|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Carski rez sa spinalnom anestezijom
22.1.2009 23:56:05   
Maya21
Pošto su mi rekli da ću opet morati da se porodim carskim rezom, razmišljam o spinalnoj anesteziji, nekako mi je lepše da odmah vidim bebu. Matej sam videla tek sledeći dan jer je bio u inkubatoru. Ima li neko iskustva sa tim? Šta mislite o toj vrsti anestezije ( slična je epiduralnoj a primenjuje se kod CR )?
Direktna veza do poruke: 1
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:00:07   
Anoniman
Nedavno sam pričala o tome sa koleginicom na poslu. Prvo dete je rodila CR u totalnoj, međutim, mnogo loše je podnela totalnu, pa je drugo rodila CR sa spinalnom. Kaže - super je! user posted image  Mnogo brže se oporavila.

U čekaonici kod pedijatra sa prisluškivala user posted image  jedan razgovor dve mame, i kazale su isto da je super, jedino što im je bilo gadno je zvuk kada su isisavali plodovu vodu.

Meni su to nudili, rekla sam "Neka hvala!"... kontam da bih pala u nesvest od straha. Jedva sam čekala da me uspavaju.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 2
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:08:09   
kumara
Ju, ala ja nemam pojma sa zivotom. Nisam ni znala da se to radi... user posted image

Moram priznati da mi se bas i ne svidja ideja jer mislim da bih se jako uplasila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:15:09   
Maya21
Ma ne plasim se ja user posted image vaznije mi je da odmah vidim ovo cudo malo sto me vec toliko namucilo user posted image Mislim da bi tako bar donekle nadoknadila ono sto propustam prirodnim porodjajem kojim se ocigledno nikad necu poroditiuser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:17:04   
Anoniman
Ne znam... Mislim da ću se ja drugog porođaja bojati više nego prvog.

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:18:38   
kumara
Ako se ne bojis onda sto da ne!!! Ja ne znam za CR, ali mom tati su tako stavljali vestacki kuk, bio je budan sve vreme, a nista nije osetio (pri tome je dr bukvalno testerisao kosti i necim sto lici na macolu lupao vestacki kuk da udje u leziste). Ako on to nije osetio, onda mislim da se ni CR ne oseca. A ako zelis da vidis bebce odmah, onda je to mozda i najbolje resenje.

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:19:54   
Anoniman
Jao bre Lenka! user posted image user posted image

(odgovor članu kumara)
  Direktna veza do poruke: 7
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:24:54   
kumara
Pa dobro samo sam htela da slikovito objasnim da ako to nije bolelo, onda verujem da nece ni CR. Sorry, ako sam preterala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:29:19   
Maya21
Ma nisi, to Tasha samo onako user posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:30:43   
Anoniman
Pobogu zvučalo je kao Texaški masakr motornom testerom!

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:31:38   
kumara
Ali tako je bilo, tako mi je tata prepricao (ustvari jos gore, a ja sam malo ublazila)...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:32:45   
Maya21
user posted image user posted image user posted image meni to uopste ne smeta, htela sam da studiram medicinu,posle hirurgiju, slucajno sam izmedju toga i jezika odabrala ovo drugo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:34:54   
kumara
E super! Stvarno bi bilo glupo da sam preterala (kao sto tasha kaze user posted image ), ali ja sam ustvari htela da te utesim, mada malo nespretno. user posted image

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:35:02   
Anoniman
user posted image

Baš su ti srodna interesovanja... (ubiće nas guppy!)

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:36:00   
kumara
Ti si veceras u fazonu!!! Umirem ti od smeha na kometare!!! A bas i nisi nezna prema nama!!!

Sorry guppy otelo se kontroli!!! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:37:11   
Maya21
Ma nece... Valjdauser posted image

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.1.2009 0:42:39   
Anoniman
Maaaaaaa vidiš da samo nas tri čavrljamo... kontam - znamo se!

user posted image

Imala sam mnogo lep dan danas pa sam raspoložena!

