako i to lose opere,znaci da sam jako razblazila a ako opere dobro onda nije do jacine.Svakako cu probati sa solju i limontusom.I to stavis direkt u bubanj?Inace decije carapice su se super oprale a to je stvarno tesko oprati kod mene user posted image (klinci izlaze napolje u carapicama user posted image )

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 12:00:28   
Torbica
Znas sta, moguce da je taj stolnjak bas bas jaaako mastan, ali ovo sto kazes, i kod nas su carapice katastrofa uvek, tako da je za sareni ves ovaj gel zakon. Ja pitu razvlacim na onom kao magicnom stolnjaku koji se ne umasti, tako da nemam iskustvo sa tako jako zaprljanim. Kod mene su uglavnom fleke od hrane user posted image i sto kazes carapice.
Znas kako, svi ti kupovni praskovi imaju fosfate koje neminovno vesom dolaze u kontakt sa kozom. Kod ljudi koji su skloini alergijama, zna da smeta. Ovo je meni super varijanta najvise zbog potpune neskodljivosti, od novorodjencadi pa nadalje. I lepo nam mirise. Brzo se pravi, ja sa merom od 5 l budem mirna par meseci, tako da mi ne uzima neko vreme.user posted image

Sve direkt u bubanj! I limuntus i so. Mada je mm jednom prilikom stavio u pregradu za prasak i uzela ga je masina.

< Poruku je uredio Torbica -- 6.5.2014 12:02:30 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Adriana83)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 12:58:18   
nata11
A kazite mi ova soda jel to ona sto su ranije zene koristile za pravljenje sapuna? Jel ona gori ruke mora sa njom pazljivo da se radi?

_____________________________





(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 13:06:38   
Ana RR
Da li je neko koristio sapunski plod? Odavno sam dobila ali nisam isprobala pošto ima užasno jak i oštar miris, prvi put sam se zeznula u gurnula nos u vrećicu, umalo nisam umrla user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 13:24:45   
Torbica

IZVORNA PORUKA: nata11

A kazite mi ova soda jel to ona sto su ranije zene koristile za pravljenje sapuna? Jel ona gori ruke mora sa njom pazljivo da se radi?

Ovo je kalcinisana soda, ne kausticna. Ne gori ruke, puno puta sam pravila, nikad nisam imala problema, sve radim bez rukavica. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu nata11)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 15:12:59   
jovicaa
a vi to koristite skroz umesto praska?

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 18:32:40   
Torbica
Jovice, skroooz! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:23:28   
jovicaa
hm... zanimljivo, moracu i ja da probam...
samo da proucim recept..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:27:21   
Torbica
Toliko je jednostavno da jednostavnije ne moze biti.
Izrendas sapun i stavis ga u kljucalu vodu da se dobro otopi, a kad se otopi dodas kalcinisanu sodu i jos malo prokuvas. (100 grama sapuna na 1 litar vode i 45 grama kalcinisane sode - ja stavim 70 gr) user posted image
Ja lepo napravim od 5 litara i zaboravim na pravljenje narednih par meseci.Iskoristim dva sapuna za fleke, jedan je od 250 gr, Axal ili Merix.

< Poruku je uredio Torbica -- 6.5.2014 20:29:04 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:30:10   
jovicaa
e a bas sam htela da ti napisem da mi napises kako tacno pravisuser posted image
koji sapun je najbolji? znaci kalcinisana soda se kupuje u poljoprivrednoj apoteci?
aha vidim sad koji sapun.
a kako seces na kockice i koje su velicine te kockice?

< Poruku je uredio jovicaa -- 6.5.2014 20:31:30 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:38:03   
Torbica
Kad se malo prohladi, izlijem u lavore i stare tepsije, hladjenjem se steze, kad se skroz ohladi - kao sapun je. Onda ga istresem iz tih "kalupa" i iseckam na kockice otprilike 2*2 cm. I kad stavljam u ves, direktno u bubanj ga ugnjecim rukom u ves. Desavalo mi se da poneki deo praska ne bude otopljen ako su preveliki komadi, dakle manje kockice i jos ga zgnjecim. I ne koristim predpranje, sav sareni ves perem na 60 stepeni, belo naravno na 90. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:48:31   
jovicaa
ja perem na 40 sareni, a beli na 60. ne znam da li ce se onda rastopiti taj sapun, hm?
i da li taj homemade sapun dezinfikuje ves?

< Poruku je uredio jovicaa -- 6.5.2014 20:49:10 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 20:50:30   
Torbica
Hoce, rastopice se, prala sam i ja ranije na 40, pa sam sve prebacila na 60, samo ga ugnjeci u ves.
Dezinfikuje? A da li klasican prasak dezinfikuje i sta podrazumevas pod tim?

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 21:13:22   
Sanjica26 RR
Jao ovo je super stvar. user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Nekoliko DOBRIH saveta za domaćice
6.5.2014 21:19:43   
Torbica
user posted image jeste, i lepo mirise i osvezava. Mi smo se navukli!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here