|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.2.2014 23:15:55   
17 joka
Vik,ako mozes biraj spinal, ja sam uvek vise za tu varijantuuser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.2.2014 23:44:42   
viking
Hvala World, ja bas mrzim lezanje na ravnom, em mi ne prija zbog kicme em se gusim zbog astme, pa rekoh da pitam....

Joko, i ja bih vise volela, ali bice kako dr kaze, necu mnogo da talasam.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
1.2.2014 23:58:50   
World
Nisam ni ja mogla da se ipsruzim zbog stomaka, ali kad ti vec daju anesteziju, bice ti potpuno svejedno, ionako si kao osamucena... nego, kako idu astma i anestezija, ima li nekih posebnih okolnosti? znam da je bitno napomenuti ako imas recimo alergije na nesto, a i astma je tu negdje...

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 0:18:12   
viking
Nije mi problem stomak, nego diskus hernija, ali kapiram da anestezija ubije tu bol.
Sto se tice astme, ne znam, mislim da nema neke veze, sve sam to prijavila i pise u istoriji bolesti a i drzim pumpice na ovom nocnom stocicu pored kreveta da svi vide. Niko nije pravio problem oko toga.

I koliko to okvirno traje?

< Poruku je uredio viking RR -- 2.2.2014 1:09:40 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 7:49:54   
doktorkakristal
VIKING ako moze biraj spinal,veruj razlozi su mnogobrojni,opsta anestezija nije jednostavna stvar,astma nema nikakve veze ,sto se kicme tice meni je moja isto problem pisala sam negde,tacno je da lezis ali ne na skroz ravnom,nama su dali jastuk,taj dan manji,a uvece malo veci tako da je bilo sve ok,to lezanje i ne osetis,prosto vreme proleti veruj,i jos jedna vrlo bitna stvar nakon opeste anestezije bol skupljanja materice nece moci da ti kupiraju ni jednim lekom,a posle spinala boli mnogo manje,oporavak je sto puta brzi,nije ni cudo sto se u celom svetu opcija opste anestezije davno izbacila,osim u pojedini situacijama,ako te jos nesto zanima pitaj user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 12:15:05   
World
I po meni je spinal puno bolji od opste, ali ako imas problema sa kicmom, mislim da je bolje da ne radis.. Ja sam bas imala muke sa ledjima i kad sam otisla kod kiroprakticara, rekao mi je da nikako sa takvom kicmom nisu smjeli davati spinal.. mada mene u bolnici niko nije nista ni pitao o problemima sa ledjima, niti su me pregledali..
A sve traje otprilike 15-20 minuta.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 12:27:37   
viking
Ja sam rekla anesteziologu za kicmu, imam cak i rendenski snimak ovde, ona kaze da je ok. Ma, videcemo....

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 12:53:50   
Milica cica
I ja razmišljam o spinalu, meni je malo frka da se ne uspaničim, šta znam, a i ja imam astmu, mislim da to nema puno veze, već sam dva puta bila pod anestezijom, a i pulmolog mi je rekao da sa mojim nalazima komotno mogu pod anesteziju.

< Poruku je uredio Milica cica -- 2.2.2014 12:54:51 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 13:08:21   
viking
Ne mislim ja da cu se ugusiti zbog astme, nego zbog astme cim legnem na ravno ja pocnem da kasljem. To mi je problem, ne znam kako neko moze da me sece dok ja kasljem kao tuberan?

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 13:20:29   
Milica cica
E to ne znam, to dr najbolje da procene,mada uvek oni mogu tebe da uspavaju ako krene da se događa nešto neplanski. A ne znam koliko se oset_i to vađenje beba, meni je više to frka, pa da se ne uspaničim itd....

Jesi ti radili UZ, kolike su bebane?

< Poruku je uredio Milica cica -- 2.2.2014 13:21:24 >

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 16:38:17   
viking
Meni nije frka od vadjenja beba, kazu da je to vise cimanje, da ne boli, tako da.... Radi.i su mi UZ pre sest dana, imali su 2850 & 2950., sad vec verovatno imaju i koji gram vise

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 17:06:52   
superm
Porodila sam se dva puta carskim. Totalnom anestezijom. Jako je vazno imati svog lekara i dobrog anesteziologa. Razmisljam i o trecoj trudnoci user posted image Totaly crazy!!!user posted image Iako je proslo tek 7 mes. Sta mislite o tome?user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 17:16:20   
17 joka
ja kao medicinski radnik ipak mislim da sacekas jos malo kad si vec imala dva carska reza.
naravno konsultuj se sa svojimDR.