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 17
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.3.2009 20:06:38   
Maya21
evo i ovde nesto da napisem... danas kad sam bila u Betaniji, srela sam bivsu babicu, sada radi na UZ, majku mog skolskog druga... Kazem joj da bi volela da se porodim spinalnom. Ona pocne da me ubedjuje da i nije bas dobro, zbog bolova koji slede posle, nacina na koji se daje, itd... Popricala sam i sa jednim anesteziologom, dovela mi ga je onako, cisto da porazgovaramo... Ispade da je i on protiv... Nije mi bas direktno rekao ali svodi se na to da oni jos uvek ne vole spinalnu, tj daju je, ali ne bi je preporucili svojima... A taj anesteziolog je nastariji i najiskusniji tamo...I sad sam bas u velikoj dilemi... 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.3.2009 20:08:38   
Anoniman
Ja sam ti već rekla da ja nisam za to. 

(odgovor članu Maya21)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.3.2009 20:11:54   
Maya21
Znam Tasho... Mislim da cu se ipak odluciti za totalnu... Jer ovoj zeni bas verujem a kao sto sam rekla, taj anesteziolog je bas iskusan, valjda zna covek sta prica...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.3.2009 21:14:31   
Verus
Maya moja prijateljica je rodila prvu bebu CR, drugu vaginalno, prirodnim putem bez ikakvih lekova, epiduralne i sl.  Da li su naveli jos neki drugi razlog sto ne bi mogla vaginalno?

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
23.3.2009 21:19:03   
Maya21
Nista, samo zbog prvog carskog... A nije do mene, bebica je bila karlicno okrenuta...

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
24.3.2009 11:29:57   
macak99
Prvi put sam se porodila carskim rezom zato sto sam morala. Na moj zahtev su mi dali spinalnu anesteziju. Citala sam mnogo o tome i raspitivala se na sve strane i na kraju se odlucila . Stvar je u tome sto sam kod nas u zemlji dobijala raznorazne negativne odgovore na pitanje o spinalnoj, a kad sam se raspitivala preko prijateljica u Americi i Madjarskoj, kod njih je to sasvim normalno, cak je jako mali procenat trudnica koje se porode CZ a dobiju totalnu anesteziju. To rade samo bas kad moraju tj.kad postoje bas neke medicinske prepreke za spinalnu.
A sto se tice bolova posle-ne moze da prica taj koji to nije prosao !! Znaci, nema bolova. Anestezija pocinje da popusta sat-dva posle porodjaja. Ali ti i dalje ne osecaj stomak. Tek posle nekoliko sati ti se vrati osecaj, i onda pocinjes da osecas neke bolove(meni je to bilo kao blagi menstrualni bolovi). Ali odmah pocinju da ti daju lekove protiv bolova...
Jedina stvar koja je bitna je da ipak treba previti razliku izmedju spinala i totalne anestezije, a razlika je to sto posle spinala bi trebalo dva dana lezati u skroz ravnom polozaju(koliko je to moguce naravno) i trebalo bi piti jako puno tecnosti...
Inace sad sam opet trudna. 24 nedelja...i planiram opet da se porodim u spinalu  :)

(odgovor članu Maya21)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
24.3.2009 11:57:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: macak99

posle spinala bi trebalo dva dana lezati u skroz ravnom polozaju(koliko je to moguce naravno) i trebalo bi piti jako puno tecnosti...



A zašto? user posted image

Inače, dobrodošla!

Prijavi se na spisak trudnica ovde KLIK

(odgovor članu macak99)
  Direktna veza do poruke: 24
   RE: Carski rez sa spinalnom anestezijom
25.3.2009 21:11:33   
macak99
Lezanje u ravnom polozaju uz uzimanje dosta tecnosti doprinosi sto brzem uspostavljanju "ugruska" koji zacepi mesto uboda, i time sprecava dalje curenje spinalne tecnosti a sve to doprinosi uspostavljanju normalnog interkranijalnog pritiska. U nekim zemljama ( Austrija ) cak su otisli toliko daleko da oni sami prilikom uboda "Ubacuju" taj ugrusak koji se bukvalno posle par sati postavi na mesto uboda i "zacepi" rupu. 

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here