Vik,ja se potpuno slazem sa DR.kristaluser posted image sumnjam da ces imati problema oko astme,ali opet napomeni imako bude potrebe

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu superm)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 17:39:00   
doktorkakristal
JOKO znaci i ti si nasa user posted image mislim na struku
VIK bravo za blizance to je odlicna tezina,samo vadjenje beba nije bolno,osetis to cimanje,ali u tom trenutku znas da beba izlazi i osetis toliko uzbudjenje da veruj mi nista ne osecas i mislis kako ces ih ugledati ,sto se polozaja tice glava ce biti malo nize u odnosu na telo,ja sam asmaticar isto i nikakve tegobe nisam imala,mozes se konsultovati da uzmes neposredno pre zahvata berodual da ne bi spopao kasalj,ali mislim da nece,mnogo je veca verovatnoca da te posle opste bude mucilo kasljanje jer tubus iritira dusnik i nakupi se sekret ,kaslju i osobe koje nemaju disajnh tegoba,a veruj kasljati posle zahvata sa svezim rezom je jezivo,a tek ako budes htela da se smejes e to je tek strasno,ja i zena koja je radila carski posle mene smo mucile muku sa tim smejanjem stalno su nam padale neke smesne situacije na pamet,a tek kad znas da ne smes da se smejes onda jos gore user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 18:17:32   
17 joka
Jesam Naša samuser posted image user posted image

eto Vik, kad ti kazemo da nema brige budi uverena da je takouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 18:56:28   
Peace*
Vik, dobicea neku vensku pripremu pred sekciju, zbog astme, zar ne?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 20:16:03   
World
Ma nije to cimanje nista, ne znam kako je sa dvije bebe, ali ja sam osjetila kako me pritiskaju kad su gurali bebu, nije uopste strasno.. mada pretpostavljam da usput daju i nesto za smirenje jer sam ja to sasvim lijepo iskulirala, a bojala sam se da cu se uspaniciti kad pocne procedura.. user posted image
i dr mi je rekla da nije problem, ako vide da se uspanicis, ides pod totalnu i to je to..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 20:24:54   
Anoniman
World,ko ti je radio cr na paprikovacu?

(odgovor članu World)
  Direktna veza do poruke: 268
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 20:25:40   
World
dr Vesna Ecim

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 20:29:22   
serpica
Ja sam tako zelela spinal sad poslednji put,ali situacija je bila takva da moj dr nije bio tu,nisam imala s kim ni da se dogovorim,a s obzirom na to kako sam se osecala kad sam ulazila u saluuser posted image bas je bilo Boze pomozi,takav napad panike i straha sam dozivela,valjda mi je proradila tamna strana svesti te sam bila zahvalana sto sam opet isla pod totalnu,ali sam je ovaj put mnogo bolje podnela nego prva dva puta.U svakom slucaju verujem da je iskustvo neverovatno.....

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
2.2.2014 20:54:16   
viking

IZVORNA PORUKA: Peace*

Vik, dobicea neku vensku pripremu pred sekciju, zbog astme, zar ne?

To mi je i pulmolog rekla, da im napomenem pa ima neki rastvor sto se daje za te slucajeve. Samo jos da vidim pod koju cu anesteziju, akuser je za totalnu, anesteziolog za spinal user posted image

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
3.2.2014 13:18:31   
valla
Rade li carski sa spinalnom u Visegradskoj i da li se placa?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.6.2014 9:21:03   
plačljiva
Drage moje,juče sam bila kod moje dr...Reče mi da za CR u Višegradskoj treba mišljenje konzilijumauser posted image ?Da li ste vi išle na taj konzilijum?Pa,majku mu zar sterilitet od 6 godina,i jedva uspešna VTO druga i 35 godina nije indikacija za cr user posted image Ja bih takođe CR u spinalu

(odgovor članu valla)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.6.2014 21:34:58   
17 joka
Placljiva, sve je to tako znamo mi ali oni izgleda slabo sta,a i prvi put to cujem da treba user posted image

a da se ti raspitas jos kod nekog dr. nacelnika?

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu plačljiva)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
4.7.2014 16:06:25   
SunFlower
Osim ako ne postoje medicinski razlozi, uvek je bolje spinal. Cak i plasljivica kao ja je to podnela bez problema, ko zna sta su mi daliuser posted image anesteziolog me zabavljao, doktori iza panoa obavljaju svoje, babice caskaju sve u svemu super. I ovaj put cu tako.

_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 10 [11] 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here